· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara - vara 2009 (25)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara - vara 2009 (25)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 5 luni
Adelheid: 9 ani, 1 luna

30.09.2009 3:07   Bebelusi de primavara - vara 2009 (25)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
02.03 - Andrei Cosmin- pui de Dusenca
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ---------------------------Aprilie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
06.04 - Denis-Florin - pui de Bianca_90
20.04 - Laurentiu-Andrei- pui de Katya
24.04 - Eduard-Gabriel- pui de Georgy26
29.04 - Mihnea Andrei- pui de Golden_daffodil

------------------------ sarut ------------------------------Mai 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy
07.05 - Maya Cristiana- pui de Sim0n3l
09.05 - Andreea-Maria- pui de Cleos06
15.05 - Ema- pui de Sunshineme
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

20.05 – Robert Alexandru- pui de Mika_22
22.05 – Teodor Luca- pui de Lara_ro

29.05 - Dinu-Iancu - pui de Cristianka

------------------------ sarut ------------------------------Iunie 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
06.06 – Vlad Andrei- pui de Roxy_xyz
07.06 - Lia Sophie- pui de AlexandraS
09.06 – Bogdan-Gabriel- pui de Gimiloasa
11.06 – Sonia Sorina- pui de Marina_anto
19-06 - Daria Maria- pui de Haiducitza
26.06 - Albert- pui de Ssimona
28.06 – Mihnea Mihail- pui de Mf13

Avem 44 bebelusi, 25 fetitze si 19 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19, 20, 21, 22,23,24.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 5 luni
Adelheid: 9 ani, 1 luna

30.09.2009 3:15     citat 

Micutza te cred deja doua fetitze mari unde sunt bebei aia

Dupa ce am nascut si am inceput sa alaptez imi era groaza
ca va trebui sa-i dau in fiecare zi , timp de cateva luni bune
dar acum cand o iau in brate asa de mare
si o vad cum se cuibareste ca e asa de bine la mama in brate
Te fac sa te simti speciala ca numai tu poti sa-i dai.
Mai ales ca la 4 dintzisori deja ma muscat.

Mie tocmai mi-au venit rusii luna asta pt prima data
a fost cred ca mai socant decat la inceput , ma dezobisnuisem.
Aveam o grija in minus.

Pupici si sorry ca nu avem timp de schimbat poze
Dar avand in vedere ca Cristianka sa apucat de master
Voi face eu urmatoarele colaje, asa ca avand foarte multe poze
nu stiu care sunt mai recente, voi salva de acum inainte, iar cele vechi le sterg
se umple memoria cu cate poze am deja.

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 2 luni

30.09.2009 5:12     citat 

Mai ce rele sunteti ! Nu mai poate omul sa posteze ceva ca imediat sariti cu comentarii sau interpretari asa cum vreti voi . cristianka a si specificat ca doar spune ce face ea si nu vrea discutii pe aceasta tema dar degeaba..... trist de aceea unele persoane intra asa rar ca si atunci cand intra si vor sa spuna ceva se creeaza subiecte din nimic sau li se aduc diverse acuzatii ca nu isi cresc copii ''ca la carte'' . De multe ori am vrut sa intrevin cand m-au deranjat unele ''sfaturi'' dar m-am abtinut , am zis ca nu ma privesc pe mine direct insa acum chiar nu am vrut sa mai stau deoparte pt. ca asa s-a rupt relatia (desi virtuala ) frumoasa pe care am avut-o majoritatea de aici la gravidute . Sincer mi-e dor de acele vremuri cand puneam o intrebare si simteam caldura din raspunsul fetelor , acum din pacate nu mai e asa ......
sarut sarut sarut sarut sarut sarut pt. Dinutu si Vladut , am vazut ca v-ati intalnit . Nici pe roxy nu am mai vazut-o pe aici de mult si cred ca stiu de ce .

mirene multumim de listuta !

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 3 luni

30.09.2009 5:25     citat 

Gimi sarut sarut la Bogdanel.....ai foarte mare dreptate, aceeasi parere o am si eu, marea majoritate observ ca sunt adevarate experte in ale crescutului copii ca la carte

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.09.2009 5:49     citat 

Salutare fetelor,
First of all la multe lunitze tuturor puilor, sanatate si multi pupici fostelor gravidutze care ma cunosc!!
Georgy in 16 octombrie voi fii in Calarasi la ai mei si stau vreo 2 saptamani, asa ca vreau sa ne vedem!!! sa se cunoasca Daria si Eduard !!! Iti trimit mesaj privat cu nr meu de telefon. pupici!!

Noi nu am mai intrat de muuult.....
Am citit 2 listutze din urma si imi pare rau sa vad ca ati devenit asa rele....
Haideti sa ne acceptam una pe alta, sa luam sfaturile....iar daca le aplicam sau nu....asta e treaba noastra, nu?! hai sa judecam mai putin si sa ajutam mai mult!!!

Daria e o scumpete, o ador zi de zi si nu ma mai satur de ea sarut sarut sarut Avem 3 luni si jumatate si 7,4 kg, 62 cm....nu realizez cum au trecut 3 luni jumate....
Noi papam doar tzitzi, iar la diversificare ma gandesc pe la 6 luni, pana atunci ne mai informam.
Pupici Mtl, Mitaloli,Cristianka, Ourbaby, Mika, Urschuletz sanatate puiutilor!!

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.09.2009 5:58     citat 

gimi good point, iti dau dreptate!!!

revin cu poze de la botez maine
o seara placuta!!!

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 2 luni
Emma Lara: 9 ani, 1 luna

30.09.2009 7:48     citat 

haidu! sarut sarut chiar ma gandeam pe unde umbli sarut sarut sarut
ce mare a crescut Daria!! sarut sarut
noi azi am fost la vaccin!si avem 6.800 si 62cm sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

30.09.2009 9:01     citat 

Haidu, bine ai revenit! sarut sarut sarut astept pozele proaspete cu Daria. Sisa va vad cat de frumoase ati fost la botez! sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

30.09.2009 9:19     citat 

Mirene multumesc de listuta! sarut sarut sarut pentru Hanne. Cum stati cu dintisorii? Si cu diversificare?

sus

Denunta
alinutza_s

30.09.2009 9:30     citat 

Mda ... cred ca s-a spus deja ce era de spus. Nu stiam ca este un club exclusivist cu lista venita de la gravidutze ... asta ca sa fiu rea.
Este un forum public ... asumati-va ceea ce scrieti .... oricine are dreptul de a comenta dezbate ceea ce se scrie. Si nu cred ca a sarit cineva calul din cele ce si-au exprimat parerea. Ce sa inteleg ca .. acusica vine Craciunul si unii bebelushi poate vor primi drept bonus vreo sarmala sau carnat si ceilalti sa nu zica nimic.
Acum chiar sunt revoltata .... dar na asta e treaba pe aici .... abtinerile le consider de aceeasi parere .... scuzati niste mamici invechite care se gandesc mai intai la puiuti (inclusiv cei din jurul lor ca altfel nu ar fi comentarii) si care nu isi amintesc nici cat mai dureaza sau costa sedinta de fitness sau aerobic nici cate ore mai are noaptea si nu pot tine pasul cu modernitatea.
Aceste fiind spuse imi inchei sederea pe listuta ... pacat mirene ca ai schimbat-o deja ... dar rogu-te data viitoare sa dai delete in dreptul datelor noastre si daca refaci colajele scoate si poza lui Edi de acolo ... stiu cat efort presupune o lista si colaje de modificat prin urmare iti multumesc anticipat.
Nu ca mi-ar simti cineva lipsa, dar cine vrea ma va gasi pe la mamici mai demodate de prin 2006.

sus

Denunta
mtl

30.09.2009 9:35     citat 

pleci si tu trist
vioelena, dianabv, mirene, cris si mamicile de bebe apropiati ca varsta de a noastra intra o data la luna.
atunci ce rost mai are topicul asta?! trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 1 luna

30.09.2009 10:12     citat 

Mirene, multumim de listutza! sarut Daca se poate si mai e loc si poti, deschidem si luna iulie? Daca e iti mai dau o data poza Melaniei.

Gimi sarut , mare dreptate. Imi pare rau ca apar asa discutii. Si imi pare rau sa citesc cum sunt uneori judecate(poate e mult spus) mamici care nu mai pot alapta sau introduc diversificarea intr-un anumit moment. Mi-aduc aminte fara sa vreau de discutia de la gravidute despre cezariana. Pacat! Eu zic ca fiecare mamica isi simte puiul si nu cred ca geseste, nu suntem toti la fel si nu exista o reteta universal valabila....

Noi ne pregatim de botez pt duminica si sper sa fie o vreme acceptabila.
A inceput sa-si bage pumnul in gura ba mai mult ii baga pe amandoi rad Desi ii dau suzeta si e mancata..Si daca nu sta cu mainiile in gura si le baga in ochi.

Haidu sarut Asteptam o poza va rog sarut Sa vedem ce fata mare ai!

Va pup pe voi si pe bebii vostrii sarut sarut

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani

30.09.2009 10:28     citat 

surprins trist iar discutii aiurea? trist trist
nu plecati fetelor, ca mai avem nevoie de parerile voastre. Trebuie sa invatam sa acceptam orice parere, haideti sa nu ne mai suparam, sa nu ne mai simtim sensibile la anumite subiecte. Asa cum Crisianka si-a exprimat parerea asa si fetele au spus ce au avut de spus. Doar pentru ca alte mamici au aratat si reversul medaliei inseamna ca sunt rele?Eu zic ca toate avem de lucrat la modul cum punem problema, pentru ca la urma urmei fiecare considera ca dreptatea e de partea lui.Moneda are 2 fete si nu una. Fiecare trebuie sa ia informatia si sa o treaca prin filtrul lui.
Si imi cer scuze ca m-am bagat desi nu apartin acestei listute, insa de aici am invatat multe lucruri si sfaturile primite mi-au fost bune.

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 3 luni

30.09.2009 10:45     citat 

[quote="alinutza_s"]Mda
Este un forum public ... asumati-va ceea ce scrieti .... oricine are dreptul de a comenta dezbate ceea ce se scrie.

Bine spus comenta , dezbate dar deja s-a ajuns la critici si chiar acuzatii si pus la zid

Ce sa inteleg ca .. acusica vine Craciunul si unii bebelushi poate vor primi drept bonus vreo sarmala sau carnat si ceilalti sa nu zica nimic.

Hai sa fim serioase totusi .... daca am nascut de foarte putin timp marea majoritate asta nu inseamna ca nu mai avem creier si sarim cu porcu pe masa la niste copii de cateva luni chiar daca multe suntem la primul copil

Nu s-ar fi suparta nimeni daca voi cele cu mai multa experienta va spuneati parerea si atat ...deja s-a ajuns a la impune parerea voastra si acuza anumite pers ca dc nu alpateaza , dc incepe diversific asa devreme etc .....este strict problema fiecarei mamici ce face in privinta copilului ei.......daca vrea sa aplice ceva din experienta alteia ok daca nu nu ,nu trebuie sa se sara cu acuze si cu tonuri ironice in scriere

sus

Denunta
vioelena

30.09.2009 10:46     citat 

Ma apucasem sa scriu si eu ceva, dar se pare ca Anthurium a spus esentialul. Doar pt ca unele mamici au alta parere, asta nu inseamna ca sunt rele....adica ar trebui sa taca? Eu zic ca sunt binevenite niste sfaturi...si sunt sfaturi de la mame citite si documentate.

Alinutza, imi pare tare rau ca pleci. Nu aveam eu timp sa intru prea des pe aici, dar te citeam cu placere.

Mtl, o sa incerc sa intru mai des zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: