· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)     
alinutza_s

10.09.2009 4:20     citat 

Multumim de aprecieri zambet sarut sarut sarut sarut

Yazmine eu sic sa mai astepti, adica un aliment pe saptamana mai ales ca e vorba de branza si ou. Dar inainte de ou mai bine carne si oul lasa-l pentru mai tarziu pe la 7 luni. Sunt atatea alte alimente si combinatii ce le poti introduce ... legume si fructe in special ... trece sezonul si e pacat. Poti incerca in timp ce papi tu un fruct sa ii razi si ei cu lingurita si ii dai sa vezi ce zice. Edi cam asa a inceput cu fructele se uita la mine si inghitea in gol cand ma vedea ca mananc zambet

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

10.09.2009 4:24     citat 

noi am fost azi iar la dr in sf ne-a facut vaccinu avem 7 kg am luat 400gr in 2sapt ...si avem 70 cm am plans un pic dar ne-a trecut repede nu a fost asa de rau ca la 2 luni ...super papucei sarut
mamici asta e a doua oara cand am intrebat daca a primit cineva bani aia si nimeni nu mi-a rasp trist

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

10.09.2009 5:17     citat 

Bianca eu am primit-o dupa 2 luni de la depunerea actelor!Dar daca a intarziat mai mult mai da o tura pe la primarie sau unde ai depus sa insisti ca cica asa se practica si se spera ca are si efect.....
Alina ms mult de sfaturi!Asa ziceam si eu...sa o iau incet-incet!
Maine merg sa caut si piersici sa adaug in suculet si apoi cred ca voi incerca si prunele...dar cred ca nu le pot baga la storcator de fructe,nu?
Cred ca trebuie pasate si date ca piure....ma gandesc.... confuz

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 7:41     citat 

la noi merge cu succes dovlecelul, morcovul, pastarnacul, telina, ardeiul si gogosarul (doar crud, pe post de jucarie) si patrunjelul (crude sau fierte, taiate finger, pe post de papa sau doar pentru a inlocui jucaria de molfait). lingurita nu prea ne place foarte fericit numai daca o manuim singure scot limba la noi merge cu succes autodiversificarea. sucuri eu nu i-am dat deloc. fructele, la fel i le tai finger si le molfaie singura. doar ca nu o scap deloc din ochi in momentele astea.
carne si branzica si alte feluri eu nu i-a dat inca si nici nu am de gand sa-i dau repede. deocamdata fructe si legume si tzitzi cat e cererea. si e mare, mare! foarte fericit
si eu cred ca ar fi mai bine sa nu te grabesti cu introducerea alimentelor noi. si cat mai multa rabdare mami yazmine sarut sarut sarut lui Vladut

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 9:07     citat 

bianca, eu am depus dosarul in martie si indemnizatia am primit-o in iulie, iar alocatia in iunie.
si acum astept sa ma vad cu iei la judecatorie! nervos

sus

Denunta
bianca_90

Copii

10.09.2009 9:35     citat 

de ce la judecatorie ?

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 9:54     citat 

pt ca ii dau in judecata

sus

Denunta
bianca_90

Copii

10.09.2009 10:03     citat 

verisoara mea are bebe de 9 luni si nu a primit nimic...nust ce sa zic daca nu primesc luna asta o sa fac un "apel"

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 10:13     citat 

cum nu a primit nimic? si a fost sa intrebe de ce nu a primit nimic?
eu am fost si am primit un raspuns ca-mi venea sa o iau pe aia de cap si sa matur cu ea bulevardul.

sus

Denunta
bianca_90

Copii

10.09.2009 10:18     citat 

nu stiu probabil...cred ca mai stau pana in 15 daca nu primesc am sa merg la primarie aici la noi ca nu e la prima abatere ...cununia civila am avut-o in octomrie 2008 si am primit bani innainte de a naste la sf lui martie 2009 ca destepti nu stiu sa scrie un amarat de nume

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 10:20     citat 

daca nu stiu sa scrie, ce sa te mai astepti sa stie sa foloseasca un computer ca sa actualizeze baza de date? nervos

sus

Denunta
bianca_90

Copii

10.09.2009 10:24     citat 

nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla daca nu primesc bani luna asta ..ei cred ca un copil se creste cu aer

sus

Denunta
mtl

10.09.2009 10:29     citat 

macar daca ar avea bunul simt sa-ti vorbeasca civilizat si omenos. dar ajungi sa fii tratat ca un cersetor, de catre niste incompetente care traiesc din darile noastre la stat. cersetor pentru banii tai! e inadmisibil!
dar nu are sens sa discutam aici, sa umplem paginile. sunt atatea de spus si de facut!!!

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 14 ani, 2 luni
Sebastian: 11 ani, 9 luni

10.09.2009 11:37     citat 

salutare si de la noi, am vazut ca ati intrebat de noi si mi a fost jena sa nu intru scurt macar sa salut.

nu am apucat sa citesc din urma si parca sunt un pic rupta de discutie, ca nu imi vine sa cred ce mult deja se vorbeste de diversificare si parca abia am nascut bb ei scot limba .

Noi suntem bine, un pic ne chinuim cu dintii , dupa ce primii doi au iesit acu 2-3 sapt, la o sapt distanta unul de altul acuma incep cei de sus si zau ca are fiu miu o gingie betonata ca tare rau il mai chinuie cateodata si fff greu functioneaza pana si tratamentele homeopate trist . Cu diversificarea eu nu ma stresez deloc, ba manca f bine, ba ia cateva lingurite si gata dar zau nu merita nici un stres ca stiu de la ALe daca esti relaxat si insisti mai tarziu manaca bine. Sora mea are o fetita cu 3 luni mai mare ca si Sebi si saracuta facea un scandal la masa de numa, cu jucarele etc povesti, iar acuma mananca de rupe, si nu cumva sa te vada ca pregatesti mancare sau manaci tu ceva rad .

alinutza beton poza sarut .

mtl rabdare si succes cu sistemul asta plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
cleos06

Copii
Andreea-Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

11.09.2009 7:46     citat 

Bună dimineaţa,
Poftiţi la micul dejun:

şi o cafea:

şi dulciuri pentru pofticioşi:

sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: