· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(126)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(126)     
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani
Al mic: 7 ani, 4 luni

20.10.2009 9:07     citat 

Neata!

Multumesc fetelor! sarut sarut sarut

Va poftesc la bunatati!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 8 luni

20.10.2009 9:32     citat 

Nu va pot povesti ce noapte am avut...a urlat intr-una fara sa ridice piciorusele ca la colici, era super, super agitat si nu stiu de ce. am incercat de toate de la san, biberon, schimbat, pozitii diverse, leganat, plimbat....pana la urma a adormit extenuat de atata plans. Am emotii ca nu stiu ce-l doare. E posibil sa aiba colici si sa nu ridice piciorusele deloc? confuz Si am avut laptic f putin as-noapte...o fi de la stress trist Acum vad ca ma pompez si am laptic...ceea ce e super zambet

[b][b]nikodumi, eu din pacate am avut probleme mari cu alaptatul pt ca bebe nu reusea sa suga deloc la san (nu avea nici putere si sfarcurile mele sunt f mici...stiu ca teoretic se formeaza cu pompa....dar practic nu a fost asa) si ii dau mese separate pt ca nu am timp fizic sa ma mulg inainte de fiecare masa a lui si nici lactatia nu e instalata la valorile necesare...am cam jumatate din cantitatea de laptic care ii trebuie lui. Nu e indicat deloc sa ii dai mese separate atat timp cat sta la san. Al meu nu sugea absolut deloc si dupa 2 sapt de chin am fost nevoita sa introduc biberonul...dar am facut depresie din cauza asta. Eu nu i-as da absolut deloc biberonul daca ar sta mai mult la san. Acum are si niste afte pe limba si buze care par sa nu-i mai treaca si plasticul biberonului probabil ca nu ajuta deloc. trist Iar imi amintesc si ma apuca plansul plang sau sunt foarte trist Sunt "invidioasa"(vorba vine) pe mamicile care alapteaza exclusiv la san. De fiecare data cand vad o poza ma apuca plansul ca bebe al meu nu a vrut sanul trist Eu i-am dat cu linguritza lapte praf 2 sapt ca sa nu introduc biberonul, dar pana la urma am, cedat pt ca efectiv nu functiona. Abia acum are putere destula cat sa traga singurel de la san,dar acum ne luptam pt ca s-a smecherit normal.[/b]

Eu am folosit ompa manuala de la avent cu succes si acum o folosesc pe cea electrica tot de la avent.
[/b]

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 9 luni

20.10.2009 9:55     citat 

Neata sarut

LA MULTI ANI SUNS !!!!!!!!!!multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi sarut

Miru plang sau sunt foarte trist imi pare tare rau de situatia in care sunteti plang sau sunt foarte trist , sper ca totul sa fie bine si sa-i vina mintea la cap. Va pupam, aveti grija de voi si multa putere sarut

Ralus sarut multumim mult de tot; si noi avem colici si seara adormim tare greu trist .
Azi si de dimineata tot plangacios s-a trezit si a tot dat afara si laptic, apoi i-am dat ceai l-a varsat si pe ala prostit , acum incearca sa adoarma.
Sper sa treaca repede sarut

Smiri la mai mult laptic, lasa ca poate se invata si i-a numai sanul daca ii vine din belsug sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 8 luni

20.10.2009 10:57     citat 

Smiri... nu strangea piciorusele...dar le intindea? Amea mai mult le intinde si le incordeaza iar din maini da in toate partile. Asta se intampla cand se chinuie pt kk. Ma mai gandesc si ca daca n-aveai laptic se enerva...
Mie mi se par sanii mei f usori. Deocamdata vad ca totusi fetita inghite si nu plange ca n-are....mananca ea des dar doarme...mai ales noaptea destul de bine. Se trezeste doar de 2 ori...in schimb ziua recupereaza si cere sanul din 30 in 30 de min de obicei. Mai are si pauze mai mari doar spre seara.
Rome...imi pare rau. Poate dupa ce o sa doarma o sa se simta mai bine.
Bubu...faza cucaciulile poate fi adevarata. pai eu cu cat mai multe otite aveam cu atatea caciuli in plus primeam...parintii erau siguri ca de la curent pateam ce pateam...si uite asa sunt f sensibila. Si a mea e racita...a stranutat toata noaptea...si are narile asa micute. nu stiu ce sa-i fac sa respire cu gurita inchisa. o tin la piept acum sa respire macar aer umed si cald...poate i se desfunda nasucul.Am incercat si cu pompita si cu ser si cu betisoare si cand zic ca gata respira bine, dupa un min iar e infundata. ciudat e ca atunci cand suge respira numai pe nas.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 8 luni

20.10.2009 11:21     citat 

alexxya, nu intindea piciorusele...tocmai asta ma ingrijora...dar acum doarme bine, semn ca o fi fost colicii totusi. Si al meu are nasul infundat si la inceput il chinuiam cu pompitza degeaba. Ia batistutza bebelusului, este f buna intr-adevar. Nici nu se compara cu pompitza. Eu ii bag ser sau apa de mare in nasuc inainte sa trag cu batistuza bebelusului si iese f bine si mult mai mult decat iesea cu pompitza. e f periculos s-o lasi cu nasul infundat... si asa se poate ajunge la otita, de la nas infundat.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.10.2009 11:27     citat 

Multumesc fetelor!
Alexya medicul mi-a spus sa folosex pulmex si sa sti ca's face treaba,respira si ea mai bine.
Sanatate multa!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 8 luni
mara: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 12:40     citat 

suns, la multi ani!
foarte bun tot cu ce ne-ai tratat!
Smiri, nu-ti fa inima rea! daca ii dai si lapte de la tine si lp nu-i o tragedie. nici lp gol nu ar fi. la bb 2 va fi mai bine!
off, bubu, sa treaca raceala cu bine!
Urschuletz, am sperat ca bb 2va fi linistit... daca as analiza... as lua-o razna.

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 9 luni

20.10.2009 12:50     citat 

vaiii in 2 luni nu facut asa ca azi, m-a adus la disperare; nu vrea tzitzi, de la 8 a papat 100 ml de ceai ochi peste cap si plangeeee.acum l-am pus in portbebe si ne plimbm prin casa.mi-a omorat spatele

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.10.2009 1:11     citat 

suns La Multi Ani!
Ralus sper sa treaca ,mai medicul mi-a recomandat sa-i dau si ceiut in perioada asta ,fetelor urla cu bibe in gura si isi baga punisoru numa sa nu-i dau ceai trist

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 8 luni
mara: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 2:17     citat 

----------
bubu_stefi a scris:
suns La Multi Ani!
Ralus sper sa treaca ,mai medicul mi-a recomandat sa-i dau si ceiut in perioada asta ,fetelor urla cu bibe in gura si isi baga punisoru numa sa nu-i dau ceai trist
----------

daca-i alaptata exclusiv, mai binetiti cu imunoglobulina a secretore decat ceai. stie ea ce-i bun! Dragostea de ea!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 2:23     citat 

Am venit de afara si doarme busetan.

Rome e urat afara sa-l scoti un pic?Poate de la aer reuseste un pic sa adoarma.

Bubu, nici mandra mea nu doreste alceva decat lapte.

Alexya, nu gasesti un ped sa-l chemi acasa sa o asculte un pic la stetoscop? Ca sa te linistesti!

Am cumparat razatoare din sticla. E bine din sticla nu?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 2 luni
Patrick Elias: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 2:26     citat 

Multumesc mult pentru incurajari, fetelor! Azi am fost sa depunem cererile dar era ffff aglomerat si Patrick plangea de nu-l puteam potoli...asa ca mergem maine. Eu stau si ma intreb...de ce sunt atat de proasta???? Stau si bocesc...mai inainte a vb cu ea la telefon si pe mine m-a apucat bocitul in bucatarie. Inchisese usa sa nu aud dar tot se auzea, mi-am dat seama ca cu ea vorbeste. De ce oare trebuie sa ma doara atat de tare, dupa cate mi-a facut??? Chiar nu inteleg ce e cu mine...

sus

Denunta
rome

Copii
10 ani, 9 luni

20.10.2009 2:28     citat 

Urchu asta intentionez sa fac acum ne pregatim foarte fericit . Oricum in final a facut kk si a adormit dupa ce l-am schimbat, iubitul lu' mama ca mi se rupe sufletul cand il aud trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 2:32     citat 

Miru, asa suntem noi femeile trist Prea slabe pt astfel de situatii. Eu zic ca e mai bine sa te descarci ca poate asa treci mai usor peste. Si acum vrea sa ramana cu voi acasa? Macar incearca sa te ajute cu copiii?

Rome te inteleg! L-o fi durut burtica.

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 2 luni
Patrick Elias: 10 ani, 10 luni

20.10.2009 2:41     citat 

Nuuu Urschuletz...cum sa o lase singurica pe d-ra???? Doamne fereste! Sta doar cat sa rezolvam problemele cu divortul, adica sa reusim sa depunem cererile alea. Si apoi o sa vina o data pe luna sa vada copiii, cel putin asa a zis.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: