· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 13 ani, 1 luna

22.10.2009 6:35     citat 

Buna seara mamici
Anthu si eu tot tretraximu i-am facut cu Act hib , si nu mi-a facut niciun pic de febra zambet ,rotarixu nu l-am facut , iar prevenarul o sa-l fac cand va intra in colectivitate, atunci cand il voi da la cresa sau gradinita

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

22.10.2009 6:35     citat 

Alexya la noi nu s-a intamplat. stiu doar ca poate creste pofta de mancare.A vomat mult sau doar asa cate putin cand mai scoate aerul?

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

22.10.2009 6:39     citat 

cate putin...nu chiar voma dar ea niciodata n-a mai scos lapticul pana aseara...si acum se repeta

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

22.10.2009 6:42     citat 

Da Alexxya mie si de la Bonissan si de la Debridat in ultima saptamana de administrare. Opreste-l si vezi ce se intampla.

sus

Denunta
anthurium

Copii

22.10.2009 6:44     citat 

Rotarix
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDF...906ro1.pdf

Prevenar
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDF...000ro1.pdf

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

22.10.2009 6:57     citat 

Alexxya si Lucas a inceput sa vomite si sa regurgiteze, la inceput n-am avut treaba, acum cred ca e prea hapsan si suge prea mult; nu cred ca e neaparat de la preparatele de colici eu i-am dat din prima zi incontinuu

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.10.2009 7:07     citat 

Chiar daca e de la bonisan...deocamdata nu-l pot intrerupe din pacate. Prefer sa verse putin decat sa aiba iar crizele alea groaznice de colici. Il intrerupemsambata-ca e si tati sa stea cu noi si daca observ ca e de la bonisan luam sab simplex. Adevarul e ca mananca si f mult si des.
Anthu...de la debridat a mea a facut si mai urat... asa ca sper macar pe asta sa-l accepte

sus

Denunta
anthurium

Copii

22.10.2009 7:12     citat 

Alexxya daca varsa putin e doar surplus, Andrei varsa aproape tot ce manca.

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.10.2009 7:22     citat 

nu Anthu...nu asa mult...varsa putin, dar ma enerveaza ca asa outin trebuie sa scoata si pe nas...
ma duc sa fac si eu un dus pana face bb ochi sa-i facem baita. Ce-i place in baita! Doarme cel mai bine dupa

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.10.2009 7:47     citat 

Si noi pregatim. Vad ca nu a mai vrut somn asa devreme, dar e cumintica. A fost si bagata in seama foarte fericit

Sotii vostrii se uita la meci?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 16 ani, 2 luni
Patrick Elias: 12 ani, 10 luni

22.10.2009 8:15     citat 

Buna seara mamici
Ce de copii frumosi am vazut! sarut
Cum ii faceti voi sa stea la baita? Al meu urla de zici ca il tai cand il bag in apa si nu se opreste decat cand e imbracat. Nu stiu de ce, ca ceilorlalti 2 le placea tare mult. Ei plangeau cand ii scoateam din cadita.
Piticul meu e tare agitat de cateva zile, se trezeste si noaptea plangand, ziua il apuca urlatul din senin...nu inteleg ce are. Nu tace nici in brate nici jos. Nu stiu ce sa-i mai fac.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

22.10.2009 8:23     citat 

anthu am platit 80 lei pt ACT-HIB

rome nu o luam pt ca e si perioada virozelor si o sa vina toata lumea la ea si o sa o atinga si nu vreau sa raceasca sau sa pateasca ceva.

ICEMOON e atat de frumoasa Ksenia sarut pupam falcute sarut

Lore super poza cu Rebe si tati rad; ce tare seamana Rebe cu tine in poza asta zambet ;
si a mea da mult din maini si din picioare; sa vezi ce pumni primesc peste fata rad iar cand o schim imi tot da cu picioarele in burta exact in zona operatiei prostit ; a inceput si Nati sa saliveze si sa faca balonase cu saliva; isi molfaie mainile sau ce prinde la indemana. cand o pun pe burta mea da sa imi molfaie tricoul.

smiri intramuscular a facut vaccinul la 2 luni ; mi se pare sadic rau sa baca la bebei vaccinul intravenos; urmatorul vaccin noi il avem la 4 luni.

urschuletz al meu se uita la meci dar a adormit rad rad rad

miru in dupamasa asta Nati a fost f agitata si se trezea urland fara nici un motiv, iar nasa mea mi-a zis sa ii descant; acuma nu stiu cat eferct are chestia asta, dar s-a linistit si doarme neintoarsa.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.10.2009 8:32     citat 

Lorelay, pai ce suporter e rad

Miru, te-o simti ca esti necajita!
Iar de baitza incearca sa-i schimbi temp apei. Sau i-al mai usor cand e sa-l bagi in apita. Nu stiu ce sa zic..

Fatza mea la baitza

Iar acum dorm! zambet

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

22.10.2009 8:36     citat 

urschuletz ce stie ea sa pozeze si cand face baita rad
Vio e un suporter obosit rad rad rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.10.2009 8:46     citat 

Miru...a mea sta asa frumos in baita...ii place dar trebuie sa am grija sa nu bea apa ca e numai cu gura deschisa...doar doar ar intra 2 picaturi. Ii plce sa stea si dezbracata dupa...o tin putin cu funduletul gol si masaj asa scurt...dar imbracarea e contra cronometru ca urla... Poate e agitat ca te simte pe tine. Stresul se transmite prin lapte. Dar odata ce va creste se va linisti. iar la baita incearca si cu alta temp- noi avem 37 de gradeapa...la 35 a plans... o sg data am avut 38 si a simtit diferenta. Am mai vz un truc pe cd ul Anei Culcer. Unii plang ca se simt in nesiguranta dezbracati... lasa-i o bluzita pe el si spala-l doar la fundulet,...si ia-o progresiv in zile diferite... daca nu merge stai linistita, ca o sa creasca el si apoi o da ceara doar in apa...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: