· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 17 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 2 luni
Patrick Elias: 10 ani, 10 luni

24.10.2009 3:29     citat 

Buna fetelor
Doamne...ce se poate intampla! surprins Multumesc lui D-zeu ca la noi a fost totul bine. Dar pe Patrick preotul l-a tinut de nas, gura si urechi cand l-a bagat in apa. Si am inteles de la varul meu, care a terminat teologia, ca ii invata in facultate cum sa tina un bebe la botez.
Elena, e asa dulce! sarut
Alexxxya, Patrick doarme cam o ora-o ora si jumatate pe zi, adunat. De obicei, cate 15-20 minute la fiecare 2 ore. Ma termina cu maraielile!
Urschu, asa am patit si noi (de fapt nasii) la botez. Au intrebat preotul ce si cum, daca ajunge...etc, iar el le-a spus fara retinere tarifele. Preotul - 100 lei, dascalul - 50 lei si cel care cara apa in cristelnita - 30 lei. Plus 50 lei taxa la biserica.
Lorelay, distractie placuta, casa de piatra si multa intelegere mirilor!
Patrick e racit! plang sau sunt foarte trist De azi-noapte e fornait, stranuta si tuseste. Si, bineinteles, ca e super marait din cauza asta. I-am dat niste Nurofen, ca mi se parea ca i se ridica temperatura. Dr. a zis sa ii dau 2 pic de Ambroxol sau Bromhexin de 3 ori pe zi. Voi ati dat la bebei asa ceva? Ca nu stiu ce sa fac...
Plus ca am si o stare de... plang sau sunt foarte trist ia ghiciti din cauza cui...
Ma duc ca iar plange! trist

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 9 luni

24.10.2009 3:37     citat 

Elena e o scumpa Alesia, ce cocheta e cum sta ea la masaj, Lucas o pupaceste dulce sarut

Miru, multa sanatate lui Patrick sarut

Urschuletz te inteleg perfect spt. ca si noi avem niste zile....cand intram in casa cum incepe scandalul, nici titzi nu vrea, off o sa treaca si astea .Puparici la Meli sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 8 luni

24.10.2009 4:36     citat 

Am fost si noi afara ca tare frumos a mai fost. Sper sa fie multe zile din acestea! Azi fata mea iar mananca din 30 in 30 de min...am alaptat in parc pana n-am mai putut..si ghiciti ce face acum... rad tot la laptic...Sa nu-mi spuneti iar de puseu de crestere ca se pare ca uitat ca l-a mai avut si acu' o sapt si cu 2 sapt in urma...numai in pusee o tine...

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 2 luni
Zuza: 10 ani, 9 luni

24.10.2009 5:19     citat 

Alexxya ba exact asta iti spun: e puseul de la 1 luna foarte fericit
primul e la 7-10 zile, al doilea la 1 luna. Hai curaj ca trece si asta sarut si vin altele foarte fericit

Elena ce scumpa e Ale! sarut

Miru sanatate multa lui Patrick!

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.10.2009 5:45     citat 

Ice face o luna marti..si daca o tine in ritmul asta o sa mai aiba vreo 2 pusee pana atunci. Si duppa urmatorul puseu e pe la 3 luni, nu?Ar trebui sa faca o pauza Ha! S-o vad si pe asta- desprinsa de tzatza mea mai mult de 30 de min ziua. Iar puseul nu se manifesta si noaptea? Ehe... marti mergem la control... cred ca a mai luat ceva in greutate ca ma doare spatele de atata carat la ea. Azi numai in brate a stat. Opun in patut dar dupa 15 min zici ca a stat numai pe ghimpi

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 2 luni
Zuza: 10 ani, 9 luni

24.10.2009 5:50     citat 

Alexxya Ksenia a facut puseul la 4 saptamani numarate pe calendar nu in data de 5 a lunii- oare se intelege ceva? foarte fericit dar zile cu stat la san mai mult a avut si cand nu era la puseu. Ai sa vezi ca incet, incet va mari pauzele- stiu ca pare greu de imaginat cand ai zile de nu se desparte de d-na tzitzi, dar o sa fie din ce in ce mai usor.
Eu privind acum in urma la cum era cu Keane care era cu biberon, pot sa spun ca dupa ce trec primele saptamani cu alaptatul apoi e domnie foarte fericit , e de n-spe ori mai comod si mai simplu foarte fericit

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani
Al mic: 7 ani, 5 luni

24.10.2009 6:38     citat 

Alexxya mami.. Ema si acum mai mananca din 30 in 30 de minute in unele zile. rad rad

Eu o tin pe Ema toata ziua langa mine pe canapea si am masa lipita de canapea in caz de.. dar mai maraie si ea si o iau in brate si se lipeste ca o placintica de mine. scot limba

sus

Denunta
ionelak

Copii
Corina: 12 ani, 5 luni
Emma: 10 ani, 9 luni

24.10.2009 7:30     citat 

Multumim de urari. Va aratam un zambet si o poza sexi..inainte de baita..

Free Image Hosting by ImageBam.com

Groaznic ce a patit bebelusul...saracii parinti..sper sa p[oata gasi taria sa-si revina din acest soc..si sa mai faca un copil..
Emma e o friguroasa...daca nu am 23-24 grade in camera nu doarme...plange si se foieste pana ori mai pun o paturica pe ea ori dau drumul la calorifer mai tare...si doarme si intr-un sac de dormit....

Free Image Hosting by ImageBam.com

Si are orar fix de caca...la trei zile fix facem caca...e a treia oara cand face asa ceva..Eu aveam o problema ca nu face caca si in fiecare seara inainte de baita ii bagam termometru..dar am zis gata sa vedem cum trecem de 3 -4 zile...si am vazut ce program are.
Sora ei facea la fiecare masa...schimbam la pmparsi de ma omora...si tot titi a papat si ea...dar Emma saraca stie ca e criza si face economie la scutece...
scot limba

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.10.2009 7:46     citat 

Am inteles Ice ce ai vrut sa spui.Diana face 4 sapt luni, dar o luna miercuri. Totusi are ea ceva...dar nu cred ca puseul...se foieste, se enerveaza..ii vine lapticul inapoi, parca nici colici nu sunt ca nu-si mai strange piciorusele. Il astept pe sot sa faca baie si apoi sa-i facem si ei...poate se mai linisteste dupa
Ionelak...e o scumpete! Ce noroc ai ca stie fata ta ca-i criza... pe a mea nu pot s-o tin nici 5 min fara pampers caface kk... ii schimb pampersii la 2 ore...si tipaaa cand o imbrac...la dezbracat n-are probleme!

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.10.2009 8:14     citat 

Helppp! Ii faceam baita si i s-a spart locul unde a facut vaccinul si a iesit puroi. E normal ce sa fac?

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 25 ani, 10 luni
Adina: 21 ani, 4 luni
Aiyana Maria: 10 ani, 8 luni

24.10.2009 8:36     citat 

Alexxya, sterge usor cu o compresa sterila, fara sa mai storci, apoi spala-te bine pe maini. Nu mai umbla acolo. E normal ce se intampla.

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.10.2009 8:40     citat 

Multumesc Niko. S-a intamplat la baita, Dr ei mi-a spus ca trebuie sase sparga pe la 2 luni, iar ea nu are nici o luna. E mai precoce scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 10 luni

24.10.2009 9:23     citat 

Am venit si noi de pe drumuri. Am facut baitza si acum nani. Sper nervos
Cat ama stat cu ea afara a dormit si cand am venit in casa s-a trezit.

Miru, sanatate multa lui Patrik! sarut Nu stiu de med alea de care zici tu.

Ionela, pupam fetele cele frumoase! sarut

Niko, iti ramasesem dat cu rasp privitor la botez. In panza il ia nasa pe bebe cum este scos din cristelnita, fasa aia care de fapt e o panglica este data cu mior si pusa la lumanare. Astea 2 le pastrezi nu le arunci. Panza i=o tin in pat si miroase si frumos a mir. Sapunul si prosopul sunt pt preot le opreste el. Uleiul pe care iti rec sa fie din cel pe care il fol tu la masaj il iei acasa, dar e sfintit. Daca te mai pot ajuta....

Alexya, ce face Diana?DE vacc nu stiam ca se poate sparge. Deja vad ca la Meli e sters

sus

Denunta
alexxya

Copii

24.10.2009 9:48     citat 

Urschu...chiar ma gandeam ca ati plecat de ceva vreme. Diana nu doarme. Nu stiu ce are. Plange...se linisteste doar in brate, mi se pare ca nu respura bine...tot puneam pe seama impuritatilor pe care cica le elimina bebeii...dar nu mai sunt sigura. Oricum, are ea ceva.

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 1 luna

24.10.2009 9:57     citat 

Buna seara fetele
Alexxya este din cauza impuritatilor, nu-ti fa griji si oricum ei inca nu au caile respiratorii formate, de asta ai impresia ca este infundata , asa a fost si piciu meu a avut o perioada cand manca nici nu mai putea sa respire si maica-mea vai este baiatu racit sa chemi pediatra sa-l vada , am chemat dr.si nu avea absolut nimic piciu , mi-a explicat ea de ce este infundat asa dar nu mai retin sarut
Miru ambroxol am folosit eu , mie mi s-a parut apa de ploaie dar poti sa-i dai, nu stiu dc recomanda dr.astia una doua ambroxol sau eurespal, astea scrie clar ca sunt pt.tuse nici decum pt. a ameliora raceala, eu l-am scapat de raceala pe Laur cu occilo si vitamina C ..insanatosire grabnica sarut
Tamy sanatate multa si insanatosire grabnica sarut
Nici lui Laurentiu nu i s-a spart la vaccin acolo este rosu si atat, sau s-a spart si nu am bagat eu deseama confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: