· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(110)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(110)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

24.08.2009 11:24     citat 

Roxi... tu cand erai insarcinata puteai sa bei lapte?

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 3 luni
mara: 12 ani, 6 luni

24.08.2009 11:26     citat 

roxy, posibil. ca de a doua zi de viata a facut eritem alergic plang sau sunt foarte trist
oricum si anna a tot avut bubite pana dupa2 ani, alt plang sau sunt foarte trist
ICE, de ce nu folosesti musetel? e rau, cumva?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 6 luni

24.08.2009 11:28     citat 

nastere usoara Loredana si mult curaj sarut sarut sarut sarut

Fetelor eu tot cu temperatura sunt...38,9-37,4 mai jos nu stade si am luat si algocalmin fiola si paracetamol, stau si cu otet pe mine...nu stiu ce sa mai fac!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Am vb cu dr. mea ginecolog si a zis ca sigur nu e de la operatie si asa e ca am pus apa oxigenata si nimic. Si mi-a zis sa nu fi racit jos....dar asa cu temperatura????

Si inca ceva de 2 zile ma doare sanul drept cand il ating asa din exterior si la comprese calde mi-a trecut dar acum nu prea!!!

M-a speriat o pritene sa nu fi racit la plamani, dar nu am de la ce..ca nu am facut bai reci si nici transpirata nu am stat!!!

Dr. mea mi-a zis ca nu e nici o problema daca alptez acum. Voi ce stiti? oricum de ieri am temp. si am alptata si fata nu are nimic, chiar azi a fost numai un zambet draga de ea.

Imi vine sa plang ca nu ma simt bine si abia o tin in brate!!! si e asa de rau sa iti fie tie rau ca mor ca nu ma pot ocupa de ea!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 7 luni
Radu Stefan: 9 ani, 3 luni

24.08.2009 11:39     citat 

alexxya nu prea, ma fortam pentru ca aveam acciditate foarte mare si atunci era singurul moment cand puteam sa beau.
ralus Sper sa treaca si sa fie bine.Vad ca de cand il spal cu Mustela este mai bine, acum nu stiu daca de la asta sau de la altceva

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 3 luni

24.08.2009 12:31     citat 

Roxy sa-ti spun ce cred eu. Desi pana sa raman insarcinata consumam f mult lapte, acum nu-l mai suport. Din a doua luna de sarcina era singurul aliment la care faceam foarte urat. Greata mult timp, dureri de stomac, varsaturi... Am intrebat doctorul daca exista vreun motiv sa cred ca bb este cel care nu tolereaza laptele... si mi-a spus ca nu exista niciun temei sigur... dar eu asa cred. Iar dupa ce voi naste voi vedea daca si bb al meu are aceleasi probleme ca al tau. Si atunci voi fi sigura ca au o alergie la o proteina a laptelui.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 9 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

24.08.2009 12:40     citat 

Roxy Ksenia e inca micuta de acum incep pauzele de somn si mofturile foarte fericit oricum: nu adoarme singura, nu doarme in carut si altele- nu e nici ea bebe perfect scot limba

Ralus nu am citit sa fie nimic in neregula cu musetelul- pt ochi stiu ca nu e indicat- dar efectiv nu am folosit de data asta, merge bine cu taratele si am lasat asa.

Elena imi pare tare rau, eu zic ca ar fi bine totusi sa te vada un medic, febra nu e foarte mare, dar e si e bine descoperita cauza din timp.
Sanatate multa! sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 7 luni
Radu Stefan: 9 ani, 3 luni

24.08.2009 12:45     citat 

fetele mi-a scris Lore: "Am fost controlată de o asistentă si a zis ca capul e ft sus si nu are rost sa imi facă nimic sa grăbim,ca o sa am dureri degeaba.poate pe maine seara sa nasc..."

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

24.08.2009 12:45     citat 

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

24.08.2009 12:54     citat 

Eu folosesc pentru bubite diverse Mustela Dermo-pediatrie STELATOPIA. Am folosit crema si pt.mine si la fete, si s-a dovedit a fi ff buna. Mi-a recomandat-o o pediatra. E adevarat ca e cam scumpa (70 ron tub mare)...

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

24.08.2009 1:04     citat 

Schimb listutza imediat!

ne mutam aici!

http://www.parinti.com/modules.php?name...632#960632

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: