· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 2 luni

16.09.2009 10:10     citat 

Buna mamici,

Mf sa va traiasca micul crestin! Mai poti mai mami singurica? cum te descurci?

Mtl si celelalte mamici nu doriti sa facem un topic despre autodiversificare? Poate il faci tu Mtl ca vad ca deja esti experta. Ne-ar prinde bine niste sfaturi ca sa nu facem prostii. Daca va spun ca azi am fost cu Andrei sa il cantaresc si are deja 5500 gr la 1 luna jumate. Si mi-a zis med de fam sa ii dau suc de fructe si de morcov incepand cu luna 2. I-am zis ca e prea devreme si ca sa evit alte discutii si explicatii am zis ca o sa ii dau din luna 3. Bineinteles ca nu o sa fac asa ceva, dar era inutil. Am mai incercat o data sa ii explic motivele pt care nu ii dau ceai sau apa si nu a inteles, a parut chiar deranjata asa ca am cosniderat ca e mai bine sa ii zic in fata ca fac ca ea si eu sa fac tot cum consider eu.
Deci Mtl, ce zici? Deschizi un topic despre autodiversificare?

sus

Denunta
vioelena

16.09.2009 10:57     citat 

Hey, mamici. Ce faceti?

Ma bucur sa vad ca au mai intrat mamici pe care nu le mai vazusem de mult. Micutza, cum te mai descurci?

Tamy, laptele de de vaca se introduce chiar mai tarziu de un an. Adica Edmond nici acum nu bea lapte de vaca...inca suntem cu Humana junior.

Mtl, eu ii dau iaurt Napolact. Noua ne place, de aceea i-am dat si ei la fel. Eu am inceput cu iaurtul pt ca nu mai stiam ce sa ii dau la masa de la ora 5. Ou, ficatel inca nu i-am dat....doar carne de pui si vitel.

Ma bucur ca au intrat mamici cu experienta care si-au mai spus parerea despre diversificare (Mamistef, Alinutza, Diana)

Haideti sa va pun cateva poze....de mult timp v-am promis.
http://i291.photobucket.com/albums/ll29...1253133345
http://i291.photobucket.com/albums/ll29...1253134611
http://i291.photobucket.com/albums/ll29...1253134633
http://i291.photobucket.com/albums/ll29...1253134668

sus

Denunta
mika_22

Copii
Robert Alexandru - sufletelul nostru
11 ani, 5 luni

17.09.2009 1:19     citat 

Buna seara dragi mamici! pupam dulce toate mamicile dar mai ales puiuti vostri mici si dulci! sarut sarut sarut Imi cer scuze ca nu am mai intrat de fooarte mult timp dar am fost tare ocupati in ultima vreme si de acum sper sa stau mai mult timp pe aici! foarte fericit Bun venit noilor mamici,sa aveti puiutii sanatosi si cuminti sarut sarut sarut ! Felicitari tuturor piticilor ce au fost sarbatoriti,sa creasca mari,cuminti si sanatosi!(sper sa nu va suparati ca nu iau pe fiecare in parte dar daca asi face asa ar trbui sa iau lista de la cap la coada de vreo 3-4 ori foarte fericit scot limba ) Noi suntem relativ bine foarte fericit am ramas si eu singurica cu bb plang sau sunt foarte trist cu toate ca ne mai ajuta si tati cand e acasa dar de o saptmana ne chinuim cu un dintisor si ma terminaaaaaat!!!!!!!!!!!!!!! toata ziua scanceste si se smiorcaie plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Maine ne ducem la medic sa vedem ce ne zice. Noapte buna mamici si dragi pitici!
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut ptr toate mamicile si piticii!!!!!

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

17.09.2009 8:08     citat 

Buna dimineata!
La multe lunite Andreea , Elisa si Eduard sa cresteti mari ,sanatosi si cuminti .
mf felicitari pt. micul crestin !

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 1 luna
Paula-Maria: 11 ani, 9 luni

17.09.2009 8:52     citat 

' neata!
Vio, ne descurcam bine ...zic eu! Sunt asa dulci cand le vad ...Alinuta o iubeste fmult pe Paula...iar Paula este tare mandra de sora ei...unde/i Alina e si ea...are o viteza in patru labe .... Se joaca impreuna, se cearta pe jucarii foarte fericit greu cedeaza ....Nu.mi mai pare rau ca am facut.o si pe Paula asa repede..
Voi cum va descurcati?
Ai o pereche minunata!sarut sarut sarut

Pupam toti bb/lusii si mamicile lor! sarut sarut sarut

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 8 luni
Adelheid: 9 ani, 4 luni

17.09.2009 9:45     citat 

Sorry mamici ca nu avem inca timp de schimbat colaje
dar stiti cum e cu un bebe mic si nazdravan pe acasa

Pana atunci un nou capitol 24.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: