· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Etapele dezvoltarii > Cat va da afara din laptic???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Cat va da afara din laptic???     
alexuca

Copii
Mihaita: 15 ani, 4 luni
Alexandra: 11 ani, 4 luni

15.02.2006 5:59   Cat va da afara din laptic???  citat 

Nu stiu daca s-a mai scris...dar cum nu am timp sa caut (bebe mic) intreb si eu....M-am cam speriat azi...al meu bebe de cateva zile imi da afara laptic...pana acum nu mult ( adica nu cu jet) dar azi mi-a dat mai mult exact dupa ce a papat...nu tot ce a papat dar oricum cred ca vreun sfert sau poate un pic mai mult...nu stiu....la voi cum era? si daca da prea mult ce fac? ii fac si ii mai dau? ii dau ceai?

sus

Denunta
laury

Copii
Rose Marie: 15 ani, 4 luni
Thomas Victor: 12 ani, 9 luni

15.02.2006 6:46     citat 

Alexuca si Rose da afaraiar in primele zile dupa nastere m-a exasperat.Pana m-am prins eu ca de fapt ea e pofticioasa-mancacioasa si o lasam prea mult la san (in primele zile am last-o si o ora).Acum o las maxim 40 de minute si Slava Domnului mai face cate un baculet, mai da afara dar nu foarte mult.Si cred ca mia conteaza si pozitia de alpatat.Daca o hramesc in pat da mai mult afara decat daca o hranesc pe brat in pozitie sezanda.

Si inca ceva.Moasa mi-a zis sa nu-mi fac probleme daca ia in greutate.Probleme sunt daca nu ia copilul in greutate.

sus

Denunta
onutzaI1983

Copii
DARIUS: 15 ani, 5 luni

15.02.2006 10:18     citat 

sal baiatul meu are o luna jumatate si a inceput sa verse si el si mi-a zis medicul ca e normal dar sa nu fie cu jet si alceva conteaza pozitia ,corect este in brate nu culcat.

sus

Denunta
marypoppins_2

15.02.2006 10:48     citat 

----------
onutzaI1983 a scris:
conteaza pozitia ,corect este in brate nu culcat.
----------

Eu am alaptat numai culcata si copila mea n-a varsat nici macar odata. zambet
Posibil sa fie si alte cauze.

sus

Denunta
mamasipuiu

Copii
Teodora Alexia: 16 ani, 7 luni

15.02.2006 11:24     citat 

Si a mea varsa in jet. Era o mancacioasa si jumatate. Si cum imi venea tare laptele cand papa, mai inghitea si aer, si cand o ridicam sa regurgiteze, poate ca o ridicam prea repede, se mai intampla sa verse. trist Dar probleme de pe urma asta nu am avut.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 20 ani
Hanna: 16 ani, 7 luni

16.02.2006 4:06     citat 

----------
onutzaI1983 a scris:
sal baiatul meu are o luna jumatate si a inceput sa verse si el si mi-a zis medicul ca e normal dar sa nu fie cu jet si alceva conteaza pozitia ,corect este in brate nu culcat.
----------

corect este cum se simte si merge treaba cu mama si bebe mai bine.

sus

Denunta
alexuca

Copii

16.02.2006 9:27     citat 

Eram disperata ieri..ca nu stiam...saru'mana pt raspunsuri...m-am mai linistit un pic mai ales ca parca nu mi-a mai dat asa ca ieri afara...dar am foarte maaaarrreee grija dupa ce papa (eu ii dau cu bibe) cand il pun sa ragaie sa il misc f f f f incet...m-am gandit ca poate si asta este o cauza... prostit . De papat eu ii dau in brate dar nu ridicat prea tare...asa cam la 45 grade...sper sa fie bine...
Dar mai am o intrebare ...de cateva ori ( nu multe) imi mai da afara (dar putin) cam la dupa 1,5-2 ore dupa ce papa...si este un pic branzit...la voi s-a intamplat?

sus

Denunta
vlad_mom

Copii
Vlad-Ioan: 16 ani, 6 luni

16.02.2006 2:13     citat 

Da, dupa ceva timp dupa ce a papat e normal sa fie brinzit....la noi a durat mai multicel pentru ca era mare fomist, aveam grija sa-i pun un scutecel impaturit in 4 sub cap si sa il schimb ca si mirosea.... trist ....tirziu i-a trecut treaba asta, pe la 5-6luni, dr. a spus ca nu-i nici o problema.

sus

Denunta
snoopi

Copii
Dragana-Natalia: 15 ani, 8 luni

16.02.2006 2:49     citat 

si noi mai dam afara inca si acum dupa alaptat adica regurgitam lapticul si asta se intamla deobicei cand papam ca haplea si nu ne oprim cand suntem plini, daca papam prea mult intotdeauna dam surplusul afara, asa ca nu vad de ce sa-ti faci probleme, dar daca crezi ca e vreun bai atunci consulta-ti medicul pediatru.
sarut

sus

Denunta
cucuiata

Copii
Alice Gabriela: 16 ani, 3 luni
am nascut deja!

16.02.2006 7:46     citat 

Si la noi s-a intamplat pana la vreo 5 luni cand a trecut de la sine. Eu i-am dat san si tot timpul am avut grija sa ii scot aerul. Si totusi...se intampla des si cantitatile erau mici. Sigur scapati si voi!!!

sus

Denunta
alexuca

Copii

17.02.2006 9:58     citat 

M-am mai linistit un pic...parca nici nu mai da asa de mult sau poate m-am obisnuit eu (daca nici nu am mai vazut pana acum la nimeni... prostit ) si mai ales ca am vazut ca nu sunt singura...oricum in weekend acum vine doctora si o s-o intreb si pe ea... multam pt raspunsuri... trag cu ochiul

sus

Denunta
iuliuta

Copii
soarele meu: 15 ani, 7 luni

17.02.2006 4:32     citat 

saluti.nu te ingrijora ,bebelusii dau afara doar surplusul.nu-ti fie frica.e normal.a mea nu a dat afara,dar a unei prietene pina pe la vreo 4 luni dadea................ si inca cu jet rad improsca saracuta in toata casa.dar a crescut bine si sanatoasa zambet .dupa ce da afara nu ii mai da papa nimic pina cind iti cere(este doar un sfat)(stiu toate astea de la socrul meu care este medic).pupici si multa,multa sanatate
sarut

sus

Denunta
alexuca

Copii

17.02.2006 5:36     citat 

Asa ma gandeam si eu ca nu are rost sa-i mai dau dupa ce da afara...ca banuiesc ca nu e bine sa amestec lapticul dat acum juma de ora cu cel de atunci...mersi pt sfat... si doamne cand ajungem si noi o data la 4-5 luni... foarte fericit ...ca sa stea mami linistita... scot limba .

sus

Denunta
iuliuta

Copii
soarele meu: 15 ani, 7 luni

17.02.2006 8:37     citat 

esti o dulce!lasa sa vezi ca trece repede si o sa cresteti si voi.dar sa stii ca grijile nu trec cu timpul ba mai mult.........vin si altele:)) .asa cred ca o sa fim noi mamicile toata viata:) .da cred ca astea is numai in capul nostru ala destept8-} rad
pa!

sus

Denunta
alexuca

Copii

17.02.2006 9:26     citat 

Ai dreptate si tu iuliuta ...cu grijile .. dar ma gandesc ca parca o sa fie altfel cand o sa-mi spuna el..mami ma doale bultica....sau alte chestii...asa ca...vom vedea...ca timpul trece el pana la urma...cu toate varsaturile noastre... scot limba .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: