· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(115)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(115)     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 3 luni

10.09.2009 10:37     citat 

Neata!
Va dorim o zi frumoasa!

La multe lunite Mara!
La multe lunite Meli!

Roxy surprins surprins surprins te cred!

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 10 luni
ALBERT: 12 ani, 5 luni

10.09.2009 11:44     citat 

La multe lunite, Melania

La multe lunite, Mara !

Roxy, cred ca nu e bebe care sa nu cada jenat si Maya a cazut din pat

cred ca se sperie foarte tare, ei sunt mai rezistenti decat credem

Albert e mare biciclist ; toata ziua pedaleaza si vorbeste

maine plecam la Piatra Neamt, - avem o nunta in we

de-abia astept sa o vad pe Maya

Pupici mamicilor, burticilor si bebelusilor

Nu stiu cum reusiti, insa eu nu mai apuc pe forum, nici cu menajul nu sunt la zi.,....si inca nu e Maya acasa....nu stiu cum o sa le impart

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

10.09.2009 12:04     citat 

La multe lunite Melania!!!

La multe lunite Mara!!

Noi suntem bine, crestem si am invatat sa fim maraite foarte fericit
Doarme ziua forte bine, adica 2 ore se trezeste papa, ne jucam ne alintam mai papa o data si dintr-o data o vezi ca inchde ochii si gata e dusa!!! foarte fericit

Eu am facut azi iar temperatura 38 si ceva si stau cu otetul langa mine si algocalminul, e o sa-mi treaca si de data asta!!!

Am asa o frica ca sapt viitoare mergem la vaccin si imi e mie o frica de temperatura de dupa si toate reactiile adverse trist dar o sa trecem si peste astea!!

Ma bucur sa sunteti bine si va pupicim mult mult!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 10 luni
ALBERT: 12 ani, 5 luni

10.09.2009 12:07     citat 

insa avem timp de "vrajit" domnisoare dragute

declaratiile

FINALUL

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

10.09.2009 12:25     citat 

Roxy, te cred ca si eu m-as fi speriat!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

10.09.2009 12:27     citat 

Da, dumnealui este primul flacau din patul Melaniei! rad Sunt asa haiosi amandoi rad

Elena, ai racit? Sau e de la sani?Sanatate!
Vaccinul il faceti platit?Ca cica asta platit nu da reactii. Asa am auzit. Si oricum iti da ceva preventiv contra teperaturii.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 3 luni

10.09.2009 12:34     citat 

La multe lunite Meli! sarut
La multe lunite Mara! sarut

SSimona f frumoasa "vrajeala" trag cu ochiul ; si finalul e tare rad
roxy tare frica imi e si mie de cazaturile astea trist ; pupici lui Vlad sarut
urschuletz multumim de tratatie sarut ce fain e tortul !

Ieri am stat 3 ore afara la plimbare; pana acum iesirile noastre s-au rezumat la cate jumatate de ora; am intrat in casa ca era ora de masa si eu nu luasem decat ceaiul cu mine;
azi vrem sa mergem sa vorbim la biserica de botez si sa facem invitatiile; parca nu imi vine sa cred ca deja m-am apucat sa organizez botezul pt bebelusa mea draga zambet

Pupam toti bebelusii , toate mamicile si toate gravidutele! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

10.09.2009 12:53     citat 

Doamne cat de dulci sunt ei doi!!!! sarut sarut sarut sarut imi vine sa ii mananc!!!

Da Irina cred ca am racit ca sanii sunt ok, nu sunt tari nici nu ma dor. Eu racesc in casa, ca neomul ca am o soacra care e in calduri si e un frig in casa de mori,tine toate geamurile deschise sa se aerisesca are un pitic pe creier cu asta, eu le inchid ea le deschide, bine ca la noi in camera e mai cald si oricum o tin imbracata bine pe Ale.

Ca sa vedeti ca e super adevar cand se zice ca sarcina si alaptatul iti slabeste corpul, ptr ca eu inainte raceam o data la 2 ani si acum imdiat ma ia si in sarcina am fost de 3 ori bolnava rau, nu stiu daca mai tineti minte!!!

Da facem vaccinul platit tre sa ma duc luni sa-l cumpar!!
Irina sa te auda DD sa nu avem nici o reactie adversa si nici voi!!!

Voi cand il faceti?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

10.09.2009 12:56     citat 

Sunt tare fericita ca aseara a venit nasu cu un cadou ptr Ale foarte fericit foarte fericit foarte fericit de Sf. Alexandru : UN CANTAR LAICA foarte fericit rad rad

Nu am apucat-o sa o cantaresc ca nu am baterie imi trebuie din aceea patrata si ne ia tati diseara cand vine acasa!!! foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

10.09.2009 1:01     citat 

Asta e invitatia noastra

si textul

Eu de ieri am inceput sa le impart!!! scot limba foarte fericit

sus

Denunta
cristyangeleu

Copii
Vlad Mihai: 12 ani

10.09.2009 1:04     citat 

buna fetelor ce mai faceti? stiu ca nu am mai intrat de mult dar am fost un pic buzy... noi suntem bine aveam la controlul de la 32 de saptamani 1,8kg si suntem tare activi in burtica lu mami... In rest ce mai e nou?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

10.09.2009 1:05     citat 

Fetelor de unde sa cumpar si eu niste hainute mai groase, gem salopeta, m-as duce pana in Dragon, dar credeti ca am bagat deja hainute de iarna?

Ca mi-am adus aminte ca vb si voi, mai dar proaste mai sunt scutecele Pampers, daca face caca si se foieste mai mult ca na facem in reprize sigur se murdareste, parca erau cele mai bune surprins confuz

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

10.09.2009 1:06     citat 

cristyangeleu felicitari ptr bebe grasunel si activ!!!! pupam burtica!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 1 luna

10.09.2009 3:08     citat 

Ourbaby...intepaturi am simtit doar de doua ori... Cred ca din acelea de care ziceai tu c ai avut... Aveam impresia ca se impinge bb spre iesire si de aceea le simteam. Au fost de scurta durata si numai de doua ori... o data ieri si azi inca o data...
Urschuletz si Ssimona sa va traiasca bebeii si pastrati pozele ca eu am ras 5 minute. Sunt asa de haiosi!
Urschuletz mi-a placut tare mult textul! Sigur l-as fi folosit...-daca nu ai fi cerut drepturi de autor scot limba ... dar noi nu facem si la restaurant... si nu mai are niciun haz fara partea cu restaurantul...
Roxi... bebeii sunt mult mai rezistenti ca noi si mai elastici... se "rup" mai greu la chestii de-astea. Nu stiu daca e bb care nu a cazut. Eu pe frati-miu il impingeam si ii puneam piedica doar pt ca eram geloasa... si saracul chiar urla... dar nu se prindea nimeni ca eu eram nervos
Elena... mie sarcina mi-a intarit organismul... chiar daca am starile astea de rau si greu... dar la analize calciul meu care intotdeauna fusese scazut acum e normal, nu mai am dureri de inima desi inainte erau la ordinea zilei-prolaps de valva mitrala, si au aparut alte simptome noi...dar sper ca dupa sarcina cele noi sa dispara iar cele vechi sa ramana doar o amintire... scot limba

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 4 luni
Adina: 22 ani, 10 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 2 luni

10.09.2009 3:14     citat 

La multe lunite Meli si Mara! Sa fiti sanatoase si mancaciose!

Elena, f.frumoasa invitatia! Le-ai tiparit in oras sau la imprimanta?

Fetelor care alaptati, cand iesiti mai multe ore cu bb la plimbare, cum faceti sa-l hraniti? Va opriti pur si simplu pe o banca si scoateti tziti?

Urschuletz si Ssimona, ce scumpi sunt cei doi! Si finalul e tare!

Va sarut sarut sarut sarut pe toate!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: