· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > indragostita de un barbat insurat
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor indragostita de un barbat insurat     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

02.11.2009 4:04     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
mamistef, ia treci matalutza de fa fro 20-30 flotari si cauta manualele de romantism din generala, da? nervos
----------

da,ma scuzati,iau si manualele,fac si flotari, si singurica,si insotita....(virtual rad )

unde-s oare sentimentiliiii si puritatea de altadat' confuz

sus

Denunta
alper

Copii
alper: 16 ani, 4 luni

02.11.2009 4:09     citat 

fetelor va iubesc mult sarut sarut sarut am ras cu gura pana la urechi rad rad rad duke a spus ''eu tot la nevasta cu prunc ma gandesc, nenorocita. '' si eu am scris cam tarziu dar el?el e un nenorocit cum ıi poate face asta sotiei?ıi urasc pe barbatii aştia... sageata daca nu mai merge divorteaza si gata

sus

Denunta
duke_meadows

02.11.2009 4:17     citat 

poate-s eu mai sucita, dar daca nu vrei o finalitate ceva concret, ce rost are sa ma amagesc cu dragostea asta 'pura'?
ca nu-mi tine cald la sale in pat pe timp de iarna nu?

eu vad situatiunea asa: ea dezamagita de actualul sot, nu importa motivele cauta alteceva pe net si da peste CEO-ul asta [n-am scris CEO toata viata cat am scris azi domle'] care o farmeca, ii promite luna de pe cer si-i recita voltaire sub clar de luna, ii trimite saruturi si fluturasi virtuali si ceva cadouri materiale.
daca il scoatem din ecuatie pe poet, luna si cadourile , ramanem cu 2 persoane casatorile care inseala. virtual , numiti-o cum vreti da eu asa vad.

sus

Denunta
duke_meadows

02.11.2009 4:22     citat 

----------
mamistef a scris:

unde-s oare sentimentiliiii si puritatea de altadat' confuz
----------

la greci domnle . scrim aci de 10 pagini si nu retii esentialu?
de la rautate ti se trage trag cu ochiul

sus

Denunta
DK

02.11.2009 4:25     citat 

Dincolo de toate sentimentele pure dintre cei doi, pe mine ma socheaza cel mai mult atitudinea sotului. De fapt i-am si spus chestia asta Florenei. Adica ce barbat sta domnule si converseaza cu e-iubitul sotiei si discuta si treburi profesionale??? Come on! ochi peste cap
Eu una cred ca tipul vrea sa adune probe pentru divort, de aia sta asa linistit si chiar incurajeaza din umbra povestea asta.

sus

Denunta
alper

Copii
alper: 16 ani, 4 luni

02.11.2009 4:35     citat 

sigur aduna probe nu vad care barbat ar accepta aşa ceva prostit

sus

Denunta
Ina2009

Copii
: 11 ani, 2 luni
: 9 ani, 3 luni

02.11.2009 4:38     citat 

cine stie in ce situatie sunt si ei.....

sus

Denunta
mamistef

Copii

02.11.2009 4:41     citat 

pai eu astept sa spuna clar Florena care-i problema cu barbatul ei,ce nu-i mai place la el! A inceput sa miroasa urit? O ignora?o plesneste?ca pina in aprilie totul a fost parfum de trandafiri,dupa spusele ei.Si daca a fost parfum de trandafiri,parfumul nu dispare chiar asa cu una cu doua!sau parfumul grecului e mai puternic?( Florena nu te aprinde,e doar o figura de stil.dar serios ca vreau si eu sa inteleg)

sus

Denunta
duke_meadows

02.11.2009 6:52     citat 

d-apoi nu cred ca tre sa se ajunga neaparat la plezneala sau la mirosit de esente tari si exotice, pt ca o muiere sa fie tentata de fiori noi. Iote, ca mi se intampla si mie , asa ne-pura cum ma stiu, ca, ba imi zimbi macelaru’, ba un coleg fu extreme de amabil cu mine intr-o zi de marti si eu , biata gaina fara minte m-am emotionat pt o secunda si mi-am permis un gand ascuns. Insa mi-s destul de realista sa-mi dau seama ca macelaru’vroia de fapt sa-mi vand o bucata de slana in plus si colegu avea de fapt nevoie de un creion. foarte fericit
Si … chiar sa fi avut astia ceva cu mine, n-am eu cu ei. scot limba
Ca-s slava domnului implinita acasa si poa sa se ofere brad pitt pe-o tava cu ciocolata, iau ciocolata si-l trimit acas la copiii aia multi de-I are cu anjelica trag cu ochiul . Nu ca-s eu mare puritanca [ hai ca incepe sa-mi placa asta cu ‘pur’ la orice fraza; ma gandesc cum pot refolosi ‘CEO’ ca si asta fu lait motiv in topicul asta rad ] sau ca nu am dorinte si trairi , insa am acasa un om care are incredere in mine si caruia cinstit si onest mi s-ar pare sa-I spun ‘ adio si n-am cuvinte’ inanite sa ma reped la altul.

Dar din ce vad eu aici, ii pasa lu’ floricica de parerile noastre cum imi pasa mie de junghiul sfantei paraschiva [ sa ma ierte] .
foarte fericit

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 3 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 1 luna

02.11.2009 7:03     citat 

Total oo-topic scot limba
Auzi, mai duke, nu prea ne-am "intersectat" noi prin alte parti, da' zau ca-mi place de tine jenat mai avem noi la topic o "spirituala" de asta asa ca tine care ne bine-dispune la fiecare replica foarte fericit

sus

Denunta
mamistef

Copii

02.11.2009 7:05     citat 

ei,daca vrea cineva sa se impleticeasca intr-o dragoste pura cool ,o poate face de cinci ori pe zi,ca motive si amorezi se gasesc la tot pasul trag cu ochiul dar vorba ta,Duke, depinde de mine ca femeie(aici ma refer la noi toate) sa ma impleticesc sau nu.

Eu tot o sa intreb pe aici pina o sa se hotarasca si duamna sa raspunda- care-i buba cu barbatul legitim? de ce nu mai e bun? ma roade si pe mine curiozitatea,na socat

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

02.11.2009 7:09     citat 

As spune eu care.i buba, dar poate.mi iau vreun ban jenat

sus

Denunta
mamistef

Copii

02.11.2009 7:11     citat 

dar zi,micutzo,nu te aptine ca ti se face rau scot limba poate in felul asta o determini pe Florena sa intre sa stea de vb cu noi trag cu ochiul

eu am asa o banuiala ca s-o fi plictisit de consort,da' daca nu zice ea,nu-i frumos sa fiu rautacioasa si sa zic cu voce tare.

sus

Denunta
duke_meadows

02.11.2009 7:16     citat 

----------
mamistef a scris:

eu am asa o banuiala ca s-o fi plictisit de consort,da' daca nu zice ea,nu-i frumos sa fiu rautacioasa si sa zic cu voce tare.
----------

floarea deja te-a catalogat drept rautacioasa, asa ca nu-ti fie frica... da-i bataie.
trag cu ochiul
stii cum e la americani, odata ce-ai comis crima nu te mai pot condamna pe acelasi cap de acuzare.

sus

Denunta
duke_meadows

02.11.2009 7:17     citat 

----------
CLAUDYA-MARIA a scris:
[color=darkred]Total oo-topic scot limba
Auzi, mai duke, nu prea ne-am "intersectat" noi prin alte parti, da' zau ca-mi place de tine jenat
----------

mie imi plac minunile alea doua de la avataru' matale sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: