· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(123)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(123)     
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 3 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

12.10.2009 12:45     citat 

Acum nu mai ploua, si s-a mai si uscat pe jos...Dar ea doarme, si pe urma o sa vrea papa...Sper sa mai apuc sa ies.

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 3 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

12.10.2009 12:59     citat 

Am fost sambata dupa-amiaza intr-o vizita la o aniversare si a fost super agitata. Era galagie, mediu nou...desi am stat intr-un dormitor cu ea,dar tot se auzea zgomot. Nu se calma decat cu tatza in gura si nu a dormit deloc...Asa ca a stat cu tatza in gura cateva ore, de nu mai puteam ...eram terminata! O schimbam de la un san la altul. Am zis ca nu mai plec si cu ea pana nu se face putin mai mare...Dar nu am avut cu cine sa o las, pt.ca a mers si soacra-mea...

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

12.10.2009 1:36     citat 

Buna fetelor!!!

Abia azi reusesc sa ma odihnesc cat de cat sa zicem asa!!!

Am vazut niste copii asa de frumosii, ii pupacesc tare tare mult!!!

Botezul a fost super si vrea sa va spun ca am avut asa niste emotii la cununie, ca am zis un "da" asa de tare ca s-a facut liniste in sala rad rad rad rad Abia astept sa strang pozele sa vi le arat!!!

Si sa stiti ca asa e, voi creati dependenta sarut sarut sarut
va pup fug sa calc ca am un cosulet plin!!! prostit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

12.10.2009 2:58     citat 

Multumesc fetele pt complimente sarut
Unde credeti ca e fetita mea? In brate la mine. Ca tot o laudam eu ca se trezeste doar de2 ori pe noapte... azi-noapte m-a tinut treaza de la 1 la5... nu stiu ce a fost cu ea. Doar manca-din 30 in 30 de min siin rest se foia, maraia... la un mom dat n-am mai rezistat si m-am intins langa ea, i-am bagat tata in gura si m-am culcat. Tot ma mai trezea cand urla... o luam in brate se calma...apoi iar...tzatica in gura... si tot asa. Azi la fel... mananca cate o ora jumate... apoi adoarme doar pt 20-30de min... apoi iar vrea tatica,... si nici nu mi se pare ca trage cine stie cat... Ce credeti ca are? s-o fi speriat de la plimbarile de zilele trecute... sau e vreun puseu de crestere. E vreun puseu acum...la 2 sapt? Are axact 2 sapt azi.

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 3:06     citat 

Nu stiu prin ce minune a stat cuminte exact cat am fost la dr. Mi-a scos atele de la operatie. Este unul d-re cei mai mari doctori ai Romaniei dupa parerea mea. Nu stiu ce s-ar fi ales de noi daca nu era el. Iar operatia nici nu se vede. Trebuie sa te apleci in dreptuil ei ca sa vezi dunga... si nu au trecut decat 2 sapt. Ii sunt tare recunoscatoare

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 3:13     citat 

Urschu... nu cred ca e problema daca sunt numai niste firisoare de sange. Daca nu curge mai mult...poate e pe sfarsite raceala... ca la noi adultii asa se intampla.
Ankkka... esti o fericita cu un asa ingeras cuminte... Cum ai reusit sa n-o inveti in brate? Ca vad ca sta si singurica. A mea urla de mama focului daca e treaza- iar pe mine numa lasa inima sa o las sa planga. Mi se pare si prea mica. Iar cand vad ca se lninisteste instant cand o iau in brate, imi vine sa-mi mai cos o pereche de maini.
Niko... te inteleg. Si a mea la fel... cand se simte intr-un alt mediu sta numai la tzata. Acum doarme de zor in brate la mine, dar daca o las jos...in max 5 min urlaaa...

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 4:51     citat 

Elena... ma bucur tare mult pentru voi sarut Felicitari! Astept pozele si de la botez.
Fetele...pe unde sunteti? Ati iesit la plimbare cu buburuzele? Eu am zis sa fac o pauza in seara asta ca prea e agitata...poate si de la plimbari...desi doarme de cum da cu nasul de aerul de afara.
Bubulina... pe unde esti? Ce-ti mai fac copiii? Iti ocupa tot timpul, asa e?
Anthu...nu ne-ai spus cum a fost la botez.
Eu ma uit cum se innopteaza afara... si asa de rau imi e... e adevarat ca starea de agitatie a mamei se poate transmite prin lapte? Eu credeam ca bb simte agitatia din tonul vocii. Daca din lapte... atunci pot sa inteleg de ce e a mea asa agitata...Trebuie neaparat sa-mi gasesc pe cineva care sa stea cu mine seara. Cred ca o sa angajez pe cineva sa vina sa ma ajute cu trebuirle... special sa stea cu mine...ce sa fac?Altfel nu se poate. Am incercat si nu pot depasi depresia asta nenorocita de seara

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

12.10.2009 5:41     citat 

Elena, felicitari pt crestinare si cununie! Sa fiti fericiti si sanatosi! sarut Asteptam poze!

Alexya, din pacate mai exista si zile ca astea in care ar manca ar sta la titi tot timpul. O fi vreun puseu. Rabdare daca mai poti sarut

Eu vb care deja simt ca nervos 7 ore sa nu inchida un ochi si cand m-am pus si eu la masa a inceput. Am trantit tot m=am imbracat si am iesit afara. Bineinteles ca a adormit si mie imi venea sa dorm cu capul pe carucior.

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 6:20     citat 

Urschu...pai ai mai spus tu ca Meli doarme bine afara... mai ales ca stati si la curte, eu zic sa va scoateti o masa in curte sa mananci acolo...eventual si un pat... rad Macar stii cum s-o calmezi. Eu unde sa le scot...in gradina blocului ar fi o varianta rad plang sau sunt foarte trist Bine macar ca apuca bine sanul... ca daca imi mai facea si rani...o luam razna

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.10.2009 7:23     citat 

Alexya, sa te auda D sa avem curte rad Noi stam la bloc rad Avem niste prieteni care au curte si in week mai stam pe al ei. Eu stau cand e cald 6 ore pe afara pe banca, zici ca sunt aurolac rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 7:31     citat 

Urschu..nu stiu de ce credeam ca stati la casa... da pai sa vezi ce aurolaci o sa ajungem noi... aurolaci de iarna daca nu se dezvata de statul in brate. De azi dimineata numai in brate a stat. Sa speram ca maine isi schimba naravul. Cred ca la cat e de maraita nici baita nu o facem azi...a nu se poate, maine mergem la neonatolog...trebuie sa fim curate

sus

Denunta
urschuletz

Copii

12.10.2009 7:59     citat 

E atunci musai sa faceti baitza!
Noi mai stam sa o tin treaza ca iar imi face ca azi noapte. Si apoi la baitza si nani.

sus

Denunta
alexxya

Copii

12.10.2009 8:25     citat 

Da unde-s fetele? Si-au dat intalnire in oras?
Si pe tine te tine treaza?.. Offff ... vor creste ele mari... sa vezi atunci ajutor...

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

12.10.2009 9:44     citat 

Va salut si eu si va pun cateva pozici de la botez:

Tati si Andrei inainte de botez:

Andrei la mosica in brate:

Mami, mosica(sora mea) si Andrei:

Mami si tati:

Cristelnita, imbracata de mami in hainute de sarbatoare(imi deschid afacere rad ):

Baldabac:

Andrei la nasa in brate:

Gata crestinat si imbracat:

Mami si comoara ei:

La taierea tortului:

Si cam atat!

N-am putut intra mai devreme pt ca am fost foarte obositi, am plecat de la restaurant la 6 dim, in conditiile in care petrecerea a inceput la 19:00 prostit

Felicitari si celorlalti bebelusi crestini!

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 16 ani, 2 luni
Patrick Elias: 12 ani, 10 luni

12.10.2009 9:46     citat 

Buna seara la toata lumea!
Vad ca si ai vostri vor numai in brate...ca Patrick al meu ma omoara, azi numai in port-bebe a stat. Spatele meu e varza, abia stau pe scaun. Si are peste 7 kg deja... prostit
Eu am 2 dileme, cu toate ca sunt la al treilea copil:
1. cum sa il fac sa stea in carut? Cand plecam afara, intai trebuie sa il adorm in port-bebe (ca in brate nu-l mai pot tine) si apoi sa il pun usor in carut. Cum se trezeste cum incepe concertul, parca il frige carutul ala.
2. ce sa ii fac sa nu mai planga la baie? Cand il bag in apa urla ca din gura de sarpe si nu se opreste decat cand e imbracat si in brate la mine. Plange si cat e in apa, si la masaj cu ulei dupa aia (facut la foc automat, in 2 timpi si 3 miscari). Cu nici unul nu am patit asa.
Elena, felicitari pentru botez si cununie! Sa fiti fericiti!
Niko, si al meu e agitat daca e multa lume in jur si, mai ales, daca nu e acasa la el. Cand mergem undeva plange in continuu, de mi-e si frica sa ma mai duc in vizita.
Urschu, nici al meu nu doarme...eu sunt zombie deja. Ziua doarme cate 10-20 minute cel mult, apoi se maraie o ora...si asa o tine de dimineata pana seara. In schimb, cum se intuneca afara cum adoarme, parca e papagal! scot limba
Anthu, felicitari pentru crestinare! Andrei e un dulce!
Noroc cu voi, ca mai uit de problemele mele! Am devenit dependenta de voi! trag cu ochiul
Ma duc la culcare cat doarme piticul...ca acus face ochi si cere papa.
Noapte buna mamici si pitici! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: