· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(119)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(119)     
bubulina77

Copii
Thia: 15 ani, 6 luni
Patric: 13 ani, 4 luni

25.09.2009 5:06     citat 

Smiri incearca batista bebelusului,poti curata foarte bine nasucul.

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 13 ani, 8 luni
Emma Lara: 11 ani, 7 luni

25.09.2009 5:48     citat 

multumim de complimente sarut sarut
ice ce frumoasa mica ai acolo sarut sarut sarut
lore curaj!stiu c a mine cand imi zicea ca nu o sa ma mai doara cand papa carla....eu ascultam printre lacrimi si ma gandeam ca ma minte si ca nu o sa mai suport mult timp....dar a saliva lui rebe)...sanul din care nu papa ea si tu il mulgi produce mai mult lapte!ai putea sa te mulgi din cand in cand si sa-ti pui la congelator laptic de al tau sa ai in caz de nevoie!exista recipiente speciale, eu am pungi zambet

lore sper sa nu te superi ca ti-am dat un sfat...tu oricum faci ce vrei!!doar ca si eu am fost ca tine...aveam rani, carla parca mai mult dormea si aveam mult mai mult lapte decat papa ea sarut sarut
pupici!!!cum te simti ca mamica?? sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 6 luni

25.09.2009 5:55     citat 

Smiri, sper sa treaca toate problemele trist Noi am dat la ochi cu netacin si a restul nu stiu ce sa zic. Dar treb sa treaca sarut

Noi vem si azi o zi semimaraita, dar trece

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 28 ani, 6 luni
Adina: 24 ani
Aiyana Maria: 13 ani, 4 luni

25.09.2009 6:33     citat 

Buna, fetelor! sarut sarut sarut sarut

Va rog spuneti-mi si mie cum pun taratzele in apa de baita? Am cumparat si eu azi. Le fierb?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 13 ani, 7 luni
Radu Stefan: 10 ani, 4 luni

25.09.2009 6:51     citat 

Mamaaaaaaa ce de copii frumosiiiiiiiiiiii. Mai fetele, clar ca aveti cu ce sa va mandriti.... si sa nu mai vorbim de mamici ca zici ca nici macar nu au nascut, unde va e burtica???? Noi suntem binisor. Ne curge nasul foarte tare asa ca am cumparat natista bebelusului ca nu mai faceam fata cu altceva si i-am pus un supozitor cu paracetamol. Nu are febre inca si sper sa nici nu faca.
alexxya curaj, mai e putin si gata, o sa treaca si apoi o sa inceapa alta etapa mult mai activa zambet.
Va pupam si sa aveti o seara placuta.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 13 ani, 4 luni

25.09.2009 7:16     citat 

stiu ca s-a batista bebelusului, dar va rog sa-mi mai spuneti o data ce e aia si de unde o iaiu?cer la farmacie exact asa:"batista bebelusului"?

sus

Denunta
bubulina77

Copii

25.09.2009 8:44     citat 

----------
smiri a batista bebelusului, dar va rog sa-mi mai spuneti o data ce e aia si de unde o iaiu?cer la farmacie exact asa:"batista bebelusului"?
----------

Exact asa trebuie sa ceri,asa scrie si pe cutie,este un tub din plastic si un capat se introduce in furtunul aspiratorului .Uite iti pun aici si cateva instructiuni si un filmulet,eu zic ca este super utila,noi si acuma o folosim ptr ca Thia nu vrea sa isi sufle nasul.

http://www.youtube.com/watch?gl=IT&hl=it&v=muJ5AtePcRs

Acest dispozitiv functioneaza pe principiul curatarii nasucului prin intermediul vacuumului, conectandu-l la aspiratorul din gospodarie. Dispozitivul este special conceput pentru a aspiratie- folosirea aspiratorului casnic nefiind periculoasa tocmai din acest motiv.

Dispozitivul este extrem de eficient deoarece aspiratorul casnic aspira continuu cu acelasi debit al aerului, asigurand indepartarea secretiilor din cel mai indepartat loc al arborelui respirator superior.

Aspiratorul nazal este alcatuit din 3 componente: un capat de apirare, o parte mijlocie, si o piesa care se introduce in furtunul aspiratorului. Operatiunea este extrem de sigura in ceea ce priveste contaminarea aspiratorului nazal deoarece aerul circula intr-o singura directie si microbii din sacul aspiratorului nu vor ajunge in nasucul micutului tau. Capatul pentru aspirare se fierbe pentru sterilizare, iar celelalte piese se curata cu apa si sapun.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.09.2009 10:37     citat 

Niko, habar nu am cu taratele cum se face. Noi am folosit ceai de musetel la baizta. Ce mai faceti? Cum te descurci?

Smiri, eu am tot un fel de batista bebelusului doar ca zice Marimer parca si trag eu in loc de aspirator. Din fericire nu am avut nevoie de mai mult. Dar am auzit ca e foarte buna batista bebelusului.

Bubulina multumim! sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 13 ani, 4 luni

25.09.2009 10:48     citat 

Multumesc, Roxy!
Eu ma plictisesc pe aici ca inca nu mi-e somn si sotul doarme...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

26.09.2009 10:10     citat 

Buna dimineata!

Ce fac burticile si mamicile?

Eu sunt sg pt ca Meli a cap foarte fericit Spalat parul, unghii, aspirator, piata.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 13 ani, 7 luni
Radu Stefan: 10 ani, 4 luni

26.09.2009 5:36     citat 

mai ce liniste este pe aici.
urschuletz ce bine arata, mi-ai facut pofta de ceva bun.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 13 ani, 5 luni
Erica-Teodora: 10 ani, 5 luni

26.09.2009 9:03     citat 

Am intrat doar sa va zic noapte buna sarut sarut sarut
Am reusit sa o adorm si fug si eu langa ea foarte fericit
Va sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 13 ani, 4 luni

27.09.2009 12:47     citat 

Vad ca pe aici sunteti deja in weekend. Am fost si noi si ne-am plimbat azi si am terminat pregatirile cu curatenia.de acum poate sa vina bb... darpoate asteapta pana maine ca vreau ca dr sa vina linistit la cezariana. Abea astept. Nu mi-am luat deja garmastan...dar poate nu o sa am nevoie. Vreau sa-mi fac niste ceai de chimen si anasaon sa vad si eu ce gust are. Sper sa pot baga niste lamaie in el

sus

Denunta
bubulina77

Copii

27.09.2009 8:57     citat 

Alexxya poti sa bei linistita cei ca nu e rau la gust,eu imi cumpar de la Fares cei ptr stimularea lactatiei si o sa beau 2-3 cani pe zi dar fara zahar sau lamaie.Cum stai cu emotiile??Eu am ceva emotii astept sa ma vad odata cu puiul in brate,multa bafta ,nastere usoara si sa ne reauzim cu bine.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 10 luni
Zuza: 13 ani, 5 luni

27.09.2009 8:59     citat 

Mult curaj fetelor si sanatate multa! refacere rapida si bebelusi papaciosi!

Loredana ce frumoase sunteti! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: