· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

24.10.2009 9:57     citat 

Urschuletz ce plimbarete sunteti rad

Alexxya si vaccinul nostru de vreo luna tot puroiaza , trece apoi iar se face puroi, cojota si tot asa, asa mi-a zis si mie dr. ca e normal

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

24.10.2009 10:00     citat 

Eu de vreo juma de ora ma distrez pe seama copilului rad , s-a invatat sa-si suga degetul mare si acum scoate suzeta si isi ba trag cu ochiul degetul; in seara asta l-am fentat si i-am bagat manuta in sacul de dormit scot limba , e ff suparat rad

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 4 luni
Adina: 22 ani, 10 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 2 luni

24.10.2009 10:04     citat 

Multzumesc, Urschu, acum cand spui parca mi-amintesc ca asa am facut si la fete, mai putin uleiul...

Noi am fost la tzara astazi si am facut gratar. A fost o zi frumoasa! Bebica a dormit f.bine afara la aer curat. Am facut baita pe la 9, dupa care putina tziti si a adormit imediat. Sa vad cand s-o mai trezi.

La multe lunite, Emma! Esti o scumpika!

Multa sanatate, Miru, Tamy!

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 2 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 8 luni
Patrick Elias: 12 ani, 4 luni

24.10.2009 10:09     citat 

Katya, cum se da Oscillo la bebei? Adica...cat dintr-o doza? Ca ma gandesc ca un tub din ala e prea mult pt ei...
In seara asta i-am dat 1 ml de Rhinatiol, ca tusea saracutul tare si s-a mai calmat parca...

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 12 ani, 7 luni

24.10.2009 10:40     citat 

Mie pediatra mi-a zis sa-i dau jumatate de doza dizolvata cu 1 lingurita de apa la 12H , 3 zile

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

25.10.2009 8:29     citat 

Neata!

S-a ceasul cu o ora in urma. Ce bine ca bebeii nu stiu rad

Deci a dormit ea aseara intr-un final dar la 4 dim s-a trezit si nici ca s-a mai culcat. Drept pedeapsa am pus-o intre noi ca sa putem si noi dormi. A adormit daca a vazut ca nu are ce face rad

Noi plecam la Biserica pe la 12 ca e botezul unei colege de parc si apoi mai vedem afara nu e deloc soare.

MIru, cum mai e Patrik? Pupam mititelul sarut

Katya, mie mi-a zis dr ca acest oscilo nu se da cu alte med ca cica se anuleaza unul pe altul. Aici fiind vb de panadol, nurofen, etc. Voi asa stiti?
Vit C de acre i-ai dat picaturi sau cum?

Rome, ne plimbam ca prin casa avem maracini rad Vreau sa iau si eu balon sa-i agat de manutza sa vad daca se amuza...Mai scutesc niste zeci de minute de plans rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 3 luni

25.10.2009 8:37     citat 

Neata!
Rebeca doarme ziua cam pana la 12:00-13:00,iar aseara a dormit de la 00 la 7,apoi pana la 9 ,acum papa si o sa mai doarma.
Apoi toata ziua o sa mai atipeasca cate 10 15 30 min.
Ieri au venit socri si am profitat si am iezit pana la Bicaz la baraj. Am respirat o ora aer curat si am stat langa apa si am baut un suc . I-am lasat papa in sticluta,ca m am stors dimineata. Mananca ca sparta fata asta.
Inainte sa plecam mi agolit ambii sani ,la juma de ora i a dat 30ml ca sughita si dupa o ora i a dat 130 si ar mai fi mancat dar nu mai avea. Am sunat ope soacra mea si i am zis sa decongeleze laptic... Normal ca (la17:00am plecat si la 20:00 am ajuns)deja urla de foame cand am ajuns si a supt biberonul ala de 150 de parca nu mancase de o sapt.si a mai vrut si de la san dupa.
Fetelor se poate sa intru din conc de maternitate in altul? Si sa primesc la fel indemnizatia? Sau trebuie sa lucrez inca un an ca sa beneficiez de concediu si indemnizatie?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.10.2009 8:41     citat 

Loredana, colega mea de srv asa a facut. A ramas gravida cand avea baietelul ei 1 si...si nu s-a mai intors la serv a ramas in cont in conc de maternitate. De ce ai ganduri? zambet
Lasa fata sa manace nu ca stiu eu cine, nu dau nume.... rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.10.2009 8:43     citat 

Fetele, voi ati obs cand postam ca nu mai apare modifica sau sterge? Apare numai profil si citat.
Iar cand vreau sa postez ceva dupa net spre ex cum e micul dejun nu ma mai lasa sa dau copi-paste. Si la voi e asa?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.10.2009 9:07     citat 

Asa aratam dimineata dupa vigantol si periat foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii

25.10.2009 9:07     citat 

Da urschu vreau sa ii fac o fratioara. Si daca tot vreau m am gandit si la o strategie pt ca eu abia acum fac liceul (la buc)mai am doi ani si pe urma vrau sanitarul. Nu radeti de mine atat m a dus capul atunci de am vrut eu sa fac prof la manichiura coafura.eh..bine ca poate sa continui. jenat

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.10.2009 9:11     citat 

Adica tu poti profesa ca si coafeza?

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

25.10.2009 9:18     citat 

Neata,

Meli Meli ce draguta esti. sarut sarut

Ema nu se atinge de biberon sub nicio forma. Slava Domnului ca nu am avut nevoie. Plange cand il vede si se indreapta spre san cu gurita. Mi s-a intamplat ieri cand am vrut sa ii dau suculetul cu biberonul...
Acum suntem in pat amandoua si ne tinem de mana. rad rad ca iar am ramas singure. Tati a plecat cu motorul la plimbare.

Lore eu ma rog in fiecare zi sa NU mai raman gravi in urmatorii ani. ochi peste cap
Spor la treaba. rad rad

sus

Denunta
Loredana023

Copii

25.10.2009 9:20     citat 

Da am prof dar nu se plateste bine sau nu mi a convenit mie... Si am plecat la aur... Sunt buna la casa omului ca am lucrat in multe domenii...doar mancare nu prea stiu sa fac.
Ce scumpa e meli... O pup dulce de tot. Ce fain creste foarte fericit sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

25.10.2009 9:51     citat 

Suns, daca stateam mai aproape ne vizitam si trecea timpul mai usor.
Meli se tot plictiseste o tot mut de colo colo mai maraie ...

Loredana, dar poate daca mergi pe la domicilii nu te scoti mai bine? E bine cand stii sa faci de toate..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: