· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007-cap. 30
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Buburuzele verii 2007-cap. 30     
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

28.10.2009 10:03   Buburuzele verii 2007-cap. 30  citat 

by ocrisu & stelutzza

PuYuMeU------------------- Ariana, -12 Iunie, -ora 12:30, 3.400kg, -48cm, Apgar 10

vioelena--------------------- Edmond-Nicholas, -15 Iunie, -ora 21:25, -2.890kg, -50cm, Apgar 9

junioru------------------------------Daria, 16 iunie 2007, Ramnicu Sarat.

anykara-------------------- David Gabriel, 18 Iunie, -ora 01:05, -3.250kg, -50cm, Apgar 9

RoBlondy ----------------- Radu Sebastian, - SUA, -18 Iunie, -ora 17:07, -3,997kg ,-53.5cm

danielle13----------------- Ramona, Germania, -20 Iunie, -3.360kg, -ora 14.47, -51cm, Apgar 10

ralumati-------------------- Luca, Spit. Univ. Bucuresti, - 20 Iunie,- ora 6:45, -3,700kg, -49cm, Apgar 10

daci-------------------------- Tudor Andi, -24 iunie,-ora 22:05, -3.200kg, - 54cm

Mihaela29 ----------------- Matthew David,- Canada, -26 Iunie, -ora 3:21, -3,840kg, -51.2cm

benedekanca5 --------------- Eric,- Madrid, -30 Iunie, -ora ?, -3,670kg, -51.5 cm

ocrisu ----------------------- Paul Andrei, -1 Iulie , -ora 21:05 , -2,700kg, -50cm, Apgar 8

oldbebe-------------------------Raluca Mihaela-5 iulie 2007 Bucuresti.

anka-mario------------- Mario-Florin, 7 iulie, -ora 12:25, -3.100kg, - cm?, -Apgar 9

ramona79--------------- Raisa Georgiana, -10 iulie , -ora 13:05, -3.300kg , -50 cm

Uika----------------------- Matea-Tiana, -10 Iulie, -ora 1:50, 3kg, -50cm, Apgar 9

dyadragutza----------- Daria Florentina, -15 Iulie, -ora 13:55, -3.150, -49 cm

Miky2007---------------------Alexandra,-16 iulie

nicolici3------------------ Vlad Ionut, -17 iulie, -ora 12:11, -4.400kg, -54cm, -Apgar 9

andra26------------------ Teodora Christiane, -18 iulie, -ora 10.48, -2,640kg, -46cm, Apgar 10

Misina--------------------- Radu Mihai, -23 Iulie, -ora15:40, -3,100kg, -51cm, - Apgar 9

Bebeteo------------------- Teodor, -24 Iulie, -ora18:20, -3,200kg, -51cm, - Apgar 9

bubulina77------------- Thia, Cluj, -27 iulie, - ora 11.40, -3.900kg, -57 cm, Apgar 10

iulia_marina----------------------------David Alexandru-31 iulie 2007, Bucuresti.

acinom------------------ Stefania, 6 August, -3.000 kg, -50 cm

antoniav----------------- Victor-Andrei, 8 August, -ora 17:30, -3.700kg, -52 cm, Apgar 9

stelutzza---------------- Radu , Brasov, -13 August, -ora 17:40, -2.600kg, -47cm, Apgar 7

Cosmy13--------------- Cosmin Andrei, -13 August, -ora10:15, -3,050kg, -51cm, - Apgar 9

Kurai_Lucy------------- Catalina Stefania, -15 August, -ora 18:20,-3.400 kg, -53 cm, Apgar 9

Carmen_steffy--------- Stefania, -19 August, -ora 10:05,-3.500 kg, -51 cm, Apgar 7

MureM--------------------- Rebecca Maria, -26 August, -ora 4:35,-3.900 kg, -57 cm, Apgar 10

anema----------------------Alessia-Maria, -27 August, -ora 9.05, -2700 kg, -47cm, Apgar 10

Isabela-bv---------------- Mihai, -28 August, -ora 15:20, -2.500kg, -47cm, Apgar 8

Viviana_------------------- Ariana Ellen, SUA, -30 August, -ora 2:31,-3.999 kg, -52.07 cm

Bebelusi de vara 2007
1 , 2 , 3 , 4 ,5 , 6 , 7 , 8 , 9 ,10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , si ultimul capitol

Buburuzele verii 2007
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,11, 12 ,13, 14, 15, 16, 17 , 18 , 19 , 20 ,21 , 22, 23, 24 , 25, 26, 27, 28, 29
,
Si ne chefuim dupa cum urmeaza:
bebeteo: 5/1
anykara:. 3/2
antoniav: 3.02
ocrisu: 13/2
RoBlondy: 19/2
anema: 22.02
uika: 15/3
daci: 21/3
cosmy13: 25/3
benedekanca5: 5/5
Misina: 7/5
andra26: 3/6
nicolici3: 3/7
ramona79: 1/8
bubulina77: 5/8
dya_draguta: 25.08
Miky2007: 1/9
ralumati: 10/9
danielle13: 13/9
anka-mario: 25/9
kurai_lucy: 12.10
Mihaela29: 7/11
stelutzza: 7/11
viviana_: 15/11
acinom: 3/12
vioelena: 22/12

Astia suntem noi, buburuzele verii 2007 si asteptam noi parteneri de joaca.

sus

Denunta
cosmy13

Copii
cosmin andrei - baiat mare
13 ani, 5 luni

29.10.2009 6:41     citat 

Daci eu ii dau siringa in manuta si el stie ca e "nusinen"=nurofen si vrea "siguur'=singur si apasa sa inghita,noaptea e mai rau ca se trezeste din somn,si dupa nurofen am luat odata Ambroxol,zice si el cand ma vede cu lingurita "acum amosou" zambet
Noi suntem bine,azi facem primele poze la gradi pentru craciun scot limba
Nu-mi vine sa cred ca am asa un baiat mare,seara zice "ingerasul meu",nu pot sa sriu cam cum zice el e asa scum are o intonatie.........,de "tapitza",nu va spun ca a inebunit si gradinita,toata ziua e cu "tei ezi cucuiti",aseara -am zis "usu pacaic de vulpe"........de vreo 20 ori rad ,apoi a inceput sa ne corecteze rad
De cand am inceput eu munca,tati si-a facut programul astfel incat are mai mult timp pt baiatul lui si ma bucur cand ii vad atat de apropiati,se ceeaza asa o complicitae intre ei scot limba
Cat despre accidente.........ce sa zic,nu ma culc pe o ureche dar desi baga in gura cam tot ce prinde ,nu inghite.........bineinteles ca il urmaresc si il pun sa dea jos dar mai scapa
AAAAAAA nu v-am zis ca si pipi face tot "siguur,du-te apinde becu,fac eu siguur,"si s-l vedeti cum scutura putzica la sfarsit........ jenat
Muuuuuulta sanatate la buburuze si la mamici si la bebelusi si burtici,
va pupam pe toti ,sa aveti o zi minunata sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

29.10.2009 10:03     citat 

Neata zambet

Daci imi pare rau ca nu sunteti bine stiti voi un necaz nu vine singur plang sau sunt foarte trist pupam dulce pe Andy sarut sarut sa se faca bine cat mai repede
Daria ia toate siropelele cu seringa de la Nurofen acum mai nou vrea ia singura

Cosmy sarut se cunoaste ca au crescut buburuzele

Azi m-am spalat pe cap si ea vine si-mi spune " mami tu gangaci pap?" ai gandaci pe cap de asta te speli rad rad ador perioada asta cand stalcesc cuvintele aaa si am pupat-o pe piciorus dar ea "tu nu pupi popoiu ma auzi?" rad rad

Nico pupam micul alpinist sarut sarut si spor la treaba

Benedekanca5 ce frumos se stramba Eric sarut

Kuray_lucy multa sanatate sarut insanatosire grabnica

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 5 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 7 luni

29.10.2009 10:29     citat 

Buna, dragelor!

Mai dau si eu cate un semn zambet
Sanatate multa bolnaviorilor!
Noi am racit iar. Norocul nostru este ca vine vacanta si ne vom remonta. foarte fericit
Melodia preferata a lui Victor este "Melcul suparat".O canta in orice moment.foarte fericit
Caut de munca in continuare, anul viitor va fi mult mai greu. Nu vreau sa ajung sa-mi zica "Paaa!Adio!" foarte fericit . Si-au batut joc destul! Of! Imi trebuie multa putere pentru toate bobarnacele din toate partile. Poate voi iesi la liman cu toate.Asta este speranta mea.

Toate cele bune tuturor si multa sanatate!
sarut

sus

Denunta
vioelena

29.10.2009 2:54     citat 

----------
cosmy13 a scris:
[
AAAAAAA nu v-am zis ca si pipi face tot "siguur,du-te apinde becu,fac eu siguur,"si s-l vedeti cum scutura putzica la sfarsit........ jenat
----------

Ed se duce singur la baie, se urca pe scanelul lui sa faca pipi...numai ca ma striga: "mami, tine putza lui Emot" foarte fericit foarte fericit
El asa vorbeste, adica: "Emot a stricat masina"; "Vrea si Emot mere/pere etc" sau "mami, unde e masina lui Emot?". Vorbeste de persoana lui la persoana a treia foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

30.10.2009 8:00     citat 

Fetelor, eu sunt tare suparata...Paul trece printr-o perioada foarte nasoala, cred ca abia acum a realizat ca mami pleaca in fiecare zi la serviciu si sta fara ea.
Plange cu sughituri cand plec, ma tine de pantaloni, se agata de mine sa nu il las. plang sau sunt foarte trist
Acum vreo cateva zile s-a dat cu capul de usa de la intrare ca nu-l lasa Ani sa vina dupa mine. Ieri la pranz a adormit pe scaun la geam sa ma vada cand vin si apoi, in somn a inceput iar sa planga si a plans vreo jumatate de ora mai mult dormind. Apoi toata ziua n-a mancat mai nimic.
Am incercat sa ii explic ca trebuie sa merg la sreviciu, ca ma cearta un nene daca nu ma duc, ca ma duc sa aduc banuti sa-i cumpar bobo si masinute...nimic nu-l consoleaza.
Sunt asa suparata, plec plangand din casa in fiecare zi, mi-e tare mila de el. Am si dureri de stomac din cauza stresului. Toata lumea imi zice ca o sa-i treaca, dar mie mi se rupe sufletul de durere ca il las asa necajit. trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

30.10.2009 10:04     citat 

buna fetele
ocrisu imi pare rau...fiica-mea de obicei face asa cand e bolnava, o doare ceva si atunci nu vrea nicicum sa se desparta de mine.dar sunt perioade, de multe ori pleaca la gradinita razand, ma pupa, imi face cu mana si e ok.
pt noi e f greu sa ne vedem copiii asa.. trist
Catalina e mai bine dar inca tuseste si nu mai stiu ce sa ii dau, daca stiti vreun ceai bun de tuse spuneti-mi si mie ca sunt satula de medicamente.
eu sunt tot mai racita, in loc sa ma fac bine ma simt tot mai rau.pupici pt toti puiutii si pt mamici sarut

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

30.10.2009 10:18     citat 

Buna buburuze imi pare tare rau sa aud ca aveti probleme

Ocrisu stiu prin ce treci si B plangea ingrozitor cand il lasam la gradi la inceput ,il luau ingrijitoarele se jucau cu el si incet incet s- a obisnuit si n-a mai plans dar la tinut 2,3 luni eu nu eram in stare de nimic la servici trist dupa -amiaza tot eu il luam si statea cu mine in permanenta pana seara la culcare

Lucy ai incercat ceai de ceapa indulcit ci miere?sau siropel Prospan sirop pt tuse din frunze de iedera indicatii;:tratament simptomatic al afectiunilor inflamatorii bronsice cronice : inflamatii acute ale tractului respirator insotite de tuse mie mi l-a dat dr pt B ultima data cand a racit

sus

Denunta
dya_dragutza

Copii
daria florentina - printesa noastra
13 ani, 6 luni

30.10.2009 7:58     citat 

fetelor as vrea ca prima poza sa fie pt colaj. va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 7 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 7 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 5 luni

31.10.2009 1:18     citat 

se face colaj nou??zambet
acu dau si eu pe aici..pun si eu niste poze cu Kamikazeu'l meu pt colaj!

foarte fericit

sus

Denunta
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 6 luni

31.10.2009 2:27     citat 

Oana Eric si acum imi plange cand il las la gradi, plec de acolo mereu cu inima rea dar pe urma ma linistesc ca stiu ca plange cateva minute si pe urma incepe sa se joace,iar cand il scot bucurie mare imi povesteste tot ce face,de cand il am la gradinita si-a schimbat comportamentul total,la orice lucru pe care nu vrea sa-l faca sau vrea ceva si nu-i fac pe plac imi face isterii,facea pisu pe el dar acum se pare ca si-a revenit avem cateva zile ca nu se mai scapa...e greu ....si uneori simt ca o iau si eu razna, i-am avut atata timp langa noi si acum ne vine si noua si lor greu despartirea asta.Inainte mai ieseam sa-mi fac cumparaturi si el ramanea in casa cu sora mea sau cu sotul iar acum nu ma scapa o segunda, cu mine vrea sa le faca pe toate inclusiv isteriile foarte fericit Bafta si sper sa treceti cat mai repede de perioada asta ca tare grea e sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

01.11.2009 2:28     citat 

Ce ma enerveaza ca nu primesc notificari cand apare alt capitol!!! nervos nervos nervos

Buna fetele!!!
Dya , frumoasa printesuca. sarut Tot timpul e in rochite elegante. Ce frumoase sunt hainutele acum!!! Cand era Ralu mica nu gaseam chiar asa. trist

Blondy , asteptam si poze si vesti noi . Intri cam rar pe aici . Esti suparata pe noi?? foarte fericit confuz

Ocrisu , te inteleg . Asa facea si Ralu cand era mica. Dar asa e ...ce sa faci ...e nevoi si de serviciu si copilul nu intelege asa. E mai greu , dar se obisnuieste si o sa ii treaca. Curaj mami ...depasiti voi momentul.
Ptr. colaj vorbim pe mess. Iti trimit mesaj privat cu id-ul meu sa imi spui ce idei ai si sa ne apucam de el.
Vio , asa face si Vlady ...Dady apa, Dady papa ..etc.Prea multe cuvinte nu spunem ca ne doare gura.
foarte fericit ochi peste cap

Anto , va pupam sarut sarut Asa e ..speranta moare ultima trag cu ochiul Succes!!!

Junioru , ma bucur ca ai scapat de gandacii din cap rad rad rad

Cosmy , pupici sarut sarut Vrem si pozeeeeee scot limba

Sanatate multa la toti bolnaviorii. Doamne , Doamne sa ii faca bine. Noi ii pupam pe toti .
Am o petrecere azi si trebuie sa ma pregatesc. Mi-e un somn de mor. Parca nu am chef sa ies. Afara e foarte frig si pana acum am umblat sa ii cumpar haine Ralucai.I-au facut la scoala uniforma si nu se mai potriveste cu cizmele si hainuta cumparate recent. A trebuit sa ma duc sa ii cumpar pe negru . ochi peste cap

Pa pa . O zi minunata in continuare sarut

Noua uniforma scolara a Ralucai . Intr-un fel e mai bine cu uniforma . Ma terminase in fiecare zi cu hainele.E chiar dragutza. zambet

sus

Denunta
anykara

Copii
DAVID GABRIEL: 13 ani, 7 luni
SARA LUCIANA: 11 ani, 1 luna

01.11.2009 11:19     citat 

Buna !

Nico , baietii nostri sunt pusi pe rele prostit , cred ca te-ai speriat cand l-ai vazut cocotat . Ii sta bine in uniforma domnisoarei tale zambet .
Dya ,tare frumusica este buburuza ta sarut sarut sarut
Ocrisu ,nu esti singura care pateste asa cu copilul trist ...cand era mai mititel David nu imi faceam probleme sa il las cu cineva ,acum s-a schimbat ,vrea sa stea numai cu mine si cu tati ...cand trebuie sa ma duc undeva si nu il pot lua cu mine ,il las la mama si iti spun sincer ca trebuie sa plec fara sa isi dea seama ,iar dupa ce realizeaza ca am plecat cred ca iti dai seama ce este pe capul mamei mele prostit ...a trebuit sa ma duc la control si am venit acasa undeva pe la 7-8 seara ,iar cand am ajuns la ai mei mama era cu el in brate si il plimba pe strada prostit cum a vazut ca s-a intunecat afara a inceput concertul :"veau a mami si a tati meu "," veau a casa meu ", "nu pace a mamaie " foarte fericit ....cam asa vorbeste el si mai bine de o ora i-a facut mamei mele capul mare prostit
RoBlondy ,ce mai faci ? ce iti fac copilasii? sarut

nu reusesc sa ii fac poze lui David ,dar promit ca in cel mai scurt timp o sa ii prind la pozat zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani, 6 luni
Antonia: 10 ani

02.11.2009 8:21     citat 

Multumesc de incurajari, fetelor, daca a fost we a fost bine, chiar daca am plecat sambata la serviciu un pic. El a stat cu tati si nu a plans deloc. Apoi duminica dupa amiaza l-am lasat la mama sa doarma dupa-amiaza. A plans cand l-am lasat, dar era cu bunicii si a uitat, dar cand am sunat la telefon imediat a inceput sa suspine si sa ma cheme.
Cred ca la gradinita i-ar fi mai usor ca sunt copii si s-ar lua cu joaca...s-ar mai distrage, dar acasa e singur, cu Ani.
Azi a fost bine ca mama e in concediu si a venit sa stea cu el si cu Ani si nu s-a trezit cand am plecat noi. Sper sa fie ok.
Stand sa ma gandesc care ar fi putut sa fie cauza acestei manifestari tarzii (va dati seama ca el sta cu Ani din august, nu avea nicio problema pana acum), cred ca l-au impresionat prea tare desenele animate cu Ratusca cea urata. Prea plangea cu foc si imi spunea ca ratusca n-are mama. Ma gnadesc ca isi inchipuie ca ramane fara mama ca ratusca. surprins
Nico, mai stam nitel cu colajul ca sa se mai adune poze si apoi ne apucam de treaba. Aveam o idee ce colaj de toamna, dar vad ca vine repejor iarna, draguta. Draguta uniforma Ralucai...o avantajeaza culoarea. Si la noi la scoala elevii au uniforme si e mai bine, nu se mai imbraca unii asa extravagant, ca veneau numa sa faca parada modei.

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 13 ani, 5 luni
Patric: 11 ani, 3 luni

02.11.2009 11:46     citat 

Salut dragele mele,nu am apucat sa va citesc din urma ca din pacate nu am timp,dar am aflat si vreau s-o felicit peDaci ptr sarcina.
Noi suntem bine,crestem,Patric a luat 1300 gr in greutate ,e un mancacios,cand e treaz sta numai la tzitzi,ma termina,nu pot face mare lucru dar nu asta ar fi problema ci somnul de noapte,inca tot nu are un program,se trezeste si suge aproape toata noaptea,eu sunt foarte obosita dar fericita.
Thia e putin invidioasa,ce are Patric vrea si ea,adica Patric are suzeta si s-a apucat si ea de supt suzetat foarte fericit dupa ce renuntase de vreo 5 luni la ea,pe urma cand el e in brate vrea si ea,daca mergem cu caruciorul la plimbare vrea si ea in carucior prostit deci tb sa fac tot timpul asa incat ea sa nu se simta neglijata.Il iubeste foarte mult pe Patric,il saruta,ar vrea sa-l ia in brate foarte fericit la toata lumea povesteste de fratiorul ei.
In 15 noiembrie facem botezul abia astept sa trecem peste ,am Thia,nu e ptr colajmdoar s-o vedeti cat a crescut,va pup.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: