· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Ce sunt slingurile, wrapurile, mei tai-urile? V
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
Care este mai comod si practic?
Slingul cu inel
32%
 32%  [ 9 ]
Pouch-ul
7%
 7%  [ 2 ]
Wrap-ul
42%
 42%  [ 12 ]
Mei Taiul
17%
 17%  [ 5 ]
voturi totale : 28

autor Ce sunt slingurile, wrapurile, mei tai-urile? V     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 12 ani, 10 luni
Paul: 9 ani, 9 luni

15.12.2009 8:42     citat 

fie-ti mila de putinele mele cunostinte legate de a spune-mi cum faci... jenat foarte fericit

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 11 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 8 luni

15.12.2009 8:46     citat 

----------
e-alice a i-ai transmis lui starea zambet . Am facut comentariul asta pt. ca o data ce "prinzi gustul" wrapului, nu-i mai dai drumul copilului din el sarut
----------

aici s-ar putea sa ai dreptate.....eu eram nervoasa in momentul ala, imi era asa o ciuda pe mine ca nu ma simt bine cu acel wrap, ca e atat de complicat de legat , ca e prea lung, ca pozitia nu i se potriveste lui denis....nu stiu ce sa zic...
cand ma intalnesc cu mamicile si le vad pe toate fericite cu wrap-urile lor si bebelusii atat de multumiti care dorm cu orele acolo, imi vine sa plang....eu stau numai cu el in brate
ser sa gasesc si eu o modalitate sa impac pe toata lumea idee

sus

Denunta
ramona79

Copii

15.12.2009 8:49     citat 

pentru a sus a apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

astae procedura , e simplu, daca nu intelegi ceva spune-mi

sus

Denunta
e-alice

Copii

15.12.2009 8:56     citat 

cea mai importanta mamica tre' sa fi tu si puiul tau sa fie cel mai multumit ,a baby wearing. Nu te uita la alte mamici pt. ca fiecare alege ce li se potriveste lor si copiilor mai bine. Nu e nimic anormal sa nu iti placa sa te infasezi cu multi metri de material, dar e pacat si sa pleci cu prejudecati din cauza unui esec. Eu nu l-am legat niciodata pe Vlad ca in poza cu prietena ta, ci doar vertical si a rog, regurgiteze) nervos , si deja ma enervez la faza aia, dupa care lasa caputzul pe spate de zici ca si l-a uite asa revenim la purtat in fata sau sold rad (deocamdata, cand mai creste sigur il mut pe cocoasha scot limba )
gaseste o modalitate sa te impaci pe tine si pe pui. Ca aia e toata lumea ta zambet
cat despre tinut in maini....n-as putea niciodata doar astfel. Mi-ar cadea mainile in conditiile in care Vlad e tinut numai in brate. Asa ca, pouch, wrap, mei tai....m-a pe forum, am mai zis-o!

sus

Denunta
ramona79

Copii

15.12.2009 8:58     citat 

uite, aici o mamica imi arata cat de usor se prinde wrap-ul
iote ce moaca am eu rad rad ....mie imi plac lucrurile simple ,rapide tzaca paca rad , aici mi se pare o intreaga filosofie rad
si in a
ramona79

Copii

15.12.2009 9:04     citat 

aaaa uite ca am vazut-o in a pe mamica cu slingul de care m-am indragostit...e in margine in dreapta ecranului

vai cat e de micut , frumos si elegant sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii

15.12.2009 9:11     citat 

Ramona, slingul e superb, am vazut imprimeul la cineva de vanzare, e absolut superb si mamica tine bebeul corect. Insa, despre mama cu wrapul, nu fi necajita ca nu ai invatat inca sa legi copilul ca decat sa-l legi precum in poza, mult mai bine sa nu-l mai legi deloc. In afara de faptul ca l-a putin despre babywearing, ca acel copil e corect purtat. Sta chiar mai prost decat intr-un marsupiu pt. ca wrapul e rasucit pe sub picioruse trist . Conditia de baza este ca genunchii bebelusului sa fie felxati, si sa fie pozitionati un pic mai sus decat funduletul lui. Or la tanti in brate copilul atarna, la fel ca intr-un marsupiu, ba chiar mai rau trist

sus

Denunta
e-alice

Copii

15.12.2009 9:13     citat 

nu vreau sa fiu rea dar de departe, e cea mai proasta pozitie intr-un wrap pe care am vazut-o pana acum. (m-am uitat din nou la poza)

mersi mult pt. indicatiile referitoare la postat- o sa-mi fac cont nitel mai tarziu, acu' tre ' sa linistesc bebele ca s-a pricep, e o pune pe bebelina in multe pozitii,
oricum daca imi voi face unul voi viziona filmulete demo sa vad cum se areanjeaza corect....sunt o groaza pe youtube

sus

Denunta
e-alice

Copii

15.12.2009 9:35     citat 

[IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac331/ursuroxana/07-10-09_1208.jpg[/IMG]

proba confuz

sus

Denunta
e-alice

Copii

15.12.2009 9:36     citat 

rad nu merge, mai incerc...

sus

Denunta
ramona79

Copii

15.12.2009 9:37     citat 

deci undeva in stanga ecranului a poate il gasesti sub brad, cadou de la mosu'. foarte fericit si slingul meu e luat de la acceasi persoana de la care il are si Raloo ( pe care am recunoscut-o in poza zambet ), de la Dianocica si cam asta e pretul. Nu te gandi ca nu iti va mai folosi, uite exemplu la mine, Cosmin are 2 ani si traverseaza o perioada in care vrea doar in brate si ma ajuta slingul enorm.

sus

Denunta
ramona79

Copii

15.12.2009 10:19     citat 

da, uite asa mi-ar trebui mie, ce are adriana, exact asta e pozitia preferata de denis
adriana asta e wrap? ca din cate vad, nu-ti atarna kilometrii de material de jur imprejur....asa mi-ar placea tare mult
da nely raloo este zambet , o dulce de fata sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: