· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(123)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(123)     
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

12.10.2009 11:13     citat 

Buna seara si de la noi.. unii prin vis, altii chiauni de somn.. rad

La noi cu statul in brate depinde cum ne obisnuim de dimineata. Daca o tin de dimineata in brate un timp, apoi nu mai scap toata ziua de ea. rad

Felicitari pentru micutii crestini! sarut sarut

Eu am avut treaba pana acum, va pun niste pozici si zbor la somn, ca mandra deja doarme de vreo 2h 1/2.

sus

Denunta
mtl

12.10.2009 11:18     citat 

Anthu sa-ti traiasca comoara! Felicitari! Pupam micului crestin si pe frumoasa lui mamica sarut sarut sarut
Urschu sarut sarut sarut pentru tine si Meli.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

12.10.2009 11:26     citat 

Lorellay sunteti niste frumoase sarut LA Multi Ani fericiti!!!Felicitari pt crestinare!
Alexxya am luat poza si sper ca va fi in urmatorul capitol...sunteti super sarut sarut
Ankkka super metoda de cantarit foarte fericit Eu pun intr-o paturica sa stea dreapta si o cantaresc zambet E super frumoasa printesa....
De meli ce sa mai zic...deja ne-a fascinat demult sarut
Sunshine ce gaza mare si frumoasa ai sarut sarut sarut sarut Abia astept sa creasca si a mea foarte fericit
Anthu felicitari pt crestinare....sunteti niste frumosi sarut
Revin ca plange rebe prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

13.10.2009 8:05     citat 

Neata!

Antu, felicitari pt crestinare! sarut Ce mamica frumoasa! De Andrei nu mai zic!
Frumos tortul!

Miru, e mai bine? Pupam copiii si mamica? sarut

Suns, e asa de scumpa! sarut Asa rade tot timpul?

Bineinteles ca s-a trezit pe la 2 dar spre linistea mea s-a culcat destul de repede ca eram varza. Acum sta pe paturica si vb cu agatatorile.

Bubu pe unde esti?

Loredana ne esti datoare cu poze zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.10.2009 8:06     citat 

Mtl, mai vino pe aici! sarut Ne mai sfatuiesti cu una cu alta! zambet

sus

Denunta
sunshineme

Copii

13.10.2009 9:01     citat 

Neata!

Urschu cam asta e starea ei normala. rad Dar mai sunt si isterii pe langa, bineinteles. nervos

Acum suntem cam mataite, isi mananca buza inferioara si face gimnastica. rad
Mai tarziu merg si eu la noul medic pediatru si sunt pregatita (sper) sa suport cu stoicism urmatoarele replici: "e cam slabuta", "laptele tau nu mai este suficient", "trebuie sa ii dai completare", "cum?? nu ai inceput diversificarea?".. nervos

O zi frumoasa!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.10.2009 10:21     citat 

neata....imediat ce imi vin pozele(dvd) le descarc si va pun sa vedeti foarte fericit
Acum am facute cu ap nostru...v-o pun rapid ca tre sa plecam la savinesti la socri,ca e ziua sotului meu zambet
VA pooop si ne auzim mai spre seara sau maine...
Sunshine fii tare sarut
urschu,meli sarut sarut sarut sarut
Mirumati ce ai mai facut???Azi ajung si eu pe la banca sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.10.2009 10:31     citat 

Loredana, sa-ti traiasca sotul! sarut Sa fie sanatos!Petrecere frumoasa!

Suns, bafta la dr si rabdare! sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii

13.10.2009 10:33     citat 

Lore la multi ani sotului! Sa va traiasca! Petrecere frumoasa!

Multumesc de incurajari sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

13.10.2009 10:34     citat 

----------
citat:
Mai tarziu merg si eu la noul medic pediatru si sunt pregatita (sper) sa suport cu stoicism urmatoarele replici: "e cam slabuta", "laptele tau nu mai este suficient", "trebuie sa ii dai completare", "cum?? nu ai inceput diversificarea?"..
----------
Suns... esti tare rad rad rad pai ne-am cam obisnuit... nu?
Noi acum am venit de la neonatolog... are deja 3900 exclamatie Si am plecat din spital acum 2 sapt cu 3020. Aproape un kg in 2 sapt... pai acum inteleg si eu ce-i cu falcutele ei. E obeza!Dar mi-a s[pus sa-i dau numai san pana la 6 luni daca pot ca at cand va incepe diversificarea se va regla si greutatea. In sfarsit un dr pe placul meu... din pacate nu e si medic de fam si nu putem inscrie copilul....deci medic de fam tot trebuie sa cautam... Apoi ea s-a nascut cu cate 2 degetele de la picioare suprapuse (inelar cu mijlociu). Am crezut ca at cand va merge se vor indrepta, dar mi-a spus ca are o denumire anomalia asta si ca e nevoie de masaj terapeutic si apoi de la 3 ani proteza... Nicinu mi s-a parut asa rau pana acum. Ma bucur cel putin ca nu e ceva grav de sanatate si ca n-o doare. In rest ne descurcam noi cu toate. Mai are icter, dar cel putin nu mi-a spus ca nebuna aia de pediatra ca ii poate afecta creierul copilului. A si ras cand i-am spus varianta asta. Buricul i-a cazut, dar i-a ramas o vinisoara pe acolo... cica s-o spal bine s-o dau cu spirt si sa-i pun pudra baneocin. Nu stiu de ce. O fi grav? In rest a zis ca arata bine, nu are bubite, si nu crede ca are colici. Mi-a spus ca mai degraba se screme sa faca caca decat colici...si ca dovada a ridicat-o si dupa cateva secunde s-a auzit un paart lung....Mi-a spus ca daca n-a avut colici pana acum nu crede ca mai pot sa apara. In mare e bine... e tot ce conteaza. Sa ne facem mari , sanatosi si fericiti. Asta va doresc si voua si prichindeilor vostri!

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 14 ani, 10 luni
Patric: 12 ani, 7 luni

13.10.2009 10:36     citat 

Salutare fetelor,sunt aici dar nu am timp nici sa respir,va dati seama ca nu e usor cu copii.
Patric ma da gata nu mai stiu ce sa fac cu el,ziua e copilul model adica suge si doarme iar cum vine seara incepe showul,vrea toata noapte tzitzi maraie,face caca,iar maraie,se enerveaza ca nu mai vine lapte din tzitzi...pai de unde atata lapte daca el suge non stop noaptea plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist off eu sunt terminatanoaptea trecuta am dormit circa 30 de minute,sunt zombie,si peste zi nu prea am timp sa dorm ca inainte de masa sunt cu treburile casei iar de la cand vine pitica acasa de la cresa trebuie sa ma ocup si de ea,oricum e putin geloasa pe fratior daca o mai si neglijez e jaleeeeee.
Cam asta ar fi,nu ma dati disparuta,sunt aici ...................in umbra foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

13.10.2009 10:45     citat 

----------
citat:
Alexxya am luat poza si sper ca va fi in urmatorul capitol...sunteti super sarut sarut
----------
Multumesc, Loredana sarut Sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti!
Suns... imi place la nebunie de fetita ta...si cuminte, zambareata, frumoasa... ce mai! O mandrete de copil sarut
Bubulina... imi pare rau. Dar trebuie in curand sa-si faca si el un program. Incearca sa gasesti pe cineva sa te ajute, ca e tare stresant...E greu cu un copil...dar cu 2? Noaptea sa tii cat mai intuneric in camera baiatului...fara tv sau lampi... si sa nu vb cu el. Daca plange ia-l in brate dar nu-i vorbi sau vorbeste-i in soapta. Ma gandesc ca asa sa inteleaga mai repede dif d-re zi si noapte.
Anthu... felicitari pt crestinare. Ce BINE! Abea astept sa o crestinam si noi. Mai avem putin. Ati prins o zi super! Cel putin in Cta a fost asa de frumos...

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.10.2009 10:47     citat 

merci feteelor...nu merge photobucketul...raman datoare pe mai tarziu sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.10.2009 10:49     citat 

Alexya, bine ca ai gasit un dr cat de cat. Cat despre problema la deg se rezolva la timpul potrivit sarut
Azi in ce ape va scaldati?

Bubulina, plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist e jale fara somn. Imi pare rau. Hai ca s-o mai linisti si Patric sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii

13.10.2009 10:59     citat 

Alexxya felicitari pt cele 900gr. E f bine.
Ema a luat in primele 2 luni cate 1kg si ceva, apoi.. ochi peste cap in 3 luni a mai luat 1kg... Dar ma bucur ca e voioasa. E asa vesela cand il vede pe taticul ei. rad De fata mea i s-a cam luat. rad

Creste si a ta, ai sa vezi ce repede rece timpul. Parca mai ieri eram si eu cu Ema de 2 saptamani si imi venea sa ma urc pe pereti, ca nu reuseam sa ma acomodez cu noul statut de mamica. Acum deja rad de mine de perioada de atunci.

Tot caut o reteta de ceva bun sa fac si nu ma decid ce anume... Macar sa ma indulcesc de acasa, ca o sa ma acresc destul la policlinica. nervos Ce optimista sunt rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: