· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Etapele dezvoltarii > Care etapa e mai grea?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Care etapa e mai grea?     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 5 luni
Paul: 8 ani, 4 luni

23.08.2011 7:42     citat 

----------
citat:
alexxya
Ce bine ar fi fost daca n-as fi ascultat eu de cei binevoitori si as fi iesit de prima oara din casa. Imediat ce am inceput sa ies mai des, am descoperit si utilitatea scoicii de masina, a inceput si Dia sa zambeasca...am devenit alt om.
----------

Mai am o prietena care tot asa a stat consemnata din proprie initiativa cu copilul in casa niste prime...luni...si ...se gandea si ea ce i-a fost in cap sa procedeze astfel... N-ai nici un motiv sa te izolezi....dar, probabil ca o faci inconstient la un moment dat. De ce? Pai de stresul ca vrea tzatza afara, de stresul ca plange copilul si se uita lumea la tine....de n stresuri care sunt toate in capul tau de adult.
Eu o singura data mi-am pierdut rabdarea in vizita la cineva, plangea Vlad non stop, nu mai vroia nici tzatza, era turbat de somn dar nu vroia sa se "lase" nervos , nimic nou, dar nu am mai putut eu cu capul, asa ca m-am scuzat si am plecat...dar am fost in multe alte locuri in aceleasi conditii...tzatza si plans continuu...si acum am prieteni care isi aduc aminte, "Doamne, cat mai plangea fii-tu, mai stii? Cum naibii sa nu stiu?" scot limba foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

23.08.2011 12:36     citat 

rad
ocrisu tare faza....vai cat de cunoscut imi suna rad da io cred ca imi bagam piciorul in ea piata rad prostit
----------
citat:
alice a scris:
si acum am prieteni care isi aduc aminte, "Doamne, cat mai plangea fii-tu, mai stii? Cum naibii sa nu stiu?"
----------

in asta ma recunosc si eu, ca cea mare pe vremea cand era bebe era jale cand plangea socat
----------
citat:
N-ai nici un motiv sa te izolezi....dar, probabil ca o faci inconstient la un moment dat. De ce? Pai de stresul ca vrea tzatza afara, de stresul ca plange copilul si se uita lumea la tine....de n stresuri care sunt toate in capul tau de adult.
----------

partea buna (la mine cel putin) ca la al doilea nu am mai avut probl asta.poate de aia e si bebe mai linistita ca in loc sa ma fac praf ca o ia foame si cum sa ajung mai iute acasa, cand o ia foamea ii dau sa pape trag cu ochiul etc etc.
in rest nu pot sa spun ca am un copil care face cat 10, am doi copii care fac cat doi copii....din fericire..da zau ca e destul rad cand plange/maraie/urla una din ele, musai incepe si cealalta. socat

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

23.08.2011 7:13     citat 

Eu ii dadeam sa suga oriunde. Nu aveam stresul asta chiar deloc. Doar ca aveam un fix cu vantul. Era toamna si locuim pe malul marii unde vantul e la el acasa in octombrie-noiembrie. Imi era teama sa o scot in apropiere si mi se parea prea mica pentru scoica. La al doilea am zis: prima achizitie= o scoica de masina

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: