· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

15.09.2009 10:18     citat 

Loredana, imi pare rau! plang sau sunt foarte trist Nu sunt cea mai in masura cu sfaturi de alaptat.Dar incearca cum au spus fetele cu sfarcuri de silicon. incearca si varianta muls daca rezisti.Si daca e cazul pt ca nu e o tragedie poti sa-i dai o masa 2 de lp. imp e sa-ti fie si tie bine. Eu ii dau Nan. In spital si ped ne-au recom Aptamil de MiluMil. Humana din auzite de la mamici am inteles ca ar constipa mai usor decat celelalte. dar nu intra in panica ca e ceva trecator si o sa-si revina totul la normal.
Teoretica ar treb sa manance cam 100ml. Daca ii vei face lp ii pui 90apa si 3 cupe rase de lp si ies 100 in total. Dar nu e obligatoriu sa manace atat sau poate vrea si mai mult. Nu ai de unde sa stii.Curaj ! sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 5 luni
D: 11 ani, 8 luni

15.09.2009 10:26     citat 

Loredana, intervin si eu in subiect fiindca tin minte cit am suferit in prima luna de alaptare si stiu ca este ingrozitor. Eu am incercat si Garmastan si Bepanthen, dar ceea ce mi-a folosit intr-adevar a fost Baneocin unguent, pe care il aplicam pe rani imediat dupa alaptat si il tineam pina la urmatorul alaptat, cind spalam foarte bine mamelonul.
Iar de mamelonul de silicon nu vreau sa-mi amintesc, cind a tras bebele prima data prin el a tisnit singe din rana...

Mult succes si rabdare, o sa vezi ca si timpul le va vindeca... Stiu ca pare o poveste, dar chiar e adevarat.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

15.09.2009 12:05     citat 

Buna fetele sarut
Loredana si eu am tras mult pana s-au desfundat canalele, stiti doar ca v--am innebunit si pe voi, mie doar Garmastanul mi-a fost bun trist si eu stateam toata ziua cu sanii pe afara, se mai zice sa stai cu ei in fata geamului sa te bata soarele pe ei si asta ar ajuta la vindecare.
Imi pare tare rau, sper sa-ti treaca repede. sarut sarut sarut
De papat nu stiu cat ar trebui sa pape ca eu nu i-am dat deloc cu bibe.

De LP la noi se zice ca Nan ii umfla pe copii ???finele mele nan le-a dat la copii. Mie mi-a recomandat pediatra in spital Humana sau Milupa; parerile sunt impartite.

Roxy e super tare costumasul cu Billion Dollar rad , super misto.

Urschuletz, Ralus sper sa nu faca Meli si Mara febra si sa se comporte fff bine dupa vaccin sarut , va pupam dulcic sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexandraS

15.09.2009 12:32     citat 

ralus andrei m-a ajutat in sensul ca a dat buzna peste dr Tanase (a se citi Macelar cu diploma) si i-a comunicat ferm o hotarare pe care eu o luaem de la bun inceput. daca ajungeam pe masa de operatii era doar din vina acelui cretin care ma santaja cu chestii gen "daca nu scoatem copilul, riscam sa-l pierdem"

lore imi pare super rau ca ai probleme. ai intrat la topicul de alaptare? poage gasesti sfaturi si acolo. ai grija de tine si de tzitzi zambet

eu la vaccin nu am dat nimic, am astepat sa vedem cum reactioneaza si inafara de faptul ca a fost mai somnoroasa nu a avut nimic

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

15.09.2009 12:41     citat 

sarut sarut sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 3 luni
Adina: 22 ani, 8 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 1 luna

15.09.2009 1:13     citat 

Va multumesc pt.galerie si incurajari! Chiar sper sa nu merg maine degeaba la maternitate....Azi-noapte nu am putut dormi aproape deloc de ganduri. Tot recapitulam ce mai am de facut astazi, daca mi-am pus totul in bagaj....

O sa va anunte fii-mea daca nasc. Intra ea pe forum.

Loredana imi pare rau ca ai probleme! Sper sa se rezolve repede! sarut sarut

Icemoon, Lasinoh nu cred ca se gaseste la noi in farmacii, am dat o cautare pe net si nu a gasit la nici o farmacie in RO.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 2 luni

15.09.2009 1:18     citat 

urschuletz imi pare rau ca teci prin asa o perioada dificila trist ; sper ca lucrurile sa revina la normal cat mai curand si sa isi dea seama sotul tau ca ai nevoie de sprijinul si intelegerea lui sarut

Lore ce groaznice sunt durerile de sfarcuri trist ; si mie imi venea sa urlu de durere, imi dadeau lacrimile cand alaptam, dar cat de cat garmastanul isi facea efectul; cum nu prea aveam lapte ma si chinuia Natalia de numa numa plang sau sunt foarte trist ; incearca si cu baneocin cum a zis Roxanne. sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 7 luni
Zuza: 12 ani, 2 luni

15.09.2009 1:19     citat 

Niko am gresit eu denumirea, corect este Lansinoh si nu Lasinoh, scuze jenat si se gaseste si in tara
http://www.mastershop.ro/produs.php?id_...omeniu=992
nu stiu daca in farmacii, dar pe net am gasit-o.
Mult curaj draga mea! sarut

Roxy super costumasele exclamatie

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 12 ani, 1 luna
Dragos Mihai: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

15.09.2009 1:32     citat 

buna fetelor,
va salut pe toate...imi pare rau ca n-am mai avut timp sa intru pe forum dar sunt singura cu bebe si ma descurc f. f. greu...cand pot o sa intru si eu mai des..am scris povestea nasterii bebelului la gravidute...va pup pe toate

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani

15.09.2009 1:32     citat 

Urschu... cand ai scris tu prima oara de proiector i-am spus sotului sa caute si el. Mi s-a parut tare interesant. Numai ca alea cu stelute erau cam scumpe si am luat cu puncte. Depresii seara eu am din copilarie, ca seara venea taica miu beat si ne lua la rand si era mereu scandal.Nici cand m-am maritat nu am scapat de depresiile astea. Asa ca eu ma astept ca seara sa fiu sub orice critica. Si sotul meu se asteapta la asta ca doar ma cunoaste. Eu nu stiu daca voi scapa de ele,dar cred ca daca bb imi va zambi imi va merge mai bine. Sa vedem.
Crysy... intrebai de baita... Pai eu stiu ca baita se face dupa ce cade cordonul. Bine... sunt persoane care fac baita si inainte si bb sunt ok... Faci cum vrei si vezi ce-ti zic si din spital. Eu cred ca voi fi putin precauta si voi incerca doar sa-l spal asa cu o carpa cat de cat pana va pica buricul. Mustela nu stiu cum este. De Jonsons ma feresc ca am auzit ca nu ar fi produse bune... Eu am luat si sapun si de baie de la Nivea... Nu stiu care sunt cele mai bune, dar voi folosi f putin, cat un bob de mazare, ca sa fiu sigura. De spalat se spala oricum.
Loredana... imi pare rau ca va e greu acum. Sper sa va fie mai bine. Incearca sa rezisti ca vad la fete ca si ele au trecut prin asta si le-a fost din ce in ce mai bine. Daca n-ai facut asta pana acum... incearca in timpul alaptarii sa-i apesi barbia, astfel incat sa deschida gura mai mare si sa impingi mai mult sanul in gurita, sa nu apuce de la baza, chiar daca o sa ia putin aer la inceput.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani

15.09.2009 1:36     citat 

Crisugelu...ma bucur ca ne-ai dat vesti. Iti simteam lipsa. Sanatate multa!

Niko, nastere usoara si laptic mult, mult, mult...

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

15.09.2009 1:46     citat 

Apropo de baitza: lui Keane i-a cazut buricul abia dupa 14 zile, nu aveam cum sa nu-i fac baie atatea zile, am pus mai putina apa in vanitza si am avut grija sa nu il ud in zona aceea, insa usor cu buretele l-am spalat pe restul corpului. Nu e musai sa fie scufundat in apa bebe trag cu ochiul

Crisugelu putere multa! sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.09.2009 2:06     citat 

Niko mult curaj maine sarut putem sa ne apucam sa iti facem galerie?

alexxya si eu i-am luat tot de la nivea pt baita si pana acuma pielicica ei se comporta f bine, nu am avut probleme; am primit de la jonson pt dus dar imi e frica sa il folosesc pt ca numai lucruri rele am auzit. i-am comandat in schimb pt baita un gel de dus/sampon din aloe vera, sunt curioasa daca e bun.

Icemoon ce noroc ai ca e asa cuminte bebelusa ta!
a mea chiar azi dimineata mi-a vomitat de 2 ori si de atunci de agitata, doarme cate 30 min si se trezeste; din ora in ora imi cere papa...mananca cate 30-40 ml de lapte dupa care refuza biberonul; nici nu stiu ce sa ii mai fac;

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.09.2009 2:09     citat 

si Nataliei i-a cazut buricul tarziu, dupa vreo 10-11 zile; dar in timpul asta eu i-am facut baita si am udat-o in zona aia, dupa care o stergeam cu spirt. asa frumos i s-a uscat si a cazut de nu i-a curs nici sange nici nu a facut puroi.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

15.09.2009 2:44     citat 

Lore cred ca Cuiva i s-a facut mila de mine vazand cum a fost cu Keane si s-a gandit sa-mi faca un asa cadou cu Ksenia sarut Pana acum multumesc lui D-zeu nu pot sa ma plang, mai are si ea momente, dar e nesimnificativ.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: