· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)     
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 8 luni
ALBERT: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 8:14     citat 

La multi ani, Alberta ( Abramburica )

La multi ani, Irina ( Urschuletz)

Sa fiti fericite si iubite sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 8 luni
ALBERT: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 8:32     citat 

Pe Abramburici o puteti felicita aici

http://www.parinti.com/Lamultianiabramb...34782.html

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 9:13     citat 

Va multumesc! sarut sarut

Vad ca photobucketul nu merge cum treb si nu poyt pune si o sampanie.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 9:37     citat 

Abrambirica, La multi ani! sa fi sanatoasa ! Tot ce-ti doresti sa se indeplineasca! sarut sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

28.08.2009 9:39     citat 

La multi ani cu multa sanatate si liniste fetelor sarut sarut sarut sarut sarut

Multumim de tratatie Urschuletz sarut

Dau si eu datele corecte pt. listuta scot limba : numele corect: Lucas Rafael; greutate: 3650 g. Multumim frumos sarut

Cory sunteti o familie foarte frumoasa. Felicitari pt. crestinare sarut

Adevarul este fetele ca sunteti de admirat, nici eu nu stiu cum m-as descurca cu 2 sau 3 bebei plus toate celelalte treburi prostit , eu de cand am venit de la spital n-am facut mancare deloc si curatenie am facut eu o data; fac umpic de ordine in fiecare zi, mai spal si imediat a trecut ziua.
Ma menajeaza ai mei inca pt ca le e frica de operatie, dar daca ma simt f bine, n-am nici o treaba cu ea, nici nu o simt...eu nu ma menajez deloc, desi n-ar fi rau sa stau cat de cat cumintica ca n-am nici 2 saptamani.

Lorellayy am pus poze cu Lucas, le-ai omis tu foarte fericit

Adina tu ce mai faci, nu te-m mai citit demult, sunteti ok?

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 14 ani, 2 luni
Patric: 12 ani

28.08.2009 9:48     citat 

Alexxya sotul meu este foarte mult plecat,pe saptamana 2-3 zile in Bucuresti si prin tara asa ca eu sunt obisnuita sa fiu singura dar acuma nu ma mai lasa sa stau singura daca el tb sa plece vine mama sa stea cu mine.Eu te-as sfatui sa nu pleci chiar cu o saptamana inainte sa naste pe un drum asa de lung si ar fi bine sa ai pe cineva prin apropiere daca sotul pleaca ptr mai mult timp.

Ice te cred ca e foarte greu cu 2 copii si eu ma gandesc cu frica la ce ma asteapta si oare cum o sa ma descurc,in cel mai rau caz o sa-mi angajez o femeie sa ma ajute dar asta vedem pe parcurs.

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 12 ani, 4 luni
Emma Lara: 10 ani, 3 luni

28.08.2009 10:27     citat 

alexxya! eu zic sa stai tu cuminte acasa!!e prea aproape de cezariana!si e cam mult de mers cu masina...parerea mea e ca ai sa fi foarte agitata atata drum cu masina...si ai sa te foiesti de numa!
stai acasa linistita!trec 2zile cumva! e mult mai sigur sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

bubu , in curand voi avea si eu aceleasi "temeri" rad rad rad ! la anul pe vremea asta vreau sa raman insarcinata sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 4 luni
Radu Stefan: 9 ani

28.08.2009 10:27     citat 

Mi-a scris Loreda si vrea sa va multumesca pentru incurajari si sa zica LA MULTI ANI pentru Urschuletz si Abramburica

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 11 luni
Albert Stefan: 10 ani, 2 luni

28.08.2009 10:51     citat 

LA MULTI ANI URSCHULETZ si ABRAMBURICA sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

Loredana mi-a scris despre Rebeca: "Are 3400g,are complicaţii din cauza placentei.plămânii sunt încărcaţi si o ţin la incubator.azi i-au scos masca de oxigen si cu lăsat-o doar cu glucoza ca sa nu îi dea lapte praf.
E în continuare la incubator si de maine cred ca pot sa o alaptez...imi e ciuda ca mai am 2fete în camera si ele îşi cu copii cu ele.
A fost o experienţă super nasoală.nu voi mai face nici un copil.dar cel mai rau a fost cand a ieşit si pe chinuia sa respire
Cam asta ca m-a luat iar plânsul acum
Eu am luat 10la naştere dar fata încă nu are nota
Nu stiu cât voi sta în spital...oricum până se va face ea bine...
Cand ma duc la ea sa o văd se apucă de plâns,cred ca ma simte.
Iar eu sunt tăiată ft tare ,daca nu era dr la nastere cred ca eram moartă, Si ea a ieşit cu faţă în sus
Ma simt tare slăbită,ma doare fundul de la tăietură si daca stau în picioare leşin"

sus

Denunta
alexandraS

hello mamici si burtici ne primiti si pe noi?
nu am mai intrat de ceva vreme, dar acum suntem din nou pe baricade.

urschu, LA MULTI ANI!! fetita ta e superba zambet
uite pentu listuta
lia sophie 7.06.2009, 3.550 grame
ziua mea de nastere este 8.03.10982

pentru colaj, uite poza asta

lia e in continuare bestiala zambet
a crescut mult (are 6 kile 200), a inceput sa "vorbeasca" de vreo luna si e ff cuminte. inafara de problema refluxului nu prea avem de ce sa ne plangem. de dormit doarme toata noapea, de pe la 9.30 - 10 pana a doua zi pe la 9 (cu o trezire, doua de molfait tzitzi sarut ) iar de mancat... de la mamica ei cand vrea ea zambet

iar acum tre sa schimb un scutecel
foarte fericit

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 11 luni
Albert Stefan: 10 ani, 2 luni

28.08.2009 10:55     citat 

Ce mila imi e de Loredana, saracuta trist Sa-i transmiti pupici si sa fie puternica ca o sa fie totul bine sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

28.08.2009 11:00     citat 

Bine ati venit Alexandra si Lia sarut sarut sarut

Imi pare tareee rau de ce i se intampla Loredanei, sa dea Dumnezeu sa se puna pe picioare repde si ea si Rebeca sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.08.2009 11:01     citat 

alexandraS bine ai revenit. Este o scumpete lia. Sa fiti sanatoase si cumintele si de acum in colo. Pupici pentru amandoua.

sus

Denunta
alexandraS

28.08.2009 11:03     citat 

multumesc fetele sarut
imi pare rau pentru Loredana trist sper sa treaca repede peste momentele astea dificile... of

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: