· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 10 ani, 3 luni
Dragos Mihai: 8 ani, 3 luni
am nascut deja!

20.08.2009 11:17     citat 

wow...fetelor eu de forumul asta nu stiam pana cand am vazut mesajul alexyei de la lista gravidutelor.....sa va traiasca bebeii ...sunt niste dulci...iar pozele sunt superbe.
sapt. asta am niste emotii...nu va spun..mi-e frica sa nu ma apuce noaptea..sau duminica..de fapt mi-e frica de tot
pupici la toate fetele

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

20.08.2009 11:25     citat 

Pai Crisu...cam pe aici o sa vii dupa ce nasti, ca nu stiu in alta parte. E ciudat sa scriu in doua parti, ca uit ce scriu si mai incurc mesajele...dar in final le descos eu.
Eu revin cu o probl... Am mai scris, dar n-a stiut nimeni ce sa zica... M-am programat deja la dr sapt viitoare dar pana atunci... Am slabit intr-o sapt 3 kg, si sunt sigura ca nu a intervenit nicio eroare de cantar. Am mancat eu mai putin ca am greturi iar, dar ... e posibil sa pierd lichid confuz Imi schimb chiloteii de 3-4 ori pe zi... dar o puneam pe seama lui bb care apasa pe vezica sau a caldurii. BB misca normal, chiar ma bucuram ca nu ma mai lovea asa tare sa nu pot sa merg. Dar misca destul de des, sughita, pare in regula.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

20.08.2009 11:47     citat 

alexxya eu te sfatuiesti sa iti suni cat mai repede ginecologul si sa mergi la un control. E mai bine sa previ orice problema.

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 12:04     citat 

salutare,

alexxya 3 kg de lichid amniotic nu aveai cum sa pierzi, cred ca nici nu-s 3 kg, insa e bine sa mergi la un consult.
scaderea se poate datora si faptului ca nemaifiind asa cald, poate nu mai reti lichid in organism.
gata,fug ca urla bebe, nu mai pot de azi de dim de la 7 urla surprins

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

20.08.2009 12:34     citat 

Buna fetelor! N-am mai intrat aseara ca m-am asezat in pat ca ma termina bebe cu miscarile. Am avut o zi f obositoare ieri, intr-adevar si m-am odihnit...azi e bine...nu mai am durerile respective, m-am mai linistit zambet Azi termin si bagajul pt maternitate.

alexxya, eu am vazut intrebarea ta, dar sincer nu stiu ce sa-ti spun...decat ca e mai bine sa suni dr. Mai bine sa fii extraprecauta decat sa te trezesti cu vreo problemutza.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.08.2009 2:24     citat 

Salutare!
Am reusit si eu sa intru ,am cam fost pachet de nervi dar asta e imi trece.Socri sunt la noi de vreo 2 sapt si s-au gandit ca ieri sa dea cu var in bucatarie ca nu au avut timp o sapt cat am stat in spital trist ochi peste cap va inchipuiti eu om abia venit dinb spital numa de dastea nu-mi arde.Da in fine vineri pleaca si sper sa ma linistesc si eu.
Va pup!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

20.08.2009 2:49     citat 

Urshuletz, la B am fost ultima data pe 1. Astept miercuri sa-mi fac eco morfologica si apoi il vizitez iar pe la inceputul lui septembrie daca totul e bine la morfologie.
Chiar vroiam sa te mai intreb ce analize ti-a mai dat sa faci dupa triplu test. Iti mai da sa faci alte analize in afara de cele obligatorii? Stiu ca iti mai daduse ceva caci ai avut mici problemute dar altele ti-a mai dat? sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

20.08.2009 3:18     citat 

Buna fetelor!!!

Eu am avut calc stricat...mi sa- ars sursa surprins am zis ca inebunesc fara foarte fericit

Eu sunt bine..m-a lasat maseaua!!!

anthurium
, Adina aveti niste baieti superbi!!! Sa va traiasca!!!! sarut sarut sarut sarut

offf fug ca sa- trezit matza mea...si abia am culcat-o!!!! m-a terminat zilele astea...vrea numai inbrate....si daca se poate sa doarma numai langa mine sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 3:19     citat 

Buna si de la noi!

Am venit de afara, nu prea a dormit ea e cam amraita dar trece. aseara am dormit din nou aproape 6 ore.

Am sunat-o pe Lorelay si nu raspunde. o sa ne dea ea un semn cand poate.

Bubu te inteleg cu nervii! Dar trece si te vei linisti! sarut

Smiri ma bucur ca esti mai bine! sarut

Loredana azi cum esti?

Crisu, nu-ti fie teama o sa treaca! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 3:21     citat 

Biencutz, in afara de urocultura si secretie ca am avut probleme nimic. Doar morfofetalele si analizele de trim III.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

20.08.2009 3:30     citat 

lore felicitari mami.
dar nu deschidem capitol pentru felicitari? eu nu stiu cum ca as deschide zambet

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

20.08.2009 3:37     citat 

Dar a deschis Urshuletz...daca nu ma insel!!!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

20.08.2009 3:43     citat 

Gata am pus-o in patut...sa vad cat sta!!! foarte fericit

Urschuletz ma bucur ca sunteti mai bine si ca dormiti 6 ore pe noapte!!!

Alesia vad ca de vreo 3 zile iar se trezeste de 2 ori pe noate si cere tzatzi!!! Parca incep sa imi pun si eu intrebari...ca na... fata mea papa din cam din 2ore juma asa poate trei...si parca ar sta cu tzatza in gura toata ziua....si un moment dat curge asa de mult ca se enerveaza si incepe sa planga dar nu ii da drumul la tzatzi..eee nebunie pe capul nostru!!! prostit prostit prostit

Am niste ochii rosii in cap..parca numai reusesc sa ma odihnesc, chiat daca dorme in mare parte cand doarme si ea...dar mi se pare asa de putin!!! surprins

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

20.08.2009 4:03     citat 

nu, a deschis pentru Lorellayy nu pentru loredana.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

20.08.2009 4:05     citat 

Pai atunci scuze..nu am citit eu bine!!!

Cand a nascut si Lore? sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Chiar ca sunt pe alta planeta!!! surprins

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: