· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

05.09.2009 1:02     citat 

mai fetelor voi ati primit fier picaturi? eu da si nu stiu daca sa-i dau sau nu confuz

sus

Denunta
mtl

05.09.2009 1:20     citat 

Elidia, noua nu ne-a indicat sa luam fier. Am intrebat-o si mi-a spus ca nu e cazul.

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

05.09.2009 1:47     citat 

trist sincer imi vine sa merg la un laborator sa-i fac o analiza de singe ca sa vad cum stam si daca avem nevoie de fier si de atita calciu cit ne-a recomandar dr aia, ca iar mi-a zis sa-i dau 15 pic de Vigantol pe zi si sa fac rost de 5 fiole de Vit D3 injectabil trist acum sint in cautare a unui medic bun ca sa pot merge la cineva de incredere

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

05.09.2009 2:54     citat 

multumim elidia! 15 de vigantol? mi se pare mult! noua ne-a dat 2 picaturi pana la 1 an si dupa un an o picatura/zi. sunt doctori si doctori, a mea mi-a zis ca pot sa incep sa ii dau mar cu biscuite rad acum o luna a zis ca pot sa incep cu sucul de morcovi... si acum la 3 luni i-am zis ca nu i-am dat nimic altceva decat lapte si a zis... păi da... mai asteapta pana la 4 luni dar acum poti incepe cu marul cu biscuite prostit
apropo... avem 6400 si 60,5 cm la 3 luni foarte fericit

sus

Denunta
mtl

05.09.2009 4:12     citat 

elidia, eu as mai cere si sfatul unui al doctor, pentru linistea ta!

cristianka, nu te grabi cu diversificarea. alapteaza-l, e cel mai bine pentru el. si pentru tine scot limba oricum pana la 1 an, laptele este baza, fie ca e cel matern fie ca e praf.
aceleasi sfaturi le-am primit si eu de la doctora de familie. zici ca ei si faci ca tine!foarte fericit

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

05.09.2009 5:55     citat 

Multumim frumos pentru urari sarut sarut sarut
Noua nu ne-a zis nimic doctora de calciu gluconic trist
Ar trebui s-o intreb confuz

sus

Denunta
dusenca

Copii
Andrei Cosmin: 11 ani, 7 luni

05.09.2009 7:31     citat 

mie mi-a recomandat 3 pic. caci i se parea ca are inceput de rahitism pe la 4 luni si doar o luna......15 pic?! surprins surprins surprins
eu nu stiu ce sa mai fac....... are tot timpul nasul infundat. am folosit si batista copillului si inhalant baby si vibrocil si humex...
nu stiu unde sa ma duc , cred ca tb sa ajung la un orl-ist....

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

05.09.2009 8:05     citat 

MTL e si balansoar se ridica si se ataseaza o masuta pt papica nu e asa misto ca si al vostru dar e bun . Da ii place luiLucas mult de el

ELIDIA : sa stii ca si eu ii dau fier 6pic pe zi timp de 2 luni si 4 pic pe zi de vigantol tim de o luna ca fontanela e foarte mare

va pup noapte buna[/b]

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

05.09.2009 8:48     citat 

Dusenca si eu am fost cu Eduard intai la pediatru si apoi la Orl-ist ptr ca mi se parea mie ca e nasucul tot timpul infundat,dar surpriza ..el nu avea absolut nimic...ca sa vezi dc respira normal pe nasuc iei o lingura de inox(dr.a folosit o spatula) si-i pui coada lingurii in dreptul narilor,dc respira normal pe ambele nari trebuie sa se cunoasca 2 cerculete(de la aerul expirat)...sper sa-ti fie util sfatul..eu inca mai il aplic cand si cand dc mi se pare ca-i infundat

sus

Denunta
alexandraS

05.09.2009 10:01     citat 

salut mamicilor
ma scuzati ca intru peste voi de la topicul vecin foarte fericit
vreau sa va intreb despre vaccinul de la 4 luni
eu am pediatra in bucuresti (si nu o pot schimba inca vreo 3 luni) si acum sunt in valcea si nu vreau sa merg pana la bucuresti doar pentru vaccin
aveti idee care trebuie facut, daca se cumpara din farmacii si cam cat costa? daca sunt mai multe variante care ar fi cel mai indicat?
eu nu am niciun fel de medic aici dar o sa imi gasesc eu unul care sa i-l administreze
multumesc de ajutor

sus

Denunta
mtl

06.09.2009 12:06     citat 

Depinde pentru care schema ai optat la inceput, respectiv la vaccinul de doua luni?

sus

Denunta
mtl

06.09.2009 12:14     citat 

Diutza stii bine ce am patimit cu chestiile "misto" prostit Mi s-a confirmat ca in anumite situatii sunt mai comode lucrurile nu chiar atat de "misto" foarte fericit
jenat

Dusenca interesanta modalitatea de a verifica daca e nasucul infundat sau nu. La noi nu a fost deocamdata cazul, cu toate ca si acum cateodata cand o alaptez am impresia ca e infundat, asa de bine mananca zambet

La multe lunite Denis-Florin! sarut

sus

Denunta
alexandraS

06.09.2009 12:36     citat 

mtl la 2 luni am facut vaccinurile gratuite de la stat

sus

Denunta
mtl

06.09.2009 12:43     citat 

Nu vreau sa gresesc, dar din cate stiu eu, trebuie continuata aceeasi schema de vaccinare, adica cele de stat. Despre cele platite, nu stiu sa-ti spun care se fac?! Poate te ajuta fetele care le fac pe acelea, noi le facem pe cele de stat.

sus

Denunta
alexandraS

06.09.2009 12:53     citat 

mersi frumos
vad ca suntem doua insomniace (fiemea doarme de la 8 jumate rad )

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: