· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 9 luni

01.09.2009 9:50   Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
02.03 - Andrei Cosmin- pui de Dusenca
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ---------------------------Aprilie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
06.04 - Denis-Florin - pui de Bianca_90
20.04 - Laurentiu-Andrei- pui de Katya
24.04 - Eduard-Gabriel- pui de Georgy26
29.04 - Mihnea Andrei- pui de Golden_daffodil

------------------------ sarut ------------------------------Mai 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy
07.05 - Maya Cristiana- pui de Sim0n3l
09.05 - Andreea-Maria- pui de Cleos06
15.05 - Ema- pui de Sunshineme
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

20.05 – Robert Alexandru- pui de Mika_22
22.05 – Teodor Luca- pui de Lara_ro

29.05 - Dinu-Iancu - pui de Cristianka

------------------------ sarut ------------------------------Iunie 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
06.06 – Vlad Andrei- pui de Roxy_xyz
07.06 - Lia Sophie- pui de AlexandraS
09.06 – Bogdan-Gabriel- pui de Gimiloasa
11.06 – Sonia Sorina- pui de Marina_auto
19-06 - Daria Maria- pui de Haiducitza
26.06 - Albert- pui de Ssimona
28.06 – Mihnea Mihail- pui de Mf13

Avem 44 bebelusi, 25 fetitze si 19 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, 20, 21

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

01.09.2009 10:20     citat 

elidia multumim de listuta.

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 9 luni

02.09.2009 6:54     citat 

buna dimineata

multumim pt capitol elidia

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 7 luni

02.09.2009 8:28     citat 

Buna mamici sarut sarut sarut
nu am mai scris de mult timp sunt tare ocupata si aproape toate ziua stam pe afara.

La multe lunite sarbatoritilor din ultima vreme pe care nu am prea apucat sa ii felicit!
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

02.09.2009 9:50     citat 

Elidia multumim ptr capitolul nou sarut sarut sarut
Tamy esti o draguta sarut sarut sarut sarut sarut ,mai sunt ceva urme pe ici pe colo de la sarcina dar nu mai am timp sa le bag in seama..ma bucur de micutul meu
Mtl si eu sunt deacord cu fetele cred ca ar trebui sa facem in asa fel incat sa incercam sa ne regasim...
Propun si eu un subiect de discutie cu toate ca pentru multe dintre noi e cam devreme...Cand punem bb in premergator? Poate ne ajuta mamicile cu experienta..

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 11 luni

02.09.2009 10:23     citat 

Elidia multumim de capitol nou! sarut
Si eu am un premergator (mostenit de la nepotu-meu scot limba ) dar cred ca ori n-o sa-l folosesc, ori il folosesc dupa 7-8 luni.
Fetele care ati inceput diversificarea, cum merge? Eu am inceput sa ma documentez de pe-acum, chiar daca am de gand sa mai astept vreo 2 luni. Sunt curioasa cu ce ati inceput, cum accepta bebe papa... Teea se uita foarte atenta la noi cand mancam, uneori mi se pare ca ii e pofta prostit

sus

Denunta
dusenca

Copii
Andrei Cosmin: 11 ani, 9 luni

02.09.2009 10:34     citat 

sarut-mana pentru urari0.. sarut
eu am ince put cu sucul de morcov si cu cel de m mar, dar nu i-am dat doar o lgt prima zi, doua a doua zi......i-am dat cat a vrut
si pana acum nu i-am dat nici biscuiti, nici banana.....

sus

Denunta
alinutza_s

02.09.2009 2:00     citat 

Ziua buna si de la noi zambet
N-am reusit sa citesc mare lucru din urma si nici nu voi reusi, doar asa pe sarite ... scrieti cu viteza luminii zambet foarte fericit Am vazut in schimb poze .. ce mari au crescut zambet si ce frumuseti.

Georgy controversat subiect asta cu premergatorul, cu argumente pro si contra, sper sa nu se creeze o disputa pe tema asta, listuta aceasta are mamici foarte linistite, dar pot crea dispute mamicile din "afara" foarte fericit . Deci ... cu premergatorul ... a cumparat si noi la Denissa ... si ce daca ... ea a sta mai mult pe jos, peste covorul din living am pus o patura mai groasa, am stat cu ea, ne-am jucat apoi o lasam singura cate putin, in jurul ei avea pe o latura patul, pe alta fotoliile iar doua erau libere pentru a explora ... a fost super, a invatat singurica in 4 labutze, s-a ridicat singurica sprijinindu-se de pat .... am ascultat si eu povetele mamicilor cu copii mai mari si pentru noi a fost ok asa zambet
Am si acum premergatorul dar tot asa fac, lui Edi nu prea ii place pe jos dar stau eu cu el si incerc, cate putin, sa il las singur sa vedem ce iese zambet

Tamy iti spun eu cum merge diversificarea la noi zambet .. merge singura foarte fericit foarte fericit Edi e un pofticios ar manca orice prostit . EU am inceput pe la 5 luni sa-i dau daua trei lingurite de cereale seara (cereale de orez simple amerstecate cu lapte praf), nu mai rezistam cu trezirile dese (de la 3 luni jumatate se trezea noaptea din 2 in 2 ore ochi peste cap ) si a ajutat adica ia marit putin perioadele de trezire si apucam si eu o repriza de somn de 4 ore ... cateodata 5.
L-am lasat asa pana pe la 6 luni nu m-am complicat cu altele, am inceput cu suc de morcov, am vrut sa-i dau morcov fiert dar dupa ce am ars 3 morcovi intr-o zi am renuntat foarte fericit . Acum are 3 legume introduse (morcov, pastarnac si dovlecel) in care am inceput sa pun si cereale de orez pentru consistenta (lui oricum ii place mancarea pasta mai groasa nu apoasa), sucul acum il bea cu paharul si apa de asemeni zambet
Iata aici un model de inspiratie ... facusem o sinteza dupa modelul ce l-am aplicat Denissei zambet e o idee....
http://www.parinti.com/modules.php?name...alinutza_s

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 9 luni

02.09.2009 7:57     citat 

la multe luni andrei cosmin si deniz andrei

va pupam o noapte buna

sus

Denunta
alinutza_s

03.09.2009 8:35     citat 

Lucas, puiut de Diutza la multe lunitze sarut sarut sarut sarut sarut
Cu intarziere jenat la multe linitze Andrei Cosmin, puiut de Dusenca si Deniz-Andrei, puiut de Dakar sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

03.09.2009 10:05     citat 

[b]Bună fetelor!
Din păcate eu nu am mai intrat pentru că de luni mă chinui cu o enteroviroză îngrozitoare, doar noaptea trecută am putut să dorm şi eu un pic. Aveţi grijă la copii, se ia pe calea aerului sau prin atingere. Bebi a mea nu s-a îmbolnăvit pentru că lua anticorpi de la mine. Dacă renunţam la alăptat, mă puneau pe picioare în câteva ore, nici măcar la Urgenţă nu au avut mare lucru să-mi facă. Iar soţul meu s-a molipsit de la mine, la fel şi soacra mea, şi cumnata mea trist ... În fine... acum suntem toţi mai bine.
Acum o săptămână am fost la munte, bebi s-a comportat exemplar, a dormit şi a mâncat non-stop, ne-am odihnit cu toţii. Poate mai târziu pun şi nişte poze de-acolo.

Mtl, mă interesează şi pe mine foarte mult un scaun multifuncţiional ca al Maiei, cel de la Peg Perego. L-ai luat din ţară? Şi la ce preţ? Îl caut de ceva timp şi nu-l găsesc.

La multe luniţe sărbătoriţilor !
Pupicei ! sarut sarut sarut
[/b]

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 8 luni

03.09.2009 11:32     citat 

Buna fetelor...si la noi probleme!De vreo cateva saptamani vladut e un uragan plini de nervi....dupa mai multe tratamente fara rezultat i-am dus un kk la laborator si....avea viermisori!Toata starea lui de agitatie,lipsa de somn si pofta de mancare...de aici se tragea....I-am dat medicam si acum sper sa se mai linisteasca macar un pic pentru ca sincer...nu mai fac fata! trist
La multe lunitze Deniz si Cosmin pt ieri sarut sarut

sus

Denunta
alinutza_s

03.09.2009 1:37     citat 

Acum cand am eu timp nu intra nimeni foarte fericit
Noi avem un dinte de 2 zile zambet
Vad ca pe lista sunt si bebelushi de iunie pai atunci hai sa numim listuta bebelusi de 2009 zambet . Am citit putin in urma ... unele mamici nu s emai regasesc in topic, in discutii .... pai voi ce credeti ... cum am picat eu mamica de bebe 2 care nu am fost pe lista la gravidoase in mijlocul unor mamici, majoritatea de bebe 1 care se stiau deja zambet foarte fericit
Daca-mi permiteti sa va spun ca, atat eu cat si alte mamici din listuta de la bebe 1, am avut momente din astea. Sa va spun si de ce ... bebeii au inceput sa doarma mai putin, vor mai multa atentie, incep sa apara dintii, se agita ziua ... unii chiar si noaptea ..... altii merg in 4 labutze, incepe diversificarea, evitam sa scirem ce am dat sa pape bebelusului, cat, ce alimente am mai incercat sa nu cream discutii zambet ... mamica trebuie sa se organizeze si sa faca fata timpului, nu mai e timp de forum asa ca inainte .... discutiile nu mai sunt asa ample, scriem putin, suntem mai obosite, incepem chiar sa ne gandim daca X sau Y are ceva cu noi ... etc ... etc .... va regasiti in cateva ipostaze? Nu am citit chiar tot din urma foarte fericit poate nu e asa cum spun ... Dar sa stiti ca e pacat si asa se raresc membrii listutelor, raman activi pe forum dar nu si pe listuta, .... incercati sa spuneti exact ce si unde va "doare", sa nu ramaneti cu sentimente neplacute sau anumite frustrari ... e pacat. Stiti ca mamicile pot intra oricand in depresie? nu numai atunci dupa nastere? Eu tocmai ce am scapat de una foarte fericit ... din cauza oboselii acumulate ... mi-a venit ideea sa-mi fac analize si mi-a iesit o mare lipsa de Ca si Mg, cu toate ca luam vitamine, dar se pare ca nu erau in doza suficienta, tin tratament de mai bine de o luna si chiar ma simt mai bine, chiar daca tot atat de putin dorm sau ma odihnesc trag cu ochiul
Scuzati daca m-am bagat si eu ca musca in lapte foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
vioelena

03.09.2009 2:16     citat 

Alinutza, foarte bine ai spus. Si eu aveam de gand sa scriu cam aceleasi randuri rad. Un bebe iti schimba mult viata (de doi ce sa mai zic prostit prostit), de aceea sunt foarte utile discutiile de pe forum...mai afli cate ceva, mai schimbam pareri. Cred ca atunci cand vor veni ploile, cu siguranta ne vom regasi....pt ca vom sta mai mult prin casa zambet
Felicitari pentru dintisor Edi!! si noi avem unul rad

Cleos, imi pare rau sa aud ca ai trecut prin asa ceva. Bine ca bebita nu a patit nimic. Pupici cretulinei sarut

Georgy, noi nu avem premergator si nici un am de gand sa ii cumpar. Cel mai bine ar fi sa il lasi singurel prin casa, pe jos. Timeea merge foarte bine de-a busilea prin toata casa...se ridica de ce apuca....e drept ca trebuie sa fiu numai cu ochii pe ea...

Tamy, si la noi merge bine diversificarea...noi am inceput cu piureul de fructe, apoi cu supita.

Elidia, multumim pentru capitol. Tare as vrea sa o mai vad pe frumoasa ta. Ceva poze?

Yasmine, si Edmond a avut viermisori cand era mai micut. Agitat nu era, dar aflasem ca are baietelul cu care se juca el si binenteles ca a luat si el. Am scapat si noi atunci medicamente, plus toata lenjeria fiarta. Sper sa scapati in curand!

Lucas, la multe lunite sarut

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 9 luni

03.09.2009 2:54     citat 

buna fetelor

multumi de urari

Felicitari pentru dintisori Edi si Timeea
cred ca si pe noi ne paste ca suntem tare agitati daca nu dormim ne agitam si scancim
Cleos, imi pare rau ca treceti prin momente asa aiurea

acum facem si noi cineste

si doua poze recente

stau pe banca singur sunt baiat mare

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: