· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (11)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (11)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

21.10.2009 1:05   Ghioceii primaverii 2008 (11)  citat 

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Si mai avem si 3 burticute, Ildi, Ileana si Marcela.Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 10,(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2009 1:59     citat 

Uitati cum mananca Eric lamaie. rad rad rad rad

rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

21.10.2009 2:00     citat 

vai Relly ce scump e si ce mutrite faine face..pai ultima poza e bestiala rad rad rad

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2009 2:03     citat 

Ana, am murit de ras cand l-am vazut cum se stramba. rad rad rad Doar se uita la lamaie si se stramba si-l trecea asa un tremurici. Dupa s-a obisnuit cu ea si nu se mai stramba asa tare.

sus

Denunta
mishk

Copii
IRINA- MARIA - ambitioasa
12 ani, 9 luni

21.10.2009 2:31     citat 

lleana fii optimista mami si gandestete co-sa ai un bb foarte sanatos si frumos,asteptam vesti bune sarut sarut , cu ser fiziologic o dau picaturile tobrex le-am folosit atunci cand a avut canalul lacrimal infundat noi ne ducem sambata la control asa ca asteptam poate nu se agraveaza
relly ce se stramba mititelul la lamaia aceia rad rad rad ,bratarica de aur o are gravata, avem si noi dar aci in br nu-mi place cum graveaza astia o zgarie mai mult si-i da un aspect urat trist

sus

Denunta
manam

Copii

21.10.2009 2:33     citat 

dar are si el Relly o lecuta de burtica rad asa ca barbatii
si M are si ce bine le sade rad

sus

Denunta
relly

Copii

21.10.2009 2:49     citat 

Mishk, e grevata bratara, asa am primit-o. E si asta mai mult zgariata, plus ca a scris numele mai intr-o parte, de parca ar fi vrut sa scrie Erica, mai e loc de un A acolo.
Ana, da, are burtica si el. rad rad rad

sus

Denunta
mishk

Copii
IRINA- MARIA - ambitioasa
12 ani, 9 luni

21.10.2009 4:01     citat 

eu am vazut la cineva primita din turcia dar era super scris numele, asta e in romania nik nui bun plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

21.10.2009 9:07     citat 

seara buna!
am citit ce a scris ileana si m-am intristat ff tare trist trist trist sa vedem ce zice si ginecologul, poate nu e atat de grav....
cuscra e atat de haios eric, e mortal rad rad rad
am facut tortul care a iesit ff bun, le-a placut si a lor mei, doar ti-am zis la telefon trag cu ochiul
mishk nasol ca irina are probleme ciu ochisorii, pupam frumoasa sarut sarut sarut

fetelor sunt atat de incantata.. peste masura scot limba am facut shoping azi, am cheltuit o groaza de bani si totusi putini, ca am prins mari reduceri la kiabi (multumesc cuscrei mele ca ea mi-a zis de promotie) am imbracat tot familionul, dar bianca e cea mai castigata, i-am luat body-uri, bluzite, pulovere ... asa frumoaseeee, mie mi-am luat niste helanci si doua rochii din tricot super misto, barbatului... pulovere, o bluza si un hanorac foarte fericit ; si mi-am mai luat niste cizme inalte din imitatie de piele intoarsa foarte fericit ma scuzati ca v-am descris asa detaliat dar sunt fff incantata....

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

21.10.2009 9:23     citat 

Seara buna dragelor!
Ileana, imi pare rau ca tre sa treci prin asa emotii, sper din tot sufletul sa nu se adevereasca temerile si sa fiti sanatosi cu totii! Ma gandesc la voi si va pupam! trist zambet zambet
Connie, sa le purtati sanatosi, bag seama ca a fot un adevarat rasfat! Ma bucur pentru voi!
Eric esti un dulce, desi mi-a venit apa in gura vazandu-te!
rad rad
Noi azi am sarbatorit, e aniversarea noastra. Amgatit cu fata mea, hehe si vad ca se poate, adica de data asta chiar nu stat nimeni cu ea ca mama a facut fitze cum stie numai ea. nervos nervos Am ales reteta Ancai cu masline si praz dar am pus ciocanele, ffffffffff buna si am facut budinca de orez, excelenta! jenat jenat Am baut cidru de mere si gata, ne e som. Soso a dormit in bucatarie de la 5;30 la 7, super, sper sa fac ca aseara! zambet

sus

Denunta
manam

Copii

21.10.2009 9:44     citat 

Connie, ce fain, atatea ati luat? foarte fericit N-ati dat faliment? eu nu-mi mai iau haine pana ma intorc la servici, dar totusi la papuci nu rezist tentatiei trag cu ochiul rad
La multi si fericiti ani impreuna Roxi... Sa fiti fericiti si sanatosi toti sarut

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

21.10.2009 9:53     citat 

Ileana, offf..sper sa fie bine, sa nu fie diabet de sarcina, si chioar daca e, capul sus, treceti peste asta cu bine!
rad ce moace pe Eric, la fel papa lamaie si Matei!
Roxi, ma bucur ca ti-a placut prazul trag cu ochiul La multi ani fericiti impreuna, sa va iubiti mult! sarut sarut sarut
Connie, super shopping, bravo! ce magazin e asta, ca nu am auzit de el?unde e?
asta e papa noastra de aseara scot limba
http://www.bucataras.ro/retete/2244/ari...i_sos.html

sus

Denunta
cobrata

Copii
Francesca Ana - DULCINEEEEA noastra!
12 ani, 9 luni

22.10.2009 12:29     citat 

BUNA,
sanatate lui Eric si Irinei sarut dar si lui bb2 a lui Ileana, sa dea Domnul sa fiti bine!
ma rog pt voi ! sarut
...citeam aici si parca aveam un deja vu zambet de multe ori s-a intamplat sa vad ca, copilasii nostri au comportamente asemanatoare in anumite perioade, acum nici Francesca nu are tragere la somn seara, stiti ca eu ma laudam cu ea ca la 9 inchide obloanele, ei acum nu stiu ce are, dar nici nu ma mai agit sa aflu, io trece candva.....in seara asta ne-o capiat putin, ca tot voia in bucatarie iar acolo nu mai voia nimic, si tot asa ture, cand noi aveam o gramada de treaba stringenta, ca la 4 dimineata sotul meu pleaca la mures pt o internentie chirurgicala, prima din viata lui,si eu ma agitam aici cu bagaj, pachet, telefoane, etc...in final pe la ora 23 m-o luat de mana si m-o dus in dormitor, ah si apropos cu luatul de mana, ieri o zis intr un fel ca face kk, si o fugit dupa olita, asa ca am pus o si o facut, azi nu am mai avut aceasta placere, dar cu perseverenta si rabdare reusim candva, nici eu nu o stresez, ea sta de obicei, dar mai are si momente cand nu vrea, uneori isi aduce olita si se aseaza pe ea dar imbracatacta rad
....noi din pacate nu putem merge cu Cip la mures, dar daca se decide operatia poate reusesc sambata sa merg cu Francesca in vizita la el...sper, ca am plans de necaz ce mi o fost, in fine...
....acum sunt cam obosita, ca tre sa stau pana la 1 jumate sa il trezesc pe Cip sa ia un antibiotic, asa ca o sa raspund la ce imi amintesc, poate maine recuperez sau candva scot limba
Ana parca intrebai de impartasanie, noi o ducem pe Francesca in fiecare duminica de cand am botezat o, dupa un an o avut o perioada cand nu mai voia sa deschida gura, asa ca i am dat o pauza, dar la biserica tot am mers, ofcourse nu 3 ceasuri dar juma te ora da, nici acum nu e la fel de convinsa ca la inceput, cand habar nu avea, dar nu plange si nici nu deschide gurita de buna voie, asa ca o ajutam noi, si apoi ii place e multumita si mandra de ea rad si infuleca la nafura de zici ca nu i mancata de cand mama o facut o prostit
...ah, si ma tot pomensti ca nu am confirmat cuscreala, dar nu imi amintesc ai raspuns la ce ti am zis io?cum ca promiti sa fi o soACRA model, etc?deci?? ochi peste cap iar de BUBU ce sa mai zic, o fi fost el somnoros cand o vazut o pe Francesca mea dar trebuia sa isi revina in fire si sa prezinte interes dar el pace, Francesca voia sa il pupe si el dormea pe el rad asa ca no coment, da? cum ca eu nu confirm si bla, bla rad e valabil pt ambele/amandoua Ana!

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

22.10.2009 12:36     citat 

mai citeam ca is mamosi copii, si Francesca o avut o perioada, acum 2 sapt, cand am fost la moldova, era dezastru, nu stiu daca de la raceala sau pur si simplu dar nu suporta nici daca eram inaceiasi incapere doar ca nu era in bratele mele prostit o fost cam hororr cateva zile...nu zic oricum noi de iubim de 100 de x pe zi dar atunci nu stiu ce o fost cu ea, o mai avut continuare si la sighisoara putin apoi s-a mai relaxat, acum doar daca i f obosita nu vrea decat la mine, la tacsu nu...
connie ma bcur pt tine/voi ca v ati innoit, sa le purtati cu placere si sanatosi! sarut
Roxi te prinde bine noul look, numai mamici faine pe aici! sarut si felicitari micutei zane care face "ravagii" printre flacaii nostrii, bine ca n am baiat, ca suferea dupa fete pe aici zambet
La multi ani, impreuna! va dorim!
....si noi sarbatorim in 21 oct, ziua in care ne am cunoscut/suntem impreuna, am implinit 8 ani, nu stiu cand au trecut, parca mi e mai draga asta decat aniversarea casatoriei scot limba

sus

Denunta
cobrata

Copii
12 ani, 9 luni

22.10.2009 2:05     citat 

Relly i ai dat lui Eric de mic lamie, cand sughita? ca noi ii dadeam Francescai cate o picatura si se stramba de mama focului, dar se pare ca si acum ii place gustul acru, mai ales castravetii... Eric e foarte expresiv ...

...ah, tot uit sa va intreb:i-ati du pe "aricii" vostrii la circ?
noi am fost la sfarsitul lui sept, la circus safari, pt ca am vazut ca aveau si elefanti, si bine am facut ca i au placut Francescai, va dati seama ca pt reactiile ei am mers, i au placut, poneii ca erau multi si alergau, camilele si bineinteles elefantii dar si spectacolul cu foc,avem ceva poze dar nu s prea grozave, ne a facut una cei de la circ cu elefantii 20 de lei buc. dar ar trebui sa o scanez si apoi sa o pun, o sa incerc candva scot limba
....oh a fost o zi plina aia, dupa ce am fost la Bran la Ravasitul Oilor, unde am mancat buls la gratar si pastrama de oaie la gratar cu mujdei si mamaliguta, iar pt acasa ne am luat miere, cas, telemea nesarata(am degustat vreo 5), urda si slanina(apropos de slanina ne am amauzat tare la cum intrebau bucurestenii :"cat costa sunca?" rad ) apoi am mers la circ zambet

aici in fundal vrea sa se vada castelul Bran, dar nu prea mi a iesit scot limba

aci se vad slab elefantii, ca nu aveam voie sa ii pozam scot limba

asa stie Francesca ca se pune sapca rad

Francesca balerina care canta la orga(m-a zapacit cu orga aia, il rog pe mosu sa ii aduca si ei)

Francesca cu animalutele

Francesca calatoreste cu trenul zambet

Francesca racita si maraita trist

Francesca a descoperit suzeta la un an jumate (doar in joaca) rad

Francesca
sofeaza putin apoi face gimnastica de seara rad

Francesca a scos jucariile si s-a asezat ea comod in dulap rad

Francesca se spala rad ( mai nou daca prinde hartia igienica rupe o bucata si sterge la fund pe cine prinde) rad

Francesca Floarea mea scumpa sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: