· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(122)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(122)     
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 7 luni

11.10.2009 7:29     citat 

Am venit si noi de afara. A fost mai bine azi, un pic maraita dar nu se compara cu ieri.

Yubi, mi-e dor de burtica plang sau sunt foarte trist CVe frumos se vede! sarut
Foarte frumos patutul, cred ca esti tare incantata de iti vine tie sa dormi in el asa-i?

Alexy, mie nici acum nu mi-a trecut dunga. Nu se va strica la stomac doar va digera mai greu. Si nu nestresezi zambet

Si eu sunt dependenta de voi sarut sarut

Ma pregatesc de baita, revin!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 4 luni

11.10.2009 7:42     citat 

Si noi ne-am preagati de baita, dar lipseste subiectul... cred ca inca digera lapticul. Iar cand se trezeste trebuie sa sarim... ca daca i se face prea foame trage niste tipete, de o aude tot blocul. Nici nu o pot hrani inainte ca adoarme la san si dupa nu mai are niciun chef de baie. Asa ca stam ca la start, la primul scancet tati aduce baita, mami dezbraca fata cat ea inca mai casca... si pana se dezmeticeste intram in cadita. Cand ne imbracam deja se face simtita foamea si incep tipetele, bine ca totul e pe sfarsite. Mami ridica bluza, iar tati incepe sa straga baita si lucrusoarele aruncate.
Cam asa decurge totul. Aveti o alta strategie de care noi nu stim sa faceti baita fara sa va fie foame? Nu de alta dar bb al nostru doar doarme si mananca. Iar baita trebuie inserata cu forta pe undeva.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 7 luni

11.10.2009 8:18     citat 

Pai si al noi e cam la fel daca vrem sa facem baita la o anumita ora. Si daca doarme asteptam pregatiti ca si voi sarim. Dar mai incolo ai sa poti face baita si intre mese cand va mai sta si treaza.

Dupa baitza a urmat scosul mucilor care se face cu scandal. cE sa-i fac o sa treaca si asta.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 3 luni
Albert Stefan: 8 ani, 6 luni

11.10.2009 8:52     citat 

ms urschu sarut si eu sunt sigura ca o sa-mi fie dor de burtik,in poza aia chiar ma chinuia rau dar am stat si m-am gandit ca poate nu mai are loc si m-a luat o mila de el,ma gandesc ca il chinui plang sau sunt foarte trist
eu nu am dunga pe burtik foarte fericit ori se face numai la fete?
alexx ne-ai promis poze cu printesa in week...nu vrei sa o arati, o ti numai pt tine cool

sus

Denunta
alexxya

Copii

11.10.2009 9:04     citat 

Sunt pe aparatul lui tati care e aici langa mine si e prea lenes sa se miste sa-mi aduca cablul. Hai ca daca-l parasc poate se hotaraste sa ma ajute.
Noi tocmai am terminat de facut baita.Ii place asa mult in apa... teroarea e la iesit. Noi facem 26-27 de grade in camera, iar apa 36.5-37 de grade... zic eu destul de cald, nu? Cred totusi ca-i e frig ca face si pipi de cate ori o scot din apa. Stam cu cearceaful absorbant dedesubt. Voi cate grade aveti la baita in camera?
Am incercat prima oara sa-i las apa de 35 de grade dar plangea... abea la 37, chiar 38 se simte bine. Aici ma mosteneste pe mine... eu fac baie cu apa fiarta ca ta-su numai cu apa rece se spala.

sus

Denunta
alexxya

Copii

11.10.2009 9:08     citat 

Ups...incepe superbingo... poate castigaam in seara asta rad ca am scris si pe numele ei... ca doar avem certificat de nastere de pe 6 chiar

sus

Denunta
alexxya

Copii

11.10.2009 9:14     citat 

Hai ca mi-a adus aparatul Acum le pun pe photobuket

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 8 luni
Radu Stefan: 7 ani, 4 luni

11.10.2009 9:16     citat 

salut fetele
Noi am rezolvat una din probleme legata de diaree, cu ochisorul mai mergem marti la un control i vedem ce ne spune. Sper din tot sufletul de fie de bine. Acum mai m-am linistit ai m-am obisnuit cat de cat cu ideea.
Azi am fosl la plimbare pe sub Tampa, am facut foto si apoi in vizita. Am ajuns acasa cam obositi, am papat si somnic, deci am sarit peste baita.
alexxya si la noi tot asa era, o placere cand era in baie si niste urlete dupa ca nu siam ce sa-i mai fac. Acum este mult mai bine, mai maraie si el cand ii este foarte foame dar nu asa ca inainte.
Pupici tuturor si multa sanatate.
O seara faina.

sus

Denunta
yubi

Copii

11.10.2009 9:18     citat 

ne tii in suspans ca astia de la superbingo scot limba

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 9 luni
Al mic: 7 ani, 1 luna

11.10.2009 9:25     citat 

alexxya bafta zambet sarut
cand era Ema mica mica (de parca acum mare rad ) aveam aceeasi problema la baita. ii placea la apita, dar cum o scoteam incepea circul. ii era foame. ii faceam un masaj rapid si o "bagam" repede la masa. rad acum nu mai avem probleme. ziua mai doarme cat de cat...1-1 si jumatate rad in rest e treaza se joaca, ne certam, radem rad baita e momentul ei preferat, dar si masajul.. pana spre sfarsit cand se plictiseste si e si rupta de somn. rad
Si mie imi cade parul intr-o veselie. M-am si tuns si degeaba, poate sa ma rad. rad
La baie unde ii fac baita sunt vreo 24grade, apita mai fiarta rad , iar in camera unde doarme ea vreo 25.

Noi azi am fost la plimbare, vroiam de cateva sapt sa mergem pe aviatorilor unde erau multe gherete cu antichitati si azi cand ne-am hotarat si noi sa mergem, nu mai era nimeni. rad Apoi am fost in herastrau la restaurantul nostru preferat si am papat asa bine. Erau asa de multi copiiiiiiiii......

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 6 luni

11.10.2009 9:50     citat 

Buna seara gravidute si mamici! sarut

Am terminat si noi cu botezul si cu toate evenimentele ce tin de el. Cat de mult am asteptat sa vina weekendul asta, tot asa de repede a si trecut. Dar a fost f frumos! sarut De ieri a inceput sa ne zambeasca cand vorbim cu ea, e asa de scumpa. Cred ca asta e schimbarea de dupa botez. Si parca e si mai linistita.

alexxya, urschuletz si noi stam pregatiti sa se trezeasca Natalia ca sa ii facem baita, pt ca e f rea de foame si face ditai mai circul. Dar cateodata, cand vad ca chiar nu are de gand sa se trezeasca o trezesc eu incet si ii facem baita. Dupa baita imi mananca f putin (40-50 ml lp) si adoarme repede.

yubi si mie imi e asa dor de burtica ! ieri am avut 2 prietene gravidute la botez si asa cu drag si cu dor ma uitam la burtica uneia dintre ele care are peste 20 sapt. (cealata graviduta abia aflase de sarcina). Dunga pe burta nici eu nu am avut deloc, si atat de mult imi doream sa am si eu ....la inceput il tot puneam pe Vio sa se uite mai atent poate poate vede vreo tentativa de dunga pe burta mea rad

roxy ce bine ca s-a rezolvat cu diareea sarut ; iti tin pumnii si sa dea Dumnezeu sa vi cu vesti bune de la doctor. Multa sanatate lui Vlad sarut

Imediat dupa botez

Cu nasii la restaurant

A luat si Natalia masa la restaurant trag cu ochiul

sus

Denunta
yubi

Copii

11.10.2009 9:55     citat 

felicitari pentru crestinare sarut ce ochioasa frumoasa ai tu acolo sarut si voi sunteti 2 frumosi.
pe alex cred ca au sunat-o astia de la bingo xa nuu mai pune pozele alea odata foarte fericit

sus

Denunta
lorellayy

Copii

11.10.2009 9:56     citat 

multumim Yubi sarut

si eu tot dau refresh ca sa vad daca a postat pozele rad

sus

Denunta
lorellayy

Copii

11.10.2009 10:01     citat 

uite ce dezmat e la mine in casa acuma rad . asa stau si eu linistita la calculator trag cu ochiul

sus

Denunta
alexxya

Copii

11.10.2009 10:05     citat 

Diana avea 2 zile... eram inca in spital

Asta e o poza de sapt trecuta, cand bb nu avea nici macar o sapt, iar noi stresati, obositi, nespalati... abea reuseam sa schitam un zambet... macar pt poza

Poza asta a fost facuta ieri... ne mai revenisem ceva... cel putin facusem si baie intre timp scot limba

Iar aici... mami si Diana... as vrea poza aceasta in colaj... Ca nu cred sa o surprind prea curand cu ochii deschisi. Doar doarme si mananca...iar putinele dati cand se maraie o face cu ochii inchisi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: