· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(115)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(115)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 6 luni

08.09.2009 10:25     citat 

Ursuletz ,fimea papa 130 ml cam intr-o ora ,cateodata mai repede ,dar noaptea baga doar 100 ml ,acum de ex i-am dat dupa baie 100 ml ,asta pe la 9 ,iar pe la 11 a mai bagat 60 ml ,si acum trage la suzeta surprins ,ea nu ia suzeta decat cand ii este foame sau are nervi nervos .
Dupa cat somn a bagat azi cred ca in noaptea asta stau planton prostit

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 7 luni
Radu Stefan: 9 ani, 3 luni

08.09.2009 10:41     citat 

ankkka si mie mi-a zis doctorita sa incep sa-i dau zeama de morcov si mar cate 1 lingurita ca pe la 4 luni sa bag pulpita, dar nu incep inca, il mai las pana pe la 4 luni ca nu am probleme cu el cu constipatia , ba chiar azi mi-a facut cam moale si cu mucisor prin el asa ca incep sa nu-i mai pun apa mai multa ci cantitatea exacta.
bubulina77 mai mai ce dragute sunteti voi acolo.
ICEMOON asteptam atunci pozici zambet
alexxya ma bucur ca iti plac, daca o sa vorbesti si tu cu o asistenta sigur o sa iti faca.
Smiri, nastere usoara!
sunshineme ce fete frumoase. A zis tati al nostru ca are niste ochisori de iti vine sa-i mananci.
urschuletz ai vazut ca e si bine zambet. Ma bucur pentru voi ca totul s-a linistit zambet
Va pupacesc pe toate ca azi am avut o zi plina si am avut si musafiri si am primit si multe flori, nu am mai primit asa de multe de cand am nascut zambet.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 7 luni
Radu Stefan: 9 ani, 3 luni

08.09.2009 10:43     citat 

ankkka uite aici ceva interesant despre diversificare

http://www.superbebe.ro/tabel_alimentatie.pdf

sus

Denunta
ankkka

Copii

08.09.2009 10:44     citat 

Cred ca noua ne-a recomandat portocala din cauza ca nu face kk singurica confuz nervos

sus

Denunta
alexandraS

08.09.2009 10:53     citat 

ankkka excat asta mi-a recomandat si mie pediatra (lia nu facuse kk 3 zile sau 4 si a fost foarte ok) si nu am ascultat-o.
eu zic ca cele doua linkuri despre sucuri sunt foarte explicite in sensul asta.
NU da suc de portocale si niciun fel de suc mai devreme de 6 - 9 luni.
roxy tabelul acela contine o sumedenie de sugestii periculoase. cartofi la 4 luni, galbenus si carne la 5 luni surprins surprins
citit aici va rog
http://www.kellymom.com/nutrition/solid...foods.html
http://www.kellymom.com/nutrition/solid...olids.html

edit
daca e cineva care nu intelege, va rog spuneti-mi si am sa traduc ideile principale

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 5 luni

08.09.2009 11:02     citat 

cartoful se da dupa 8 luni, dupa ce au fost introduse telina si pastarnacul.
sucul de portocala este irintant pt stomacelul lor sensibil, de aceea tb musai dupa 7 luni.
va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
12 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
8 ani, 11 luni

08.09.2009 11:09     citat 

Fetelor va pup pe toate!! sarut sarut LORE bine ai venit acasa ! Mai vorbim maine , ca acum am obosit! jenat sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
12 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
8 ani, 11 luni

08.09.2009 11:17     citat 

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

09.09.2009 8:19     citat 

Neata!

Ce fac fetele si baietii? sarut

A dormit dupa baitza s-a trezit pe la 3 30 si la 8. Si acum asculta cd si maraie.

Ma duc acum sa iau banii pt prima de nastere si trusoul bebelusului.Ca tare bine vor prinde.

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.09.2009 8:50     citat 

Neatza ,uff ce noapte am avut : groaznica !!!!!!!!!!
Fimea s-a agitat si a plans pana la ora 2 ,apoi la 5 s-a trezit iar ,apoi la 8 era prezenta iar acum nu se anunta o zi buna ,maraie si adoarme iar maraie ,asta la interval de 15-20 min prostit

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.09.2009 9:35     citat 

Ursuletz ,trebuie sa te duci tu sa iei banii ,nu vin acasa ? eu nici nu am intrebat ,cred ca ar fi bine sa ma duc si eu pana acolo !

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

09.09.2009 9:36     citat 

Anka, dar daca o scoti afara si plimbi cu carutza? La noi functioneaza. Ieri am stat 6 ore pe afara. Am dus-o si prin mall si al cora. Si ce bine i-a fost....CVhiar daca e frig, o imbraci si gata.

Trusoul si prima treb sa ma duc eu. Indemnizatia si alocatia vin pe card

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.09.2009 9:38     citat 

Mi-a fost frica sa o dau afara ,mai ales acum dupa vaccin nu trebuie sa raceasca ,astazi as vrea sa o dau un pic afara ,dar mai tarziu ,acum vad ca a adormit si nu zice nici pas foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.09.2009 9:41     citat 

Parca asa mi-a zis si mie ,de trusou si indemnizatia de nastere sa merg eu in jur de 1-2 sept. ,dar trebuie sa merg cu sotul cu masina ca e departe si nu e nici mijloc de transport pana acolo trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

09.09.2009 9:58     citat 

Am rezolvat cu indemniz si trusoul ,am sunat si mi-a zis sa mai sun luni dupa 12 ,ca dupa 15 ale lunii se da banii scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: