· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > face kk doar in pampers
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor face kk doar in pampers     
nemora

Copii
KAROLINA: 15 ani, 1 luna
MAIA ESZTER: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

12.10.2009 1:05   face kk doar in pampers  citat 

Buna mamici
am inceput treaba cu olita la 2 ani si 2 luni. Pisu a prefera sa se constipe (a 3 zile, si cum i-am pus scutec a, dar totusi mi se pare aiurea, parca i-ar fi frica sa faca in oala/wc. Nu am stresat-o, bruscat-o niciodata.
a a cu kk.
Rabdare........

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 16 ani

12.10.2009 2:19     citat 

Mie imi spusesera educatoarele la cresa ca e mai greu cu scaunul, ca il vad ca fiind o parte din ei de care nu se pot desparti (daca ii dau drumul in pampers nu "doare" asa tare despartirea).

Mona prefera sa faca pipi la olita si caca la wc la ora actuala (cu kk o rugasem eu sa faca la WC, ca sa nu trebuiasca sa smotruiesc olita scot limba).

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

12.10.2009 2:34     citat 

Cumpara-i o olita mai adanca. Nepotul meu nu suporta sa-l atinga kk, asa ca nu vroia sa faca la olita. Mamica lui si-a a varianta asta jenat

a 10 luni si nu vrea deloc la oala. Anunta cand face, dar dak o pun se inhiba. In secunda 2 dupa ce i-am pus pamp...a stimte cand face si anunta, iar pe oala nu vrea?? Am cumparat 3 olite si degeaba. Acum le-am ascuns si mai lasam vreo 2 luni prostit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 16 ani

12.10.2009 2:47     citat 

ramy_ra pe wc cu sau fara reductor ati incercat?

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

12.10.2009 2:50     citat 

Da, sta pe wc (reductor) ..chiar ii place , si nu face, fara reductor nu vrea. de fapt si pe olita sta, dar nu face, apoi..cum i-am pus pamp...a facut.

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 14 ani, 9 luni

12.10.2009 9:17     citat 

Al meu nu vrea sa stea pe olita sau pe wc, dar face pe jos prin casa fara probleme prostit Spre norocul meu am gresia in toata casa, asa ca nu-i problema, dar tot e aiurea.

La un moment dat (acum ceva luni de zile) nu vroia nici el sa faca kk fara scutec, asa ca am inceput sa ma port mai atenta atunci cand face.
Respectiv il strang repede in multa hartie igienica si apoi i-l dau lui sa-l duca la wc unde-l facem submarin si-i spunem "pa kk, pa (sub)marin". E aproape ritual pentru el, doamne fereste sa uit sa i-l dau sa-l duca el si sa-i spuna pa.

si incerc sa ignor mirosul si sa nu ma stramb niciodata. de cateva ori mi-a se vedea ca mirosul imi face si mai rau si puiul mic s-a noi asa ceva scot limba
ba si mai rau, trecuse deja la chilotei si facea caca in continuare doar in chilotei
cu pishu' nu avea nici o problema, facea de fiecare data la wc sau olita
a pe fondul unei tendinte la constipatie
ii explicam, il rugam sa faca pe wc sau olita, l-am mai si certat jenat , dar pina la urma am incercat sa nu mai reactionez in nici un fel; facea caca in chilotei, nu ii mai ziceam nimic, curatam, ii faceam baita;
si dupa putin timp a treaba mare la olita/wc si s-a cu constipatia

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 15 ani, 1 luna
MAIA ESZTER: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

13.10.2009 11:48     citat 

Christa, poate ca asta o fi in capul ei; se simte clar "in siguranta" cu pampersul

Amada, a simplu la wc? la ce varsta? si Karo e cu chilotei toata ziua (se mai intampla sa scape si pisu pe ea, cam la cateva zile, deci ma gandesc ca poate inca nu e pregatita) dar cand vine kk spune ca vrea "pempi"

sus

Denunta
andreea29

Copii
IUSTIN ANDREI - prima minune
15 ani, 9 luni
HORIA ALEXANDRU - a doua minune
13 ani, 10 luni

13.10.2009 12:31     citat 

si noi am trecut p-acolo....pipi la wc sau olitza ,caca doar in pampers....

Mi- a ne scremeam impreuna , tinandu-ne de mana,il aplaudam dupa ce facea , povesteam la toti bunicii care-l laudau ........
S-a atunci il lasam sa faca in chilotei ,pt ca pampersul il furasera papagalii....... foarte fericit
Cand eram in parc ii spuneam ca trebuie sa hranim iarba cu cacatelul lui si il tineam ca pe fetitze, sa nu se atinga cumva de vreun mot ......bineinteles ca se intorcea si el sa vada cum cade.... scot limba

Asta s-a 4 luni cand am scapat ,in sfarsit , de pampers.....

sus

Denunta
Safa

13.10.2009 2:12     citat 

si a fiecare data ii ziceam ca uite e urat sa faci cacuta pe tine,te murdaresti toata,se murdaresc chiloteii cu winnie si incet incet a Christa o fi fost valabila si in cazul lui Andrei, il "durea " despartirea scot limba
cam pe la 2 ani jumate a ea)
am avut emotii la somnul de dupa-amiaza in perioada aceea, dar nu s-a cred ca s-a dimineata sa ceara olita
asa ca am renuntat si la sutecul de seara

dar cu treaba mare a pe wc, dar cum caca nu voia sa vina, il lasam sa faca in chilotei, nu voia nici scutec
i-am explicat, stia deja si la ce foloseste wc-ul scot limba , dar nu stiu de ce nu reusea sa faca treaba mare la wc
apoi, asa cum am mai spus, nu am mai zis nimic dupa "accidentele" astea si in citeva saptamini problema s-a la sine

sus

Denunta
donnab

08.11.2009 11:45     citat 

baietelul meu are 2 ani jumate si nu vrea sa faca deloc la olita.nu stiu cum sa procedez.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 15 ani, 1 luna
Antonia: 11 ani, 7 luni

09.11.2009 12:16     citat 

Paul nici nu vroia sa auda de olita pe la 2 ani cand m-am gandit eu sa incep sa-l invat. Avea 2 olite dar nici nu se apropia de ele. Eu l-am invatat mai intai cu kk in WC. I-am aratat ce frumos pleoscaie cand cade in apa, cum se vede in apa (scuze de explicatiile scarboase scot limba ) si a sa-i spuna PA lui kk. foarte fericit Abia apoi a la olita.
Chiar si acum, cand face kk trebuie sa stau si eu pe WC si sa ne scremem impreuna si apoi sa ne miram de ce a olita pe la 2 ani cand m-am gandit eu sa incep sa-l invat. Avea 2 olite dar nici nu se apropia de ele. Eu l-am invatat mai intai cu kk in WC. I-am aratat ce frumos pleoscaie cand cade in apa, cum se vede in apa (scuze de explicatiile scarboase scot limba ) si a sa-i spuna PA lui kk. foarte fericit Abia apoi a la olita.
Chiar si acum, cand face kk trebuie sa stau si eu pe WC si sa ne scremem impreuna si apoi sa ne miram de ce a ras cu hohote
ma voi inspira si eu de la tine, daca nu te superi scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: