· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(112)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 4 luni
Radu Stefan: 9 ani

28.08.2009 11:05     citat 

urschuletz multumim de tratatie
rome ce somnoros mic avem noi acolo.
Poate reusesc si pun si eu foto de la plimbare.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

28.08.2009 11:10     citat 

Multumim Roxy sarut , woow abia astept sa iesim si noi la plimbarica ochi peste cap

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.08.2009 11:22     citat 

gata, am descarcat foto

aici ne bronzam

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.08.2009 11:31     citat 

am sarit una care imi place mie mult zambet

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

28.08.2009 11:34     citat 

Mai mai ce frumosi sunteti voi, pai voi la 2 luni mergeti in picioare ? scot limba

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 12 ani, 4 luni
Emma Lara: 10 ani, 3 luni

28.08.2009 11:37     citat 

lore plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
sa va faceti bine amandoua!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 11 luni
Albert Stefan: 10 ani, 2 luni

28.08.2009 11:40     citat 

Roxy ce dragalas e piticul sarut sarut sarut sarut sarut papam falcutele

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.08.2009 11:43     citat 

iti dai seama ca nu merge, era tinut de mine si el doar atingea putin iarba scot limba
Multumim de aprecieri.

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

28.08.2009 12:23     citat 

Daca tot am timp va spun si eu povestea nasterii puiutului meu, Lucas foarte fericit

Luni dimineata in 17 august trebuia sa merg sa ma internez, urmand ca in 18 daca nu se intampla nimic sa-mi provoace nasterea. In weekend am zis ca mergem in vizita la ai mei si ne-am hotarat sa ramanem acolo pana duminica sa mergem la un gratar, bineinteles ca bagajele nu le-am luat cu noi (ai mei stau cam la 20 km distanta)
Duminica dimineata in data de 16 august la ora 5.00 m-am trezit buimaca ca mi s-a rupt apa surprins , am inceput sa intru in panica, pana m-a mobilizat sotul meu, apoi i-am trezit pe ai mei, toata lumea nu stia pe ce sa puna mana si incotro sa o apucam. Spitalul era cam la jumatate de ora de ai mei, insa sotul a trebuit sa se intoarca inapoi inca 20 km pana la noi acasa sa-mi ia bagajul, actele nu aveam nimic la mine ochi peste cap
Intr-un final am plecat eu cu ai mei spre spital, sotul dupa bagaj, am ajuns cu prosopul intre picioare ... Eram dilatata fff putin cam 2 cm, la ora 12.00 la fel, atunci mi-au pus perfuzie, cateter pt. peridurala si asteptam...
Cand m-au luat durerile am cerut sa mi se administreze anestezic, dar am fost controlata prea des pe masa si ascultau des inimioara lui bb trebuind sa stau pe spate, astfel incat mi-a iesit cateterul din coloana; pana a venit anestezistul, pana mi l-a mai pus odata, pana si-a facut efectul am mancat vreo 2 ore de dureri prostit , apoi eram fff fericita, simteam contractiile erau din 3 in 3 minute, dar dilatatia era 3, si pana seara nu s-a schimbat tot 3 a ramas.
Apoi m-au luat iar durerile, cand sa-mi puna anestezic se infundase cateterul rad (acum rad atunci imi venea sa ma urc pe pereti), iar am mai mancat vreo 2 ore de dureri pana s-a rezovat problema surprins si anestezistul a zis ca am un ghinion fantastic.
Eu tot ziceam ca nu vreau cezariana ca mai astept poate poate ma dilat si in final... la ora 22.00 am renuntat si m-au bagat in operatie.

Sincer, daca stiam ca n-o sa am treaba cu operatia si ca nu ma doare decat vreo 3 zile....o alegeam de la inceput.operatia arata f bine, e o singura dunga orizontala foarte jos, nici la cel mai jos bichin nu se vede foarte fericit

Oricum fetelor parerea mea peridurala e sfanta cu toate riscurile ei, decat cu durerile alea mai bine ma risc si fac anestezie jenat

gata m-am intins destul scot limba

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 3 luni

28.08.2009 1:04     citat 

Antonia Maria - 2.800 kg

Roxi ,tare scump Vladut ,vad ca deja vrea sa merga in picioare rad rad rad
Rome ,frumoasa povestea lui Lucas ! sarut
Elena ,am citit ca Ale vomita ,si noi de o saptamana vomitam ,aproape dupa fiecare masa ,eu am fost la 3 pediatri si nici unul nu mi-a dat un raspuns concret surprins chiar de ieri i-am schimbat lapticul ,dar azi noapte tot a vomat ,.........Dar , in saptamana asta ,de cand tot vomam ,am luat in greutate 360 g ,deci am luat foarte bine ,mie mia zis dr .c a trebuie sa ia intre 200-250 g pe saptamana !!
Si inca ceva ,si eu cand am fost mica vomam foarte mult ,si tot asa nimeni nu stia de ce prostit
Nu prea am timp sa mai intru asa des ,nu va suparati pe mine ,mai intru va citesc si cand sa postez si eu ,ma cheama "alarma " ochi peste cap
Felicitari noilor mamici ,sa va traiasca puiuti !!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 2 luni

28.08.2009 1:26     citat 

Fetele,stiu ca nu am cam scris de mult dar nu prea ma lasa copchilu' scot limba ..iar cum il prind ca doarme,ma apuc de treaba prin casa si tot asa.
Am vazut poze superbe:Lorellay..e o scumpete printesa ta,mi se pare ca seamana leit cu tine...asa e? sarut
Urschuletz,pozele cu Meli m-au facut sa rad..e asa frumusica si haioasa sarut
Rome..ce baiat mare si frumusel ai sarut .
Am uitat ce poze am mai vazut trist ...dar ii pup pe toti bebeii si pe mamici scot limba sarut .
Loredana..haide mami,curaj ca o sa fie totul bine sarut sarut sarut
Andrei e bine,cumintel asa si asa..eu sunt obosita rau plang sau sunt foarte trist ..dar merita scot limba .
Va pupic pe toate sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 3 luni

28.08.2009 2:41     citat 

Buna fetelor!!!

Roxy ce gagiu ai.....ne-ai dat pe spate!!!! sarut sarut sarut sarut

Noi suntem bine...mai putin cu exceptia mea... m-a capiat socramea...m-a lasa nervi cateodata cu ea Doamne..numai pot fetelor sincer imi vine sa o strang de gat sa ma ierte DD dar asa am ajuns sa gandesc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist incerc ca imi pastrez calmul ptr fata. Iar au apucat-o nebuniile, ca i l-am furat pe fisu si ca acum i-am facut copil si ca pe ea nu o mai baga in seama ,ceea ce nu e adevarat dar na Ovi sta cu asta mica cand vine acasa ca e flebetea lui va dati seama, dar vb si cu masa na... ca da eu sunt dracul ca nu il las pe fisu..Doamne cred ca a luat-o razna...eu cu copilul in brate si urla...pana l-am sunat pe Ovi si i-am dat-o la tel nu s-a potolit frate plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Doamne cat as da sa ne mutam o data ca e ma duc cu nervi cu nebuna asta in casa.

Deci daca tu ca bunica ai ajuns sa fi geloasa pe nepoata ca sta cu baiatul tau, eu zic ca trebuie sa ai niste probleme ca altfel nu imi explic surprins surprins surprins

Da fetelor bine ca ma pot descarca aici cu voi ca altfel cred ca as exploda de nervi!!!

Acuma serios as face o asociatie "cum sa ne aparam de socre" ca sunt sigura ca mai sunt mii ca a mea!!! trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 3:12     citat 

Loredana, suntem alaturi de tine si ne rugam la doamne doamne sa-ti dea putere si sa fie fata bine.Mi-au dat lacrimile cand am citit. Ce suferinta treb sa fie in sufletul ei. Nu inteleg de ce au chinuit-o si nu i-au facut ceza.

Rome, ai dreptate cu peridurala. Dupa cate citesc de la fete in tara asta cred ca e mai bine sa faci ceza ca altfel....

Roxy, ca flacau frumos ai tu! sarut

Adina, o poza cu baietii vedem si noi?

AlexandraS, bine ai venit! Deocamdata eu sunt responasabila cu listutza dar am preluat colajele si inca nu stiu sa le pun dar cum invat va pun si pe voi trag cu ochiul Frumoasa fetitza ta!

Elena, stiu cum e cu nervii. Dar e normala? nervos

sus

Denunta
alexandraS

28.08.2009 3:17     citat 

elena mi-ai atins o coarda sensbila zambet
ia-o pe soacra ta si inmulteste cu 1000 si o sa o cunosti pe "bunica" Liei. Nu a vrut sa o vada pentru ca sustine ca nu e de fapt copilul lui (al lu fi-su adica). pe de alta parte ma acuza ca am urmarit calendarul ca sa-i "fur samanta" si i-am distrus viata ca nu am vrut sa renunt la copil...

din pacate in cazul nostru povestea nu are happy end...

de-aia va urez tie si sotului tau multa dragoste si sa fiti cat mai uniti si indragostiti sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

28.08.2009 3:34     citat 

Alexandra, iti stiu povestea de la listutza. Cum adica nu are happy end? trist

Fetele, photobucketul vostru merge? Ca mie nu mai imi apare pareta aia in care pun pozele din calc meu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: