· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(130)     
anca_szabo

Copii
raul catalin: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

29.10.2009 8:27     citat 

raul s-a trezit pe la 5 sa pape si n-a mai dormit de atunci. cred ca nici nu a papat suficient ca il tot doare burtica si acuma se tot maraie la tati pe burtica. mai stam un pic si dupa aia facem baita si apoi la somn pana dimineata. voi cam pe la ce ora faceti baita? faceti in fiecare zi sau cum?
elena_raluca multumesc. nu e prea slabut asai? ca are numai 3.700

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 3 luni

29.10.2009 8:34     citat 

Anca sa-ti traiasca printelul si sa fie sanatos sarut sarut sarut .Nu-ti fa probleme din cauza greutatii, daca e voios, doarme, inseamna ca e bine, alaptezi sau lapte praf?

Eu ii fac baie in fiecare zi, depinde de el ora, in jur de 21.00, cateodata si la 22.00 i-am facut.
Azi a dormit mult, cate juma de ora, o ora, apoi se trezea, statea putin si apoi iar somn surprins , m-a uimit, mai ales ca n-am fost afara

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 3 luni

29.10.2009 8:37     citat 

ma apuca plansul pt ca tb sa il las, dar e mai bine acum decat sa ma fi intors cand avea 1 an si sa fi facut buc pitesti saptamanal. ma transformam in mama de week-end.
noi la buc stateam cu matusa sotului care are casa cu parter si demisol. noi am amenejat demisolul, insa nu era un mediu ok pt bebe.
alexya luam indemnizatie dar jobul e mult prea ok ca sa il ratez. plus ca e aproape de casa.
sper sa imi treaca si faza asta cu plansul.
anca frumusel foc baietelul tau sarut sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 10 luni

29.10.2009 8:38     citat 

Si noi ii facem Emei in fiecare zi baita. De obicei pe la 20:00, dar acum..doarme. rad Sa vedem la ce ora se trezeste. Doarme pe canapea langa mine si in scurt timp o sa ma dea la o parte ca nu ii mai ajunge locul. rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 1 luna

29.10.2009 8:47     citat 

Anca...tare frumusel e bb. A doua poza e mortala!
Si noi facem baita in fiecare zi, dar pe cap numai o sg data pe sapt. In general numai cu sapun, cand facem pe cap cu gel PE LA 20.30-21.... cand nu-si propune bb sa doarma la ora aia...daca nu...cand se trezeste

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 8:52     citat 

alaptez, deocamdata nu avem nevoie de lapte praf. de dormit doarme nu avem probleme. doctorita a zis sa-l trezesc sai dau de mancare macar la 4 ore daca nu la 3-3 jumate ca sa mai puna pe el, si am incercat ieri da nu a vrut deloc sa pape plus ca a facut un scandal. acuma il las pe el sa se trezeasca si sa ceara papa. cam asa ii fac si eu baita pe la 9.30- 10. dar nu in fiecare zi, tot a doua zi. de obicei se trezea la ora aia dar o fost cand l-am trezit la baita si asa de cuminte o stat, dupa aia am papat si am dormit pana la 6 dimineata.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 8:57     citat 

anthurium nu-ti mai face probleme si nu te mai stresa ca nu-i bine si pote pierzi si lapticu. gandestete ca asa e mai bine pentru voi si bebe nu o sa-ti reproseze nimic mai tarziu .

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 5 luni
Radu Stefan: 9 ani, 2 luni

29.10.2009 9:03     citat 

anca_szabo sa-ti traiasca, ce se chinuie el acolo sa stea pe burtica, e bine daca reuesti sa-l inveti sa stea si pe burtica ca eu cu Vlad abia pe la 4 luni a inceput sa mai vrea si pe burta.

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 9:08     citat 

Anca... lasa flacaul sa decida cand sa manance. Ce bine ca doarme asa mult. A mea mananca si in somn. Pot s-o btrezesc si de 10 ori pe ora si nu se supara daca e pt papa. Si cand doarme viseaza ca suge. Stai linistita ca nu e un copil slab. Si a mea sta e burtica...n-am facut inca poze cu pozitia asta. Mai nou isi ridica si piciorusele si incearca sa se intoarca singura- ormal ca nu-i iese inca si se enerveaza si plange

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

29.10.2009 9:10     citat 

ii place pe burtica. nea spus doctorita cand a venit prima data acasa ca daca il pui pe burtica ii mai trec colici si crampele. asa ca decate ori ne doare si nu mai trece pe burtica in patut sau la tati pe burtica dar cel mai mult ii place la mine pe burtica si acolo si adoarme cateodata cu capul pe sanul stang. incercati si vedeti ce se linistesc

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 4 luni

29.10.2009 9:17     citat 

Anca, pupam flacaul cel haios! sarut

Noi facem cam in fiecare zi, ami ales de cand se intuneca devreme si nu mai e timpul frumos. Ca asa mai ieseam la terasa si mai ratam cate o zi de baie.Cam pe la- 8 830.

Sunt suparata pe mine ca azi dupa masa m-am enervat cumplit pe Meli. M-a scos din sarite. Nu mai suport plansul aiurea. Nici mancare, nici culcare, nici in brate nici unde. 3ore a facut asa!Si mi-e rusine de mine ca am asa reactii plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nu mai prostii am scos pe gura pe care nu le cred dar nu stiu cum mi-au iesit. Si acum tot asa face. Si am gandesc ca nu pot decat sa multumesc lui D ca am un copil sanatos. Of sper sa ma ierte D ca nu am vb serios.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 9:24     citat 

Nu stiu cum sa fac sa ma echilibrez. Eram atat de ok inainte sa raman gravida si chiar in timpul sarcinii.A fost pt prima oara in viata cand m-am simtit multumita cu mine. Eram multumita de viata mea !Si acum chiar asa sa nu reusesc sa-mi revin. Simt nevoia de cateva ore fara Meli, dar in acelasi timp mi-e greu fara ea. Ce sentiment ciudat. Probabil ca si voi simtit asa. Nu stiu ce as face daca as avea cu cine sa o las. De fapt as avea dar mama e si ea cu serv, socrii ar putea in weekend dar.....Mi-ar treb o pauza si totusi o iubesc prea mult ca sa o pot lasa. Ei treb sa -mi capat cumva echilibrul....stiu ca ceea ce spun aici sunt chiar niste nimicuri si ar treb sa-mi fie rusine, de fapt chiar imi e, dar simt nevoia sa spun cuiva si simt ca voi nu ma veti judeca.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 6 luni
Al mic: 8 ani, 10 luni

29.10.2009 9:28     citat 

Urschu sarut sarut sarut te inteleg mai mult decat perfect! sarut sarut sarut si eu imi doresc cateodata sa o pot lasa pe Ema cateva ore cu cineva si sa fac altceva.. dar n-am cu cine. Ma multumesc sa ma bag intr-o camera si sa incerc sa ma linistesc ca oricum alta solutie nu am. Iar copilul nu are nicio vina.
Ai descris perfect ceea ce simt si eu uneori.
Dar le trecem noi cu bine. sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

29.10.2009 9:29     citat 

Urschu...nu-ti face probleme ca nu esti singura. Nu inseamna ca esti mai putin buna sau... Si eu ma mai enervez si cu voce mieroasa sa nu o sperii spun vrute si nevrute. De multe ori ma gandesc: schimbata e, mancata e, colici n-are ca nu strange nici din picioare, nici rosie l fata nu-i...o pun in pat, inchid usa si ies pt un minut, doua...o las sa planga. Daca s-ar linisti cand as lua-o n brate ar fi altceva dar cand plange la fel....si cred ca numai de oboseala face asa... o mai las si singura. Nu pateste nimic...si o data chiar a adormit singura. De obicei ii trece daca o iau in brate... Sotul meu a schimbat=o intr-o noapte si cand a inceput ea sa zbiere a intrat in panica si m-a trezit speriat. A fost ultima data cand a schimbat-o. Ii e teama acum. Nu prea are curaj nici s-o tina, nu o schimba, la baita el doar aduce apa, schimburi...nu o atinge pe fata. II e teama ca o sparge... si e tare greu sa ma descurc mereu singura.
Mai...cu Miru ce mai e?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.10.2009 9:31     citat 

Stii, ce mi-e ciuda Suns, ca prin natura muncii mele treb sa fiu cumpatata si sa iubesc oamenii. Si nu inteleg cum nu pot sa ma strunesc un pic. Nu sunt nici prima si nici ultima femeie care are un bebe mic si neastamparat. Si sunt femei care duc de 1000 d ori mai mult greu decat mine. Vreau sa pot fi mai puternica nu sa ma doboare tocmai propriul meu copil pe care il iubesc enorm. Defapt nu ea ma doboara intelegeti ce vreau sa spun

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: