· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(122)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(122)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 2 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 8 luni
Patrick Elias: 12 ani, 4 luni

09.10.2009 9:41     citat 

Buna seara fetelor
Am intrat sa va spun ca de maine sau poimaine nu voi mai putea intra pe forum...proprietarul mi-a zis azi ca ma da afara...Nu stiu ce voi face si se pare ca pe iubitul meu sotior nervos il doare fix in c...r. Ii tot trimit mesaje dar nici macar nu binevoieste sa raspunda...Sunt cu nervii intinsi la maxim...sper sa n-o iau razna si sa fac vreo prostie...dar simt ca nu mai pot, am ajuns la capat...
Scuze pentru mesaj dar am vrut sa va anunt.
Va pupic!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 8 luni
Zuza: 12 ani, 4 luni

10.10.2009 7:40     citat 

trist
Doamne! Fii tare! trebuie gasita o solutie si sunt sigura ca vei razbi: trei sufletele depind de tine... sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

10.10.2009 10:03     citat 

La multe lunite Mara, Melania si Eduard! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

10.10.2009 10:04     citat 

Miru, vezi ca ti-am dat mp. Ai un pic de rabdarica pana sapt viitore pt ca sunt sigura ca vei rezolva problema macar pt o luna. Lasa nr tau cuiva sa stim ce e cu tine. Suntem altauri de tine si daca am zis ca te vom ajuta nu te lasam. Nu-i asa fetelor? Multa tarie sarut sarut

Smiri, Melania sta fara sa ceara de papa si 7 ore. Nu am fortat-o niciodata sa pape. M-am mai luat dupa unul dupa altul cand se maraia si i-am dat crezand ca-i e foame , a papat 40 si nu a mai vrut. Asa ca ii dau numai cand vrea ea. Ieri spre ex a mancat la 6 150 ml si s-a mai trezit la 2 noaptea. Chiar m-am mirat . Dar asta pt ca nu a mai vrut sa manance la 9-10.

Nu stiu daca am apucat sa va zic dar dr mi-a zis sa-i dau fier. Asa tam nesam, are rost?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.10.2009 10:12     citat 

La multe lunite, Mara si Eduard! Sa fiti sanatosi si cumintei si sa vatraiasca si parintii pe langa voi! sarut sarut

Ice! sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

10.10.2009 10:13     citat 

Nu stiu ce sa zic de fier, intr-adevar sunt anumite semne ale anemiei care se pot observa in timpul unei simple consultatii, dar m-as mira sa fie evidente la varste asa mici. Cum Meli e pe LP care de regula contine si fier nu stiu daca ar fi cazul, sa faci o analiza de sange eventual sa vezi ce si cum, dar o sa o cam chinuie. trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.10.2009 10:20     citat 

Pai nu o sa-i fac nici o analiza ca nu mi-a zis ca-i da ca are ceva. Am cezut ca e doar o profilaxie. Si nu am sa-i dau ca nu cred ca e cazul;.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

10.10.2009 10:51     citat 

Miru...imi pare asa de rau! Abea luni ajunge sotul la banca. Sa speram ca se rezolva cumva. Daca erai in Cta te ajutam macar pe o luna-doua...poate trei cu cazarea ca socrul meu are o casa de inchiriat-nu are facilitati, dar in lipsa de... aveati un acoperis... dar banuiesc ca esti legata cu serviciul...oricum... Sper din tot sufetul sa razbiti. Lasa-mi si mie te rog nr tau de tel, daca ai mobil. Mai vorbim si trebuie sa rezolvam cumva. Sanatate multa copilasilor si gandeste-te ca intr-o zi vor intelege intr-adevar ce ai facut pentru ei si atunci toate vor fi in urma, si te vor ajuta ei pe tine. Putere multa! Ai vreo prietena pe acolo? Ai cu cine sa vorbesti? Nu tine in tine toata supararea. Intalneste-te cu cineva si spune tot ce ai pE suflet. Dumnezeu sa va ajute!

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.10.2009 11:44     citat 

In spital am lasat 6kg... dar intr-o sapt... de joia trecuta si pana azi-o sapt si 2 zile am slabit 10kg! surprins Mai am 10 de dat jos sa ajung de unde am plecat... dar sper sa nu-mi pierd laptele din cauza diferentei de greutate. Pur si simplu nu am pofta de mancare dar mananc fortat dimineata cate putin din toate, iar lapranz imi fac mancare pe care o mananc in 2 etape si la pranz si seara. Nu mai ampofta de mancare deloc. Dr mi-a zis sa iau elevit in continuare. Oare ce se intampla? Poate sa fie stresul de vina? Ca in schimb parul nu-mi cade deloc- si la mine asa se manifesta stresul inainte-imi cadea parul.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.10.2009 12:22     citat 

Alexya, nici eu nu am putut manca. E din cauza oboselii. Cam dupa vreo 2 luni am reusit sa mananc cu pofta. Si eu am luat elevit 2 luni.

Sa vedeti ce am patit. Am descoperit ca Melania are o mica adancitura la cap si se pare ca e de la balansoar. Pt ca el are niste striatii si probabil stand cu capul acolo....Nu eu am descoperit si soacra-mea.....nu inteleg cum eu care stau cu ea toata ziua nu am obs. A treb sa vada ea ca sa....simt ca inebunesc.
Am rugat-o cand ne vedem sa nu mai stea cu ea in brate fara motiv. E chiar haioasa cand sta pe spate si vb cu tine. Si nu ma inteleg. Chiar nu sunt mama ei? Daca eu consid ca asa treb. Si asa e un copil dificil si nu vreau sa fie si mai rau. Dar cum cred eu ca treb crescuta nu ma baga nimeni in seama.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

10.10.2009 1:03     citat 

Deci, m-a scos din minti de la 8 e isterica. Are niste zile dinastea de te....
A scos-o sotul afara si cica a adrmit instant.O sa ne mutam afara foarte fericit

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

10.10.2009 2:49     citat 

La multe lunite Meli, Mara si Eduard. sarut sarut sarut

Urschu..te inteleg perfect cu istericalele. Toti imi zic ca voi regreta perioada asta, dar perioada asta cand urla pana nu mai poate cu siguranta ca NU o voi regreta.
Eu sunt singurica cu Ema. Am facut mancarica si il asteptam pe tati. E la plimbare cu motorul. rad
Eu cand sunt stresata am mai multa pofta de mancare...in loc sa slabesc.. rad

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
12 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
8 ani, 9 luni

10.10.2009 2:50     citat 

buna fetele!!
Am reusit sa citesc din urma! Zilele astea am foast mai ocupata , ca am facut si bagajul pt. maternitate si am avut si treba . Cand mai aveam putin timp stataem in pat , ca e din ce in ce mai greu!! trist
URSCHU ce poze frumoase! Cred ca a fost super la botez! sarut sarut sarut
ICE nu stiam ca exista si igiena excesiva! surprins surprins pe la noi lipsa de igiena e mai frecventa!! rad rad Pupam dulce ! sarut sarut
ROXY , SMIRI, multa sanatate pt. puiutii vostri! sarut sarut sarut
ALEXYA cred ca e bine sa iesi afara , mai eles ca e cald! sarut sarut
MIRUMATI abia acum am vazut ca ai pus contul. Sper sa nu fie prea tarziu saptamana viitoare!! Offf , nu pot sa cred prin ce treci! Si copiii nu au nici o vina ca tatl lor e iresponsabil! sper sa te putem ajuta , macar putin , sa treci peste asta cu bine! iTI TIN PUMNII SI SA FII TARE!! sarut sarut
ANTHU distractie placuta la botez!! sarut sarut
ANKKA , LORELLAY , SUNS pupici pt. voi si pt. bebelusi! sarut sarut

Fetelor mai stiti ceva de Adina si de Loredana , ca n-au mai intrat de mult! Sper sa fie bine si sa fie ocupate cu bebelusii!

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.10.2009 5:45     citat 

Sa va spun ce mi se intampla acum. Imediat dupa cezariana nu mi-a curs foarte mult sange, apoi s-a terminat foarte repede si cel putin- cred ca lohii se numesc. Ideea e ca azi dupa ce m-am plimbat mai mult pe afara, ca am reusit sa iesim cu tati mai peste tot, a inceput sa-mi curga f mult. In jumatate de ora am umplut 3 absorbante. Ce sa fac? Sa intru in panica? Sa-l sun pe doctor sau e normal? Atele nu mi le-a scos inca pt ca imi tot spune ca nu mi se retrage uterul. Acum o fi semn bun? L-as suna pe doctor dar mi-e teama ca e ceva normal. Cat timp curg lohiile astea?

sus

Denunta
alexxya

Copii

10.10.2009 5:50     citat 

Miru... din cate vad, poate se rezolva sapt viitoare. Incearca sa vorbesti macar pana sapt viitoare sa mai aiba rabdare pt chirie. Si de luna viitoare poate va fi altfel

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: