· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 1 luna

13.09.2009 10:29     citat 

Icemoon multumim de tratatie, o duminica frumoasa si tie sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 3 luni
Radu Stefan: 8 ani, 11 luni

13.09.2009 10:47     citat 

simo si asta e fain http://www.youtube.com/watch?v=VQ3d3KigPQM
ICEMOON multumim de tratatie
ankkka mai ce copil frumos avem noi acolo zambet
Noi am fost plimbareti ieri, am fost la Sinaia si asa obositi am fost ca am vomat de 2 ori si seara nu am putut manca decat 60 ml laptic.
De 3 zile isi suge in disperare degetul mare si nu stiu ce sa-i mai fac, eu il scot si el il baga. Trebuie sa receunosc ca este un ingeras de cand suge degetul, nici de mancare nu mai cere, azi de dimineata a stat 1 ora in patut fara sa miste si cand m-am dus la el sugea din degetel, dar parca se ascundea sa nu-l vad.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 2 luni

13.09.2009 10:50     citat 

Neata fetelor!!!

ICEMOON saru'mana ptr tratatie si sa ai o zi foarte frumoasa!!!

Rome ce face gagiul tau? Eu o dau de fiecare data cu Bepanthen asa mi-a zis si in spital si pediatra ei!

Fetelor am avut ieri o zi DD plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist am avut niste musafiri care nu mai stiau sa plece si fata nu a dormit deloc ziua zi sa vedeti voi ce tipete pe seara au fost ca si tzitzi mi-o refuza si i-am dacut un biberon de lapte si nici pe ala nu l-a vrut Doamne plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist pana la urma a adormit saracuta si a dormit 6 ore putea sa tai lemne langa ea ca nu se misca si dupa s-a trezit a papat si a adormit iar 4 ore!!! sarut sarut sarut sarut

Haideti sa va arat ce am luat ieri din Drogonul rosu, o mica parte!!

Asta e salopeta de iarna imblanita

Daca va zic pretul...am dat 27 ron foarte fericit si credeti-ma arata super si e si ca material super

Si asta inca o salopeta mai grosuta asa

Si pe asta am dat 15 ron foarte fericit

Si am mai luat o groaza de salopete mai grosute si bady-uri cu maneca lunga si mai mari ca deja nu ne mai incap cele de la inceput foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

13.09.2009 10:54     citat 

Anka e superba printesa ta!!! O pupacim mult mult mult sarut sarut sarut sarut

Si uitati-o pe piticutza mea ce de bezele facea cu tati de dimineata

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 6 luni
Zuza: 12 ani, 1 luna

13.09.2009 11:08     citat 

Rome indiferent care e treaa cu bubitele sper sa scapati cat de repede. sarut

Roxy ce plimbareti sunteti!

Elena tare frumoase salopetele, sa le poarte printesa cu placere! e o dulceata! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 2 luni

13.09.2009 11:20     citat 

Neata, fetele!

Ieri nu am intrat ca nu am apucat. Am fost la Biserica la botezul prietenei de parca a Lui Meli. In timpul slujbei manca. Apoi am fost la socrii si la curet la prietenii nostrii. Baita am sarit-o ieri. A cam facut scandal aseara dar s-a culcat pe 12 si s-a trezit la 6 30. A papat si a mai dormit pana la 10. Si acum i-am facut intuneric in camera am dat drumul la proiector si se cearta cu stelutele de pe tavan.

Lorelay, asa am patit si noi la colici nu manca trist

Rome, eu ii fac masaj si gimnastica inainte de fiecare baie. Dupa baie i dau cu crema pe sub gusita si la subrat. Folosesc numai sanosan. Uleiul contine masline. Nu am avut nici o problema. Incearca. Mi-a zis si in spital si ped ei NU JONSON. Or stii ei ceva.

Si noi am avut acneea bebelusului si a durat vreo 2 sapt. De vreo sapt am renuntat la musetel in apa. Iara cum 2 zile i-am facut o baitza rapida la chiuveta.
La fundulet am renuntat la bpanten ,ii dau numai cu galbenele. Tin bepantenul in caz de ceva.

Anka, pupam dulceata. Am cantarit-o la 2 luni si avem 4200gr. A luat 700. Sunt multumita!

Alexya, imi pare rau pt starile tale. Hormonii sunt de vina. Hai ca mai ai un pic. sarut sarut

Ice mutumim de tratatie si de info-super ams a urmaresc si eu pe produse. sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.09.2009 11:22     citat 

Elena tare frumoase!
sarut Roxy, ce frumos ca stati ;a aer! sarut

Taty, mi-a rapit fata s-o duca la soacramea s-o mai vada si ea. nervos Si abia adormise.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 11:36     citat 

elena_raluca vreau si eu o salopetuta cum este ultima expusa la 15 lei, aveau si marimi mai mari, adica 74 cm ceva de genul? Noi avem nevoie de haine grosute ca iarna este frig la munte si tati vrea s ane duca pe partie. Mai mai si ce piticutza avem noi acolo, se joaca cu tati zambet
ICEMOON si urschuletz asa este, dar cred ca a fost cam mult pentru el ieri si eu ma gandeam sa mergem in sibiu week-end-ul urmator, deci pica, mai trebuie sa creasca.
Alexyae bine ca mai este putin si nu o sa mai fi singurica.
Ajutatima si pe mimne cu suptul degetului, ce sa-i fac???????

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

13.09.2009 11:41     citat 

roxy_xyz saru'mana sarut sarut
Da aveau pe marimi eu am luat mai mica asa putin cam de 3-6 luni dar erau si mai mari si pe albastru chiar ca cea albastra era expusa foarte fericit

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 11:49     citat 

elena_raluca vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuu plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.09.2009 12:21     citat 

Roxy, suzeta ai incercat? Vezi ac sunt modele diferite. Jucarie speciala de ors pt dintisori care se baga la frigider inainte. Alceva nu mai stiu. Sau cica exista un gel special pt gingii. De la dintisori crezi ca e nu?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.09.2009 12:25     citat 

Deja am pus deoparte lucrusoare mici. Nu-mi vine sa cred! Unele le pastrez in caz de....Altele am sa le dau. Totusi putine lucrusoare nu le-a purtat deloc.
Acum cele mai utile pt noapte mi se par costumasele cu mana si picior lung. Si la iarna cele din plus. Pt afara acum am blugi cu bluzite cu maneca lunga si cu hanorac. Am si salopeta pt mai tarziu cu are Elena. Le-am luat din Cora cand eram gravida cu 10 lei la reduceri. Sper sa se potriveasca. Am si 2 perechi de dres ciorapi grosi. Voi ce ati mai luat?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 6 luni
Zuza: 12 ani, 1 luna

13.09.2009 12:36     citat 

Urshuletz creste Meli! sarut
Eu am putine luate de iarna- le-am luat la reducere ca inca nu e de ele- pulovere, bluze, pantaloni, gecuta,sarafane, cizmulite prostit , ciorapi, body cu maneca lunga, salopete, sosete.

Si noi avem un set de body - singurul set de body pt new born- care nu o mai incape, restul toate sunt 0-3 luni si chiar si dintre astea unele deja sunt fixe sau chiar scurte la manecuta.
Toti zic ca e lunguta zuza, cati cm are nu stiu ca nici cand s-a nascut nu au masurat decat greutatea foarte fericit

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 1 luna

13.09.2009 1:06     citat 

sper sa treaca repede fetelor sarut , multumim.

Elena foarte frumoasa printesa ta, e grasuna foarte fericit , iar salopetele sunt superrr.Noi ne luptam cu niste bubitele rele, care ne dau de cap ochi peste cap

Noi nu prea avem multe lucrusoare de iarna, de fapt pt. afara nu am deloc, decat salopete intregi flausate pt. noapte.
Si eu il imbrac noaptea cu salopete intregi subtirele, sunt super practice si il pun intr-un sac de dormit subtire.
Aha mai am si un sac de dormit grosut pt. iarna, oricum in zilele mai friguroase cand i-am pus o paturica pe el, in 2 min a fost descoperit cu sacul de dormit e super.

Roxy si eu plang dupa dragon, ferice de fetele din Bucuresti, mare noroc ! Si eu zic sa incerci cu suzeta, daca nu o vrea insista, Lucas isi facea greata singur, dar acum s-a invatat zambet

Oare ce o fi cu Adina, o fi bine ? chiar de mult nu a mai intrat deloc trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

13.09.2009 1:11     citat 

am incercat toaste formele de suzete, i-am luat si jucarioare si tot nu vrea.
Mai incerc 1 suzeta, cea in forma de acadea ca asa nu i-am dat, poate poate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: