· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 9 luni

23.10.2009 10:21     citat 

Ne-am trezit si noi. Adina, daca ar dormi mereu ca in noaptea asta ce bine ar fi. S-a 6.30. Macar manca un sfert de ora si adormea repede la loc. Nu a cateva secunde. de fapt la ora 2 am trezit-o eu sa o schimb ca am lasat-o iar sa doarma cu noi si sotul adormit a peste ea care era deja in saculetul ei de dormit. La 2 cand am pus mana pe ea era transpirata toata...puteai stoarce hainutele... Am spus ca nu o mai las niciodata sa doarma langa noi... e prea riscant...noi amandoi dormim cam profund si daca nu tipa ea slabe sanse sa ne dam seama ca s-a dormea si respira normal. Asa ca de acum in patutul ei...chit ca plange mai mult dar nu mai riscam asa. Voua nu va e teama sa dormiti cu ei in pat?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 10 luni

23.10.2009 10:25     citat 

nervos nervos nervos nervos woow ce nervi.
Acu ma suna asistenta ca pe miercuri au facut planificarea de vaccin; am intrebat-o si de cele platite si zice: aaa da bineinteles daca va tine buzunarul, pai trebuie sa te intreb eu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , groaznic

Alexxya din acelasi motiv nu am dormit cu el in pat, de frica.
Acum il mai las cand pleaca sotul dimineata ca e ff mare patul latimea e de 1.80 m si pe el il pun intr-un capat si eu in celalalt rad

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani, 1 luna
Al mic: 9 ani, 5 luni

23.10.2009 10:33     citat 

Alexxya noi nu am dormit cu Ema in pat decat de vreo 2 orisi atunci nu am pus-o intre noi, ci in dreapta mea si lipit de pat carutul..pt siguranta.
Insa doar eu cu ea am dormit o luna si jumatate. de atunci doarme singurica in camera ei, in patutul ei... dar bineinteles de la 4-5-6 cand se trezeste, ii dau sa pape si raman cu ea in pat pana dimineata pe la 8:30-9:00. scot limba

sus

Denunta
sunshineme

Copii

23.10.2009 10:34     citat 

Noi am fost ieri plecate la pitesti, la bunici scot limba Mi-a gazei ca a eu acum suculet de morcov la storcator si dintr-un morcov am scos 50ml suc. rad si dat prin razatoare scoteam 2 lingurite. rad insa Ema a
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 10 luni

23.10.2009 10:44     citat 

Alexxya...hai ca incet ,incet o sa isi faca si printesa ta un program de somn trag cu ochiul sarut .Eu niciodata nu am dormit cu bebe in pat..imi e frica scot limba
Urschuletz,Rome..va astept foarte fericit sarut .Da,Urschuletz,am noroc ca e cuminetel..il asez in carut si il pun aproape de mine cand gatesc astfel incat sa ma vada scot limba ..si cand fac curat ...il pun in fata tv-ului scot limba in caz ca nu are chef sa doarma.
Sunshine..de la ce varsta incepi sa ii dai si altceva decat laptic?O pupam pe Ema sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii

23.10.2009 10:52     citat 

Adina eu am inceput la 5 luni sa ii dau cate o lingurita de suc de morcov, dar pana acum, dupa 8 zile nu am ajuns la mai mult de 5-6 lingurite de suc. rad Eu vroiam sa astept pana la 6 luni, dar mi-a morcov cu mar ca la 6 luni sa ii dau supa. si apoi mi s-a al meu in cap ca sa nu las copilul nemancat. prostit Dar inca nu am depasit faza sucului de morcov. E putin cam slabuta Ema si are si o usoara anemie (e albastrie putin in jurul guritei).

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 10 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 10 luni

23.10.2009 1:00     citat 

Mersi fetelor. sarut
Eu dorm ft des cu ea in pat numai ca stau intre ea si taica-sau. Odata l-am gasit aproape pe ea. Noroc ca avea o pernuta la spate ca sa stea pe o parte. In schimb eu nici nu ma misc ma trezesc amortita.dorm cu ea cand sunt ft obosita si stam amandoua culcate si ii dau sa pape si adorm cu tzitza in gura ei.
Vaccinurile de la doua luni le pot cumpara? Cum se numesc si care sunt mai bune? Cat costa?
Pt toate mamicile burticile si pt bebei sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii

23.10.2009 2:16     citat 

Lore la 2 luni i-am facut infanrix hexa. Eu am dat pe el 330ron prostit dar e sub 300ron la o farmacie "normala". Eu m-am dus la o farmacie mai putin normala. ochi peste cap

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani, 7 luni
Albert Stefan: 10 ani, 11 luni

23.10.2009 3:34     citat 

eu citesc zilnic dar nu am mai comentat foarte fericit spuneti-mi si mie ce e kk cu seminte confuz si dc e ok ca am pus patutul sub tv? am lcd prins in perete dar mi-a gandesc ca cele clasice poate...

sus

Denunta
alexxya

Copii

23.10.2009 4:27     citat 

Yubi.. in privinta tv ului iti rasp in seara asta ca sotul lucreaza in domeniu si-l intreb sigur. la inceput dupa ce am nascut-o facea un kk lipicios si verde inchis-se numeste merconiu, toti bebeii il elimina de obicei in cateva zile...la noi a semionte... dr ei mi-a kk..chiar si lipsa lui poate sa fie normala- banuiesc ca nu pe perioade lungi. BBal meu face kk si dde 20 de ori /zi- un bax de 85 pampers /sapt- o schimb la 2 ore aproximativ

sus

Denunta
alexxya

Copii

23.10.2009 5:35     citat 

Noi in seara asta mergem s-o lasam pe mandra la parinti si apoi sa cumparam ceva pt un Dumitru...ca in weekend nu au cum sa aiba parintii grija de ea, si mi-e teama sa o duc prin magazine. de la ce varsta ati dus bebeii prin supermarket? partea proasta e ca de cate ori se intampla asta(o sg data pe sapt) trebuie sa-i las un bibe cu lp. Offf...sper ca dupa botez sa o iau cu noi ca evitam pe cat posibil aglomeratia-mergem in magazine mai putin populate. Interexul la noi de ex... nu stiu cum nu a cate ori mergem acolo parca e deschis special pt noi ... poate inca 5 oameni si gata... nu cred ca mai am cand sa intru azi. Noapte buna si vb maine! sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 10 luni

23.10.2009 5:43     citat 

Alexxya noi am fost in Real (si la noi e tot timpul destul de aglomerat)de la o luna. si mie mi-a sa se dezvolte si imunitatea lui scot limba

Loredana inca nu am facut vaccinul, cred ca sapt. viitoare. si eu tot Infanrix-hexa fac si ma costa 300 lei.

Yubi nu stiu ce sa zic, nu ai alt loc in care sa pui patutul doar sub tv? nu ti-e frica poate cade sau ceva de genu si al meu tot pe perete e si nu il vad ffff stabil, incat sa pun patutul sub el confuz
de radiatii nu stiu?
Iar despre kk , asa arata cu un fel de seminte prin el, seamana cu semintele de susan foarte fericit

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani, 7 luni
Albert Stefan: 10 ani, 11 luni

23.10.2009 5:43     citat 

ms de raspuns alexxya astept sa-mi zici si cu tv-ul.Ce treaba are botezul cu mersul in magazine? eu am auzit ca bebeii nu se deoache pana la botez dc de asta iti e frica...pupici la grasanik sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 11 luni

23.10.2009 6:07     citat 

Am venit si noi de afara pe la 4 a e o maraita. Acum plecam iar la Albert in vizita.

Yubi, si mie mi-ar cam fi teama sa stea sub tv. Nu ai cum sa schimbi? de radiatii sincer nu cred ca acum sunt si tv facute altfel.

Rome, dar nu te poti duce cu vacc cumparat la o poli particulara?Treb doar sa-ti scrie in carnetul de vacc si atat.

Niko, intrraba la Bisrcica ce si cum. Prin fiecare parte a corpul lor.

de dormit cu ea in pat mai dormim in cate o nopate grea sau dim cand mai vreau sa fur cate o ora. si sta intre noi. Bineinteles ca dormim cu grija...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: