· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 3 luni

20.08.2009 4:58     citat 

Asta vroiam sa scriu si eu..ca vaporii de la vopsea sunt extrem de nocivi...noi am dat acum recent cu var, inainte sa vina bebe cu ceva timp, iar eu am stat in curte ca sa nu inhalez vaporii respectivi.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

20.08.2009 5:01     citat 

simona si eu tot NAN ii dau si san deloc, dar nu am probleme cu constipatia, are momente cand face mai greu dar scaunul este de consistenta normal.
alexxya asa o ajutam sa ajunga mai repede cu fetita in brate rad. Acum ramane de vazut, eu i-am scris si pe mes dar nu mi-a raspuns rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

20.08.2009 5:02     citat 

Noi ne-am schimbat usa de la intrare...bine asta de vreun an... da ce s-a apucat cineva sa mai dea cu var in jurul usii... nici vorba. Ne gandeam ca vara asta o sa zugravim in toata casa.Dar tot ce am facut a fost sa ne izolam in exterior toata locuinta. Iar acum sotul zice ca oricum in curand va umbla bb cu culorile si cariocile in mana si va mazgali toti peretii rad Asa ca daca va pun o poza cu holul nostru o sa spuneti ca e pozat intr-o casa in constructie.

sus

Denunta
alexxya

Copii

20.08.2009 5:06     citat 

Da Roxy! A venit si mamica ei... acum ar trebui sa mai lase si pe altii acolo sus. Uite, de exemplu pe mine. Nu dealta, da-mi fac griji ca eu n-o sa ma vad niciodata in capul listei... si visez asta de cand m-am inscris aici. Adica in cap-in cap... cea mai cea....prima de pe lista rad Am ambitii nu?
Da, daca tot n-a nascut, zic si eu,,..macar sa-i facem galerie... sau asta nu se face decat la cerere? Regulile in ce priveste galeria nu le stiu. Dar eu vreau... cu o sapt inainte... asa ca sa fiu sigura rad Glumeam!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

20.08.2009 5:10     citat 

nu sunt reguli de galerie, fiecare hotaraste cum vrea, mie cel putin mi-au facut fetele cu 1 zi inainte sa nasc si in ziua cand am nascut zambet, dar la mine nasterea a durat, nu gluma, de la 9 m-am internat si la 9:30 l-a scos pe bebe afara rad, dar mi-a provocat nasterea
se pare ca nu a nascut lore rad, acum mi-a scris pe mes rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

20.08.2009 5:23     citat 

rad rad rad rad rad
merci fetelor!!!Sunteti de groaza rad rad rad rad rad

intru mai spre seara ca am ceva treaba sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 10 ani, 6 luni
Emma Lara: 8 ani, 5 luni

20.08.2009 5:25     citat 

rad rad rad rad rad na lasa ca tocmai am scris si eu la felicitari rad rad rad sarut sarut sarut sarut sarut
alexya sarut sarut si eu ma gandeam cand am citit faza cu socri ca nu numai eu am o soacra.. ochi peste cap rad rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

20.08.2009 5:28     citat 

Nu s-a mai pototlit de cand cu fetita? Acum ai un aliat de nadejde scot limba

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

20.08.2009 8:57     citat 

alexxya eu promit sa iti fac galerie!!!! foarte fericit sarut sarut sarut sarut

Mai fetelor ce sa mai zicem de socrele...na trebuie si ele sa misune pe langa noi nu...eu nu va mai povestesc cate tampenii soate a mea..dar de cand cu fata o expediez repede... oricum ma tampit cu chestia" da las-o si pe ea in funduletul gol" surprins chiar nu inteleg..... e si ca am lasat-o intr-o zi cu fata cred ca o ora si nu adormise si daca va zic cum am gasot-o..... era fara pampers, desigur rad , pisata toata si facuse si caca si avea in jurul ei un cerceaf plin de pipi si soacramea era foarte disperata ca ce am stat asa de mult rad rad rad rad rad

M-am calmat ca am zis ca innebunesc cand am vazut-o pe Alesia cum e.... si mi-am zis.... ca nu mai imi trebuie sa o las cu ea in viata mea sincer!!!! foarte fericit

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

20.08.2009 9:11     citat 

tare faza cu loredana rad rad rad si mie mi se parea ca a nascut repede,era bine trag cu ochiul
abramburica cam nasol ce ai patit,eu la dr mea ma duc numai la particular si dau cate 100 ron,deci o sticla de w si 50 ron e echivalent ca la particular...vroia sa-i dai ca la nastere???
am fost si eu azi la gineco, bebe are 1300 gr si e mai mare cu 2 sapt jumate,adica varsta ecografica e de 29 sapt si 4 zile....

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

20.08.2009 9:15     citat 

yubi felicitari ptr bebe grasun!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 6 luni
Al mic: 6 ani, 11 luni

20.08.2009 9:17     citat 

abramburica tu vorbesti serios???????????? nu-mi vine sa cred ca vorbesti de aceeasi persoana cu care am nascut si eu. surprins surprins surprins

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 4 luni
Adina: 20 ani, 10 luni
Aiyana Maria: 10 ani, 2 luni

20.08.2009 9:27     citat 

Buna, fetele!

Eu m-am apucat de curatenie generala si nu am mai avut timp de calculator...Dar am citit pe fuga ce ati mai scris.

Ce mai stiti de Lorellayy? Sunt bine?

Elena, tare faza cu soacra ta...Asa inapoiata este? Scuze...

Eu am fost ieri la control si bb are 2200 g...Mi se pare cam micuta pt.34 saptamani. Ma asteptam sa aiba vreo 2500... In rest totul e bine.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

20.08.2009 9:44     citat 

Mai fetelor mai... rad

Crisugelu noi te avem in lista,asta inseamna ca ai mai intrat pe aici trag cu ochiul Si ce atatea emotii...morcovei...fii tare si gandeste pozitiv trag cu ochiul sarut sarut

Alexxya cel mai bine mergi la dr...eu stiu ca si atunci cand alaptezi nu trebuie sa scazi mai mult de 2 kg...mai ales in sarcina nu ai voie sa scazi(intr-o sapt 3 kg) surprins surprins surprins e ft mult.

Abramburica....am o melodie la sms incat nu am auzit tel rad rad rad

Yubi ce bebe grasun ai sarut sarut sarut bravo mami sarut

Niko...e bine bebe tau trag cu ochiul Eu la 37sapt aveam bebe de 2500 zambet mi-a zis dr ca o sa nasc usor

Ma tem fetelor ca dr mi-a zis ca daca nu nasc pana pe 24 sa ma duc sa ma internez plang sau sunt foarte trist Si daca ati sti cat de mult am mers ieri si astazi prostit
Si maine am un program ft incarcat....asa ca daca nu intru devreme inseamna ca e totul ok...sa stiti rad rad rad rad
Fac pe nervos nu in 4...il fac in 10,sa va anunt rad rad rad rad rad
Puteti folosi tot linkul asta pt felicitari cand va fi.........scot limba

Acum ma duc la somn ca sunt epuizata.

Pupici pt mame,bebei si burtici sarut sarut sarut sarut trag cu ochiul

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 10 ani

20.08.2009 9:49     citat 

sunshineme nici mie nu mi-a venit sa cred, mai ales ca am nascut cu ea acum 5 ani si era dr de milioane...acum nu stiu poate am prins-o in toane mai proaste, dar tot nu se face asa ceva...a fost ceva gen piatza, negociam ...in prima faza am ramas surprins ..
M-a luat ca mananc f mult si ca sunt obsedata, ceva in genul ...si i-am zis pai eu nu am luat decat 2 kg si am 6 luni prostit ...ca nu se poate...s-a uitat pe fisa la prima vizita aveam 81 de kg si apoi m-a cantarit si aveam aproape 83...si a inceput invers ca nu gandesc, ca bb din ce traieste, ca eu tin regim...si aici s-a rupt faza ca m-au apukat spumele...si a inceput showul...
Urla si tipa de ziceai ca ea profesoara, mama si eu elevul copilul si m-au apukat spumele....ideea este ca e mai usor de reprodus ce nu s-a spus.... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: