· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (22)     
mtl

06.09.2009 12:55     citat 

da... ah, voi va treziti inca noaptea?

sus

Denunta
alexandraS

06.09.2009 1:13     citat 

eu nu m-am culcat deloc rad ea s-a trezit pe la 1 cred si nu se mai trezeste pana dimineata in mod normal

sus

Denunta
mtl

06.09.2009 1:26     citat 

inseamna ca Lia e cumintica. esti norocoasa!
Maia nu se mai trezeste noaptea de la 3 luni.

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

06.09.2009 8:38     citat 

Neata
Cristianka te felicit ptr micul crestin sarut sarut sarut vad ca a fost tare cumintel si chiar i-a placut la prima lui petrecere
Mitaloli te asteptam sa ne mai arati si noua o foto cu Mariuca sarut sarut sarut

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 5 luni

06.09.2009 11:01     citat 

Neata mai pe la pranz si de la mine.

Eu mai rarut, ca putinul timp liber il impart intre a va citi si a rezolva ultimile detalii pentru nunta+botez. Multumim de aprecieri sarut , am vazut si eu niste puiuti frumosi foc. Sa ne traiasca sarut !

Cristianka, sa-ti traiasca micutul crestin, felicitari pentru botez.

Si noi avem probleme cu nasucul, in sensul ca de la plans se formeaza mucisori care se usuca si oricat incerc (cu ser, cu pompita) nu reusesc sa ii scot. Voi v-ati lovit de asa ceva? Cum ati scos mucisorii mici, uscati, care se aud ca il incomodeaza la respirat trist (nu mereu, dar uneori se aude ca ii are)?

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

06.09.2009 11:03     citat 

Buna ziua fetelor!Offf azi noapte am cedat nervos.....urla Vladutz intr-un asa hal ca pur si simplu nu am mai putut!Cat pe ce sa chem salvarea....dar am zis sa incerc de toate inainte....febra nu avea, de mancat nu-i trebuia mai erau 2 variante dintii sau faptul ca nu facuse kk(eu iau biotics antidiaree si beau ceai de afine si probabil l-am constipat) asa ca i-am dat eferalgan si un supozitor si dupa cateva ore de tipete a adormit!In schimb toata noaptea s-a tinut dupa mine prin pat...sa ma simta aproape asa ca eu iar nu am prea dormit ca sa nu ma urc pe el ca asa se lipea de mine trist
Nu mai pot fetelor sunt atat de obosita,ma dor bratele, de spate nu mai zic ca deja am facut cocoasa la propriu, acum sunt si cu burta pe chituci si un pic ma ia si inima...toate bubele rele in .....babei mele...eu sunt aia...bine ca e si oboseala acumulata dar nu stiu cum sa fac sa-mi revin.... trist

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

06.09.2009 1:35     citat 

yazmine si noi suntem tare mofturosi si plangaciosi si eu m-am gandit k de la dinti confuz m-am uitat la el la gingie si nimic nust ce are de e asa plangacios

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

06.09.2009 2:43     citat 

buna ziua, ce faceti?
LA MULTE LUNITE Denis Florin si Vlad Andrei!!!

Lara noi folosim serul si batista bebelusului cind e cazul, si e ok chiar. sanatate si rabdare!
Yazmine ti-am mai spus si dincolo treb sa incerci sa te odihnesti mai mult, chiar nu ai pe nimeni sa te ajute? trist imi pare rau pt starea ta, sper sa-ti revii cit mai repede sarut

Violena uite poze cu noi scot limba

va pup, plingee

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

06.09.2009 3:16     citat 

Elidia din pacate nu am pe nimeni sa ma ajute!Suntem doar noi 2...tre sa rezist pana pe data de 26 cand va putea mama mea sa vina sa stea cateva zile si atunci o sa dorm si eu...in sfarsit!Si cred ca o sa ma gandesc mai bine daca sa mai raman aici singura sau sa ma car cu toate la mama!Distanta e cam mare(Braila)si pentru bebelusi stii cum e tre' sa pleci cu toate dupa tine....E mai bine la tine acasa ca ti le stii tu pe toate dar nici nu mai pot trist Vad eu ce fac....
sarut sarut sarut sarut Pt scumpetea mica!Are niste ochisoooori... prostit

sus

Denunta
alinutza_s

06.09.2009 4:24     citat 

Mtl esti o norocoasaaaaa zambet Asa sunt fetele zambet Draga de Maia cum o lasa ea pe mamica ei sa doarma noaptea sarut Denissa mea a dormit din prima zi toata noaptea, ultima masa era la 10 si se trezea la 5-6, pana la o luna a dormit non stop, se trezea la 2 ore sa pape si apoi somn ... de la o luna de la 5-6 dimineata se trezea tot asa la 2 ore si dormea pana la 12 de la 12 incolo mai putin.
Dar Edi ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap , de mic pana la 2 luni jumatate noaptea din 3 in 3 ore, apoi pauza ce m-a incantat a fost de la 2 luni jumatate la 3 luni jumatate cand am zis ca am baiat mare, dormea de la 9-10 pana la 4-5 dimineata, de la 3 luni jumatate nu stiu ce s-a intamplat, am zis ca o fi puseu dar a durat prea mult .. pana la 5 luni se trezea la la o ora ba la doua ore, de nu am rezustat si i-am dat cereale seara, Denissa trebuia sa ia vacanta cu gradi, nu aveam pur si simplu putere sa stau cu amandoi .. de la cereale doarme ceva mai bine, dar pana la a ma lasa 5-6 ore continuu e cale lunga .... acum au inceput dintii, nici nu ma mai uit la ceas sa vad la cate ore se trezeste foarte fericit ... intr-o noapte, in timp ce manca eu am adormit si m-am trezit ca maraia nu intelegeam ce vrea, imi aduceam aminte ca ii dadusem, dar el terminase dintr-un san si voia din celalalt prostit

Apropos pentru dinti eu ii dau lui Edi chamomilla ch 15, exact cum i-am dat si pentru colici si nu mai e asa agitat, de 3 ori pe zi cate 5 bilutze. Uneori daca vad ca ii mai trebuie il ung cu Planta Gingival, e o solutie naturista, intr-o sticluta cat Vigantolul.

Calciu eu nu i-am dat pana acum, acum incep sa-l ajute la dinti. El a avut fontanela mica de la inceput, fier nu ii dau si apropos de fier, pediatra noastra a spus ca fier fara analize nu se recomanda, este periculos excesul de fier.

Tamy nu e batut in cuie sa facu cum am facut eu ... cu diversificarea, e doar o idee zambet . Am citit acum recejt despre pastrarea fructelor si legumelor, atat in congelator cat si in starea lor naturala, va scriu zilele urmatoare, poate intereseaza pe cineva zambet

Elidia frumoasa foc Eliza, trebuie sa gasim cumva o cale sa ne intalnim. Azi chiar trebuia sa facem adunare in Copou cu fetele din Iasi, darcum a plouat am zis ca amanam pe saptamana viitoare. Ce zici?

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

06.09.2009 6:28     citat 

ce frumoasa e elisa zici ca e o papusica sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
vioelena

06.09.2009 7:32     citat 

Wow, cat e de frumoasa prostit prostit. O imbratisare maaaareee de la noi pentru scumpica Elisa sarut sarut sarut

Lara, mai intai ii pui ser sau apa marina in nasuc, apoi tragi mucisorii cu batista bebelusului.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

06.09.2009 10:48     citat 

lara eu mai folosesc, atunci cand nu reusesc cu pompita, betisoare de urechi mai subtiri decat normal si asa il mai ajut. Sper sa mearga si la tine.
yazmine imi pare rau ca ai probleme cu vlad, poate o sa fie mai bine in noaptea asta.
Denis la multe lunite.
elidia multumim de urare. Printesa ta este o dulce, doamne ce par si ochi frumosi are.
Noi astazi am fost plimbareti si daca tot a fost cuminte am mers si am mancat niste papanasi, bineinteles ca a facut Vladut cinste ca doar a facut 3 luni zambet.
Va pupm pe toate si pe bebei mici si va uram noapte buna.

sus

Denunta
mtl

06.09.2009 10:51     citat 

Yazmine, greu trebuie sa-ti fie trist nu esti deloc de invidiat? Dar ce-i cu Vladut, scumpul de el? sarut Incearca sa te odihnesti atunci cand se odihneste si el, lasa orice alte activitati in perioada aia. Crezi ca e de la dintisori? Cum stati cu ei? Si tati al vostru pe unde e? Tare greu trebuie sa-ti fie singura!

Elidia ai o frumusete de fetita! sarut

Alinutza cred ca sunt norocoasa cu Maia, ii multumesc lui DD ca am un copil cuminte. Ma-sa ce-i mai putin cuminte. In loc sa dorm noaptea, stau pe net si ma informez. Azi noaptea era trecut de 3 si eu butonam, parca as fi in perioada sarcinii, numai atunci eram pasare de noapte foarte fericit

Lara eu folosesc ser si apoi cu un varf de servetel rasucit sau in cazuri extreme, si daca situatia permite (extrem de rar), cu un betisor pentri urechi, putin modificat scot limba

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

07.09.2009 9:03     citat 

Wow! Elidia aveti o frumusete de fetitza! Si foarte pletoasa sarut
Noi tot cu cheliutza! Dar parca s-a mai indesit nitel zambet
La multe lunite sarbatoritilor sarut
Sa fie cumintei zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: