· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

29.10.2009 2:25     citat 

elena_raluca vlad a avut 7000 g la 4 luni si eu zic ca este prea grasut, asa ca eu cred ca doctorita vrea sa te faca sa treci pe formula, desi nu inteleg scopul. Eu zic ca este prea mult 7000 la 4 luni , iar vlad s-a nascut si cu 4200 asa ca a avut si avans.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

29.10.2009 2:47     citat 

http://picasaweb.google.com/lloredana02...fesionale#
Am vorbit cu fotografa pe mess si mi-a trimis cateva poze de la botez foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

29.10.2009 2:51     citat 

roxy iti dai seama ce mandra sunt si ca ma topesc cand o aud...
Sa fi vazut cum radea astazi cu dr...s-a topit si ea foarte fericit

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 8 luni
am nascut deja!

29.10.2009 3:21     citat 

galactocil, stiu eu, sunt granule, si se pun vreo doua lingurite intro cana cu apa fierbinte. m-a servit o doamna ce nascuse in aceeasi zi cu mine, cand eram in spital, am baut vreo 2 cani, are gust de lapte praf. efect nu stiu daca are. eu am baut in a doua zi dupa ce am nascut si mia venitsi laptele. nu stiu daca din cauze naturale sau sia facut galactocilul treaba.
apoi nu am mai luat nimic pentru sporirea lactatiei si avem laptic Doamne-ti multam`

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

29.10.2009 3:30     citat 

Loredana023 sunteti minunati!!!! Sa iti traiasca familia!!!! sarut sarut sarut De Rebeca ce sa mai zic!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

roxy_xyz da..nu stiu care e scopul...sa treci la formula asa aiurea...Da intelegeam cand nu aveam destul sau se opea lactactia dar asa....
Oricum ma cam streseaza pediatra asta a ei, cred ca nu i-am dat nimic pana acum si dasta...dar nici nu o sa-i dau si daca mai face multe chesti dastea o schimbam si gata zambet

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 3:35     citat 

alexxya nu stiu cum e la voi dar la noi la cluj vaccinul ce trebuie cumparat e 80 de lei si e impotriva otitei si sinuzitei. 400 de lei mi se pare exagerat de mult si eu nu prea am incredere in vaccinurile astea din Romania, ca azi te vaccinezi si maine te imbolnavesti. tu stii cum faci

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

29.10.2009 3:40     citat 

mare dreptate ai anca_szabo cu vaccinurile romanesti, din cauza asta eu le cumpar pe toate!!!!
Nu ne pui poze cu voi? ca vad ca ai un flacau!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

29.10.2009 4:08     citat 

Anka, cel de care spui tu nu stiu pt. ce varsta e; dar la 2 luni se face Infarix hexa si e împotriva difteriei, tetanosului,tusei convulsive, hepatitei B, poliomielitei şi a bolii determinate de Haemophilus influenzae tip b.
Eu am dat 240 lei pe el si mie mi se pare mult 400 lei.
Eu nu stiu de cel care spui tu confuz

Loredana sunteti o familie super sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

29.10.2009 4:12     citat 

poze noi? ok

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

29.10.2009 4:23     citat 

Mara ce te-as smotocii putin...eeeeeeeeee.!!!!! cum face fimea cand se bucura!!!!
Frumusete ce esti? sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

29.10.2009 4:28     citat 

Mai Mara scupete mica de la cine ai mostenit tu ochii aia asa frumosi sarut sarut sarut sarut
Anna pe unde se ascunde ? ea de ce nu e p-aci ?

Mai fetelor oare Lrellayy ce face ? nu a intrat sapt. asta deloc confuz

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

29.10.2009 4:53     citat 

multumim! se aude cum pocnesc de mandrie?

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 5:00     citat 

ice lohii nu prea mai elimin decat foarte putin si am observat ca burtica ma doare mai tare dupa ce ma ridic de jos.oricum mai am un pic si merg la control.
fetelor frumoase poze cu bebeii vostri, mai ales cele de la botezuri.
asteptam si noi botezul pe 7.11
fetelor aveti niste bebelusi grasuni. raul al meu a luat doar 500 de grame in prima luna. s-a nascut cu 3.500, am iesit din spital cu 3.200 si acum la o luna avem 3.700. dar eu nu ma plang, imi place cum e, nu mi se pare ca ii slabut. ii dau sa pape numai cand cere el, la 4-5 ore. si noapte doarme cate 7-8 ore
[/img]G:\RAUL CATALIN\POZE
nu stiu daca am reusit sa pun poza, daca nu imi spuneti si mie cum sa pun poze sau daca se pun intr-un loc anume unde?. mersi[/quote]

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 5:15     citat 

rome vaccinul de care spun eu e pentru varsta de 2 luni, dar la 4 luni se mai cumpara o doza, si la 6 si la un an parca. nu stiu celelalte doze cat costa. dar de prima asa a zis doctorita ca e 80 de lei. bineinteles ca vaccinul despre care ati vorbit voi e cu totul altceva dar mie nu mia recomandat doctorita altceva. cred ca o sai fac doar cel gratuit.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

29.10.2009 5:17     citat 

Am venit din plimbari.Am fost la serv si mi-au facut fetele un masaj pe spate ...mama ce bine a fost.Meli a fost intelegatoare si a stat cuminte la alta colega.

Loredana, frumosi rau!Sa fiti sanatosi si fericiti! sarut Bine ca ati scapat de vacc!Felicitari pt masuratori!

Ralus, ai cu ce te mandri! Ce ochi frumosi! sarut

Rome , hai ca scapati sarut . daca ai vacc cumparat are ac atraumatic, il mai distragi ii vb si nu o sa stie ce s-a intamplat.

Suns, ce ati facut la dr?

Anca, intri pe http://www.tinypic.com/.Dai browse, iti selectezi poza dorita din pc, apoi selectezi marimea pozei 640\ pe 480 si dai uplod,O sa-ti para niste coduri tu selectezi cel care scrie IMGcode,ii dai copy si aici paste.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: