· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > oferiti ajutor unei familii nevoiase cu trei copilasi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor oferiti ajutor unei familii nevoiase cu trei copilasi     
gabrielamaria

16.10.2009 10:13   oferiti ajutor unei familii nevoiase cu trei copilasi  citat 

Buna ziua.
In speranta ca cineva va citi aceste randuri si va fi dornic sa ajute 5 suflete care traiesc in lipsuri, postez aici, in numele lor, un strigat disperat de ajutor.
Familia Dumitrescu este formata din mama, tata si 3 copilasi, Ioana - Melisa in varsta de 7 ani, Emilian - Iulian in varsta de 2 anisori si 8 luni, si mezinul Teodor - Cristian in varsta de 7 luni.
Aceasta familie greu incercata, locuieste in Tulcea, intr-o camera cu chirie, fara incalzire. Au avut un calorifer electric care s-a stricat.
Au un singur pat in care dorm copilasii, iar parintii dorm pe jos, pe o patura pusa direct pe parchet, pentru ca nu au nici covor. Plapuma nu au nici macar ca sa acopere copilasii. Folosesc o patura mai groasa pentru a le tine cat de cat de cald in timpul somnului, si hainute mai grosute. Mama copiilor spala la mana pentru 5 persoane, cu apa rece, pentru ca nu au apa calda si nici masina de spalat. Posibilitati sa-si cumpere una nu au. Hainele, pentru ca a venit deja frigul, se ususca foarte greu, ca sa nu mai vorbim de reumatismul care intra in oasele mamei copiilor. Tatal lor lucreaza la o firma de termopane, dar i s-a micsorat salariul pentru ca nu au lucrari. Abia le ajung banii ca sa plateasca chiria, apa, curentul si putinul care ramane este pentru mancare. De multe ori au ramas si fara aceasta din urma. Mezinul familiei inca mai suge la san. Dar daca mama nu se alimenteaza cum trebuie, nici lapte destul nu mai are si nici hranitor nu mai este pentru cel mic. Fetita, Ioana - Melisa merge la gradinita. Acolo primeste cate un pachetel de biscuitei si nu-l mananca singura, il aduce acasa si-l imparte cu fratiorii ei.
Este impresionant sa vezi un copil care stie de la asa varsta frageda ce inseamna sacrificiul.
Daca exista cineva care are o plapiumioara care nu-i mai trebuie sau un covor pe care nu-l mai foloseste, din dorinta de a face putina milostenie e dispus sa ajute in masura in care poate...
Orice ajutor este bine venit. Daca nu este posibil financiar sau material, poate putina sustinere morala ... Si de aceasta este nevoie intr-o lume in care indiferenta ucide. Ne gandim mai mult la propria persoana si mai putin sau chiar deloc la aproapele nostru.

"...ERA TIMPUL

A fost o data, o insula unde locuiau: Fericirea, Tristetea, Constiinta, si multe altele
printre care si Dragostea. Intr-o zi s-a anuntat ca insula se va scufunda, asa ca toti au inceput sa-si repare barcile si au plecat cat mai repede. Dragostea a ramas ultima. Ea a perseverat pana in ultimu- moment.

Cand insula era aproape a se scufunda, Dragostea s-a decis sa ceara ajutorul.
Bogatia a trecut pe langa Dragoste intr-un vapor imens. Dragostea a spus:
"Bogatie ma poti lua cu tine?". Bogatia a raspuns: "Nu, nu pot. Am atata aur si argint de transportat, incat nu mai este loc si pentru tine".

Dragostea s-a decis sa intrebe Vanitatea care tocmai trecea pe acolo intr-o frumoasa barca: "Vanitate, te rog ajuta-ma!". "Nu te pot ajuta Dragoste. Esti toata uda si mi-ai putea strica barca", a raspuns Vanitatea.
Tristetea trecea si ea pe
acolo, asa ca Dragostea ii cere ajutorul: "Tristete ia-ma cu tine, te rog!" " O... Dragoste, sunt atat de trista, incat vreau sa fiu singura!" Fericirea a trecut si ea pe
acolo, dar era atat de vesela incat nici nu a auzit cand Dragostea i-a cerut ajutorul.

Dintr-o data s-a auzit o voce: "Vino, Dragoste, te iau eu". Era un batranel.
Dragostea s-a simtit atat de binecuvantata si atat de fericita incat a uitat sa
intrebe cum il cheama. Cand au ajuns pe uscat, batranelul a plecat urmandu-si calea lui. Dragostea, realizand cat de datoare ii este batranelului, a intrebat Constiinta, un alt batranel: "Cine m-a ajutat, cine a fost cel care m-a ajutat?" "Era Timpul", a spus Constiinta." "Timpul!?", a spus Dragostea mirata. "Dar de ce sa
ma ajute pe mine Timpul?" Constiinta a zambit si a raspuns cu intelepciune:
"Pentru ca numai Timpul este capabil sa inteleaga cat de mare si minunata este
Dragostea".

De aici,eu am concluziunat simplu ca si atunci cand suntem tristi, nu trebuie sa ne copleseasca tristetea si sa uitam de aproapele nostru care are nevoie de noi, si daca suntem bogati si fericiti nu trebuie sa uitam de dragostea fata de aproapele nostru si sa daruim din bogatia si fericirea noastra si celorlalti, ca facand asta, Dumnezeu, EL, este singurul care va sti sa aprecieze la capatul Timpului dragostea noastra pentru cei apropiati,dragostea noastra fata de toti ceilalti si EL, va fi acela care ne va izbavi, ne va mantui la sfarsitul acestei Lumi.
Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa intelegem mai bine sensul vietii aici pe Pamant, si sa ne calauzeasca pasii spre imparatia cerurilor spre care tanjim fiecare dintre noi. Este greu, dar nu imposibil, este la indemana oricui vrea din tot sufletul sa ajunga acolo. Trebuie sa fie visul nostru cel mai arzator si vom reusi!

Iubirea lui Dumnezeu faţă de creaţie şi a oamenilor faţă de Dumnezeu sunt doar două aspecte ale iubirii, două aspecte care cred că merită să fie plasate pe primele locuri ca importanţă, cărora li se adaugă iubirea de aproapele, iubirea duşmanilor, căci toţi trebuie să se bucure de dragostea noastră, pentru că au în ei chipul lui Dumnezeu. Cel ce iubeste pe Dumnezeu cu siguranta iubeste si pe aproapele. Iar unul ca acesta nu poate pastra banii, ci-i foloseste cu dumnezeiasca cuviinta, dand fiecaruia din cei ce au trebuinta – Sfantul Maxim Marturisitorul
Cel ce face milostenie imitand pe Dumnezeu nu cunoaste deosebire intre rau si bun, intre drept si nedrept, cand e vorba de cele ce sunt de trebuinta trupului, ci imparte tuturor la fel – Sfantul Maxim Marturisitorul, precum Dumnezeu iubeste pe toti la fel, pe cel virtuos slavindu-l, iar pe cel rau milostivindu-l si cautand sa-l indrepte, tot asa, cel ce iubeste pe Dumnezeu iubeste pe toti la fel, pe cel virtuos pentru firea si pentru voia lui cea buna, iar pe cel rau pentru firea lui si din compatimirea ce o are fata de el ca fata de unul ce petrece in intuneric – Sfantul Maxim Marturisitorul

Pentru cei interesati sa ajute, cu acordul familiei Dumitrescu, va scriu mai jos datele lor de contact precum si conturile deschise precum si cateva fotografii cu copii.

http://img4.imageshack.us/i/dsci0257e.jpg/
http://img340.imageshack.us/i/pict0171.jpg/
http://img4.imageshack.us/i/picture015ip.jpg/
http://img340.imageshack.us/i/dsci0245.jpg/
http://img235.imageshack.us/i/dsci0247.jpg/
http://img235.imageshack.us/i/dsci0247.jpg/

Dumitrescu Dumitru Emil
Str.Alunisului,nr.9,bl.E1,sc.A,ap.19
Oras Tulcea, cod 820204
Jud.Tulcea

Banca Transilvania
Sucursala Tulcea, Str. BABADAG, nr. 15, bl.7, parter

Nr cont:
RO09BTRL03701201T06955XX in lei

RO081BTRL03704201T06955XX in euro
CODUL SWIFT BTRLRO22

Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa ne ajute sa avem unii fata de ceilalti dragoste nefatarnica !

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

16.10.2009 11:04     citat 

Suna induiosatoare povestea, DAR ...

1. Spui ca mezinul e alaptat, dar in poza asta:
e cu biberonul in gura, sa nu mai spun ca pe poza e data 08.12.2006.
2. http://img4.imageshack.us/i/picture015ip.jpg/
Aici care din copii e? Acelasi cu ditamai "chica" din poza anterioara?
3. http://img340.imageshack.us/i/dsci0245.jpg/
Poza e miscata, da' tot se vede in stanga ecranul computerului. Plapuma n-au, parintii dorm pe jos, dar bani de calculator au. prostit
http://www.romania-israel.com/modules.p...pic&t=2903
Aici afirma tatal ca nu ar fi al lor calculatorul ... pai cine i-a ajutat cu calculator, mai bine ii ajuta cu o plapuma sau niste haine. ochi peste cap
4. N-au mancare, dar au conturi in RON si EUR? Nu ar fi mai bine sa renunte la unul din conturi ca sa aiba mai multi bani de mancare? confuz
5. http://www.stmaryro.org/content.asp?ContentId=1323
Aici e un mesaj al mamei copiilor, chipurile, si acolo e dat un nr. de telefon mobil. Alti bani, alta distractie, sau si ala o fi imprumutat? socat
6. Nu in ultimul rand recomand linkul asta:
http://www.filiera.fr/node/8228#comment-40249

Cred ca sunt in tara aia destui altii care au mai multa nevoie de ajutor. trist

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 5 luni

16.10.2009 11:49     citat 

mersi mult Christa ptr. lamuriri zambet zambet asemenea oameni nu numai ca nu merita ajutati dar si aratati cu degetul si poate de rusime inceteaza cu astefl de rugaminti, de exagerari si intotdeauna de dat vina pe copii ca nu au si le trebuie nervos nervos nervos dar un loc de munca??de renuntat la multe altele( internet, calculator, tel mobil etc.) ptr. strictul necesar al copiilor???
sigur sunt altii care au nevoie de ajutor

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 11:52     citat 

----------
Christa a scris:
Suna induiosatoare povestea, DAR ...

1. Spui ca mezinul e alaptat, dar in poza asta:
e cu biberonul in gura, sa nu mai spun ca pe poza e data 08.12.2006.
2. http://img4.imageshack.us/i/picture015ip.jpg/
Aici care din copii e? Acelasi cu ditamai "chica" din poza anterioara?
3. http://img340.imageshack.us/i/dsci0245.jpg/
Poza e miscata, da' tot se vede in stanga ecranul computerului. Plapuma n-au, parintii dorm pe jos, dar bani de calculator au. prostit
http://www.romania-israel.com/modules.p...pic&t=2903
Aici afirma tatal ca nu ar fi al lor calculatorul ... pai cine i-a ajutat cu calculator, mai bine ii ajuta cu o plapuma sau niste haine. ochi peste cap
4. N-au mancare, dar au conturi in RON si EUR? Nu ar fi mai bine sa renunte la unul din conturi ca sa aiba mai multi bani de mancare? confuz
5. http://www.stmaryro.org/content.asp?ContentId=1323
Aici e un mesaj al mamei copiilor, chipurile, si acolo e dat un nr. de telefon mobil. Alti bani, alta distractie, sau si ala o fi imprumutat? socat
6. Nu in ultimul rand recomand linkul asta:
http://www.filiera.fr/node/8228#comment-40249

Cred ca sunt in tara aia destui altii care au mai multa nevoie de ajutor. trist
----------

Buna ziua.
Sunt o persoana care doreste binele acestei familii. Pentru fiecare acuza pe care o aduceti exista o explicatie.
Calculatorul este al proprietarului apartamentului in care stau cu chirie.
Numarul de telefon al tatalui este telefonul de serviciu si nu al lor personal. Ei nu-si permit sa plateasca creditul sau abonamentul unui telefon.
In prima poza, sunt Ioana si Emilian. Se poate observa anul in care a fost facuta fotografia. Prin deductie se dovedeste faptul ca erau mai mici la momentul respectiv. Dupa cum am spus, ei au acum 3 copii. Mezinul este Cristian. Va rog sa cititi cu atentie si apoi sa aduceti invinuiri.
Aici sunt poze mai vechi si mai noi. Baietelul blond este Emilian. Intre timp a mai crescut...iar bebelusul este Cristian, cel mai mic dintre frati.
Cat despre conturi eu le-am spus sa le deschida pentru a putea primi ajutor financiar mai usor, sa nu fie nevoie sa se trimita bani prin posta.
Cum ar putea sa lase mama, copilul de cateva luni si sa plece la serviciu?!
Eu am un baietel de 2 ani si o luna. Am revenit la serviciu cand el a implinit un an. Si am facut acest lucru pentru ca o am pe mama sa aiba grija de el. Altfel pana la 2 ani nici nu m-as fi gandit sa plec de langa el si sa-l las pe mana mai stiu eu cui...
Sunt atatea bone care traumatizeaza copii de care au grija. M-as transforma in calaul propriului meu copil. Numai daca esti mama te gandesti la toate astea.
Cat despre Ioana, era prea costisitor pentru parinti sa o fi dat la scoala de anul asta, asa ca mai merge inca la gradinita. Sunt multi parinti cu bani care nu-si dau copii la scoala decat la 8 ani. Nu vad in asta o problema. Emilian nu merge la gradinita pentru ca trebuia sa plateasca pentru el. Cine are nu-l crede pe cel care nu are.
Intradevar au postat anunturi pe mai multe forumuri in speranta ca cineva va avea mila si de ei. Sunt constienti ca cel mai bun dar pe care il au este sanatatea, fata de alte persoane care au nevoie de ajutor pentru ca sufera de diferite boli, dar mai sunt si nevoile acestea ale trupului de care trebuie sa tinem cont. Nu putem trai fara mancare si nu putem umbla goi ...
Cel mai crunt este cand vezi copii suferind. Ei sunt cu adevarat nevinovati.
Au fost anumite persoane care i-au indrumat sa posteze in mai multe parti situatia lor si ei au ascultat. Sa fie oare vina lor aceasta?
Ca dumneavoastra sunt multi... Sunt gata sa arunce cu pitre in loc sa se uite la propria peroana.
Traim intr-o lume cu adevarat foarte rea.
Daca nu puteti ajuta cel putin nu mai aduceti acuze si invinuiri fara sa cunosteti macar persoanele in cauza.
Tot ce este in camera aceea in care stau, inafara de hainele de pe ei, este al proprietarului. E chiar asa greu de crezut si de inteles situatia lor necajita. Vrajmasul nu ne lasa sa facem milostenie pentru ca aceasta impreuna cu smerenia sunt cele mai placute Lui Dumnezeu. Sufeltul nostru se mantuieste daca le avem pe acestea doua.
Cine are urechi de auzit sa auda.

Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Duhul Sfant, Treime Sfanta Slava Tie. Amin.

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 11:54     citat 

----------
bavi a scris:
mersi mult Christa ptr. lamuriri zambet zambet asemenea oameni nu numai ca nu merita ajutati dar si aratati cu degetul si poate de rusime inceteaza cu astefl de rugaminti, de exagerari si intotdeauna de dat vina pe copii ca nu au si le trebuie nervos nervos nervos dar un loc de munca??de renuntat la multe altele( internet, calculator, tel mobil etc.) ptr. strictul necesar al copiilor???
----------

Singurul nostru Judecator este Dumnezeu. Nu judecati pentru a nu fi judecati la randul vostru. Aici ma includ si pe mine. Nu va judec eu...

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

16.10.2009 12:16     citat 

hai sa fim seriosi tu chiar crezi ce spui?
cine le da un calculator asa pe moca????/
explicatiiiiiiiiii exista cu miile ...poate vei gasi altii care sa te creada,sunt de parere ca aici zarurile au fost deja aruncate trag cu ochiul

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 12:29     citat 

----------
andreea_andreea a scris:
hai sa fim seriosi tu chiar crezi ce spui?
cine le da un calculator asa pe moca????/
explicatiiiiiiiiii exista cu miile ...poate vei gasi altii care sa te creada,sunt de parere ca aici zarurile au fost deja aruncate trag cu ochiul
----------

Parintii copiilor l-au rugat pe proprietar sa-i ajute cu acest calculator pentru a putea posta anuntul lor pe internet. Nu a fost facut cadou acest calculator, ca sa se inteleaga. Este doar imprumutat de proprietar.
Nu mai iscoditi atat si nu mai cautati atat nod in papura.
Am mai spus-o si repet. Rautatea oamenilor nu are margini. NU VA OBLIGA NIMENI SA AJUTATI DACA NU VRETI.
Poate ca se gaseste totusi cineva care are frica si credinta in Dumnezeu. El cunoaste inima fiecaruia si faptele lui. Nu sunt prima care a incercat sa ajute prin a posta astfel de anunturi pentru cei nevoiasi si nici singura care a avut parte de injurii si de judecata oamnilor.
Nu e nimic. Cu ajutor de Sus si cu multa rabdare vom trece si peste acestea. V-as relata mai multe cu privire la ceea ce spun Sfintii Parinti despre milostenie, smerenie si judecata aproapelui nostru, dar mai bine cautati dumneavostra daca sunteti cu frica de Dumnezeu, desi ma cam indoiesc de acest lucru...,ca vad ca sunteti initiate in ale calculatorului..
Daca nu eram ferm convinsa de situatia grea prin care trec acesti oameni nu as fi facut acest pas, de a posta anuntul pe internet, si nici nu le-as sustine cauza...

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 5 luni

16.10.2009 12:34     citat 

si au instalat internet pentru a posta acest anunt? socat
sau si factura de internet e platita de proprietar? pai daca-i asa darnic, de ce le mai cere chirie?

ouf, nu-mi place sa ma implic in subiecte de genul acesta....insa is satula pina peste cap de cerseala asta tipic romaneasca trist

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 12:34     citat 

----------
gabrielamaria a scris:
----------
bavi a scris:
----------

Singurul nostru Judecator este Dumnezeu. Nu judecati pentru a nu fi judecati la randul vostru. Aici ma includ si pe mine. Nu va judec eu...
----------

oare ce chip are vrajmasul diavol? nu lasa nici un suflet sa-i scape pentru ca stie ca prin milostenie omul isi mai sterge din pacate si astfel se sterg si din catastifele lor si se adauga la fapte bune

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 7 luni
Teodora Maria: 14 ani, 7 luni

16.10.2009 12:38     citat 

Daca tot apelezi la smerenie, ajutor, Diavol, Dumnezeu, fapte bune, etc, recomand sa faceti cerere la o biserica. Acolo sunt mai bine primite.
Respectiv recomand sa renunti TU la abonamentul de internet, sa-ti vinzi calculatorul, sa te gandesti la Sfintii Parinti si sa cumperi/dai tu acea patura si acel covor de care au nevoie!

Multumiti ca exista sanatate si putere de munca. restul se rezolva, insa nu prin cerseala trist

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 12:42     citat 

----------
adelia a scris:
Daca tot apelezi la smerenie, ajutor, Diavol, Dumnezeu, fapte bune, etc, recomand sa faceti cerere la o biserica. Acolo sunt mai bine primite.
Respectiv recomand sa renunti TU la abonamentul de internet, sa-ti vinzi calculatorul, sa te gandesti la Sfintii Parinti si sa cumperi/dai tu acea patura si acel covor de care au nevoie!

Multumiti ca exista sanatate si putere de munca. restul se rezolva, insa nu prin cerseala trist
----------

Nu e nevoie sa-ti spun tie daca fac sau am facut ceva pentru aceasta familie. Au apelat si la biserica, stai linistita. Daca vrei iti pot da numarul preotului de la biserica respectiva sau mai bine adresa de pe net a bisericii si acolo este postat si numarul preotului ca sa te convingi de situatia lor.
Sa-ti de-a Dumnezeu sanatate si sa te lumineze pe tine si pe altii asemenea tie.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 6 luni
Pufarina: 10 ani, 4 luni

16.10.2009 12:43     citat 

mie imi place partea asta, da rau de tot imi place.... rad

daca sunteti cu frica de Dumnezeu, desi ma cam indoiesc de acest lucru...,ca vad ca sunteti initiate in ale calculatorului.. ...

cei initiati in ale calculatorului nu sunt cu frica de DUmnezeu....
ce te faci cu calugarii care au calculator... si mai ales cu dreptcredinciosii care arunca flacari pe nari pe forumuri..... rad

sus

Denunta
gabrielamaria

16.10.2009 12:45   Dumnezeu sa aiba mila de noi toti  citat 

Imi pare sincer rau sa vad ca nu mai este credinta in lume, ca sa nu mai vorbesc de iubirea fata de aproapele. Ei si-au calcat pe mandrie si au cerut ajutor. Ce ar trebui sa facem? Sa-i lasam sa moara? Da, mai sunt si sarlatani care cer ajutor, desi nu au nevoie. Dar trebuie sa fim cu bagare de seama pentru ca nu ii putem baga pe toti in aceeasi oala. De acum nu voi mai raspunde niciunui mesaj rautacios. Daca vrea cineva sa ajute datele sunt trecute in primul mesaj postat.
Doamne Iisuse Hristoase, miluieste-ma pe mine, pacatoasa

sus

Denunta
Christa

Copii

16.10.2009 12:56     citat 

Cu cat sap mai mult, cu atat mai tare ma enervez. nervos
----------
gabrielamaria a scris:
Numarul de telefon al tatalui este telefonul de serviciu si nu al lor personal.
----------

Am cautat cu google si doar dupa nr. de telefon si am dat de pagina asta:
http://www.anunturigratis.ro/classifier...80cab4335e

Anuntul ala e din 3 iulie 2009, si acolo scrie ca are DOI copii, dar tu ai scris ca mezinul are 7 luni. Din iulie pana in octombrie sunt doar 3 luni, cum a reusit in 3 luni sa conceapa un copil, sa duca sarcina la capat si copilul sa aiba acum 7 luni? A scris DOI in cuvinte, nu poti nici macar sa zici ca a vrut sa tasteze 3 si din greseala a tastat 2. prostit

----------
gabrielamaria a scris:
In prima poza, sunt Ioana si Emilian. Se poate observa anul in care a fost facuta fotografia. Prin deductie se dovedeste faptul ca erau mai mici la momentul respectiv.
----------

Imagineaza-ti ca ma gandisem si la varianta asta, nu-s cazuta-n cap. Daca acum Emilian are 2 ani si 8 luni, in decembrie 2006 avea 1-2 luni. Hai sa fim seriosi, vreau sa vad eu bebelusul care la 1-2 luni isi tine singur biberonul de lapte. Tot asa fetita ar fi trebuit sa aiba 4 ani atunci, copilul ala din poza nu imi pot da seama daca e fata sau baiat, insa mai mult de 3 ani nu are.

----------
gabrielamaria a scris:
Dupa cum am spus, ei au acum 3 copii. Mezinul este Cristian. Va rog sa cititi cu atentie si apoi sa aduceti invinuiri.
----------

Am citit cu foaaaaaaaaaaarte mare atentie, de aia mi-am si facut timp sa-ti raspund!

----------
gabrielamaria a scris:
Cum ar putea sa lase mama, copilul de cateva luni si sa plece la serviciu?!
----------

Ei, uite ca eu mama denaturata mi-am lasat copilul de aproape 7 luni si am inceput sa lucrez 2 zile/saptamana pana a implinit ea un an (nu din motive financiare ci din alte motive, dar asta nu e relevant) si am dat-o la cresa. Sa nu mai spun ca ar putea lucra ceva si de acasa ... daca ai nevoie de bani gasesti solutii.

----------
gabrielamaria a scris:
Nu putem trai fara mancare si nu putem umbla goi ...
----------

Intr-adevar, de aceea scrisesem in primul mesaj cum ar putea face rost si de haine, si de mancare.

----------
gabrielamaria a scris:
Daca nu puteti ajuta cel putin nu mai aduceti acuze si invinuiri fara sa cunosteti macar persoanele in cauza.
----------

Nu am facut decat sa scriu ce mi-a batut la ochi.

----------
gabrielamaria a scris:
Cine are urechi de auzit sa auda.
----------

Daaa, si cine are ochi de vazut sa vada, si cine are minte de gandit sa gandeasca!

sus

Denunta
Christa

Copii

16.10.2009 12:57   Re: Dumnezeu sa aiba mila de noi toti  citat 

----------
gabrielamaria a scris:
trebuie sa fim cu bagare de seama
----------

Buna idee!

sus