· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 12 ani, 3 luni
Dragos Mihai: 10 ani, 3 luni
am nascut deja!

29.10.2009 5:31     citat 

fetelor, nu stiu cum aveti timp sa intrati pe forum...al meu s-a culcat la 10 seara si s-a trezit la 1...s-a culcat apoi la 2 si s-a trezit iar la 5...la 6 a mai adormit putin si la 7 ne-am trezit definitiv...apoi s-a culcat de la 9 dim. la 10 si asta a fost tot...pana la 3 dupa amiaza am incercat tot ce e posibil sa-l adorm si nimic...asa ca ne-am imbracat si am iesit afara timp de o ora jumate..sper sa nu raceasca ca a fost un frig...dar pur si simplu nu mai rezistam in casa cu el
cat priveste vaccinul de la 2 luni nu am putut sa-l facem fiindca duminica am sarbatorit ziua sotului meu si le-am chemat pe surorile mele...una dintre ele are baietelul de 5 ani la gradinita si mai mult de jumatate dintre copiii din grupa lui au facut varicela... luni a aflat ea si mi-a dat telefon sa-mi spuna....perioada de incubatie e de 7 zile deci si nepotelul meu poate sa faca si cum a intrat in contact cu bebe...asa ca am sunat dr. de familie si a zis ca in mod normal bebe ar trebui sa aiba anticorpi de la mine...problema e ca nici eu nu am facut varicela, nici sotul iar de supt mai suge doar noaptea ca nu mai am suficient lapte sa-i dau....intr-un cuvant vaccinul s-a amanat...mi-a spus ca e periculos chiar mortal sa-l faca in cazul in care se declanseaza boala...acum stau ca pe ghimpi sa nu se intample ceva...
a...si apropo..am botezul pe 14 noiembrie...rome am vazut ca ai un baietel tot de 2 luni....tu cand il faci??
imi e asa frica sa nu raceasca plang sau sunt foarte trist
Alexxya...ce fetita cumnitica ai...nu-mi vine sa cred...pai daca ar dormi al meu de la 10 la 5 dimineata non-stop as sarbatori nu gluma foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

29.10.2009 5:31     citat 

Ce REA esti Irina vb de masaje...da..bine.... rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 5:35     citat 

Crisu, ce de probleme. Hai ca vor trece sarut . Vezi de aia nu e bine sa primim copii in casa cu bebe, Evit pe cat pot treaba asta. Bine probabil ca poate lua de oriunde. Nu-ti face probleme ca raceste afara ca doar a fost bine imbracat.Sanatate multa, iti tinem pumnii sarut sarut

Elena, nici eu nu am stiut ce ma asteapta rad

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 5:50     citat 

Va salut si eu, noi suntem cumintei tare. Eu am avut ceva treaba pt ca a tb sa fac cateva drumuri la bucuresti. Acum sa va spun, la mine in oras se deschide un supermarket si mi-am gasit un job f fain:director adjunct. Asa ca de la 1 decembrie o sa plec la munca. Acum mai ramane doar ca sotul meu sa isi stabileasca si el jobul la Pitesti sau Topoloveni si gata am terminat cu Bucurestiul.
De saptamana viitoare sunt plecata 5 ore/zi la training si de vreo 4 zile tot pompez ca sa ii las lui Andrei lapte de al meu la bibe. Serviciul e la 3 min de casa, asa ca atunci cand voi incepe munca o sa vin acasa sa ii dau laptic direct de la sursa. Nu puteam rata posibilitatea asta, a fost ceva neasteptat, sa nu va mai spun ca financiar e la fel ca la buc, dupa 6 luni sunt mai multi bani, asa ca ma declar satisfacuta. Numai ca am asa o mare tristete ca nu o sa stau toata ziua cu el acasa si o sa lipsesc 6 ore.
In alta ordine de idei sper sa imi treaca tristetea pt ca de 3 nopti plang incontinuu.
Suns eu cred ca pitica ta e muscata de painajen. Si nu e slabuta deloc, arata normal.
Urschu si Meli mi se pare ok. Acum Andrei are 7 kg cu hainutele pe el, doca a zis 6700 fara si 64 cm. Nu mi se pare mult dar nici putin, fiecare are ritmului lui de crestere.
Ourbaby, intamplator, neintamplator cred ca ai fost tare mandra.
Si acum sa laud si frumusetile: Ksenia, Mara, Lucas si Ema. Sper ca n-am omis pe nimeni scot limba

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

29.10.2009 5:52     citat 

cRisu...nu e chiar asa... la 22 adoarme dupa baita, dar la miezul noptii se trezeste sa manance cam 15 min si abea at se trezeste la 4 dimineata...si apoi din 2 in 2 ore. Iar ziua ma capiaza si pe mine de cap. Ne jucam,dar se plictiseste repede de orice pozitie si maraie.Oare o fi rau sa stea cu ochii la tv? Ca at sta cel mai cuminte. Sa vedeti cu cat interes se uita la stiri rad mai are putin si le si comenteaza. Sotul zice ca n-are ce sa-i dauneze.
Si Crisu...sa nu-ti imaginezi ca eu stau aici ca ma lasa bb rad Nu de alta da ar insemna sa doarma tot timpul la cat stau eu la taclale. Eu de cand am nascut am invatat sa tastez f repede cu o mana...sa ma vezi cu stanga ce priceputa am devenit rad Numai cu bb in brate scriu si citesc...uneori si cu voce tare, ca zice ca vorbesc cu ea rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

29.10.2009 6:00     citat 

rad Alexxya asa fac si eu cateodata citesc si scriu cu voce tare ca sa ma auda scot limba

Crisugelu noi il facem maine vaccinul sarut ; sper sa nu fie nici o problema si sa nu ia bebe boala trist

Urschuletz vrei sa te invidiem toate de ne dai detaliile astea rad prostit

Anthu felicitari pt. job, dar daca plangi nu o sa rezolvi nimic, eventual o sa-ti pierzi lapticul, asa ca...lasa tristetile deoparte sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 2 luni

29.10.2009 6:31     citat 

Anthu...tu nu iei indemnizatia? E super ca ti-ai gasit de lucruasa aproape de casa. De ce plangi? Din cauza banilor sau vreo depresie? Oricum ar fi uite ca se rezolva. O sa fii mai relaxata. Iar 5 ore de munca nu e un capat de lume...iar restul zilei vei fii cu bb si mai increzatoare. Ma bucur pt tine.
Eu aveam depresii seara...nu suport sa stau singura la lasarea intunericului. De ceva vreme insa mai vine mama...desi nue din localitate ramane cu mine pana pe la 6 seara cand mai e putin si vine sotul. Cu mama nu m-am inteles niciodata...si acum suntem ca apa si uleiul...dar incercam pt bb sa nu intram in polemici. Oricum... abea astept primavara... nici n-aveti idee cat!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

29.10.2009 6:33     citat 

Felicitari Anthu pentru ocazia ivita. Cel mai bine e ca esti aproape de casa. Te descurci tu, ai baiat intelegator.
Eu am fost cu Ema la munca si am clacat dupa o luna; am dat-o si pe ea peste cap si pe mine. Cand am ramas acasa s-a simtit diferenta.

Urschuuuuuuu rusinicaaaaa!!! de cand tanjesc si eu la un masaj; dar cred ca mai tanjesc mult si bine ca prea curand n-o sa-l vad. rad

Mara esti o dulceata! sarut

Am fost la 2 doctori si ambii au spus ca e muscata de o insecta. plang sau sunt foarte trist
Am venit acasa si am rascolit patutul ei si patul mare, am aspirat camera, sper sa nu mai existe vreun intrus.

Am luat galactogil. Sa vedem daca se simte vreo diferenta.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 7:32     citat 

Antu, mi se pare extraordinar ce ocazie ti-a iesit in cale. Te cred ca esti cu inima indoita dar tot pt Andrei o faci ca sa va fie bine. Cu lapticul vei rezolva sarut Sa fie intr-un ceas bun si nu te mai necaji sarut

Bine ca e doar atata Suns sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 6 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

29.10.2009 7:34     citat 

loredana cat te-a costat fotograful? iti face si album sau doar foto pe cd? ca si noi ne-am apucat de foto la botezuri si nunti si ma intrebam cam cat ar fi. Merci de raspuns.
elena_raluca important este s afiti voi sanatoase si sa va mearga bine, ca asa doctoii astia te duci la ei sanatos si pleci bolnav.
anca_szabo cel de 80 lei este practic vaccinul de la stat la cere se adauga adhib-ul care este pentru caile respiratorii, asa am facut si noi.
ralus mai mai ce ochi frumosi avem.
artu curaj, o sa fie bine si ma bucur pentru oportunitatea ivita, sper sa va mearga bine.

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 12 ani, 8 luni

29.10.2009 7:52     citat 

roxy daca vrei iti caut lista de preturi care am avut eu la nunta cu poze+ filmat avend in vedere ca mi-a filmat o cunostinta am platit 300 euro mia facut reducere de la 500

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

29.10.2009 7:54     citat 

pun o poza sa vad daca e ok

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

29.10.2009 8:19     citat 

la mai putin de o luna
astazi pe burtica, ca asa ne trec colicii

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 4 luni

29.10.2009 8:20     citat 

anca_szabo ce baiat frumos ai tu acolo mai!!!!! sarut sarut sarut sarut

Roxy eu am dat acum la botez 1650 ron poze (600 poze pe cd si 50 mi-au scos pe hartie) si 4 ore de filmat.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 11 luni

29.10.2009 8:22     citat 

Mandra mea doarme de 2 ore si nu da semne ca s-ar trezi prea curand. L-a luat si pe tati somnul. rad
Eu stau si ii pazesc. prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: