· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

30.10.2009 11:50     citat 

Am sosit rad , am plans putin, iar dupa 5 min max. dormeam scot limba , acum sa speram ca totul va fi bine si nu o sa avem nici o reactie prostit
Voua v-a zis sa puneti compresa cu rivanol si s masati locul?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

30.10.2009 11:52     citat 

Nu mi-a zis de rivonol, in schimb mi-a zis sa nu ies cu ea afara in ziua vaccinulul.
Ce baiat curajos ai mai!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

30.10.2009 11:56     citat 

Salutare!
Tocmai am venit de la vaccin ,acum doarme ,medicul mi-a spus ca nu face febrea .Sa speram ca asa e.
A cantarit-o are 6.200 g si 59 cm .A zis ca-i ok si sa ne gandim la papa pe la 5 luni trag cu ochiul ,ma bucur ca e deacord cu alaptatul pana mai tarziu .
sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 5 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

30.10.2009 12:10     citat 

yubi o sa gasesti putere si sa faci fata, sunt persoane sensibile care fac fata mai bine decat celelalte zambet.
sunshineme la brasov a fulguit putin de dimineata.
rome nu mi-a spus sa-i pun nici macar compresa.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.10.2009 12:15     citat 

astazi am avut si eu primul moment in care m-am enervat de nu am mai stiut ce sa fac. raul s-a trezit pe la 6 ca de obicei a papat si nu a mai vrut sa doarma, tot plangea si se maraia si eu muream de somn si nu stiam ce sai fac sal linistesc. a adormit intrun tarziu pe la 11. eu am mancat ceva citinduva pe voi si acuma ma duc sa dorm si eu cu el.
si eu miam dorit fetita dintotdeauna,dar daca D-zeu ne-a dat baiat m-am rugat sa fie sanatos, cuminte si frumos si asa l-am primit si il iubesc enorm, sper ca urmoatorul sa fie fetita
la noi la cluj de vreo doua saptamani a nins si s-a asternut o zi intreaga

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

30.10.2009 12:27     citat 

Urschu te inteleg perfect ,dar o sa vezi ca nu o sa te simti deloc bine stiindu-ti puiul departe ,o sa stai cu grija ....,or sa treaca si momentele astea .rabdare multa sarut
Mai voi ati primit alocatia,indemnizatia?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

30.10.2009 12:33     citat 

Nici nu ma mai mir ca voua nu v-a zis dr. nimic de rivanol, doar 100 de medici, 100 de pareri ochi peste cap
Noi avem 6900 g scot limba

bubu_stefi, Doamne ajuta la nici o reactie sarut .
Eu nu am primit decat trusoul acum 3 zile.

Daaa foarte tare, i-am pus un supozitor cu paracetamol cand am ajuns acasa si bineinteles ca acum face kk rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

30.10.2009 12:44     citat 

Rome si Bubu, felicitari pt masuratori! sarut

Nu mi-a zis nimic de rivanol dar ziceau fetele pe aici ca se pune o felie de lamaie de la frigider. Eu nu am pus nimic si nici nu s-a vazut vreun semn.

Bubu, mi-e mi-a intrat doar alocatia. Si am depus actele atunci in iul cand am nascut si a intrat abia in sept pt aug. Ca pt iulie nu imi da, ca nu se pune ca e luna nasterii. Iar indemnizatia nervos

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

30.10.2009 1:14     citat 

Mie mi-a venit alocatia pe sept. pe aug nu si cica tre sa ma duc eu sa fac cerere sa vina ca au gresit ei!!!!!! prostit prostit Si indemnizatia mi-a zis ca vine de Craciun rad rad rad vb serios!!!!!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 1 luna

30.10.2009 1:57     citat 

Elena...si nu i-ai intrebat daca o s-o gasesti sub brad? rad
Eu inca nu ma gandesc asa departe... ca mi-au zis 3 luni...dar in 3 luni e decembrie... sarbatori, vacante, drumuri infundate... asa ca pote prin primavara sa ajunga si la noi nervos
Cred ca i-a qparut acneea bebelusului... multe bubite mici ca niste cosulete. Oare pot eu sa fac ceva sa dispara mai repede? Cu ceai nu o dau...

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 2 luni

30.10.2009 2:15     citat 

Alexxya, eu tocmai m-am intors de la dermatolog. M-am dus sa vad de acneea bebelusului...ca niste cosuletze mici dar care s-au extins tot capul. Mi-a spus sa ma linistesc, sa nu dau copilul cu nimic...ca trebuie sa faca tot felul de "boli" (vorba vine) ca sa isi formeze sistemul imunitar. Mi-a spus sa-i dau san plang sau sunt foarte trist Iar m-am intristat...nu stiu daca imi va trece vreodata supararea ca nu i-am dat san bebelusului meu. Dar tu da-i tzatza sarut si va fi bine, ai sa vezi. sarut Mi-e mi s-a mai marit f putin productia de laptic de cand iau galactogil...dar tot nu e ca inainte...cred ca pana aici ne-a fost plang sau sunt foarte trist POate ajung macar pana la 2 luni cu putinul laptic pe care il mai am... trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

30.10.2009 2:24     citat 

Nici eu nu i-am dat cu ceva pe bubite. Au trecut de la sine.

Smiri trist Imi pare rau

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

30.10.2009 2:27     citat 

Fetelor...cand incep sa iasa dintisorii??? ca a mea mesteca suzeta, degetele sanul si e tare prost dispusa si ii gurg rau de tot balele...ma gandeam la vreun dintisor!!!! Ar baga tot in gura sa mestece surprins

sus

Denunta
urschuletz

Copii

30.10.2009 2:28     citat 

Elena, habar nu am. dar parca e cam devreme nu? Poate se pregateste

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

30.10.2009 2:31     citat 

M-am speriat acum am citit pe net ca e posibil ca la uni copii sa le iasa si in jurul varstei de 3luni...deci cred ca incepe distractia la noi!!!! surprins

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: