· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)     
alexandraS

29.08.2009 12:29     citat 

multumesc din nou pentru sustinere zambet
smiri, calca-le acuma, ca dupa ce nasti o sa fie ultimul lucru pe care o sa te gandesti sa-l faci scot limba

noi am fost la o plimbare luuunga, de pe la 10, am mers in parc si am facut vreo 3 pauze de tzitzi. Lumea nu se uita lung la noi ceea ce e foarte relaxant. Eu in schimb m-am uitat la alte carucioare si observat ca suntem singurele fara biberon dupa noi... oare de ce nu alapteaza mamicile si in oras?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

29.08.2009 3:37     citat 

Alexandra suntem alaturi de tine si de Lia , sa va ajute DD sa treceti cu bine peste toate greutatile sarut

Loredana ai o scumpete de fetita sarut sarut sarut , va pupam dulce si va asteptam acasa sarut sarut sarut

Lorellayy multumim frumos si voi sunteti 2 frumoase sarut sarut sarut . Asa zic si eu acum ca mi-a fost groaza degeaba de taietura, dar nici nu o simt foarte fericit

Lucas a plans aseara la baita incontinuu si eram si singura, Inca nu l-am pus in cadita mai stam 2 zile pt, buricut. Si de la ora 21.30 pana la 3.30, in final am dormit cu totii pana la 9.30 cu intreruperi mici; surprins Doamne ajuta tot asa.

Trebuie sa mergem sa vedem de sala pt. botez , acum stiu de ce a vrut Lucas sa vina pe lume in 16 august. Ca sa fie exact 6 sapt. pana in 27 sept. cand vroiam eu sa tinem botezul rad (este si data nuntii) scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

29.08.2009 3:38     citat 

Noua ni s-a agravat ochisorul, acum s-a ingalbenit si i se lipeste cu totul, am fost la oftalmolog si mi-a dat niste picaturi preparate de ei in spital, maine trebuie sa mergem iarasi ca azi era numai asistenta si prin telefon a discutat cu doctorita ochi peste cap

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

29.08.2009 3:39     citat 

Salutare!
Noi am fost pe la tara ...am facut cateva conserve ...abia acum imi trag sufletul.
Nu am avut timp sa citesc nimik.Teo e bine papa ,doarme ...are colici da nu face scandal ii dau Gripe si ceiut.
Stefi vad ca mi-a racit
trist .
Va pup.

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

29.08.2009 3:43     citat 

BUBU voi deja atat de mult va plimbati , noi numai azi am iesit afara obligati de situatie sa mergem la dr?

Multa sanatate lui Stefi sa se faca bine repejor sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

29.08.2009 3:47     citat 

Rome ii place tare mult afara.O scoatem in fiecare seara cam dupa ora 7.Nu cred ca este contraindicat.Inainte se spunea ca sa ii toi 1 luna in casa ,dar mi se pare cam mult.
Multumim!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

29.08.2009 5:15     citat 

Apropo de varsaturi,si Teo varsa si nu cred ca exista o cauza anume.
Si Stefi varsa si nu am gasit un raspuns de la medici ...ba ca e de la sughit,ba ca a stranutat...si tot asa ...un raspuns concret nu mi-a dat nimeni.

sus

Denunta
alexandraS

29.08.2009 5:19     citat 

eu am observat fenomenul invers: la cava timp dupa ce mananca Lia regurgiteaza o parte din lapte si inevitabil incepe sa sughita. Nu stiu daca prin voma voi va referiti la lapticul care vine inapoi sau chiar voma, dar are legatura cu sistemul digestiv inca nematurizat. Vorba lui Dr House (din serial) .. daca bebelusii ar sta in burtica pana la maturizarea sfincterului, ar avea capul prea mare ca sa poata iesi de acolo rad

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

29.08.2009 5:25     citat 

Eu nu ma refer la recurgitare la voma asa in jet ,dupa ce papa varsa tot mi s-antamplat ultima oara la san trist .Bine ca acum nu ma impacientez ,dar nu stiu cat de normal e.
Pun si eu 2 poze cu Teo:

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

29.08.2009 6:42     citat 

Buna fetele!

Am venit de la padure ! Ieri am avut o zi ingrozitoare. A plans de la 2 la 10 seara si nu amancat mai nimic a refuzat puru si simplu. A adormit pe la 11 si s-a trezit la 3 a mancat 5 min si a dormit. Partea mai rea este ca sapt nua luat un gram. Am sunat dr si se pare ca totusi alpetele meu nu e suficient de consistent. Stiu ca revenim la aceeasi discutie dar sunt hotarata sa-i dau si lp pt ac nu e normal ce se intampla. E din ce in ce mai rau.Eram cu nervii al pamant iar soacra m-a lasat masca. Mi-a zis ca ce eu vreau sa manance sa doarma si sa nu am deranjeze asa e cu copiii. Ea s-a lupatat 4 ani cu palnsete de la copiii ei.Si I-a facut obs mamei ca nu are grija sa manac bine si sa dorm. M-a durut atata de tare ca i=a zis asa. O tinea numai ea ca si cum noi eram handicapati si nu stiam ce sa-i afcem. M-am amarat tare mult si nu m-am asteptat de la ea la asa ceva. Apoi i-am facut aseara un bibe de lp sa vedem poate poate si ii facea obs sotului ca nu agita bine si cum nu incalzim apa. Deci nu va mai plictisec cu detalii. Si era ziua mea trist
Azi de dim am inceput lp si a mancat linsitita cate 100 chiar si 120. A dormit. Acum face un pic scandal dar macar mananca. Din laptele meu doar 30 ml manca. Iar dr mi-a zis ca la varsta lor ar treb 150. Bine nu e oblig dar macar 110. Am fost atre fericita sa o vad manacand si dormind . Pt mine copilul nu e o povara dar nici sa fiu la pamant si mai ales ca ea a mers in regres. Stiu ca o sa ma certati dar pe moment asta e sol cea mai buna. Ma mulg in cont si vedem cateva zile ce se mai intampla. Nu am dormit toata nopatea de ganduri si de ciuda soacra-mi. Mama mi-a zis sa nu pun la suflet. Asta e nimeni nu e ca mama. Pe soacram-ea nu o intereseaza decat fetitza iar de mine prin ce o implica pe ea. Eu pot fi oricum ca doar ea a crescut 2 copii si nu a dormit o nopate in 4 ani si nu amurit. Asta e ..eu nu pot fi mama eroina. Vreau sa ne fie bien la amadoua.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

29.08.2009 6:43     citat 

Bubu, pupam mica si mare! Sanatate! sarut

Rome si noi am avut aceeasi problema si avea canalul lacrimal infundat cu picatiri si sters cu ceai de musetel a trecut in cateva sapt. Sanatate la pui sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 2 luni

29.08.2009 6:53     citat 

rome si noua ne pica botezul de data nuntii (11octombrie)...ce copii draguti avem...ne-au facut un cadou frumos de aniversare sarut

urschuletz imi pare rau ca soacra ta iti face zile negre trist ; nu poti sa o pui cumva la punct? sper sa te lase in pace si sa nu mai faca comentarii asa rautacioase.
eu v-a trebui sa renunt la laptele de la san plang sau sunt foarte trist ; din cauza problemelor cu fibroamele si chisturile ce le am la sanul drept am dat in complicatii ( sunt sanse f mari sa ajung sa ma operez iar la san plang sau sunt foarte trist ) si nu vreau sa pateasca Natalia ceva rau; oricum laptele meu e insuficient pt ea - din 7 mese cat are ea pe zi eu pot sa ii asigur maxim 2 la ce cantitate imi iese din san, si nici nu se satura si cateodata a varsat de la el trist ; cu laptele praf e linistita si nu are probleme;

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 12 ani, 5 luni
Emma Lara: 10 ani, 4 luni

29.08.2009 7:03     citat 

of urschu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist !soacrele astea nu sunt normale!!!
si sa-ti strice ziua de nastere.....da nu ma mir ca mi s-a intamplat!si a mea e cam la fel: vad eu ca nu ma suporta -da nu ma intere asta- dar vezi doamne o "iubeste" pe Carla!dupa ce era sa nasc din cauza ei la 30saptamani...eu asta nu o sa i-o iert niciodata,,,
azi e ziua ei "cica"!si m-am decis ptr prima data de cand o cunosc -de5ani- sa ma fac ca ploua si sa nu-i i-au nimic!eu zic ca e corect...eu nu am primit nici macar o amarata de ciocolata de zilele mele de nastere si eu i-am luat tot timpul ceva chiar si fara o ocazie!
of, mi-am adus aminte ca "trebuie" sa o vad in fiecare zi ca vine sa o vada pe printesa...
nu stiu ce sa zic de lapte... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexandraS

29.08.2009 8:16     citat 

of urschuletz tare rau imi pare de fazele cu poama acra.. dar mult mai rau imi pare de laptic. sper sa fie doar o pasa trecatoare si sa revii cat mai repede la san exclusiv

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani
mara: 12 ani, 3 luni

29.08.2009 8:29     citat 

uff! ce in urma sunt!
azi am avut o zi buna. mara a plans putin si a dormit mult.
ursch, nu te mai stresa. lasa soacra, desi te doare si bucura-te de copil. TU esti mama ei si TU decizi ce sa faci pentru ea. sarut
ourbaby, dar tie ce ti-a facut soacra? plang sau sunt foarte trist
rome, lorellayy, sa va bucurati de cadouri sarut sarut sarut rad noi, anul trecut am ratat 10 ani de cand suntem prieteni scot limba din cauza unui examen ochi peste cap
sa treaca ochisorul
bubu, ai 2 dulceti. cea mica e o figura! expresiva ca meli! apropo de varsaturi si mara are reflux si mai dadea afara si cate un jet. sper sa treaca. stefi, sa nu fie grav! sarut ai timp de conserve? cool!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: