· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

07.09.2009 8:39     citat 

Diutza din primavara am pus caldura ca s-a facut o centrala pe rumegus dar pana dau caldura....deja la 2 seri fac foc in camera ca ajungem la 18 grade si e cam rece mai ales pt baitza!
As fi plecat si eu la mama dar e mai complicat...sta departe, la et .5 liftul nu fct,are incalzire la convector si nu prea face fatza, are pisica si repet e asa departeeeee!In plus aici mi le stiu pe toate chiar dc e f greu....sa ma car acolo cu atatea bagaje,in tren.... trist
Nu stiu ce sa fac,... ma mai gandesc pana la sf lunii cand vine dansa la mine cateva zile dupa cum a putut fugi de la munca! ochi peste cap

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

07.09.2009 9:11     citat 

yazmine: da tu stii ce e mai bine pt voi doar eu tiam zis ce as fi facut daca as fi fost pusa in situatia ta tu ai 400km eu am 900km da tot as pleca la mama

sus

Denunta
mtl

07.09.2009 9:56     citat 

diutza si yazmine nu sunteti deloc de invidiat! sarut

sus

Denunta
alinutza_s

07.09.2009 10:06     citat 

Multe lunitze Maya Cristina sarut
Multe lunitze Teodora sarut
Multe lunitze Lia Sophie sarut
Sanatate, mult noroc si numai de bine sarut sarut sarut sarut

Am uitat sa va spun ... acum cateva zile a spus si Edi primul cuvintel ce a fost ... bobo ... ce-o fi insemnand nu stiu dar s-a adresat Denissei, ei se iubesc foarte mult ceea ce ma bucura nespus zambet trag cu ochiul . Ei bine, dupa cum v-am mai spus, Edi doarme cu mine, sotul e exilat in alta camera foarte fericit , el are datoria sa mearga la Denissa daca se mai trezeste noaptea, impartim indatoririle nu? zambet scot limba Sambata dimineata Edi s-a trezit si ca de obicei a gasit o jucarie si s-a tot jucat ... am deschis si eu ochii intr-un final (stateam asa in somn-nesomn) s-a uitat la mine si a zis cuvantul magic ... mama foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit .. parca mi-a turnat apa rece am sarit si radeam de una singura, i-am zis sa mai spuna dar de unde, atat a fost, de atunci mai astept dar nu primesc nimic, doar cand e suparat nu-l intrece nimeni la ce bombaneste el acolo zambet
M-am intins ... jenat

Sa va spun din experienta ... cu scaunul de masa ... am cumparat unul mare si greu de manevrat, nu stiu ce a fost in mintea mea, cu 3 nivele de reglare a spatarului si 3 nivele de regare a inaltimii.

Am zis ca fac o achizitie buna si il voi avea si la al doilea copil, dar ... cu Edi circulam foarte des, prin urmare a trebuit sa luam unul ce se ataseaza la scaunul de la masa normala si care se strange usor.

As fi vrut unul din acela ce se face ca o geanta dar nu am gasit . Daca luati doar scaun, luati unul practic, sa fie usor de luat cu voi in concediu sau in vreo deplasare ... vedeti si voi care vi se pare mai practic pentru voi zambet

Iata aici cum e cu conservarea fructelor si legumelor

http://s141.photobucket.com/albums/r78/...%20fructe/

Anul acesta am zis ca pun si eu multe la congelator, dar uitandu-ma la sertare ... aproape le-am umplut si nu am pus mare lucru .... cred ca vom cumpara si un congelator separat zambet

Yazmine eu te inteleg perfect cum e cu .. acasa le am pe toate, mie mi-a fost greu sa o duc pe Denissa la mama in timpul zilei desi avea un an zambet . Acum vezi si tu avantaje si dezavantaje si unde inclina balanta trag cu ochiul Daca iti permiti ia pe cineva sa te ajute din cand in cand la treburile casnice sau o rpietena apropiata ce poate veni sa stea cu Vlad cateva ore chiar si o data pe saptamana, orice ajutor din asta cat de mic face minuni trag cu ochiul . Mult succes la decizie sarut

Pentru oboseala eu am folosit mult polen, granule, se ia cate o lingurita inainte de fiecare masa, dar mai bine mi-am revenit dupa ce am facut analize si am descoperit lipsa de Ca si Mg, acum sunt la tratament si chiar se simte, si acidul folic ajuta trag cu ochiul

Cristianka felicitari pentru micul crestin sarut

Inchei ca de mai bine de o ora incerc sa scriu mesajul prostit . Nu va suparati ca nu pomenesc de fiecare, inca nu reusesc sa citesc tot, plus de asta inca incerc sa vad care si cu ce bebe e zambet jenat

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

07.09.2009 10:16     citat 

niste pozici cu noi
La multe lunite la toti bebei sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

08.09.2009 8:02     citat 

Cristianka, să-ţi trăiască micul creştin ! sarut
Bianca, Denis arată ca un bărbăţel... în miniatură... cool
Alinutza... Felicităriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!! pentru mama sarut Bebi a mea a spus şi ea (total întâmplător, bineînţeles) un -ama ! Oricum am rămas prostit
Yazmine... te compătimesc... sincer. Eu mi-aş lua pe cineva să mă ajute măcar 4 ore/zi. O femeie care să gătească, să facă ceva c*răţenie. Nu te costă mai mult de 500 lei/lună. Mai greu e să găseşti pe cineva de încredere.
Elidia, vai cât de frumoasă e micuţa Elisa... Nu am cuvinte... sarut sarut sarut
Tamy, cum aţi sărbătorit cele 4 luni? Aţi luat jucării Teodorei?
Alexandra... Ce mare e Lia Sophie ! O frumuseţe... Pupici pe bucuţele apetisante sarut sarut sarut jenat
La multe luniţe pentru Timeea Maria, Maia Liana, Dorothea Maria !!!

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

08.09.2009 8:33     citat 

Şi pozele de la munte promise:

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

08.09.2009 8:39     citat 

alinutza multumim de info
bianca ce zambaret avem aici, sa-ti traiasca.
cleos06 ce plimbareti ati fost. Foarte frumoase pozicile si personajele din ele.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

08.09.2009 8:45     citat 

si fiind sf Maria astazi va invit la o felie de tort

sus

Denunta
bianca_90

Copii

08.09.2009 10:29     citat 

La multi ani pt toate Mariile sarut sarut sarut

sus

Denunta
bianca_90

Copii

08.09.2009 10:31     citat 

cleos- ce gagica ai tu acolo frumoasa foc :x :x :x :x

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.09.2009 10:37     citat 

La multi ani celor sarbatoriti astazi cu numele,dar si celor ce sunt nascuti pe data de 8.. sarut sarut sarut sarut sarut
Bianca,Cleos sarut sarut sarut sarut sarut sarut micutii vostri sunt minunati

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

08.09.2009 11:03     citat 

la multi ani celor cu nume toate Mariile
roxy_xyz multumim pt totr miai facut o pofta

la multe lunite Timeea si Maia
cleos06 ai o super printesuca e dulce foc cand o vad asa creata imi aduc aminte de nepotica mea ce creata e si ea numai ca ea e mai mare

sus

Denunta
mtl

08.09.2009 11:57     citat 

cleos sa iti traisca minunea cu par negru si bucalat! sarut sarut sarut este superba! Sigur ai nascut?scot limba La cat de bine arati, nu s-ar spune zambet

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

08.09.2009 12:06     citat 

La multe lunite sarbatoritilor de azi si sa traiti cu numele Mariilor!
Cleos e greu sa gasesti aici pe cineva....mai ales ca eu nu sunt de aici si nu cunosc!Prietene iar nu pot sa zic ca am...doar nasa de cununie dar si ea a nascut cu 2 luni in urma mea si nasa de botez a lui Vladutz dar...dansa a zis ca o pot suna oricand dar stii cum e...nu iti permiti sa deranjezi omul...Dar mai caut!poate gadsesc pe cineva macar de 2 ori pe sapt cateva ore!Mai nasol e ca s-a stricat si vremea si nici afara nu-l pot scoate sa-i mai treaca timpul si nervos foarte fericit
Imi pare bine ca se intra si la noi mai des!Felicitari Alina pt mama, pupici pt Denis si pt motata ta Cleos! sarut sarut sarut
Fug ca urla stapanul! prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: