· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

04.09.2009 10:00     citat 

Buna mamici sarut sarut sarut sarut
multumim pentru urari sarut sarut sarut sarut sarut
noi intram mai rar ca mami e tare ocupata cand im i fac un pic de timp va arat si cu ce foarte fericit
pupici
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

04.09.2009 10:28     citat 

multumim pt urari

si noi am primit de la nasa un scaun multi functional adus din norvegia e super fain si am inteles ca a si fost foarte convenabil la pret ca nu a vrut sa imi zica

va pup

o zi buna

sus

Denunta
alinutza_s

04.09.2009 11:20     citat 

----------
mtl a scris:
[b]Alinutza esti o draguta! din punctul meu de vedere, timp pot sa-mi fac si pot sa ma organizez in timpul unei zile, pentru "a face schimb de impresii" cu prietenele mele virtuale. pentru ca asta le consider pe fetele cu care impartaseam impresii pe la gravidute. cand spuneam ca nu ma regasesc, era o chestiune strict legata de "activitatea" unor mamici!
----------

Multumesc jenat Cu "activitatea" nu ma prind, n-am mai intrat de mult timp ... vreo cateva luni bune jenat
In ceea ce priveste listele ai dreptate, e gandita bine oraganizarea pe anotimpuri, copilutii cresc impreuna, evolueaza cam in acelasi timp, preocupariele sunt aceleasi, e usor sa te consulti, dar cred ca proaspetelor mamici le e greu sa se organizeze zambet

Batista bebelusului avem si noi, am folosit la Denissa dar numai cand erau mucisori infundati nu curgatori. Se curata mai intai nasul cu ser sau sterimar stiti cum se pune intr-o nara si se astupa cealalta .. apoi s etrage cu aspiratorul apoi e bine d epus picaturi speciale in functie de mucisori si varsta bebelui sau cel mai bine aerosoli, va recomand din inima sa cumparati aparat de aerosoli zambet
La Edi deocamdata nu a fost nevoie.

Multumim de felicitari sarut

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

04.09.2009 12:38     citat 

Prezente si noi mtl sarut foarte fericit Recunosc ca intram mai rar jenat
Citim ce se scrie pe forum dar cu scrisul mai greu scot limba jenat
Crestem si noi incet dar sigur. Acum avem 5,9 Kg. Si mami e multumita foarte fericit
Acum avem in fiecare dimineatza recital: cu manutele, suzica sau diverse jucarii. Gangureste destul de tare, de unde am dedus eu ca ii place sa-si auda vocea zambet De ieri chiar tragem si cate un chiot...asa ca ma gandeam ca poate n-ar fi rau sa o luam si pe ea duminica la nunta scot limba
De 3 zile dormim si pe burtica, dar trebuie sa fie mami prin zona ca altfel daca se trezeste si se vede singurica izbucneste in plans. Inca nu se poate intoarce de pe burtica iar pe spate si asta o sperie.

Noua ne-a fost tare utila batista bebelusului cand am racit dupa botez. I-am scos mucisorii foarte bine cu ea si asa am scapat sa nu facem febra si rosu in gat. E drept ca am folosit-o vreo saptamana si ceva si de atunci sta cumintica in cutiutza ei zambet

Multi pupici la bebici sarut sarut sarut

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

04.09.2009 12:47     citat 

Buna mamici dragi!
Azi imi place....am avut ce citi.... scot limba
Sper ca sunteti bine si sanatosi(mamici si pitici)!Noi...asa si asa...ca eu sunt varza la stomac si probabil il rup si pe el la burtica trist Asa de rau mi-a fost azi noapte ca niciodata.....oare sa fie de la medicamentul de deparazitare....???Nu stiu dar era cat pe ce sa chem salvarea pt ca muream de dureri, aveam si frisoane....dar mi-am dat seama ca nu au ce sa-mi faca....alaptez asa ca nu puteam primi calmante iar de internat nici atat ca trebuia sa iau baiatul dupa mine!O sa vad cum "evoluez" in zilele urmatoare!Va pupik! sarut sarut

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

04.09.2009 1:13     citat 

va salutam si noi cu ceva intarziere
am avut botezul duminica, ne-am distrat de numa! foarte fericit parintii lui vladuţ au fost sa ne faca poze si... avem produsul final.
azi ne-au plecat si nasii si o sa fiu ceva mai libera... dar deh... de luni merg la sala foarte fericit de lunea viitoare! si de azi am inceput o dieta echilibrata, mancare sanatoasa! mai am de dat jos vreo 15 kg in 6 luni mi-am propus, din care 3 mai alaptez exclusiv deci nu ma avant prea tare!
mi se pare chiar ieftin scaunul tatamia, ma uitasem si eu pe site... in decembrie plec la roma deci... sarut numai bine pe cand face dinutu 7 luni sa il achizitionam de acolo foarte fericit
si acum.. va incant cu multe poze... am selectat ce a fost mai important

cu vecina daria

cu sora mea... matusa lui dinu

bunicii, părinţii mei

mami cu roxy

mi-a facut preotul slujba sa pot intra in biserica

cu nasii

la... stropit, ca numai baita nu mi-a facut

eram cam rupt de somn aici...

dovada...

zambesc larg cand sunt multumit

primul vals cu parintii mei

voi ce vreti fetelor?

aici asteptam surpriza... pentru ca pe 2 sept am avut si 2 ani de la nunta...

suprizaaa. stiam ca o sa cante prietena mea dar nu stiam ca o sa isi aduca si formatia sarut

si tortul.. care l-a impresionat pe dinutu foarte fericit

iar aici http://blog-de-iarna.blogspot.com/ găsiţi mai multe poze în caz că vă plictisiti!

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 1:49     citat 

Mihaela am consemnat prezenta la apel trag cu ochiul Felicitari pentru Diana sarut sarut sarut Daca o duceti cu voi la nunta, s-ar putea sa eclipseze pe multi pe acolo foarte fericit
Yazmine mami trist citisem si eu undeva ca is cam nasoale curele astea de deparazitare. Sa treaca cat mai repede! sarut Vladut cum e?
Diutza ce scaun ati primit? Ii place lui Lucas sa stea in el?
Dakar cu ce-ti ocupi timpul? Fa-ti putin timp si posteaza zambet
Felicitari micului crestin! Iar mamei, succes la slabit! cristianka ai grija cu regimul (nu e indicat pe perioada cat mama alapteaza), sa nu-l afecteze pe micut, cu atat mai mult cu cat el parca nu a fost alaptat exclusiv. Imi amintesc ca spuneai mai demult ca-i dai ceai, pana la urma ai renuntat? Tatamia nu e "chiar ieftin"! scot limba (ieftine is alea la 200 ron)

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

04.09.2009 2:21     citat 

daaa, am renuntat demult la ceai. adica a fost doar o zi si atat!
nu tin cura de slabire, doar mananc moderat si sanatos foarte fericit tocmai avem pulpele de pui in cuptor... si mazare pe langa foarte fericit renunt la carbogazoase, mezeluri si dulciuri. sper sa fie bine!
eh,.. cat despre scaun, chiar ma asteptam sa fie mai scup la vreo 300-350 de euro

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 2:46     citat 

ai grija cu mancatul sanatos! foarte fericit (numai apa plata, cat mai multe legume si fructe, carnea doar la gratar, fara paine ....) eu de la mancatul asta sanatos am pus pe mine o gramada de kg rad a se vedea si bebe-ul meu cate kg are rad rad tocmai pentru ca ma-sa a mancat sanatos scot limba trag cu ochiul

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

04.09.2009 8:03     citat 

Yazmine trist stiu ce nasoale pot fi durerile de burta, am avut vara asta cateva episoade de-astea. Fetita in schimb n-a avut nimic, doar imi scadea mie lapticul in zilele respective. A trecut numai cu amoxicilina asa ca dr mea m-a pus sa fac analize. Banuieste helicobacter, am mai avut acum cativa ani si tot asa pateam...
Cristianka frumoase pozele, sa va traiasca micutul crestin! sarut Foarte expresiv in poza in care sta deasupra cristelnitei rad sarut
Ma gandesc acum cu ce-o sa incep eu diversificarea in noiembrie, ca n-o sa gasesc legume si fructe romanesti, proaspete trist Iau in calcul si borcanasele, parca am mai multa incredere in borcanase decat in fructele si legumele din supermarket ochi peste cap

sus

Denunta
dakar

Copii

04.09.2009 10:28     citat 

foarte frumos cristianka sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alinutza_s

04.09.2009 10:43     citat 

Tamy cumpara si pune la congelator, sunt foarte bune asa. zambet

sus

Denunta
mtl

04.09.2009 10:51     citat 

Tamy eu nu m-as tare baza pe borcanase. Mai degraba as apela la congelator, cum spune Alinutza.

sus

Denunta
dakar

Copii

05.09.2009 7:39     citat 

yasmine sper sa iti revii cat mai repede
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
dusenca

Copii
Andrei Cosmin: 11 ani, 7 luni

05.09.2009 8:32     citat 

neata, cine da o cafeluta?
fetelor, voi ce fel da calciu dati la bb-i?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: