· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(116)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

14.09.2009 8:22     citat 

Urschu...de-asta suntem pe aici... sa vorbim sa ne deschidem sufletul... Pentru voi e mai simplu...va puteti intalni... eu n-am cu cine ca pe forumul ala de Cta se intra o data la 4-5 zile de nici nu mai stii cine cu cine a vorbit...
Eu cred ca azi am pierdut dopul... adica dupa o zi f agitata in care am fost extrem de nervoasa am ajuns acasa cu durere de burta-durere continua ca la ciclu nu contractii, si am gasit o pata cat un bob mare de fasole pe lenjerie si aveam impresia ca-mi curge si ceva alb vascos. Am facut repede dus si m-am asezat in pat. N-a mai curs nimic si dupa o ora durerea era mult mai slaba. Acum nu ma mai doare nimic, dar la chiosc vanzatoarea m-a intrebat ce s-a intamplat cu burta mea ca i se pare ca s-a lasat. M-am uitat ion oglinda si mi-am dat seama ca sub sani mi-a ramas un spatiu gol care nu era inainte. Dar stiu ca toate astea sunt normale. Va sa zica mai am putin...
Sunshineme... inca n-am trecut prin stresul de dupa nastere...abea de acum incet-incet incep toate la mine... dar nu e normal ca sotul sa sugereze despartirea in momente grele.Cel putin nu m-as gandi ca eu sunt vinovata. Chiar daca noi suntem cele care gresesc si exagereaza, eu cred ca ei sunt datori sa aiba rabdare si calm. Totusi... noi suntem cele care ducem greul. Eu deja il pun uneori sa citesca ce scrieti ,,, pasaje... sau ii citesc eu... Deja ii spun ca e posibil sa gresesc sau sa intru in panica sa tip fara motiv, sau sa fac vreo depresie... Daca acum nu sunt langa noi... ce au mai insemnat juramintele din biserica la bine si la rau... Pai numai la bine e simplu sa stai langa cineva.

sus

Denunta
alexandraS

14.09.2009 8:43     citat 

of mai fetelor imi pare rau sa citesc toate povestile astea. eu nu am avut puterea sa ma lupt cu nemultumirile taticului Liei si am renuntat. dar la noi situatia era cu adevarat grava.
nu cred ca exista nimic mai frumos pe lume decat o familie unita si e pacat ca in cele mai multe cazuri mama e nevoita sa se imparta in doua. din fericire, tot in cele mai multe cazuri, le vine mintea la cap in timp util si totul se rezolva.
pentru o femeie a fi mama cred ca e ceva foarte natural si facil. sa fii tata cred ca e un pic mai greu. parerea mea. asa ca va doresc multa rabdare si putere si, in final, totul o sa fie bine pentru voi zambet

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 12 ani, 6 luni
Emma Lara: 10 ani, 5 luni

14.09.2009 8:43     citat 

alexxya sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut pupici si curaj ca mai un pic si vine printesa!!!
ai grija de tine!!1
pitica mea ieri s-a ridicat in fundulet!!cum ajunge intr-o pozitie mai inclinata, in secunda urmatoare se ridica in fund !!fara sprijin!!!! da eu tot nu o tin inca in fund!!
urschu, din pacate cam toate trecem prin asa ceva!!si eu uneori eram disperata dar macar al meu era pus in tema de dinainte ca poate fac asa si ma lasa in pace! sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 5 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

14.09.2009 8:50     citat 

alexxya curaj mai e putin zambet
ourBaby felicitai pentru realizare. Si Vladut tot vrea sa stea ridicat dar vorba ta si a multor fete de pe forum, nu-l las nici eu ca mi se pare tare mic.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 4 luni

14.09.2009 9:01     citat 

Ursuletz ,noi am facut vaccinul exact la 2 luni ,ne-a zis sa punem rondele de lamaie rece ,fara baita in ziua respectiva si sa ii dau eferalgan imediat dupa vaccin si seara la culcAre ,Antonia dupa vaccin a dormit mult si era trista nu vroia nici sa pape ,noua ne-a facut vaccinul in ambele pulpite !
Multumim lui D-zeu ca nu a facut febra ,am facut vaccinul dimineata iar pana seara a zacut ,asa am trecut de ziua aceea zambet

Acum dorme ,ma capiat azi ,s-a trezit la 9 dimineata si a adormit pe la ora 3 ,si in timpul asta nu vroia decat in brate prostit apoi s-a trezit pe la 7 a papat ,am facut baita iar am papat si apoi somnic ,sa vedem cat confuz

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

14.09.2009 9:31     citat 

Meli a dormit de la 6 la 9 am facut baita , a mancat 140 si acum maraie asa inainte de culcare.

Alexya, vine minunea ta?????? sarut sarut sarut sarut Curaj! Ai vb cu dr?

Ourbaby, ce frumos! sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 4 luni
Adina: 22 ani, 10 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 2 luni

14.09.2009 10:18     citat 

Buna, fetelor!

N-am mai avut timp sa intru....am avut atatea de facut in ultimile zile....as vrea sa las totul pus la punct inainte sa plec la maternitate, dar parca vad ca nu reusesc sa fac tot ce mi-am propus.

Azi am inceput scoala (fetele!), si ma bucur ca bb a stat cuminte in burtica pana azi pt.ca voiam neaparat sa merg cu ele la deschidere. Adina a intrat si ea la colegiu in cls.a 5a (a dat examen), si Tania in cls. a 9a la acelasi colegiu.

Imi pare rau sa aud de dificultatile prin care treci, Urschuletz, dar, cum au zis si fetele, majoritatea trec prin momente mai grele la inceput in familie...Nici eu nu am scapat de asta la Tania, am fost aproape de despartire, mai ales ca isi baga coada si soacra-mea....dar pana la urma a trecut !

Miercuri ma duc la maternitate cu bagajul, asa mi-a zis dr., ca este de garda. Daca totul este in regula si bb e pregatit, o sa-mi provoace nasterea. Asa a zis, si eu nu vreau sa-l contrazic, pt.ca mi-e teama ca daca astept sa vina singurica, daca se intampla noaptea sau in WE si nu dau de dr, ce fac? Dr.este directorul spit.din PL si sunt convinsa ca tot pers.medical o sa fie dragut cu mine. Deci amr o zi! foarte fericit

Pupici la toate! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
12 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
8 ani, 9 luni

14.09.2009 10:58     citat 

Buna seara fetelor!
Imi pare rau sa vad ca majoritatea aveti probleme cu sotii! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist la partea asat nu m-am gandit niciodata si nu am luat in calcul posibile certuri intre noi! surprins surprins Dar cred ca e posibil sa se intample ,a mai ales ca amndoi suntem coplesiti de faptul ca nu o sa mai fim 2 ci 3! Cred totusi ca si ei ar trebui sa fie mai intelegatori si sa ne sprijine mai mult ca pt. noi e mai greu , dar pe de alta parte se simt abandonati oarecum si stiti la fel de bine ca si mine ca barbatii sunt la fel de sensibili ca niste copii! scot limba Cred ca trebuie sa ajungem la un echikibru si sa incercam sa ne ajutam reciproc. Oricum mi-ati dat de gandit! Sper sa se rezolve toate problemele si sa va bucurati de copilasi asa cum trebuie , impreuna!

Cat despre inecat , nici la asta nu m-am gandit si deja sunt speriata! surprins surprins Sper sa mi se intample cat mai rar si sa ma descurc . Deja mi-e o frica de nu mai pot! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Acum am o intrebare: ce parere aveti de produsele de la Mustela? . mie mi-au fost recomandate si as vrea sa iau cate ceva inainte de a naste , sa am in casa! Ca presupun ca o sa-i fac baita de cum vin acasa!

Pupam pe toata lumea si sper sa veniti cu vesti bune! sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
12 ani, 1 luna
8 ani, 9 luni

14.09.2009 10:59     citat 

NIKO multa bafta si sa ne anunti cand sa incepem galeria! sarut scot limba sarut Ai nr. de telefon sa ne anunti si pe noi?

sus

Denunta
alexandraS

14.09.2009 11:30     citat 

crysy stai linistita si nu te mai gandi la prostii. uite. cand eram in luna a cincea o tipa (care avea o fetita de 2 ani) mi-a spus: "eu am fost coplesita, a fost ff greu pentru mine la inceput, crede-ma ca e total diferit e cum crezi ca va fi".
si stii ce? in naivitatea mea m-am facut ca ploua. eu am continuat sa visez ca va fi totul perfect, ca voi naste natural, ca voi avea un copil cuminte pe care il voi alapta la san etc etc. si chiar asa a fost zambet nu zic ca fetele cu greutati si le-au adus asupra lor, doamne fereste!!!
chiar daca bebelusii ne iau prin surprindere si ne pun tot timpul in impas, eu zic ca ajuta foarte mult sa gandesti pozitiv in sarcina si sa proiectezi numai ganduri pozitive asupra universului zambet (ce poetesa sunt...e cam tarziu tre sa ma culc, e clar rad )

de fapt intrasem sa va povestesc ce s-a intamplat azi in parc, si pana la urma am facut un topic
http://www.parinti.com/quotNumaialergac...34936.html

poate imi spuneti si voi parerea, mai ales cele care au si copii mai mari

sus

Denunta
crysy_m

Copii
12 ani, 1 luna
8 ani, 9 luni

14.09.2009 11:39     citat 

Alexandra multumesc pt. incurajari! Si eu sunt o fire optimista si la fel gandesc - ca o sa fie totul super bine , dar cateodata mai cad si in cate o depresie din asta. Dar imi revin repede! scot limba sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 5 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

15.09.2009 7:47     citat 

Buna dimineata fetele,
Poftiti la ceva bun de dimineata

nikodumi nastere usoara si curaj. Asteptam vesti

sus

Denunta
ankkka

Copii

15.09.2009 8:12     citat 

Neatza !!!!!!!!!!

Noi Am papat toata noptea , ufff ,din trei in trei ore ,Doamne iar o avea un puseu de crestere ??
Acum doarme iar a papat la 7.30 ,bine macar ca a dormit dupa ce a papat !
Azi trebuie sa fac mancare ,am pus deja pilaf de pui la cuptor ,mai am ciorbica de vita sa vad cand o pot pregati .

Ursu ,bafta la vaccin !! Si nu te speria !! Faci vaccinul de la ei sau ai cumparat ?? Noi la-m facut pe cel gratuit !

nikodumi nastere usoara !!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
ankkka

Copii

15.09.2009 8:13     citat 

Roxy ,ce bunatati ne dai azi foarte fericit sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 8 luni
Zuza: 12 ani, 3 luni

15.09.2009 8:23     citat 

Buna fetele!

Roxy merci! sarut

Urshuletz bafta! eu lui K i-am pus de fiecare data supozitor cu paracetamol si nu ii faceam baie nu i-am pus nimic unde il intepa. Atentie la lamaie ca poate sa arda pielea, eventual pune lamaia peste o compresa.

Ankkka spor la gatit!

Niko tinem pumnii si abia asteptam vesti sarut

Crysy fii optimista si o sa treaca toate.

Alexxya sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: