· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(127)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

23.10.2009 7:17     citat 

Urschuletz cica nu se gaseste in farmacii vaccinul si mi-au facut ele la cabinet comanda prin nu stiu cine nervos

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 2 luni
Zuza: 12 ani, 9 luni

23.10.2009 7:21     citat 

Buna fetele!

Rome poti comanda prin farmacie vaccinul si poate gasesti si un pret bun, acuma trece, dar vei sti pe viitor daca vrei sa continui cu cele cumparate, il tii in frigider pana mergi sa i-l administreze.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

23.10.2009 7:45     citat 

Fetelor m-a zapacit raceala ,de o saptamana sun racita si in loc sa imi treaca acum ma i-a iar cu durere in gat ,sper sa nu ia si gargarita mea de la mine ,mai tuseste si ea dar f. rar ,dr ei mi-a zis ca daca tuseste mai rau sa ii dau ambroxol picaturi ,dar imi e teama sa ii dau , sper sa ii treaca !

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

23.10.2009 8:49     citat 

Ce parere aveti despre asta: http://209.85.129.132/search?q=cache:U6...clnk&gl=ro

Stiam eu de ce nu-mi place sa scufunde copilul cu totul in apa si prefer cum e slujba la catolici...

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 4 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

23.10.2009 9:34     citat 

E ingrozitor ce s-a intamplat! Culmea este ca eu mai stiu un caz: o prietena de-a noastra a botezat un baietel, si cand l-a scos din apa nu mai respira si se invinetise...Noroc ca ea este medic si l-a intors repede cu capul in jos si l-a resuscitat, apoi a inceput sa scuipe apa si sange...L-au dus rapid la Urgente si a scapat. Dar Doamne fereste sa nu ramana cu sechele din cauza stopului cardio-respirator! Si probabil au mai fost si alte cazuri care nu s-au mediatizat...
Eu vreau sa-i dea cu apa pe cap, sa nu o bage cu capul la fund...Sper sa gasesc intelegere la preot...

sus

Denunta
nikodumi

Copii

23.10.2009 9:37     citat 

Catolicii au multe obiceiuri mult mai frumoase decat la ortodocsi, si de botez, si la inmormantari...ca sa nu mai zic ca nu fac parastasele pe care le facem noi....

sus

Denunta
nikodumi

Copii

23.10.2009 9:50     citat 

Ankka, imi pare rau ca esti racita! Ai incercat si medicamente homeopate? Incearca sa eviti sa o pupi pe Antonia si sa respiri inspre fatza ei...poate nu raceste si ea... Multa sanatate! sarut sarut

Am fost si eu la Mall cu pitica, dar nu era aglomerat, chiar era aproape gol... surprins
Mai ma duc la supermarket Interex, pt.ca e aproape de mine si nu e aglomerat la ora cand ma duc eu (pe la pranz, cand ies la plimbare...). La Carrefour nu am inca curajul s-o duc, acolo mai mereu e aglomeratie.

Alexxya, dar de ce ii lasi bibe cu lp? Am inteles ca ai lapte destul...Poti sa te mulgi sa-i dai laptele tau, tine cateva ore la frigider, apoi il incalzeste la bain-marin.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

24.10.2009 6:58     citat 

Mamicilor si burticilor va doresc un weekend placut! sarut
In jumatate de ora noi plecam la bucuresti la nunta fratelui meu trag cu ochiul

Va invit la un capucino

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

24.10.2009 7:17     citat 

Buna dimineata!

Lore distractie placuta! si fericire multa mirilor!

Doamne fereste! cata durere...
Ma iertati da moda asta cu cristelnita e de mult? De unde sunt eu nu se face asa ceva, nu se baga copilul cu totul in apa ci doar toarna preotul apa pe cap si copilul este tinut de nasa...

Week-end placut!

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

24.10.2009 7:18     citat 

La multe lunite Emma!

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

24.10.2009 8:02     citat 

Neata!
Distractie placuta si multa fericire si intelege mirilor. Casa de piatra!
Ice din nefericire inca se mai pracrica bagarea totala a bebelusului in apa. Eu stiam ca la biserica la care am botezat-o pe rebeca nu se practica dar m-am inselat. Am avut un accident nefericit ,a inghitit apa si s-a inecat de nu mai respira. Avea gurita inclestata nu scote nici un sunet nu respira si avea ochii rosii in lacrimi. Sa ma ierte Dumnezeu dar ce era la gura mea.... Dupa ce am tras cu ea la nastere ca la fel a fost de nu respira am tras un plans de s-a speriat lumea. Noroc de mama ca nu s-a pierdut cu firea si a tras de barbie si ia bagat degetul in gura. A zis ca limbuta era tare scurta pe cale sa o inghita a zis ea. Si atutunci a inceput sa urle... Ma multumeam sa o aud tot timpul ca plange. Daca nu plangea intram in panica.
Si acum se tot ineaca chiar si cand ragaie. La o masa se ineaca cam de 3-4ori.

Asa ca fetelor inainte sa alegeti biserica mergeti si vorbiti cu preotul sa stiti modalitatea de botez. Nu asteptati sa se intample ca sa invatati din intamplari. Nu fiecare copil are norocul de a avea un botez reusit.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

24.10.2009 8:07     citat 

Am si poza cand intru pe pc o sa o postez.

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 13 ani
David : 11 ani, 4 luni

24.10.2009 8:13     citat 

Buna dimineata,

Am lipsit zilele astea de pe aici ca am fost racite. plang sau sunt foarte trist O gramada de muci, am tras cu aspiratorul la fiecare ora, zi si noapte. Miercuri am chemat salvarea ca dupa ce a vomitat o gramada ramasese aproape inerta. Salvarea a venit repede dar si ea si-a revenit imediat. Cand a urcat doctorul ea incepuse sa rada la el dar cred ca aveam eu nevoie de dr la ce spaima am tras. Dr de la salvare a zis ca e viroza si n-avem decat sa dam cu spray cu apa de mare si sa aspiram mucisorii cu batista bebelusului cat de des e nevoie. Macar febra n-a facut. Ii dau oscillo si nurofen si pare ca e pe trecute, dar muci tot sunt multi. Si ea saracuta a prins frica de aspirator. plang sau sunt foarte trist De ieri m-a luat si pe mine raceala... trist

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

24.10.2009 8:19     citat 

Buna dimineata !

Doamne fereste de asa ceva si cand ma gandesc ca eu am ales singura sa il bage cu totul in apa, ca am na asa e botezul surprins si apoi mi-a parut rau cand l-am auzit cum plange saracul si nu se mai opreste + ca a facut pipi pe pantalonasi inainte de a-i pune pampersul si erau doar dintr-o foita de saten, era saracul congelat cum l-am bagat in paturica si s-a incalzit nimic nu a mai zis plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
eu eram la intrarea in Biserica (ca nu ai voie la inceput sa intri )si nu stiam ce se intampla de e copilul imbracat si el tot urla.

Icemoon sa sti ca asa o sa fac, mai ales ca trebuie continuat cu cele cu plata si am inteles ca nu se prea gasesc cateodata, asa ca daca se poate o sa le caut si o sa le pastrez eu in frigider pana la 4 luni si la 1 an.

Loredana trist groaznic, bine ca totul s-a terminat cu bine surprins .

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 9 luni

24.10.2009 8:21     citat 

Lorellayy , distractie placuta si Casa de piatra mirilor ! sarut

Tamy multa sanatate si tie si micutei, sa va faceti bine repede sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: