· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 3 luni

15.09.2009 8:30     citat 

Mercy ice !!
Eu i-am pus lamaie direct pe piele ,nu s-a intamplat nimic ,si ca sa ii stea acolo am lipit-o cu leucoplast scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

15.09.2009 9:01     citat 

Neata!!!!!!!!!!!!

Multumim de tratatie! sarut

Crysy, nu lua lucrurile asa ca nu treb sa fie pt toata lumea la fel. Cum zice Alexandra eu am crezut ca va fi foarte usor si la nastere, si bebe cuminte si totul roz. A fost un pic mai greu decat am crezut. Dar vb voastra toate trec si va fi bine. Pe mine seara ma apuca depresia.Vad ca incepe sa fie mai bine. Incerc sa fiu si eu mai calma. Dar eu sunt fericita si calma cand Meli mananca bine si o vad multumimta. Voi nu patiti asa?

Niko, sa incepem diseara cu galeria? sarut

Alexya, cum esti azi?

Ice, la ce te referi cu lamaia?

Anka, l-am facut pe cel platit. Si vreau sa-i fac si rotarixul la 3luni.

Am fost la vaccin. Mai mult a necajit-o ca a treb sa o tin de picior. Nu a plans cum ma asteptam. Seara face mult mai rau. Are 56 cm si 4200. A zis ca aluat bine. Mi-a zis sa incepem timid cu o lg de mar, portocala si kiwi. E cam devreme nu?
Cat despre vaccin nu avem nici o contraindicatie de baitza sau iesit afara. Am sa vad totusi daca o scot sau nu.
Acum e patutz la ea i-am pus proiectorul si se uita la stele si se cearta cu ele.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani
mara: 12 ani, 3 luni

15.09.2009 9:05     citat 

sal'
roxy- immm! buuuuuuun!
alexxya, curaj si sa fie bb mancacios, toti sa fiti sanatosi si fericiti!
niko, ce frumos! fetele isi predau stafeta! aceleasi urari si tie!
anuntati ce si cum sa facem galerie cum trebuie!
ankka ce faci bun?
ICE, asa tratez si eu vaccinarile trag cu ochiul
apropos, azi de dimineata e si Mara vaccinata! plang sau sunt foarte trist a tipat putin, dar acum doarme pe pieptul mamei, care sta cu 2 jum. de buca pe scaun si va scrie.
despre probleme as scrie un roman, dar de fapt sunt probleme minore si eu sunt de vina caci nu stiu sa comunic si sa pun piciorul in prag. rar barbat sa inteleaga apropourile!
inainte sa o am pe anna credeam ca un bb e mai cuminte ca asa erau toti cei pe care-i cunosteam. aiurea! numai bungee jumping nu am facut cu ea. acum cica bb 2 e cuminte, daca 1 e "rau"- VRAJEALA! o sa treaca si crizele astea. parca deja e mai bine!
Alexandra, sarut sarut sarut parca Andrei-zic bine? te-a ajutat cu nasterea! ce bine ar fi sa avem un glob fermecat ca sa ne arate cum e mai bine! oricum. alegerile au avataje si dezavantaje deopotriva!
crysy, eu cate Mustela am vazut, toate contineau parabeni- (cancerigeni). o sa te ajutam cu bb. pentru mine fetele si forumul au fost mai mult ca un medic.
ourBaby, moatza ta nu citeste ca-i prea repede sa se ridice in fund!? ps. bunica paterna era de la Lunca Motilor, langa Vatza trag cu ochiul

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 9 ani, 2 luni

15.09.2009 9:22     citat 

buna fetelor...acum scriu cu mocuta in brate....nu v-am mai citit de 2 zile plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
vreau sfaturi ca nu mai pot!!!!!
sunt bune mameloanele alea false???sa incerc????ieri a fost atat de agitata incat a supt continuu....acum cand suge ma doare de mor!!!din sanul drept s-a rupt o bucatica plang sau sunt foarte trist ...dimineata m-am stors la dreptul si am reusit sa scot doar 50ml pt ca s-a trezit si nu am mai avut cum sa storc.....a supt de la sangul,i-am dat si cei 50 ml si tot mai vrea.....din stangul vad ca trage si nu inghite nimic,dar daca il prezez sanul tasneste lapte!!!nu stiu ce sa mai fac!!!!nu vreau sa apelez la lapte praf!!!!!Astept sfaturi!!!! sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 4 luni
Radu Stefan: 9 ani

15.09.2009 9:23     citat 

urschuletz si ralus felicitari pentru vaccin. Nici mie nu mi-a spus sa nu-l scot la plimbare si sa nu-i fac baie. De scos l-am scos dar baita nu i-am facut. La mine Vlad a facut un 37,8 dar i-am pus supozitor cu paracetamol si i-a scazut iar a doua zi iar a facut 37,8 si l-am tratat cu ceai mult pentru ca sa se hidrateze si a fost foarte bine. Mentionez ca ii dau lapte praf, babuiesc ca atunci cand alaptati se procedeaza altfel.
urschuletz cam atat a avut vladut la nastere zambet 54 cm si 4200 rad. Felicitari pentru crestere si la mai mare.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

15.09.2009 9:29     citat 

Loredana023 eu am folosit mameloane false si pe mine m-a ajutat sa-mi formez sfarcul la sanul stang pentru ca nu aveam deloc si tot asa am facut si eu rani. Iti recomand atunci cand nu o alaptezi sa stai cu sani cat mai mult aerisiti si sa te speli cu sapun de bebe pentru ca usuc si ajuta la vindecare (cel putin la mine a mers si s-a vindecat mai bine). Si dupa ce ma spalam imi dadeam cu garmastan, uneori vedeam efectele garmastanului alteori parca ii dadeam fara efect. Este posibil sa te doara foarte tare sanul si sa te inhibi incat sa nu-ti mai curga sanul, din nou spun ca asa mi se intampla mie, curgeau apele pe mine si imi venea sa ma urc pe pereti cand il puneam la san si atunci cand tragea nu mai curgea nici o picatura. Dar cu timpul cand se mai vindeca e mai bine.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

15.09.2009 9:32     citat 

Buna dimineata fetelor!
Urscu sper sa nu faca febra micuta ta sarut
Stefi a udat putin coada pisicii statea intr-un colt si striga dupa mami trist ,iar azi cand a intrat in clasa s-a prins de gatul meu si zicea nu vreau a gadi trist .Am linistit-o i-am spus ca o sa stau putin cu ea ....si o sa vina tati dupa ea.Sa vedem daca a inteles rad
Lore te inteleg eu nu i-am dat sa suga 2 zile din san ,ma mulgeam .Am folosit pe rand garmastan si bhepanten ...sanul cat mai mult la aer .Am folosit si mameloane dar nu a vrut ea sa suga (a supt primele mese apoi nu a mai vrut)si oricum durerea era cam aceeasi.Dupa 2 zile sanu s-a desfacut iar dar nu ma mai durea asa de tare si in timp s-a cicatrizat.Rezista ca lapticul de mama e cel mai bun sarut sarut sarut sarut .
Ralus va urez o zi fara reactii adverse la vaccin sarut
Anka spor la treaba.Eu ieri am facut sarmalute si niste muschiulet de vita cu ierburi.Azi decat bag la spalat si calc rad .
Va pup!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

15.09.2009 9:36     citat 

mesi roxxy....o sa imi cumpar si eu...sper sa fie bune.daca e sa cumper LP sa am in casa,care e mai bun??? trist

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 6 luni
Zuza: 12 ani, 2 luni

15.09.2009 9:39     citat 

Loredana mameloanele sunt de silicon pe pui peste san si asa nu mai dor chiar asa, dar! eu le-am incercat si desi era cea mai mica marime mamelonul meu nu umplea pe cel de silicon si nu avea cum sa suga, plus de asta cand a simtit siliconul s-a strambat si apucat de plans.
Cumpara Garmastan- sper ca am retinut bine jenat - bine era de incepeai sa te dai din timp trist , stai cu sanii dezveliti. Eu am mameloanele foarte mici, inainte de fiecare masa trebuie sa le masez bine foarte fericit Ai grija sa prinda bine si din areola nu doar mamelonul.
Hai ca trec primele saptamani si o sa fie mult mai bine! sa vezi ce elastice devin apoi mameloanele prostit

Meli, Mara ce fete cumintele si vaccinate!

Urschuletz unii pediatrii recomanda sa pui felii de lamaie de la frigider pe locul unde i s-a facut vaccinul- asta poate sa arda pielea, sa se inflameze locul, de asta ziceam ca de alegi sa-i pui pune peste o bucata de pansament nu direct pe piele.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

15.09.2009 9:39     citat 

la mine garmastanul nu are efect...o sa incerc si bepanthen-ul....de spalat abia pot ca ma ustura plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 6 luni
Zuza: 12 ani, 2 luni

15.09.2009 9:41     citat 

Cauta Lasinoh atunci, eu din asta am avut, dar cum am zis am folosit zilnic inca din ultimele sapt de sarcina si apoi dupa fiecare supt si acasa stateam apoi cu sanii la aer.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

15.09.2009 9:43     citat 

Loredana023 stiu, te inteleg dar o sa fie bine, ai sa vezi. Curaj, asa e la inceput, mai greu.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

15.09.2009 9:45     citat 

stau cu ei la aer pt ca nu suport nimic pe ei...vad ca a adormit mi-e si frica sa nu se trezeasca ca o sa vrea sa suga iarasi....ma duc sa dau cu apa fierbinte si incep storsul trist doar la dreptul...ca stangul cu toate ca ma doare macar nu am rana trist si o las sa suga de la el....cam cati ml papa un bebe de 3 sapt la o masa???

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

15.09.2009 9:48     citat 

Fetele uitati ce i-am cumparat lui Vladut http://cgi.ebay.ca/MONEY-BILLION-DOLLAR...286.c0.m14
Ce parere aveti? Vrem sa-i faca tati foto ca sa le punem pe site-uri unde se vand foto. Avem vre-o sansa?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

15.09.2009 9:50     citat 

Am fi vrut sa il luam si pe acesta http://cgi.ebay.ca/3-PC-SANTA-SUIT-INFA...286.c0.m14 dar nu cred ca o sa mai fie bun de el ca si asa suntem maricei.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: