· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

03.09.2009 2:58     citat 

diutza yamiiii. Ce ingeras avem acolo, sa-ti traiasca si multa sanatate.

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

03.09.2009 7:07     citat 

va punem si noi vreo 2-3 pozici!
mmmmm tare-i bun!

ce spui mami???

oare unde-s dintii aia???

Pe a 2-a o vrem si noi in colaj plsss!multumim!

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

03.09.2009 7:34     citat 

e asa scumpDiutza la multe lunitze micutului Lucas!!!! sarut sarut sarut sarut
Yasmine Vladut cred ca-i bun de gimnast zambet cand vede ca degetele de la mana nu-l mai ajuta cu dintisori apeleaza la cele de la piciorus zambet e asa dragalas..va pup si pe voi sarut sarut sarut
In legatura cu premergatorul eu am primit unul de la un verisor ...nu stiu dc am sa-l folosesc,ptr ca sunt ptr dezvoltarea naturala a copilului si nu incerc sa-l fortez absolut deloc..

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

03.09.2009 9:15     citat 

si cu noi o pozica noua ...noi suntm foarte nervosi si rasfatati si alintati daca nu se face cum vrem noi tipam de ne aude toata starada
vaccinu de 4 luni nu lam facut ca am fost raciti un pic si avem 6.600 kg si 70 cm cam slabuti trist
apropo mamici ce parere aveti de batista bebelusului eu m-am cam speriat cam am vazut ca se monteza la aspiratorul casnic

sus

Denunta
mtl

03.09.2009 10:58     citat 

Lucas sarut sarut sarut sarut sarut La multe lunite!

sus

Denunta
mtl

03.09.2009 11:22     citat 

Diutza multi pupici de la Maia pentru sarbatorit si scuze pentru intarziere! sarut sarut sarut si evident si pentru tine sarut sarut sarut
Cleos scaunul multifunctional (tatamia - balansoar, sezlong si scaun de masa, e un produs nou la cei de la peg-perego) l-am comandat de pe net. daca vrei mai multe detalii (pret, adresa), iti dau pe privat, cu cea mai mare placere. ca sa te scutesc de timp pierdut scot limba eu am pierdut o gramada de timp cautandu-l foarte fericit dar a meritat!
Bianca eu nu am cumparat (deci nici nu am folosit) batista bebelusului, insa aici, pe forum, am citit ca mamicile care au folosit-o au fost foarte multumite. pe mine ma ingrozea numai gandul ca ar trebui sa o folosesc, atasata la aspirator ochi peste cap bine ca nu am avut nevoie. sanatate la micut sarut
sarut sarut sarut pentru Vladut si pentru mami a lui! Vladut, si tu esti cu mainile prin gurita in cautarea dintisorilor?! scot limba sarut sarut sarut
Georgy eu nu am de gand sa folosesc premergatorul. nu am sa dau o justificare stiintifica, efectiv instinctul imi spune ca e mai bine fara.
Alinutza esti o draguta! din punctul meu de vedere, timp pot sa-mi fac si pot sa ma organizez in timpul unei zile, pentru "a face schimb de impresii" cu prietenele mele virtuale. pentru ca asta le consider pe fetele cu care impartaseam impresii pe la gravidute. cand spuneam ca nu ma regasesc, era o chestiune strict legata de "activitatea" unor mamici!
Tamy la noi diversificarea nu prea merge, noi ne laudam cu autodiversificarea. la capitolul autodiversificare suntem campioane cool foarte fericit
Elidia harnicuta ai fost! Multumesc de capitolul nou!
Am scris acum ... de v-am plictisit jenat

MIHAELELOR!!!!!! la apel va rog frumos! scot limba sarut sarut sarut

sus

Denunta
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 4 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 7 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 8 luni

04.09.2009 5:44     citat 

va salut si eu f scurt, felicitari sarbatoritilor!

despre batista bebelusului, si eu m/am speriat la gandul aspiratorului, si nu as fiu cumparat/o din cauza asta, dar mi/a trimis/o fratele meu, si inainte sa o folosesc am incercat sa avd cat de tare trage aerul pe mana mea. au un sistem de palnii, ceva, nu imi dau seama, dar nu trage foarte tare ci constant. Eu cu pompita trageam mai tare din nasucul ei, dar tot cate putin si era numa chin, urla intr/una. eu sunt pentru! am si spus ca daca aveam asa ceva la cel mare, cred ca nu ajungeam la atatea otite care proneau numai de la nas, cum era un pic infundat si nu ii puteam scoate din nas, se tragea la urechiuse.

pupam mamicile si bebicii!

diana

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

04.09.2009 7:54     citat 

buna dimineata!
mtl, la apel...am inteles, sa traiti! sarut
la multe lunite tuturor sarbatoritilor!
felicitari celor care au dintzuci, celor care papa degete, care merg de-a busilea, care sunt la diversificare, in fine, felicitari tuturor, ca sigur fiecare dintre noi avem progrese!
georgy...te invidiez pentru silueta! eu... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
yazmine....sanatate si rabdare mami!
cleos, sanatate si tie!
elidia multumim de noul capitol si multi sarut
eu nu mai intru prea des ca nu mai am timp si sunt si foarte obosita! asa ca pup toate mamicile si toti bebeii frumosi! sarut sarut sarut

Mihaela 12....you're next! scot limba

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

04.09.2009 8:06     citat 

La multe lunite Lucas! Diutza multumim de bunatati si pupici pentru bebe scump! sarut
Alinuta am salvat pagina cu diversificarea din Jurnal. Felicitari pentru dintisor! sarut Si eu as fi de acord sa ne numim Bebelusi de 2009, fara anotimp.
Cleos imi pare rau pentru enterocolita, bine ca ai inceput sa-ti revii sarut Asteptam poze de la munte sarut
Yazmine bine ca ai aflat cauza, sigur se va linisti dupa tratament. Foarte scump Vladut! sarut
Batista bebelusului ne-a recomandat-o o dr ORL de la Cmu, am de gand sa ma duc s-o cumpar azi. A spus ca e foarte buna, sa nu ne mai chinuim cu pompita. Va spun zilele viitoare cum e zambet
Mtl pune informatiile despre scaun aici, te rugam. Si pe mine ma intereseaza si poate mai sunt fete. Eu am un leagan de la primii pasi dar e bun numai pana la 9 kg si noi suntem la 8 aproape. prostit

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 8:20     citat 

Buna dimineata!
Mitaloli, cata promptitudine! sarut sarut sarut
Diana sarut

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 8:45     citat 

Aici e: http://www.pegperego.com/page.php?sid=9...00202&cl=N (sper sa nu fie considerata reclama).

Pretul a fost: 1000 ron (in urma cu aprox. 3 saptamani). Dar merita toti banii, pacat ca nu l-au scos astia de la peg-perego mai repede.

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

04.09.2009 8:47     citat 

'Neaţa! sarut sarut sarut
Eu mă simt muuult mai bine, am început să mănânc, că am slăbit 2-3 kg în două zile foarte fericit .
Mtl, mersi de info, dar am rezolvat, l-am sunat pe tataie în Italia şi a şi dat fuguţa la magazin şi l-a cumpărat scot limba ! Plus un căruţ SI Completo, tot de la Peg Perego scot limba . Şi la preţuri muuult mai mici decât aici, diferenţă de aproape 100 de Euro prostit ! Oricum, merită scaunul, e... şmecherie, după cum a zis tata ! Şi eu care mă chinuiam pe-aci să-l iau... socat (http://www.tatamia -pegperego.com/ENsite.html şi http://www. pegperego .it/si/ENsite.html Eu le-am scris cu o mică pauză)

Eu sunt o susţinătoare a batistuţei bebeluşului. Staţi liniştite, oricât de înfricoşătoare pare, nu-i nici pe departe aşa! Îşi reglează singură puterea de aspirare, indiferent cât de puternic e aspiratorul. Şi pentru bebeluşi e mai puţin traumatizantă folosirea ei decât a pompiţelor. Eu o folosesc cu puţin ser fiziolgic în năsuc, înainte cu 1-2 minute. Şi merge de minune!

Măi fetelor, dar cine o fi avut ideea asta să împartă listele pe anotimpuri? Eu zic să ne unim ! trag cu ochiul

Am văzut bebeluşi frumoooşi sarut sarut sarut Pupicei lor şi mămicilor !

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

04.09.2009 8:52     citat 

Eu găsisem scaunul la 1100 lei, iar tata l-a luat din magazin cu 192 euro ! Iar căruţul era pe site 1000 lei - tata l-a luat cu 159 euro ! Destul de mare diferenţa prostit

http://www.tatamia-pegperego.com/ENsite.html
http://www.pegperego.it/si/ENsite.html
Vedeţi filmuleţele !
sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 8:54     citat 

Tamy sunteti si voi maricele! sarut

Cleos eram convinsa ca de-afara se poate cumpara la un pret mult mai mic decat de aici! E super scaunul, vei vedea!

Cat despre listele astea, cred ca au fost create cu un scop, si anume tratarea "problemelor" mamicilor si bebe-ilor dintr-o anumita perioada (adica, unele sunt problemele la 1 luna, respectiv pentru un bebe nascut in vara, si altele pentru un bebe de 8 luni, nascut in iarna).

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 9:00     citat 

Este foarte "vizibila si simtitoare" la buzunar diferenta asta de pret!
Asta este, facem alti bani, sanatosi sa fim!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: