· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 11:09     citat 

http://www.coolbaby.ro/jumpere-si-preme...-pool.html

ce ziceti? pe vremuri de iarna nu ar merge?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

29.10.2009 11:09     citat 

Buna dimineata !
Am vazut 2 frumuseti de fetita: va pupam Ksenia si Ema sarut sarut

Sunteti puse pe cumparaturi fetele foarte fericit .
Roxy si mie mi-a teama ca e Lucas prea grasunel scot limba , dar cum zice Ice dau ei jos cand incep sa mearga trag cu ochiul

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 3 luni

29.10.2009 11:10     citat 

Urschuletz si noi am vazut asa ceva in metro si ne batea gandul sa luam

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

29.10.2009 11:15     citat 

Ice nici eu nu sunt fan, dar de nevoie... ca nu o pot lasa (macar) la inceput sa stea "bot in bot" cu catelul. rad ulterior bineinteles ca va dormi cu el in patut cred. rad rad

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 3 luni

29.10.2009 11:52     citat 

Cam asa dormim noi acum

Sau ieri asa rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 11:55     citat 

Mai mai! Ce cumintel e! sarut Cu degetelul adoarme?

sus

Denunta
sunshineme

Copii

29.10.2009 11:58     citat 

Ce dragalas este Rome. sarut
Si Ema adoarme cu degetelele in gurita, cand nu adoarme cu sanul in gurita. rad

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 3 luni

29.10.2009 12:01     citat 

Multumesc fetele sarut
Urschuletz a fost prima data cand a adormit asa, de regula nu-l las cu manutele in gurita, de aceea am imortalizat momentul, mi s-a parut f haios rad
Cu suzeta adoarme ziua, iar noaptea la tzitzi foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

29.10.2009 12:04     citat 

Da vorbarete mai sunteti in dimineata asta sarut Se vede ca e timp urat in toata tara... si peste hotare...Ice foarte fericit
Pai de a mea ce sa zic...are aproape 5 kg la o luna... da nu-mi fac probleme. Sa se ingrase ei...si dau jos la primavara in parc... eu zic ca mai bine grasi decat slabi. Suns dar mie nu mise pare slaba frumusetea ta, are fata lunga ca a ta... dar obrajorii totusi sunt umflatei
Centru din acela de joaca care se face si masuta i-am luat nepoatei sotului meu din Germania acum un an. E tare incantata de jucarie si ne spunea tatal sau ca nu se desparte si nu s-a plictisit de el asa cum se plictiseste in general de jucarii. Asa ca la vremea respectiva o sa-i iau si Dianei.
Broscuta mea indiferent cat de suparata si necajita ar fi, si de cat zbiara, se calmeaza brusc daca o bag in cadita sau simplu,numai cu funduletul gol sub jetul de apa. O tin asa un minut-apa calduta bineinteles, si apoi o imbrac si uita ca trebuia sa planga foarte fericit Azi-noapte iar a sarit peste masa de la 2 noaptea...a luat-o direct pe cea de la 4... Dar de la 5 ne-a dat trezirea... ca doar ea dormea de pe la 21...asa ca o sa incercam sa-i impingem putin ora de culcare... poate cu tot cu baita
Ourbaby... da precoce mai sunteti sarut Ar fi super sa vii si sa spui ca iar a zis mama. Si eu abea astept sa o aud spunandu-mi mama dar nici n-a zambit inca. In schimb capul si-l tine f bine si sta si pe burtica si-si intoarce singura capul in stanga si dreapta si-l tine ridicat destul de mult. Asa ca nu-mi fac probleme um doarme. Si pe spate si pe laterala... oricum nu ramane nici 10 min cum o pun eu...se invarte si se foieste in patul ala de se aseaza in toate pozitiile. Mereu sunt atenta sa nu-i las paturi si alte bazaconii in patut.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 12:10     citat 

Alexya, dar ati dormit ceva , bravo!

Meli a dormit vreo 3 sferturi de ora s-a trezit si acum o tot pacalesc sa stea prin pat, pe la paturica. Mai vb cu ea. Greu in casa. M-am plictisit. Si nu ca nu as avea ce sa fac- aspit=rator, sters praf, calcat...... nervos

sus

Denunta
sunshineme

Copii

29.10.2009 12:15     citat 

Eu am fost umflata de mica (m-am nascut cu 4200gr si am luat pana la un an minim 600gr/luna) si asa umflatica m-am mentinut pana la facultate cu toate sporturile pe care le-am facut. Nu imi placea deloc cum aratam. Dar reusisem sa slabesc vreo 8kg si ma simteam tare bine. Acum am din nou acele 8kg in plus, dar scap eu de ele. Ideea era ca eu din propria experienta spun ca e mai bine mai slab atat pentru sanatate, cat si pentru psihic.
Dar acum na, fiecare copil are propriul ritm. Nu pot nici sa o umflu cu pompa, daca nu se pune grasimea pe ea, nu se pune. rad

Drept exemplu priviti unde este tot suculetul de morcov rad

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 12:17     citat 

Eu am renuntat de ieri sa-i mai calc hainutele. Are deja o luna si oricum le fierb pe absolut toate, indiferent de material. Si dr ei mi-a spus ca nu-i musai sa le si calc. Voi le mai calcati?

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 12:20     citat 

Vai ce scumpa e Sun! Superba! Da suculetul ala n-a vrut nici in ruptul capului sa intre in gurita rad sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 12:21     citat 

rad Cat e de haioasa! Si ea rade de cum a dat suculetul pe ea rad
Suns, tu grasa? surprins

Alexya, eu nu le fierb ca si scrie pe unele la ce temp se spala. La 3- 40 grade le spal. Iar de calcat le calc ca imi place cum stau in dulap rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 12:22     citat 

Doamne dar ce au muscat-o nenorocitii de tantari nervos

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: