· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(110)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(110)     
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

21.08.2009 3:02   Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(110)  citat 

----------------------- ------- -----------

-------------------------------

-------------------------------------------

-----------------------------------------------------
____________________ ____________________

Anklichk.................................DPN 16.08.2009
Crisugelu..................................DPN 20.08.2009 **baietel**
lorellayy.....................................DPN 23.08.2009 **fetita**Natalia Maria
Loredana023...........................DPN 24.08.2009 **fetita**Rebeca Alecsandra

--------------------------------------------------

____________________ ____________________

bui_bui..................................DPN 02.09.2009
pota_honey..........................DPN 12.09.2009**baietel**
ionelak..................................DPN 14.09.2009 **fetita**
smiri......................................DPN 23.09.2009 **baietel**Eduard Teodor
nikodumi..............................DPN26.09.2009 **fetita**
ramona79.............................DPN 28.09.2009

---------------------------------------
________________________ _____________________

loveparade--------------------DPN 1.10.2009 **baietel**
Alexxya...........................DPN 06.10.2009 **fetita**Diana Maria
bubulina77...........................DPN 06.10.2009 **fetita**
polin.......................................DPN 20.10.2009 **fetita**Maria
deitza----------------------------DPN 24.10.2009 **baietel**Cristian
Crisyangeleu----------------------------DPN 31.10.2009 **baietel**

______________________ ______________________

crysy_m..................................DPN 07.11.2009 **baietel**
yubi..........................................DPN 18.11.2009 **baietel**
andreeameme.....................DPN 19.11.2009

----------------------------------------------

abramburica.........................DPN 14.12.2009 **baietel**Marius Daniel Laurentiu
biencut....................................DPN 25.12.2009 **baietel**

Avem 7 burtici

Avem 10 burtici

------------------------------
---------------------------------------

--------------

sunshineme......................Ema 15.05.2009

--------------

Roxy_xyz..........................Vlad Andrei 06.06.2009
SSimona..........................Albert 26.06.2009

---------------

Ankkka......................Antonia Maria 05.07.2009
Ralus...........................Mara 10.07.2009
Urschuletz....................Melania 10.07.2009
Elena-Raluca....................Alesia16.07.2009
Mirumati..........................Patrick 19.07.2009
Vero-ioana..........................Catalin Stefan 19.07.2009
Jojo-Miha....................Larisa Gabriela 22.07.2009
Anthurium.......................Andrei 31.07.2009

-----------------

AdinaG.......................Andrei 02.08.2009
corybalan....................Carina Maria 03.08.2009
ICEMOON.................................Ksenia Maria 05.08.2009
Bubu_stefi................................Teodora 07.08.2009
rome..........................................Luca 16.08.2009

Luna ianuarie
16.01.1981-S Simona
24.01.1977- crysy_m- Cristina Florentina

Luna februarie
04.02.1981- mirumati- Teodoru Raluca

Luna martie
02.03.1980-ICEMOON- Mizzi Alina-Maria

Luna aprilie

Luna mai
01.05.1981- Loveparade
23.05.1982- smiri- Mititelu Smaranda

Luna iunie
09.06.1981-Roxy_xyz
21.06.1982-Alexxya
24.06.1980- lorellayy- Dan Andreea Monica
29.06.1984- Loredana023- Stoica Paula Loredana

Luna iulie
24.07.1982 - yubi

Luna august
04.08.1970- nikodumi- Dumitrescu Nicoleta
08.08.1983- bubu_stefi- Coseru Ana
28.08.1979- abramburica- Tanase Alberta
28.08.1980- urschuletz- Motorga Irina

Luna septembrie

Luna octombrie
20.10.1987-Sunshineme

Luna noiembrie
03.11.1986- elena_raluca- Iordan Elena Raluca
11.11.1983- anthurium- Ilina Cristina
19.11.1982- rome- Butulescu Romelia

Luna decembrie
19.12.1985- cristyangeleu-Oana Anamaria
26.12.1984- AdinaGr- Koutzohionis Adina

------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior (109)

Cine doreste sa faca parte din colajul cu poze va rog sa o contactati pe Loredana023
Cine doreste sa faca parte din listuta aniversatilor va rog sa-mi trimiteti un MP

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.08.2009 3:03     citat 

Va rog sa ma scuzati ca nu am modificat nimic. La colaje inca nu am invatat sa umblu. Promit sa remediez repede. jenat

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.08.2009 3:05     citat 

Bubu pe mine m-a ajutat garmastanul. La inceput si la mine se facusera niste rani, dar de la pompa ca nu stiam sa o folosesc.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

21.08.2009 3:27     citat 

Nikodumi nu-ti face probleme in privinta greutatii. Este in limitele normale si oricum exista multe erori. Cate nu stiau ca trebuiau sa nasca niste mate si au iesit cu un kg mai mult! Mie mi-a zis la 32 de sapt ca are 2700 surprins Noroc ca stiam ca fac cezariana... ca altfel m-as fi hotarat pe loc la ceza. Dar apoi am mai citit pe net si am ramas uimita sa aflu cu ce erori de greutate erau apreciati unii bebelusi. Si daca ar fi asa, ar insemna ca vei naste mai usor... decat sa ai un urias care sa nu iasa...
Loredana... sa nu-ti mai zic Lore ca ies neclaritati pe aici rad ... scrie si tu ale cui sunt pozele alea. Eu am intrat si cand am vazut poze m-am uitat sa vad cine le-a postat, n-am mai citit si ce ati scris inainte... si deja incepusem sa cred ca-mi joaca cineva o festa rad Tu cum te mai simti? Tot nimic? Niciun semn? Ca cica fetitele vin mai repede!

Ce frumusica e fetita lui Lorellayy... avea inca chestia aia alba pe fata cand a pozat-o... asa vreau si eu sa-l pozeze pe bb al meu. Sper sa se poata.

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.08.2009 3:38     citat 

Crisu...pai eu m-am uitat pe lista de la gravidute si mai sunt 3 candidate la functia de mamica inaintea ta. Lorellayy a nascut... da e acolo. rad Adica eu vreau in frunte...prima...pe lista... ceea ce va fi tare greu. Nu de alta dar pe Bubulina 77 nu o stiu...a intrat pe aici? Ca la gravidute nu vine... si cred ca va iesi de pe lista la 40 de sapt. Iar eu fac cezariana la 38... va sa zica...adios primul loc.
Nu te mai stresa cu operatia. Nici eu n-am facut nicio operatie...n-am avut nicio cusatura pana acum... dar nu mi-e frica... Stai calma. Eu merg pe principiul ca trebuie sa ma astept la ce e mai rau. Adica stiu ca o sa doara dupa, ca mai e si o injectie... Ca vor fi fel si fel de intrebari... asta e... pt o cauza nobila. Greul cred ca vine abea dupa nastere. Nu o vezi pe Urschuletz? scot limba Eu o sa fiu mai stresata ca ea. Pe ce data te-a programat la cezariana?...Ca ai deja 38 de sapt..

Elena...imi imaginez cum arata bb fara pampers... rad Si nu ai pus-o pe soacra sa curete? Eu ii spuneam ca sunt ocupata cu cea mica si ca mi-ar face un serviciu daca m-ar ajuta scot limba

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

21.08.2009 3:47     citat 

Urschuletz multumim de listuta! sarut

Rome eu cand am simtit ca se incarca sanii am pus-o pe bubulina cat la unul cat la altul si cum zicea Biencut am muls sub dusul fierbinte. Masaj si muls cat nu suge bb. Pompa mi-a ajuns( ca a trebuit sa fac comanda si a sosit in 3 zile) cand deja trecuse furia acum o tin in cutie ca deocamdata papa bubulina nu ramane pt muls.
Ma bucur ca sunteti acasa!

Bubu cat sunt de frumoase printesele! sarut sarut sarut
Pt sani eu am asta
http://www.lansinoh.co.uk/LanolinInfo.php
nu stiu de gasesti in tara, e si scumputa- un tubulet de 10g costa cca 5euro. Am inceput sa folosesc inainte de nastere si apoi dupa fiecare supt si nu am avut mari probleme, de fapt nici nu am facut ragade ci doar in primele zile au fost mai iritate mameloanele, inca folosesc si acum.

Ionelak ma bucur ca sunteti bine! ai grija de tine in continuare pana vine bb.

Ralus eu nu ma oftic pe soacra ca nu e in zona prostit , aseara a venit prima data la noi de cand am iesit din spital, ce sa-i faci stam departe- 5 min cu masina foarte fericit Nu a interesat-o daca ma descurc, daca reusesc sa gatesc sau sa fac ceva exclamatie Dar poate e mai bine asa decat sa trebuiasca sa gasesc scuze sa-i raresc vizitele scot limba
Si eu sper ca isi va face bubulina un program cat de cat si cand doarme sa ii pot acorda lui K mai multa atentie. sarut

OurBaby e minunat cu 2 copii. Eu totdeauna mi-am dorit doar unul si de nu insista sotul eu nu cred ca as fi venit cu propunerea de bb2. Nu-i usor mai ales acum la inceput, dar depinde si daca ai sau nu cine sa te ajute cat de cat. Daca da e ok, daca nu ai deloc ajutor cred ca e destul de greu cu doi copilasi foarte mici. K de ex se joaca singur, doarme singur, ma ajuta cand ii cer sa-mi aduca ceva, nu prea cere in brate, merge singur la toaleta etc. lucruri atat de marunte care acum cu bb2 insa sunt tare binevenite.

In privinta masuratorilor ecografice la noi a fost asa: greutate eco 3150gr dimineata in jur de ora 8 si 3610gr la nastere- aceeasi zi la ora 14:30 prostit

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 10 ani

21.08.2009 3:53     citat 

Alexxya, de lorellay am aflat ca a nascut dupa ce am facut lista, de aceea e inca acolo. Pe fetele pe care nu le stiu le las pana la 42 de saptamani.
Dar stii ce propun eu? In sambata dinainte de cezariana, scrii acolo cu verde ca tu nasti next, si eu te asez in capul listei. zambet
Chiar ma gandeam sa-i cer voie adminului sa scot din lista fetele care nu posteaza nimic timp de 2 luni. voi ce ziceti?

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.08.2009 4:00     citat 

D3lia... stiu de Lorellayy... normal ca nu puteai fi medium sa stii cand naste.
In privinta propunerii tale... ma gandeam de mult la ea. Adica ma gandesc... daca nu intra doua luni, macar o data... atunci nici nu cred ca mai stiu ca s-au inscris pe aici. Doar ca eu nu stiu sigur cine nu a intrat atata timp.
Ca doar de o sapt pot intra si eu zilnic. Stau pe aici ca nu pot face nimic, de teama sa nu mi se rupa membranele. Secretia aia continua sa curga si la doctor ma duc abia sapt viitoare.

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.08.2009 4:02     citat 

----------
citat:
Dar stii ce propun eu? In sambata dinainte de cezariana, scrii acolo cu verde ca tu nasti next, si eu te asez in capul listei. zambet
----------

Acum abia am vazut! sarut rad sarut Superba ideea! Sa fiu eu prima! Sigur. Te anunt.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

21.08.2009 4:09     citat 

alexxya vrei sa nasti prin cezariana? ochi peste cap

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

21.08.2009 4:17     citat 

urschuletz sarut sarut sarut sarut sarut ptr listutza!!!

Gata am culcat-o pe Ale!!! yeeeeee desigur ca cu tzatzi ca altfel nu se poate!!! foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.08.2009 4:33     citat 

Elena... de 6 ani sunt sigura ca asta vreau. Eu am mai scris> Am fost la scoala speciala. Am avut in clasa 5 copii din 7 cu probleme survenite in timpul nasterii naturale, in special pareze si plagi la nivelul creierului. Se spune ca de ce ti-e frica nu scapi...iar mie mi-e frica de ce poate pati bb la nasterea naturala. Nu mi-e frica de durere... sunnt curajoasa si rezistenta, iar durere exista in ambele cazuri. Nu spun ca exista o metoda cea mai buna de a naste... daca ar fi asa toti ar alege-o pe aceea si n-ar mai exista atatea indoieli. Spun doar ca fiecare poate alege in functie de el ce considera ca ii este mai bine. Pentru mine cea mai buna varianta este cezariana. O voi face cu zambetul pe buze. La nasterea normala as fi terifiata pana l-as vedea pe bb in siguranta...iar daca ar pati ceva nu mi-as ierta-o niciodata. Toti copiii de aici, de cand sunt eu s-au nascut ok si sunt sanatosi si majoritatea pe cale naturala. Se intampla f rar sa pateasca bb ceva... dar iti spun sigur ca in cazul meu ar pati.
Si stii ce e cel mai ciudat... ca la ultimul control dr mi-a spus ca-mi recomanda oricum cezariana daca situatia nu se indreapta> bb a fost tot timpul cu capul in jos, iar la 29 sapt s-a hotarat ca-i e mai bine invers. Acum sta bine merci cu el in sus, iar ultima oara era transversal. Eu sunt mica in bazin, el e mare-mare, dr. nu crede ca se mai intoarce de acum, si avea dubla circulara de cordon si in jurul manutei.
Colac peste pupaza... sotul a zis ca daca ma prinde ca vreau naturala ma anesteziaza el si-mi face cezariana. rad Si uite asa merg la un spital particular si fac ceza pe 27 sept... sau in jur de... depinde....

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 12 ani, 4 luni
Patric: 10 ani, 2 luni

21.08.2009 4:47     citat 

----------
alexxya a scris:
Crisu...pai eu m-am uitat pe lista de la gravidute si mai sunt 3 candidate la functia de mamica inaintea ta. Lorellayy a nascut... da e acolo. rad Adica eu vreau in frunte...prima...pe lista... ceea ce va fi tare greu. Nu de alta dar pe Bubulina 77 nu o stiu...a intrat pe aici? Ca la gravidute nu vine... si cred ca va iesi de pe lista la 40 de sapt. Iar eu fac cezariana la 38... va sa zica...adios primul loc.
Nu te mai stresa cu operatia. Nici eu n-am facut nicio operatie...n-am avut nicio cusatura pana acum... dar nu mi-e frica... Stai calma. Eu merg pe principiul ca trebuie sa ma astept la ce e mai rau. Adica stiu ca o sa doara dupa, ca mai e si o injectie... Ca vor fi fel si fel de intrebari... asta e... pt o cauza nobila. Greul cred ca vine abea dupa nastere. Nu o vezi pe Urschuletz? scot limba Eu o sa fiu mai stresata ca ea. Pe ce data te-a programat la cezariana?...Ca ai deja 38 de sapt..

Elena...imi imaginez cum arata bb fara pampers... rad Si nu ai pus-o pe soacra sa curete? Eu ii spuneam ca sunt ocupata cu cea mica si ca mi-ar face un serviciu daca m-ar ajuta scot limba
----------

trebuie sa te dezamagesc rad si eu tot prin cezariana voi naste ptr ca si pe primul copil asa l-am nascut,inca nu stiu exact data dar dr zicea ca in jur de 20 septembrie ma interneaza.Da intr-adevar doare operatia dar eu intr-o saptamana m-am pus pe picioare.

sus

Denunta
alexxya

Copii

21.08.2009 4:56     citat 

Bubulina 77... foarte fericit mai sa fie. Uite vezi... asa-mi trebuie daca intru din an in Paste pe aici. Ca eu eram numai pe la gravidute si doar de curand am atata timp cat sa trec si pe aici. Nu credeam ca postezi pe undeva, ca la gravidute nu vii. Si deci...erai pe faza rad Dap...da eu tot o sa mai stau putin dupa ce nasti tu... deci ajung prima scot limba Nastere usoara atunci. Eu incercam s-o incurajez pe Crisu ca si ea face tot cezariana si mai repede ca noi. Prima cezariana ai facut-o la cerere sau asa ai fost nevoita? La cezariana curge lichidul ala pt care-si fac fetele absorbante ?

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

21.08.2009 5:07     citat 

mai fetelor cel mai bine e sa nu va ganditi ,ca ce-o fi o fi ,oricum nu puteti schimba nimic.
Eu zic ca a 2-a cezariana mi-a mers mult mai rau trist cu multe alte chesti...sonda...refacere greoaie ...in fine exista calmante foarte fericit si in 3 zile esti bine trag cu ochiul .
Elena somn usor puiului sarut
Ice am obs ca se gaseste si la noi ...nu e mai scumpa decat garmastanu ,acum sa vad ,ca abia azi mi-am luat garmastan sa vad cum e si daca nu incerc si unguentul acesta.
Fimea acum asculta muzica trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: