· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Igiena > Ce produse/marci folositi zilnic pentru ingrijire / hranire?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
subiect nou  raspunde
autor Ce produse/marci folositi zilnic pentru ingrijire / hranire?     
AndreeaV

Copii
Sarah Stefania: 11 ani

10.03.2010 3:57     citat 

Scutecele Pampers
Servetele umede pampers fresh (la fiecare schimbat, inainte de fiecare masa si la nevoie daca e kk)
Ulei Nivea dupa baita
Pentru spalare Sanosan (pt baie si sampon-2 in 1). Pediatru mi-a spus ca e de evitat la spalat gama Johnson si Nivea.
Apa fiarta pt bibe - Dorna plata ( mi s-a spus ca tb obligatoriu fiarta pt a scoate din ea mineralele in exces, dupa cum veti vedea acestea se depun pe vas). Dintre apele plate ni s-a recomandat Dorna sau Bucovina ca fiind cele mai indicate.
Glicerina pt limbutza( simpla , nu boraxata) in mod uzual si cam 5 zile pe luna cu nistatin sau staicin

sus

Denunta
Ecomami

Copii
D: 11 ani

09.03.2011 4:59     citat 

noi am trecut pe scutece refolosibile cam pe la 4 luni. de atunci am rarit-o si cu cremele, dar cand am avut neaparat nevoie am folosit produse organice - prima data o crema care nu e in Romania, apoi balsam Aromaroc si apoi din gama Natalia Vital Touch. pt baita am mai folosit Sapun moale Hofigal.
imi pare rau ca la inceput foloseam toate prostiile scumpe si pline de chimicale - Bepanthen, cosmetice Mustela. etc.
Servetele umede nu folosim decat foarte rar si atunci din cele organice, fara chimicale. Spalam funduletul la cada sau chiuveta

sus

Denunta
IoanaEne

21.11.2011 2:56   Buna mamici!  citat 

Ce stiti despre uleiul de galbenele de la Weleda? Am tot auzit de el pe la diverse mamici, cum ca ar fi foarte bun pentru masajul celor mici, pentru ca le calmeaza iritatiile si le catifeleaza pielea. Si cica si pretul e foarte bun. Am inteles ca se gasesc in farmacii.

sus

Denunta
IoanaEne

17.02.2012 4:04   Incercati gama de ingrijire pt bebelusi de la Weleda  citat 

La inceput m-am panicat vazand ca pielea bebelusului meu era foarte sensibila si suferea: ba se usuca, ba se inrosea, sau se infecta foarte usor si din orice... trist
Am incercat cateva produse de capul meu, apoi am intrebat o farmacista. Mi-a recomandat gama de produse de ingrijire pt bebelusi de la Weleda, zicandu-mi ca sunt produse naturale nemtesti. Initial, am fost putin sceptica, dar am cumparat Crema cu galbenele pt zona scutecului. Si ce credeti? A functionat! Acum i-am cumparat bebelusului meu sampon, lotiune pt spalare cu galbenele, dar si ulei pt pielea lui sensibila. Mai au si o crema de fata si de corp care sunt indicate sa le folosim inainte de a-l scoate din casa. Stiti ca micutii sunt foarte sensibili la orice si trebuie sa avem mare grija de ei. Si cred ca merita.:)Ce-i mai frumos decat sa ii vedem razand si stralucind de sanatate? zambet Incercati si voi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: