· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara 2009 (23)     
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 5 luni
Al mic: 7 ani, 9 luni

11.09.2009 9:54     citat 

va multumesc frumos pentru raspunsurile prompte. zambet

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

12.09.2009 8:21     citat 

'neata!
in sfarsit reusesc si eu sa scriu cateva cuvinte!
la multe lunite tuturor sarbatoritilor si mii de scuze ca nu apuc sa intru sa urez fiecaruia in parte!
am vazut niste pozici superbe! elidia...ai o comoara de fetita! are si cu cine semana! sarut drum bun!
cleos, carliontata ta e superba si vad ca si mami e la fel! sarut
gimi, felicitari pt crestinul tau! sarut
yazmine, mai tarziu, dar spun si eu: fara sare si incearca la lingurita! e greu, dar....merita!
la noi e binisor, in sensul ca nu o grabesc, avem tot timpul din lume. avem doar suc de morcov, care ne place tare mult si aratam super funny dupa ce-l terminam:ochii si fruntea raman curate! rad pastarnacul nu ne-a incantat. dupa reteta lui mtl l-am dat si crud si fiert, taiat finger. si nici dupa ce l-am pasat si l-am pus in supa. azi reluam! trag cu ochiul
mtl spor la shopping!
ieri am fost si eu la o partida de shoppingaiala. am spanzurat ceva banuti, dar zic eu ca merita. singurul lucru de care-mi pare rau e ca nu am gasit nimic de incaltat mai de toamna-iarna! trist fetelor din iasi...ceva idei????????
in rest suntem ok, avem 7,300 kg, aproape 70 de cm, vesele, baloase...insa avem o suferinta: incepem sa mai chelim prin unele zone... rad suntem restante la capitolul pozici, dar ne revansam curand...
ambraa, mf, golden...voi?
intrebare: cu ce apa fierbeti voi supa????
va pupam si week-end placut!

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

12.09.2009 1:33     citat 

si noi am fost ieri la cumparaturi sa ne mai schimbam garderoba ne-am cumparat un trening din 3 piese o salopeta ciorapi cu totu o pereche de adidasi 2 barbetele ...

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

13.09.2009 10:50     citat 

surprins Mitaloli.....nu pot sa creeed!Bine te-am revazut!Esti fff restanta la capitolul pozici!Asteptam!
Eu fac supa cu apa de izvor dar aici am de unde.... foarte fericit
Azi nu mi-a vrut nici suculetul de fructe desi de obicei il bea f bine!Dar nu l-am fortat!Cu supa.....o sa mai asteptam!Mai incercam peste cateva zile..poate poate foarte fericit
O duminica frumoasa!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 4 luni
Radu Stefan: 8 ani, 1 luna

13.09.2009 10:57     citat 

salut fetele.
Am si eu o intrebare, voi de cand i-ati pus pe bebei in fundulet ca Vladut ar sta toata ziua ridicat si mi se pare cam micut pentru asta.
Si inca o intrebare: Exista vr-o solutie la suptul degetului, ca vlad nici de mancare nu mai cere daca suge degetul si nu prea as vrea sa-l las.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

13.09.2009 11:01     citat 

Roxy suzeta nu o ia? ma gandesc ca va fi mai usor de dezobisnuit de suzeta decat de deget avandu-l mereu la purtator.
E mult prea devreme pt stat in fund- de fapt nu e bine pus in fund pana se pune copilul singur si in general ar mai fi chiar ceva luni pana atunci.
Poti eventual sa-l pui in scoica daca e curios sa vada in jur sau in carut cu spatarul un pic ridicat, dar in nici un caz in fund sau intre perne etc.

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

13.09.2009 11:14     citat 

Roxy abia dupa 4 luni si jumatate il poti pune cateva min pe zi intre perne crescand timpul de la o saptamana la alta!Stiu ca ei doresc asta...asa a fost si Vladutz al meu!Acum si-ar dori sa mearga in picioare daca l-as lasa dar stiu ca inca nu are voie asa k il tin de sub brate si-l amagesc ca sta si el in picioare! foarte fericit
Si vladutz sugea tzitzi si baga si un deget pe langa...altfel nu papa!Dar i-a trecut in timp!Din cand in cand ii scoteam degetelul din gura si incet incet a renuntat!Bine ca acum il "inteapa" dintii si sta cu toata manutza... rad dar dna dc mi-a zis ca e ok sa-l las pt ca-si mai alina durerea!
Incearca cu suzeta cum zice Icemoon!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 11:40     citat 

am incercat suzeta de la 2 saptamani dar o refuza completa, am incercat si diferite forme de suzeta si din silicon si din latex si tot nimic. I-am cumparat si jucarie de dentieti, si un maimutoti pe care poate sa-l ia in manca si sa-l roada dar tot nu-i place. O sa incerc atunci sa ii mai scot degetelul si poate renunta cu timpul.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 11:42     citat 

multumesc de info cu timutul in fundulet, atunci o sa-i mai ridic din cand in cand spatarul la carucior si atat. Asteptam sa ne facem mai mari zambet

sus

Denunta
mtl

13.09.2009 11:46     citat 

nu-ti recomand suzeta, din experienta. Maia a avut o perioda, pe la 4 luni, cand nu-i puteam scoate degetele din gurita, in ideea in care noi de la 3 luni am renuntat fortat la suzeta. faza cu degetele a tinut vreo luna, perioada in care, se pare, dupa spusele medicului, se forma mugurele dentar. iar daca e sa fie, prefer degetul in locul unui cauciuc.
cat despre statul in fundic, ar fi mai bine sa asteptati, e mult prea devreme.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 11:51     citat 

mtl multumesc de info.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

13.09.2009 3:53     citat 

salutari mamici si pitici!
am intrat in viteza, sa-mi achit restantele yazmine scot limba idee .

asa mai fac eu nani si mami sta cu ochii pe mine

morcovul asta chiar e bun!

ce catel interesant....

sunt indragostita.......

iar ma chinui mami cu statul pe burta?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 5:06     citat 

mitaloli mai ce zambareata avem noi acolo zambet. E tare haioasa.

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

13.09.2009 9:14     citat 

Ce dor imi era de ea...scumpetea mica!Nu o mai tine asa ascunsa....mai arat-o si la altii... sarut sarut sarut
Doamne ce repede ne cresc copii!!!!!
Dakar...tu???cam de mult somezi!

sus

Denunta
mtl

13.09.2009 9:50     citat 

ia mai si franeaza putin, lasa atata viteza, ca nu-i buna! trag cu ochiul sarut sarut sarut mami, fa-ti timp si de putina forumeala!
Maria e o scumpica sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut deci pana la urma va place morcovul? zambet si cam mare baietelul care o curteaza! trag cu ochiul tatal Mariei stie ca e deja curtata? ca daca stie, sigur a scos deja pusca rad

daca Maia nu da inca nici un semn ca ar vrea sa-i iasa dintii, va anunt ca imi ies mie: inca o masea de minte prostit cam tarziu, ce-i drept foarte fericit si ma chinuie de nu mai pot. plus ca am o durere de cap, dinti si urechi de ieri, de la shopping (intr-unul dintre mall-uri m-a plesnit efectiv aerul conditionat, de cum am intrat). am luat panadol si degeaba plang sau sunt foarte trist
Vladutul meu ce face? mami a mancat? sarut
va pupic si o noapte buna si linistita! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: