· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(129)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(129)     
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani, 8 luni
Al mic: 10 ani, 1 luna

28.10.2009 11:06     citat 

Neata!

oooo Alexxya rad bravo Diana, asa exclamatie rad

Urschu azi ma duc in carrefour sa caut foi de cremsnit ca poftesc de nu stiu cate zile si la mega image n-am gasit. nervos si vreau sa testez si piata leaganelor. rad rad
de maine am inteles ca se strica vremea.. Dar mai facem un drum sapt asta sa va vedem. foarte fericit

sus

Denunta
sunshineme

Copii

28.10.2009 11:11     citat 

Alexxya cum sa pierzi lapticul daca fetita papa.
Insa bucura-te ca te trezesti in balta de lapte, peste un timp se va regla productia si sanul nu va mai curge siroaie. Mie mi-e dor de vremurile alea. Eu simt acum cum se produce lapticul cand o pun pe Ema la san, in rest sanii sunt destul de moi, desi au lapte.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 13 ani, 4 luni

28.10.2009 11:11     citat 

Da Rome...se pare ca nu-s de noi statisticile alea. a ne-am si lungit. de la 50cm la nastere la 54 cm azi foarte fericit AZi il punem pe tati sa ne faca o poza. si mai vreau sa-i iau amprenta manutelor. Dau mana cu acuarela ,punem stampila pe o foaie apoi scanam si scot la imprimanta. Stiti alta metoda mai usoara?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
13 ani, 5 luni

28.10.2009 11:16     citat 

Am gasit niste postari din 2005 despre vaccinuri foarte fericit si pe atunci erau aceleasi nedumeriri despre schema nat. gratuita si cele platite rad , am dat acolo peste SSimona si Abramburica scot limba

E fff bine Alexxya si Lucas a mult sau Doamne fereste mai putin decat ar trebui surprins, sper sa nu fie cazul

sus

Denunta
alexxya

Copii

28.10.2009 11:28     citat 

Rome...ma uit la ea cum haleste fara intrerupere de cand m-am asezat la pc... si mi-e imposibil sa-mi imaginez ca vorveni zile cand va sta si ea 2 ore ziua fara sa manance. Voi da chindie atunci. Bine ca nu-mi face rani ca ar fi fost groaznic!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 13 ani, 4 luni

28.10.2009 11:32     citat 

pierd lapticul fetelor plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist nu stiu ce s-a lapte brusc si drastic dupa botez. In noaptea botezului am stors lapticul cu pompa si era destul. a storc in continuare si iese ff putin, beau lichide, mananc...il pun la san cat sta (f putin inainte de fiecare masa)...dar nu vad ameliorari. Incerc sa nu ma supar f tare, ca nu ajuta...poate revine lapticul.

Botezul a frig in biserica dar am trecut cu bine, noroc ca moasa l-a violent...mi-a cazut bebelusului inecat la botez. Edi a revin

sus

Denunta
rome

Copii
13 ani, 5 luni

28.10.2009 11:38     citat 

Smiri dar bebe nu suge la san ? Trebuie sa te mulgi tu? Cum ai ajuns la concluzia ca nu e lapte?
si eu daca ma mulg nu prea iasa nimic, insa daca suge bebe curge lapticul, el stimuleaza lactatia prin supt, se formeaza in timp ce suge el trist
Alt sfat nu am decat sa-l pui sa suga exclamatie
Asteptam pozele sarut

Alexxya o sa vina stai linistita, depinde de zile si noi mai stam din 2 in 2 ore la san in unele zile trag cu ochiul

Ultima modificare efectuata rome la 28.10.2009 11:41, modificat de 2 ori in total

sus

Denunta
sunshineme

Copii

28.10.2009 11:40     citat 

smiri nu te panica si nu te stresa, asta da e calea sigura catre pierderea lapticului.
tu ii dai si completare?

sus

Denunta
smiri

Copii

28.10.2009 11:42     citat 

Eu ii dau lapte stors cu pompa de mult, pt ca a lapte praf la greu. proportia e 1/3 laptele meu si 2/3 lapte praf.

sus

Denunta
alexxya

Copii

28.10.2009 11:45     citat 

Smiri...poate ca stresul cu botezul... trist Nu te ingrijora, pune piticul cand vrea la san. si eu dupa ce fata a moi...si ea plangea de foame. a el mai mult decat de obicei...sau abea ai scapat de febra laptelui si e diferenta mare... Stai linistita. Felicitari pt botez si pt bb cuminte! Pe noi o sa ne stie toata strada- deja sunt sigura. Sa stii caaveai dreptate cu laptele. de cand am renuntat la cans de lapte de dimineata nu mai are fata colici. Nu-i mai dau nici bonisan de vreo 4 zile...
a la san...cred ca l-a pe celalalt
Eadevarat ca parul pe care-l are acum o sa-i cada si o sa-i creasca altul? Maica-mea ma bate la cap ca cica asta nu-i parul ei...ca e doar puf...

sus

Denunta
smiri

Copii

28.10.2009 11:47     citat 

M-aam chinuit cu el 2 sapt si m-am incapatanat sa ii dau completarea doar cu linguritza ca sa nu introduc biveronul...iar mesele durau f mult 1,5 -2 ore o masa. Bebe obosea si nu se alimenta destul. La 3 sapt de la nastere abia recuperase greutatea pierduta ca urmare a grame. de cand am introdus biberonul a felull lui...nici cu biveronul nu e un mancacios...nu stiu cu cine seamana ca noi suntem doi gurmanzi rad E adevarat ca o singura boapte dupa botez nu m-am stors si a tot. Daca inainte storceam 80 de ml din ambii sani acum storc 20-30 ml.

sus

Denunta
alexxya

Copii

28.10.2009 11:52     citat 

Pana scriu eu... se lamuresc multe probl... cabb mi-a asta si ea nu adoarme... Nu ma deranjeaza Rome ca sta des sa pape... nu ma doare nimic, am pc-ul in fata, tv ul la dreapta,revistele la capul patului...fata nu mai vomita... dar ma preg psihic pt cand nu mai are cesa suga... dr mi-a la el. O data pe sapt o laaas lamama cu lp si cand o iau vomita destul de mult in jet sibea laptele meu. Asa ca sper sa nu fiu nevoita sa trec fata pe lp vreodata. Poate de-asta nu suportam laptele in sarcin a puf. Am vazut ca ai intrebat de zambit...si eu astept intr-o disperare sa zambeasca...inca nu, avem rabdare. zambet I-am cumparat un leagan din ala in care sa stea ziua si e f dragutz ...se uita le jucarele...ii fac poza acusica si postez zambet

sus

Denunta
rome

Copii
13 ani, 5 luni

28.10.2009 11:55     citat 

Smiri trist sarut poti sa incerci sa bei ceai de stimulare a sunt obosita, vad eu ca sunt sanii fff moi si cred ca nu e destul laptic. Am baut de la Fares si de la Humana, se numeste "Ceai pt. mamici"

sus

Denunta
rome

Copii
13 ani, 5 luni

28.10.2009 12:01     citat 

Alexxya asa stiu si eu ca ii cade pufuletul care il are, eu inca n-am vazut pe cearceaf, dar s-a singurica papa solida trag cu ochiul
Te-ai aprovizionat bine vad, in toate partile cate ceva care sa te tina ocupata rad

Smiri asteptam poza, sa folositi leaganul sanantosi foarte fericit

Vaiii ce ti-e si cu copii astia, ieri cand a acum cand e placut si putem iesi afara doarmeee de 2 ceasuri prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: