· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

22.10.2009 8:54     citat 

Urschu...da ce viteza ati bagat! deja dormiti! Eu abea am inceput sa-i dau sa pape, dar la ce dureri pare sa aiba...iar facem noapte alba!
Al meu nu-i microbist dar in timpul baitei il gasise pasiunea pt fotbal-comenta fazele

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

22.10.2009 9:12     citat 

Ei Alexya, stai ca se mai trezeste de cateva ori pana reuseste sa fie lemn. Asta e ritualul. I-am dat sa pape inainte.

De cand am nascut cand facem baitza sotul pune pe fotbal. Ce ma enerva era ca dupa baitza o puneam la san si el pleca prin casa si ramaneam si am uitam la fotbal. Nici acum nu s-a schimbat doar ca nu mai manaca dupa baie scot limba
Imi pare rau ca iar o doare burtica. Mai da-i suzeta poate de nervi mai molfaie la ea. Pe noi ne-a ajutat sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

22.10.2009 9:21     citat 

Am incercat sa i-o mai dau azi ca tot maraia...dar nu o vrea sub nicio forma... am dat-o si cu lapte....am zis c-o pacalesc...dar o molfaie putin si o scuipa.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.10.2009 9:36     citat 

o noapte linistita! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

22.10.2009 9:47     citat 

Bună seara!de acum voi fi prezent mai des printre voi pt că tel meu e la gunoi si acum altul mai isteţ-si cum rebe nu mă suportă la pc. . . . . Si noi am făcut baie am mâncat si acum ne foim.si ea mai varsă dar eu zic că din cauza că e hapsana .

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

23.10.2009 7:48     citat 

Neata fetelor .
Acum s-a trezit si mandra mea si papa,dupa ce asta noapt a adormit abia la 2:30!
Voi ce mai faceti? Acusica mai vin o serie de mamici printre noi. Abia astept sa mai fac galerie ! foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

23.10.2009 8:38     citat 

Neata!

Noi ne-am trezit de pe la 7 si ceva dar am mai pus-o langa mine si a mai atipit. S-a trezit pe la 4 sa pape. Si acum joaca.

Da si eu abia astept sa facem galerieeeeeeeeeee!

Loredana, sa stapanesti sanatoasa tel sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

23.10.2009 8:41     citat 

Neatza si de la noi sarut
Si noi ne-am trezit pe la 8.30 si acum iar ne frecam la ochisori , poate poate mai pacalim vreo ora dar nu prea cred scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

23.10.2009 8:57     citat 

Urschuletz multumim de cafelutza sarut , e o scumpa Meli cum sta ea la baita, e foarte fotogenica trag cu ochiul

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 4 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

23.10.2009 9:04     citat 

Neatza!

Urschu, multumim de cafea! Prinde biiiineee!

Fetelor, spuneti-mi si mie, pt.botez, ce trebuie sa cumparam? Si ce tb.eu si ce nasii? Parca trebuia panza alba, fasa....Nu mai tin minte de acum 10 ani zambet confuz

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

23.10.2009 9:04     citat 

Neata sarut
Urschuletz...multumim de cafea sarut !Mai,dar chiar e fotogenica Meli..si are niste ochisori prostit .
Lory...sa-l stapanesti sanatoasa trag cu ochiul.Ce frumoasa e Rebeca sarut
Alexxya...sper ca ai avut o noapte mai linistita sarut
Icemoon...ce scumpica e Ksenia si ce obrajori are sarut
Rome..ai pacalit piticul sa mai doarma? foarte fericit
Al meu s-a trezit pe la 7.30..si acum a adormit iar,sper sa doarma cateva ore sa am timp sa fac si eu curat si mancare ochi peste cap .Cine vine sa ma ajute si pe mine? foarte fericit scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

23.10.2009 9:14     citat 

Adina vin eu cu placere, acu ma teleportez foarte fericit ; da l-am pacalit 10 min, acu se maraie rad

Niko noi am platit taxa la biserica;
nasii: lumanare, hainite de scos copilul din biserica, crasma(panza alba), fasa, altii mai cer si canta (in care sa-ti dea acasa apa sfintita)noua nu ne-a dat; daca imi mai aduc aminte ceva iti zic

sus

Denunta
urschuletz

Copii

23.10.2009 9:23     citat 

Adina, cred ac e greu sa ai toate pe cap!Dar Andrei e un cumintel nu? sarut Vin si eu! zambet

Niko, teoretic nasa treb sa ia: fasa, panza, prosop, sapun, ulei, icoana, de imbracat si paturica in care sa o puneti sa nu-i fie frig. Plateste lumanarea si preotul.Treb sa mai cumpere si cruciulitele ca marturii, daca pe la voi se poarta.Pt a doua zi la mir adica la baitza din nou treb sa ii aduca hainute. Cam atat stiu eu
Noi ca parinti am platit taxa la Biserica.Si le-am luat nasilor cadou o rama foto digitala in care am pus pozele Melaniei.

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 4 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

23.10.2009 9:45     citat 

Taxa la biserica nu e tot una cu platitul preotului? Sapunul si uleiul (ulei de copii sau de care?) sunt pt.la biserica? Ce se face cu ele?
La fasa se mai coase ceva? Parca mi-amintesc ca se cosea un banut si inca ceva...Trebuie?
Stiu ca si la noi se obisnuieste cu cruciulite cu fundita roz sau bleu in piept la biserica. Nasii trebuie sa le cumpere?

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

23.10.2009 9:50     citat 

Taxa de biserica o platesc parintii inainte de botez, cand faci programarea, iar preotul il platesc nasii dupa ce se boteaza copilul. Aaaa si la noi moasa a trebuit sa plateasca cantorul.
N-am folosit ulei.
Sapun si prosop se da la preot, asa e la noi.

Noi n-am cusut nimic la fasa, nu stiu daca trebuie. Si nici cruciulite nu se pun confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: